ua en

Польський фонд «Вікно на Схід» запустив нову унікальну інтернет-платформу, яка дає змогу студентам безкоштовно вивчити польську.

За підтримки Уряду Республіки Польща створено першу унікальну безкоштовну інтернет-платформу – www.polskijazyk.pl, за допомогою якої кожен бажаючий може самостійно з чистого аркуша вивчити іноземну мову.

На думку авторів проекту, мовна платформа допоможе українцям краще пізнати свою власну мову, а також познайомитися з культурою і мовою наших західних сусідів – Польщі.

19-21 листопада у м. Києві відбувся представницький Форум громадянського суспільства Східного партнерства. Україна приймала понад 300 гостей з країн-учасниць політики та Європейського Союзу. На перший план програми Форуму було винесено тему реформ, обговорення якої розпочалось з виступу Прем'єр-міністра України А. Яценюка та продовжилось високопосадовцями різних міністерств. На завершення роботи Форуму було обрано його керівні органи.

Щиро вітаємо доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вдовенка Ю.С. з обранням на посаду координатора групи №2 ''Економічна інтеграція та зближення з політиками ЄС'' і включенням до складу Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Бажаємо наснаги та успіхів у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені.

За останніми даними Центру досліджень соціальних комунікацій (Social Communications Research Center), наведеними на сайті «Бібліометрика української науки», Чернігівський національний технологічний університет посідає 25 місце в Україні (з 347 можливих) серед вищих навчальних закладів і наукових установ за кількістю вчених, індекс Гірша яких ≥ 5.

З 19 по 21 листопада викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін к.ф.н., доц. Ємець Н.А., к.ф.н., доц. Шакун Н.В. взяли участь у науково-методичному семінарі "Гендерний аудит як інструмент впровадження гендерної політики ВНЗ", який був проведений на базі Харківського національного університету радіоелектроніки.

Організаторами семінару виступили Всеукраїнська мережа ОГО ВНЗ та регіональний офіс Представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

27 листопада о 14:30 в 224 аудиторії 1 корупусу ЧНТУ відбудеться публічна семінар-дискусія на тему: «Бюджет участі: що, як і навіщо». https://www.facebook.com/events/854118014686408/

Цього року в Чернігові вперше проводиться громадський (учасницький, партисипативний) бюджет. Звідки взагалі виникла ідея залучення мешканців до створення міського бюджету? Які варіації бюджету участі існують у світі і в Україні? Як правильно його організувати, щоб це не перетворилося на маніпуляцію? Як це співвідноситься з бюджетним процесом у Україні та майбутньою децентралізацією? Що, взагалі, таке учасницька демократія і навіщо вона потрібна?

Чернігівський національний технологічний університет своєю місією бачить не тільки навчання і виховання нового покоління студентів, а і допомогу, підтримку людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Одним із чергових кроків стало відвідування студентами та викладачами юридичного факультету Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних.

Студенти-юристи даний заклад забезпечили правовою та художньою літературою, зимовим одягом та побутовою технікою.

Наукова бібліотека ЧНТУ 27 листопада 2015р. проводить науково - практичну конференцію "Бібліотека ВНЗ як науковий та просвітницький центр у сучасному інформаційному середовищі".

Початок о 10.00 за адресою : вул. Шевченко 95, корп.1, к.137

24.11.2015 р. науково-педагогічні працівники Чернігівського національного технологічного університету мали нагоду ознайомитись з правилами участі у відкритому конкурсі мобільності Еразмус+ КА1: навчальна мобільність. Університет отримав фінансування на обмін науково-педагогічними працівниками з Господарською академією ім. Д.А. Ценова для викладання та проходження стажування.

В умовах євроінтеграційних процесів, що тривають в Україні, помітного значення набуває проблема збереження та розвитку української національної культури, ознайомлення широкого загалу з кращими здобутками як вітчизняної, так і зарубіжної культури. Важлива роль у вирішенні цього завдання, безумовно, належить мистецтву.

Саме тому одними із провідних завдань діяльності творчої студії “Гаудеамус”, що працює в Чернігівському національному технологічному університеті, є популяризація українського та світового мистецтва, творчий розвиток студентської молоді засобами мистецької діяльності. Однією із популярних форм реалізації цих завдань стали майстер-класи.

Так, в жовтні-листопаді 2015 року для студентів-юристів, що вивчають навчальну дисципліну “Історія української культури”, був організований майстер-клас “Лялька-Мотанка”. Студенти мали можливість не лише теоретично ознайомитися з історією виникнення одного з найвідоміших артефактів української національної культури, а й власноруч на практиці доторкнутися до мистецьких народних традицій українців.

В рамках статутної діяльності Чернігівський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб Баланс», а саме: задоволення інтересів бухгалтерського співтовариства у сфері бухгалтерського обліку відносно сучасної методології бухобліку і оподаткування в Україні, представництво в Чернігівській області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та за підтримки керівництва Чернігівського національного технологічного університету проводить чергове безкоштовне засідання Клубу бухгалтерів для комерційних підприємств.

23.11.2015- 02.12.2015 планується проведення декади ННІ Управління та адміністрування. Запрошуємо всіх бажаючих!

До вашої уваги План заходів декади ННІ Управління та адміністрування 23.11.2015- 02.12.2015

Минулого тижня Чернігівський національний технологічний університет долучився до найбільшої міжнародної технологічної організації – IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Можливість безкоштовної реєстрації для 55 кращих аспірантів та студентів ЧНТУ була надана представництвом IEEE в Україні – IEEE Ukraine Section, що стало приємним подарунком до 55-річного ювілею Чернігівського національного технологічного університету. Співпрацюючи зі світовими лідерами з галузі науки і технологій, ЧНТУ підтверджує свій високий статус освітньо-технологічного лідера Чернігівської області.

17 листопада з нагоди Міжнародного дня студента вітали всю студентську родину Чернігівського національного технологічного університету.

Ректор університету Сергій Миколайович Шкарлет, а також Народний депутат України Владислав Анатолійович Атрошенко привітали всіх студентів зі святом і побажали натхнення та мудрості в цей нелегкий для країни час.

Для привітання та оголошення переможців конкурсу «Кращий студент - 2015» були запрошен і випускники нашого університету та відомі особистості.

Міжнародний інформаційний центр надає можливість студентам та випускникам пройти стажування на підприємствах Європи, Америки, Австралії.

Основними вимогами для участі в програмі є базові знання іноземної мови (англійська, німецька), бажання та можливість проходити стажування за кордоном.

Міністерство освіти і науки інформує, що з листопада 2015 року започаткована міжнародна програма для аспірантів та наукових дослідників з України, які бажають пройти тримісячні курси в спеціалізованих ВНЗ Румунії з різних дисциплін на 2015/2016 навчальний рік.

Навчання та розподіл відповідних стипендій відбувається під керівництвом Університетського агентства Міжнародної організації Франкофонії.

Шановні студенти, магістранти, аспіранти та всі охочі до філософії!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі міждисциплінарного семінару «Філософсько-методологічні проблеми інженерно-технічної освіти в контексті євроінтеграції», присвяченого Всесвітньому дню філософії.

Мета семінару: обговорення стану і перспектив розвою якості технічної та гуманітарної галузей знання у вищих навчальних закладах України в умовах інтеграції в європейський науково-освітній простір.

17.11.2015 року в Міжнародний день студентів відбулася зустріч шеф-редактора РГ «Все про бухгалтерський облік» СТЕПОВОГО Олександра Георгійовича зі студентами спеціальності «Облік і аудит» обліково-економічного факультету ННІ економіки Чернігівського національного технологічного університету!

Шеф-редактор газети Степовий Олександр Георгійович та менеджер зі зв'язків з громадськістю Наумець Наталія Олександрівна вручили грамоти за сумлінне навчання, активну життєву позицію та цілеспрямованість студентам спеціальності (напряму підготовки) «Облік і аудит», які досягли успіхів у навчальній та науковій роботі, брали активну участь у студентських науково-практичних конференціях, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і олімпіадах з бухгалтерського обліку, оподаткування, аудиту, статистики, страхової справи.

12 та 13 листопада 2015 року в Чернігівському національному технологічному університеті був проведений Ярмарок вакансій «Осінь-2015».

Учасниками Ярмарку були представники підприємств різних напрямів діяльності, серед яких: ПрАТ Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», ТОВ «Український кардан», ПрАТ «Чернігівський механічний завод», Датаскоуп системз лтд. (Datascope Systems Ltd.), Приватне багатопрофільне підприємство "ВИМАЛ", ТОВ «Чернігівські Інсталяційні системи», Перша міжнародна рекрутингова компанія ІСТ-ВЕСТ, ПАТ «Полікомбанк», КК «Вердикт», Чернігівський міський центр зайнятості, ТОВ «ФОЗЗІ-ФУД» Мережа супермаркетів «Сільпо», Чернігівська філія СГ «ТАС», Чернігівське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна», ТОВ “Еколл”, Компанія «Soft Industry , ТОВ «КОМПАНІЯ ВІВАТ», ТОВ «М.Б.А. Фінанси», ПАТ МЕГАБАНК, ПАТ «Альфа-Банк», Молодіжний центр праці при Департаменті у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області, ТОВ «Чернігівський ковальський завод», Компанія «Astound Commerce», ТОВ «Костал Україна».

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) – це програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня та культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій Сполучених Штатів Америки.

Учасники програми навчатимуться протягом одного семестру без отримання ступеня в Сполучених Штатах за будь-якими спеціальностями. Окрім того, вони зобов'язані пропрацювати не менш 20 годин у якості волонтерів.

З нагоди Міжнародного дня студента щиро вітаємо вас з професійним святом!

Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям. Від вашої небайдужої громадянської позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Сплине незначний час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю всієї держави.

Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і добиватися свого – таким має бути кредо сучасного студента.

Бажаємо вам успіхів у навчанні, творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських років.

Щастя, злагоди й миру, дорогі студенти!

Адміністрація університету
ОГОЛОШЕННЯ