ua en

У період з 1 по 3 лютого 2016 року Чернігівський національний технологічний університет відвідала делегація Віденського університету економіки і бізнесу (Австрія) у складі професора Ріхарда Фортмюллера, Шарлотти Канн та Юлії Штромайєр.

01 лютого 2016 року стартував проект соціальної дії «Чернігів екологічний», ініційований ГО «Чернігів Європейський» за підтримки Британської Ради у рамках програми «Активні громадяни». Партнером даного проекту є Чернігівський національний технологічний університет та ГО «Інститут інноваційного розвитку суспільства».

У рамках проекту до Всесвітнього дня Землі, який відзначається у день весняного рівнодення та припадає на 20 березня, відбудеться еко-виставка «ECO.ist», мета якої – розвиток творчого потенціалу та створення умов для самореалізації молодих громадян, а також привернення уваги громадськості до сучасних екологічних проблем.

Шановні колеги!

12 лютого 2016 року з 10-00 до 11-00 за адресою: м. Київ, бульвар Шевченка, 16, к. 312 відбудеться методичний семінар ДФФД для бажаючих взяти участь у конкурсі Ф70 «Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених».

Під час роботи семінару учасники матимуть можливість отримати докладну інформацію щодо оформлення запиту, необхідних документів та процедури оформлення он-лайн реєстрації та запиту на конкурсному ресурсі ДФФД.

29 сiчня 2016 року в актовому залі ЧНТУ відбулася церемонія вручення дипломів магістрам. Успішно дійшовши до фінішу студентського життя, дипломи про вищу освіту отримали 257 магістрів, які навчалися за 8 сучасними магістерськими програмами. Відмінникам навчання дипломи вручав ректор університету д.е.н., професор Сергій Миколайович Шкарлет. Ректор надав мудрих порад всім магістрам для подальшого особистого та кар’єрного зростання, побажав удачі, процвітання, миру та злагоди.

Увага!

У лютому - червні 2016 року Представництво Європейського Союзу в Україні проводить низку заходів в рамках проекту "ЄС: вибір української молоді". Зокрема:

  • Всеукраїнська онлайн Євровікторина: 2 лютого - 2 березня 2016 р.
  • Конкурс відео: 4 лютого - 15 березня 2016 р.
  • Конкурс аудіо: 9 лютого - 25 квітня 2016 р.
  • Фото конкурс: 5 лютого - 28 березня 2016 р.
  • Конкурс блогів: 11 лютого - 20 травня 2016 р.
  • Дискусійні клуби по всій Україні: лютий - червень 2016 р.

Усі деталі на сайті: euroquiz.org.ua.

Долучайтеся!!!

Відділ міжнародного співробітництва сповіщає про черговий випуск дайджесту грантів, що містить гранти на реалізацію проектів, наукові стажування та можливості для студентів.

09 лютого 2016 р. о 1430 в ауд. 11-203 відбудеться І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Економічна теорія».

Запрошуються студенти ІІ-ІІІ курсів економічних спеціальностей бажаючі взяти участь в олімпіаді.

Прохання: заповнити заявку учасника (за формою додатка 1) та надіслати її на адресу kafekonomteor@ukr.net до 05 лютого 2016 р.

Запрошуємо 10 лютого 2016 р. 900–1100 год. в ауд. 308 корпусу ІІІ (вул. Шевченка, 95) взяти участь у І етапі олімпіади зі Статистики. До участі запрошуються бакалаври, підготовка яких ведеться за напрямами галузей знань 0305 «Економіка та підприємництво» і 0306 «Менеджмент і адміністрування».

Відповідно до останніх даних, за інтегральним показником ЧНТУ посідає 60 місце в світовому рейтингу Webometrics серед 292 університетів України. За показником Presence (тобто представленість у Web-просторі) ЧНТУ посідає 1839 місце в світі серед більш ніж 12 000 університетів.

Департаментом науково-технічного розвитку МОН України відповідно до наказу МОН від 26.01.2016 року №18/4-7-16 оголошується конкурс на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених.

На здобуття стипендій висуваються молоді вчені, які мають значний науковий доробок та можливість проводити наукові дослідження.

Документи претендентів на здобуття стипендій необхідно подати до 20 лютого 2016 року.

Подвиг студентів став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

Збережемо пам’ять про боротьбу за волю України.

СЛАВА ГЕРОЯМ!

Згідно з умовами двосторонньої угоди між Україною та КНР китайська сторона виділила Україні квоту стипендій Уряду КНР на 2016/2017 роки.

Фактична кількість нових стипендій на 2016-2017 навчальний рік: 44.

Прийом громадян України здійснюватиметься до вищих навчальних закладів КНР на рівні: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Термін подачі заявок – 11 березня 2016.

У серпні 2016 року у місті Ессен (Федеративна Республіка Німеччина) Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) буде організована літня школа для молодих дослідників з Республіки Білорусь, Республіки Польща та України.

Головною метою програми є презентація системи європейської освіти та обговорення таких тем, як наукова теорія, інтернаціоналізація, гендерна рівність та інше.

Термін подачі заявки на участь у літній школі до 05 лютого 2016 року.

28 січня 2016 року Університет зустрічав студентів з переселених вузів, які прибули до м. Чернігова в рамках Навчального візиту за програмою "Активні громадяни", організованого ГО "Чернігів Європейський" за фінансової підтримки Британської ради в Україні.

У візиті беруть участь 30 учасників-студентів переселених вузів, які вимушені були переїхати до інших міст України через події на сході країни. Наразі дуже важливо показати студентській молоді, що саме вони можуть сприяти соціальним змінам і забезпеченню сталого розвитку нашого суспільства. Це можливо шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій на засадах рівних можливостей, поваги до різноманіття, довірливої взаємодії між людьми та безконфліктного діалогу.

Розпочав роботу новий сайт Наукової бібліотеки http://library2.stu.cn.ua/

У рамках угоди, укладеної між ЧНТУ та Федерацією Обмінів Франція – Україна (FEFU), студенти факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, що вивчають французьку мову як другу іноземну, з 12 по 22 січня 2016 року мали змогу пройти безкоштовний експрес-курс «Французька мова для індустрії туризму», наданий викладачем-волонтером Філіпом Паші (Philippe Pachy) з м. Шанбері, Франція.

У ході занять студенти опрацьовували нову лексику, дізналися багато нового про культуру Франції та практикували театральні аматорські ігри, що було для них цікавим досвідом. У свою чергу для Філіпа Паші були організовані екскурсії містом Черніговом, які викликали в французького гостя захоплення та нестримний інтерес пізнати історію міста.

15 січня 2016 року відбувся захист магістерських дисертацій зі спеціальності 8.05070102 «Електричні системи і мережі». Представлені до захисту роботи мають не тільки елементи наукової новизни, але також орієнтовані на вирішення актуальних практичних питань в сфері електроенергетики України.

Державна екзаменаційна комісія високо оцінила дисертаційні роботи усіх здобувачів ступеню «магістр».

Кафедра електричних систем і мереж пишається своїми випускниками і бажає творчої наснаги у подальшій професійній діяльності та благополуччя у житті!

З метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, розповсюдження захворюваності серед учасників освітнього процесу та відповідно до розпорядження ректора університету від 28.01.2016 року № 04 тимчасово призупинено освітній процес з 29.01.2016 р. до 06.02.2016 р. (крім студентів, для яких передбачена переддипломна практика).

25 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки». Подія мала стратегічне значення на міжнародному освітньо-науковому просторі.

В рамках круглого столу ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Миколайович Шкарлет презентував іноземним гостям досягнення та напрацювання університету за останні роки. Директори, декани, професори університету мали можливість обговорити конкретні пропозиції співпраці між інститутами, факультетами та кафедрами ЧНТУ та університетів Грузії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Польщі. Між Варшавським університетом менеджменту та Чернігівським національним технологічним університетом було підписано угоду про створення Україно-Польського Центру, що сприятиме вивченню польської та відповідно української мов, а також значно розширить можливості академічної мобільності за напрямом «Україна–Польща».

Успішній Першій Міжнародній наково-практичній конференції «УКРАЇНА – ЄС. СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКА ТА ПРАВО», яка відбулася минулої весни в Кошице, слідує Друга Конференція.

У 2016 році Конференція відбудеться з 19 по 23 квітня в локації Словацька Республіка-Польща. Традиційно програмою конференції, крім пленарного та секційних засідань, передбачена насичена культурна програма.

В рамках року англійської мови в Україні, у ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 25 січня 2016 року відбулась перша зустріч студентського клубу "English Training".

Ініціаторами та організаторами даного заходу є волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд та доцент кафедри соціальної роботи Альона Ревко. Учасники мали змогу ознайомитись із п’єсою «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра в оригіналі, практикували нові фрази та ідіоми. Студенти виявили бажання проводити щотижневе засідання клубу.

ОГОЛОШЕННЯ