ua en

В рамках року англійської мови в Україні, у ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 25 січня 2016 року відбулась перша зустріч студентського клубу "English Training".

Ініціаторами та організаторами даного заходу є волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд та доцент кафедри соціальної роботи Альона Ревко. Учасники мали змогу ознайомитись із п’єсою «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра в оригіналі, практикували нові фрази та ідіоми. Студенти виявили бажання проводити щотижневе засідання клубу.

ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОННИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ Чернігівського національного технологічного університету 28 січня 2016 року о 18 годині проводить вебінар «ТВОЯ ОСВІТА-2016»

Запрошуємо учнів 9-11 класів, професійних ліцеїв, коледжів та всіх бажаючих поспілкуватися он-лайн з представниками випускових кафедр за спеціальностями:

Програмна інженерія, Комп’ютерна інженерія, Радіоелектронні апарати, Електротехніка та електротехнології, Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології, Електронні пристрої та системи.

Ви зможете отримати вичерпну інформацію про спеціальності і спеціалізації,
правила прийому до університету на 2016 н.р., про навчання та дозвілля наших студентів.

Шановні науковці, аспіранти, студенти та працівники університету!
В період з 26 по 28 січня 2016 року Ви маєте можливість взяти участь у серії онлайн-семінарів по роботі з платформою Web of Science та іншими ресурсами для наукової діяльності, які пропонує Вам Наукова бібліотека ім. М. Максимовича.
Всі семінари безкоштовні та проводяться російською мовою. Попередня реєстрація на семінари обов’язкова. По завершенню семінарів учасники зможуть отримати сертифікати.
Отримати докладну інформацію та зареєструватись на семінари Ви можете на сайті http://wokinfo.com/russian/ – зелена кнопка «ОНЛАЙН СЕМИНАРЫ» на правій панелі.

Центр іноземних мов  запрошує всіх бажаючих на групове та індивідуальне навчання англійської, німецької та французької мов на II семестр 2015-2016 н.р.

Центр іноземних мов ЧНТУ створено у 2015 році при Чернігівському національному технологічному університеті на базі кафедри іноземних мов професійного спрямування.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

У цей День ми приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

15 січня в Києві на території Виставкового центру (Броварський проспект, 15) відбулись щорічні збори Чернігівського земляцтва в м. Києві. Це було 20-е ювілейне зібрання, що вже само по собі викликало неабиякий інтерес і у киян-вихідців з Чернігівщини, членів земляцтва, так і у чернігівців-представників творчих, громадських, культурно-освітніх організацій, виконавчої влади.

В зборах прийняли участь голова Чернігівської облдержадміністрації В.П. Куліч, голова Чернігівської обласної ради І.С. Вдовенко і інші керівники міст та районів. Традиційно під час засідання відбувалися презентації доробків, які були створені за останні роки: наукові, художні, культурно-просвітні та інші.

16 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття волонтерських курсів з вивчення української мови. Подібні курси вже діють у понад 20 містах України, нарешті, до них долучився й Чернігів.

Ініціатор і координатор проекту з вивчення української мови В Чернігові – доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ Зіневич Людмила Василівна.

Актуальність відкриття курсів зумовлена піднесенням патріотизму у суспільстві та усвідомленням того, що українська мова є одним із факторів державної безпеки України. Підтвердженням цього є і велика кількість охочих удосконалити свої знання: на курси уже записалося понад 100 осіб різного віку – від 15 до 80. Серед них переселенці з окупованих територій, сім’ї учасників АТО, діти загиблих воїнів і ті, хто в радянський час не мав змоги вивчити мову своєї Батьківщини.

Співробітники кафедри БРАС в рамках курсу "Мікропроцесорні системи в радіоелектронних апаратах" для групи РА-131 започатковують вивчення одного з найпопулярніших курсів з проектування вбудованих систем на платформі edX - "Embedded Systems - Shape the World" від UTAustinX! 

Як це буде втілено в життя - студенти під час вивчення курсу можуть обрати, який лабораторний практикум вони будуть виконувати - стандартний, чи з курсу "Embedded Systems - Shape the World". На консультаціях розбиратимуться незрозумілі питання. Кількість місць - обмежена, і визначається наявними на кафедрі відлагоджувальними модулями, на яких будуть виконуватись лабаораторні завдання.

Чернігівський національний технологічний університет за підтримки Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка в рамках регіонального проекту «Університет в житті міста» проводить фестиваль учнівської молоді «Сонячні промені-2016» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх закладів м. Чернігова.

Головний девіз фестивалю: ЧНТУ – Чернігів Науковий, Творчий, Успішний.

Головною метою фестивалю є пошук і підтримка обдарованої та талановитої молоді, залучення її до наукової, суспільно-корисної діяльності, формування здорового способу життя.

З вересня 2015 року на кафедрі організації соціально-психологічної допомоги населенню плідно працює Клуб соціально-психологічної підтримки літніх людей «Чернігівське надвечір`я».

Головними завданням «Чернігівського надвечір`я» є створення спеціального простору для зустрічей людей похилого віку і студентської молоді, покращення якості життя людей похилого віку та залучення їх до активного дозвілля: літературно-художніх вечорів, психологічних тренінгів тощо.

27 грудня 2015 року за підтримки Британської Ради, ГО «Чернігів Європейський» продовжує реалізуватися проект «Соціально-психологічна підтримка сімей учасників АТО: «Наша сила в єдності!», який здійснює кафедра організації соціально-психологічної допомоги населенню факультету соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

У фізкультурно-оздоровчому комплексі ЧНТУ було проведено спортивні змагання «Веселі перегони», під час яких діти, разом з батьками, брали участь у веселих естафетах та спортивних іграх.

25 січня 2016 рокув ЧНТУ відбудеться Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки».

Мета заходу: визначення пріоритетних напрямів співпраці на 2016 рік між Польщею, Словаччиною, Чехією, Грузією та Україною в сфері академічної мобільності студентів та науково-педагогічних працівників, науково-дослідної роботи та розширення мережі міжнародного партнерства між освітньо-науковими інституціями.

Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує конкурс Ф70 «Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених» на 2017 рік.

Відповідно до Положення про порядок надання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених від 24 грудня 2002 року N 1210/2002 в конкурсі можуть взяти участь науковці віком (на момент подачі заявки): доктори наук - до 35 років, докторанти - до 33 років, кандидати наук - до 30 років.

В рамках статутної діяльності Чернігівський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб Баланс», а саме: задоволення інтересів бухгалтерського співтовариства у сфері бухгалтерського обліку відносно сучасної методології бухгалтерського обліку і оподаткування в Україні, представництво в Чернігівській області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та за підтримки керівництва Чернігівського національного технологічного університету планує провести чергове безкоштовне засідання Клубу бухгалтерів для комерційних підприємств.

До уваги студентів та науково-педагогічних працівників університету черговий випуск дайджесту грантів.

Увага! Відкрито прийом заяв на участь у конкурсі інноваційних проектів Hackathon Bridge. Конкурс надає можливість активним і креативним людям (до 35 років) запропонувати інноваційні ідеї для таких сфер як: бізнес, культура, суспільство та отримати фінансову підтримку (з грантового бюджету в розмірі 45 тисяч євро).

Знання англійської мови та вміння її використовувати в професійній сфері є однією й знайбільш важливих компетенцій сучасного студента. Саме для цього кафедра БРАС з наступного семестру для студентів групи РА-131 напряму підготовки "Радіоелектронні апарати" запроваджує вивчення дисципліни "Power supply of radio electronic equipment".

Вестиме її англійською мовою к.т.н. Гусев Олександр Олександрович, https://www.facebook.com/oleksandr.husev , автор понад 60 публікацій англійською мовою з силової електроніки у виданнях, внесених до науковометричних баз Scopus та Web of Science. Лабораторні заняття проводитиме к.т.н. Степенко Сергій Анатолійович, який проходив стажування в Талліннському технічному університеті в групі Power Electronics Group, і також є автором 25 наукових публікацій англійською мовою. <

У рамках програми «Активні громадяни» Британською Радою підтримано проект соціальної дії «Чернігів екологічний», партнером якого виступив Чернігівський національний технологічний університет. Грант на реалізацію даного проекту отримала ГО «Чернігів Європейський».

Автори ідеї та менеджери проекту «Чернігів екологічний» - к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Гнедіна Катерина та креативний менеджер ГО Количева Ольга.

Дана ініціатива стала продовженням проекту соціальної дії Sustainable challenge «Навчи друзів жити стало», у рамках якого пройшов тренінг для студентів з популяризації «сталого стилю життя».

Науково-дослідний інститут з філософії у м. Ганновер запрошує взяти участь в отриманні стипендій для проведення наукового дослідження у період з 1 жовтня 2016 року по 1 липня 2017 року.

Запрошуються докторанти в галузі гуманітарних та соціальних наук.

Scopus
США
Бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованостістатей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовищаSciVerse. Індексує 18,000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація Elsevier. База даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних. Згідно з оголошеною стратегією, дана база даних має стати найбільш повним та вичерпним ресурсом для пошуку наукової літератури[2]. Станом на середину 2009 р. SCOPUS включає 38 млн записів наукових публікацій, в тому числі, 19 млн записів ресурсів, опублікованих після 1996 р., зі списками пристатейної бібліографії.

Web of Science Thomson Reuters Corporation

Канада
Пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій, що розробляється і надається компанією Thomson Reuters. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією. Web of Science включає в себе понад 3 700 провідних журналів і понад 10100 наукових видань по всьому світу, в тому числі журналів відкритого доступу і більше 110 000 матеріалів конференцій. Вона охоплює період з 1900 року в 256 дисциплінах.

ОГОЛОШЕННЯ