ua en

У рамках угоди, укладеної між ЧНТУ та Федерацією Обмінів Франція – Україна (FEFU), студенти факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, що вивчають французьку мову як другу іноземну, з 12 по 22 січня 2016 року мали змогу пройти безкоштовний експрес-курс «Французька мова для індустрії туризму», наданий викладачем-волонтером Філіпом Паші (Philippe Pachy) з м. Шанбері, Франція.

У ході занять студенти опрацьовували нову лексику, дізналися багато нового про культуру Франції та практикували театральні аматорські ігри, що було для них цікавим досвідом. У свою чергу для Філіпа Паші були організовані екскурсії містом Черніговом, які викликали в французького гостя захоплення та нестримний інтерес пізнати історію міста.

15 січня 2016 року відбувся захист магістерських дисертацій зі спеціальності 8.05070102 «Електричні системи і мережі». Представлені до захисту роботи мають не тільки елементи наукової новизни, але також орієнтовані на вирішення актуальних практичних питань в сфері електроенергетики України.

Державна екзаменаційна комісія високо оцінила дисертаційні роботи усіх здобувачів ступеню «магістр».

Кафедра електричних систем і мереж пишається своїми випускниками і бажає творчої наснаги у подальшій професійній діяльності та благополуччя у житті!

З метою недопущення виникнення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, розповсюдження захворюваності серед учасників освітнього процесу та відповідно до розпорядження ректора університету від 28.01.2016 року № 04 тимчасово призупинено освітній процес з 29.01.2016 р. до 06.02.2016 р. (крім студентів, для яких передбачена переддипломна практика).

25 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки». Подія мала стратегічне значення на міжнародному освітньо-науковому просторі.

В рамках круглого столу ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Миколайович Шкарлет презентував іноземним гостям досягнення та напрацювання університету за останні роки. Директори, декани, професори університету мали можливість обговорити конкретні пропозиції співпраці між інститутами, факультетами та кафедрами ЧНТУ та університетів Грузії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Польщі. Між Варшавським університетом менеджменту та Чернігівським національним технологічним університетом було підписано угоду про створення Україно-Польського Центру, що сприятиме вивченню польської та відповідно української мов, а також значно розширить можливості академічної мобільності за напрямом «Україна–Польща».

Успішній Першій Міжнародній наково-практичній конференції «УКРАЇНА – ЄС. СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКА ТА ПРАВО», яка відбулася минулої весни в Кошице, слідує Друга Конференція.

У 2016 році Конференція відбудеться з 19 по 23 квітня в локації Словацька Республіка-Польща. Традиційно програмою конференції, крім пленарного та секційних засідань, передбачена насичена культурна програма.

В рамках року англійської мови в Україні, у ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 25 січня 2016 року відбулась перша зустріч студентського клубу "English Training".

Ініціаторами та організаторами даного заходу є волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд та доцент кафедри соціальної роботи Альона Ревко. Учасники мали змогу ознайомитись із п’єсою «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра в оригіналі, практикували нові фрази та ідіоми. Студенти виявили бажання проводити щотижневе засідання клубу.

ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОННИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ Чернігівського національного технологічного університету 28 січня 2016 року о 18 годині проводить вебінар «ТВОЯ ОСВІТА-2016»

Запрошуємо учнів 9-11 класів, професійних ліцеїв, коледжів та всіх бажаючих поспілкуватися он-лайн з представниками випускових кафедр за спеціальностями:

Програмна інженерія, Комп’ютерна інженерія, Радіоелектронні апарати, Електротехніка та електротехнології, Метрологія та інформаційно-вимірювальні технології, Електронні пристрої та системи.

Ви зможете отримати вичерпну інформацію про спеціальності і спеціалізації,
правила прийому до університету на 2016 н.р., про навчання та дозвілля наших студентів.

Шановні науковці, аспіранти, студенти та працівники університету!
В період з 26 по 28 січня 2016 року Ви маєте можливість взяти участь у серії онлайн-семінарів по роботі з платформою Web of Science та іншими ресурсами для наукової діяльності, які пропонує Вам Наукова бібліотека ім. М. Максимовича.
Всі семінари безкоштовні та проводяться російською мовою. Попередня реєстрація на семінари обов’язкова. По завершенню семінарів учасники зможуть отримати сертифікати.
Отримати докладну інформацію та зареєструватись на семінари Ви можете на сайті http://wokinfo.com/russian/ – зелена кнопка «ОНЛАЙН СЕМИНАРЫ» на правій панелі.

Центр іноземних мов  запрошує всіх бажаючих на групове та індивідуальне навчання англійської, німецької та французької мов на II семестр 2015-2016 н.р.

Центр іноземних мов ЧНТУ створено у 2015 році при Чернігівському національному технологічному університеті на базі кафедри іноземних мов професійного спрямування.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

У цей День ми приєднуємось до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

15 січня в Києві на території Виставкового центру (Броварський проспект, 15) відбулись щорічні збори Чернігівського земляцтва в м. Києві. Це було 20-е ювілейне зібрання, що вже само по собі викликало неабиякий інтерес і у киян-вихідців з Чернігівщини, членів земляцтва, так і у чернігівців-представників творчих, громадських, культурно-освітніх організацій, виконавчої влади.

В зборах прийняли участь голова Чернігівської облдержадміністрації В.П. Куліч, голова Чернігівської обласної ради І.С. Вдовенко і інші керівники міст та районів. Традиційно під час засідання відбувалися презентації доробків, які були створені за останні роки: наукові, художні, культурно-просвітні та інші.

16 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття волонтерських курсів з вивчення української мови. Подібні курси вже діють у понад 20 містах України, нарешті, до них долучився й Чернігів.

Ініціатор і координатор проекту з вивчення української мови В Чернігові – доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ Зіневич Людмила Василівна.

Актуальність відкриття курсів зумовлена піднесенням патріотизму у суспільстві та усвідомленням того, що українська мова є одним із факторів державної безпеки України. Підтвердженням цього є і велика кількість охочих удосконалити свої знання: на курси уже записалося понад 100 осіб різного віку – від 15 до 80. Серед них переселенці з окупованих територій, сім’ї учасників АТО, діти загиблих воїнів і ті, хто в радянський час не мав змоги вивчити мову своєї Батьківщини.

Співробітники кафедри БРАС в рамках курсу "Мікропроцесорні системи в радіоелектронних апаратах" для групи РА-131 започатковують вивчення одного з найпопулярніших курсів з проектування вбудованих систем на платформі edX - "Embedded Systems - Shape the World" від UTAustinX! 

Як це буде втілено в життя - студенти під час вивчення курсу можуть обрати, який лабораторний практикум вони будуть виконувати - стандартний, чи з курсу "Embedded Systems - Shape the World". На консультаціях розбиратимуться незрозумілі питання. Кількість місць - обмежена, і визначається наявними на кафедрі відлагоджувальними модулями, на яких будуть виконуватись лабаораторні завдання.

Чернігівський національний технологічний університет за підтримки Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка в рамках регіонального проекту «Університет в житті міста» проводить фестиваль учнівської молоді «Сонячні промені-2016» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх закладів м. Чернігова.

Головний девіз фестивалю: ЧНТУ – Чернігів Науковий, Творчий, Успішний.

Головною метою фестивалю є пошук і підтримка обдарованої та талановитої молоді, залучення її до наукової, суспільно-корисної діяльності, формування здорового способу життя.

З вересня 2015 року на кафедрі організації соціально-психологічної допомоги населенню плідно працює Клуб соціально-психологічної підтримки літніх людей «Чернігівське надвечір`я».

Головними завданням «Чернігівського надвечір`я» є створення спеціального простору для зустрічей людей похилого віку і студентської молоді, покращення якості життя людей похилого віку та залучення їх до активного дозвілля: літературно-художніх вечорів, психологічних тренінгів тощо.

27 грудня 2015 року за підтримки Британської Ради, ГО «Чернігів Європейський» продовжує реалізуватися проект «Соціально-психологічна підтримка сімей учасників АТО: «Наша сила в єдності!», який здійснює кафедра організації соціально-психологічної допомоги населенню факультету соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

У фізкультурно-оздоровчому комплексі ЧНТУ було проведено спортивні змагання «Веселі перегони», під час яких діти, разом з батьками, брали участь у веселих естафетах та спортивних іграх.

25 січня 2016 рокув ЧНТУ відбудеться Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки».

Мета заходу: визначення пріоритетних напрямів співпраці на 2016 рік між Польщею, Словаччиною, Чехією, Грузією та Україною в сфері академічної мобільності студентів та науково-педагогічних працівників, науково-дослідної роботи та розширення мережі міжнародного партнерства між освітньо-науковими інституціями.

Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує конкурс Ф70 «Гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених» на 2017 рік.

Відповідно до Положення про порядок надання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених від 24 грудня 2002 року N 1210/2002 в конкурсі можуть взяти участь науковці віком (на момент подачі заявки): доктори наук - до 35 років, докторанти - до 33 років, кандидати наук - до 30 років.

В рамках статутної діяльності Чернігівський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб Баланс», а саме: задоволення інтересів бухгалтерського співтовариства у сфері бухгалтерського обліку відносно сучасної методології бухгалтерського обліку і оподаткування в Україні, представництво в Чернігівській області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та за підтримки керівництва Чернігівського національного технологічного університету планує провести чергове безкоштовне засідання Клубу бухгалтерів для комерційних підприємств.

До уваги студентів та науково-педагогічних працівників університету черговий випуск дайджесту грантів.

ОГОЛОШЕННЯ