ua en
Усе знесла й перемогла
його любові сила.
його великого вогню
і смерть не погасила.
Леся Українка

Весна приходить разом з генієм. Щороку в нашому університеті весна розпочинається зі святкування Шевченкової річниці. Творчість великого Кобзаря надихає нас і через два століття.

Щороку під час святкування Шевченківської весни в ЧНТУ відзначають літераторів-початківців, тих, хто робить перші кроки на літературній ниві.

6 квітня в актовій залі університету пройшли Урочистості з нагоди підведення підсумків творчих та літературних конкурсів, присвячених 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка: Четвертого конкурсу літераторів ЧНТУ та загальноуніверситетського мовно-літературного конкурсу «Мій Шевченко». Автори найкращих робіт отримали дипломи та подарунки.

Шановні викладачі, аспіранти, студенти!

Доводимо до вашого відома, що дата проведення Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «ЮНІСТЬ НАУКИ – 2016: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА» переноситься з 20-21 квітня 2016 року на 18-19 травня 2016 року.

Термін подання інформації про засідання секцій (підсекцій) та термін подання тез подовжено до 06 травня 2016 року.

Шановні викладачі, аспіранти, студенти!

Доводимо до вашого відома, що дата проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених «Новітні технології у науковій діяльності і навчальному процесі» переноситься з 20-21 квітня 2016 року на 18-19 травня 2016 року.

Термін подання інформації про засідання секцій (підсекцій) та термін подання тез подовжено до 06 травня 2016 року.

Студенти напряму підготовки «Агрономія» ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності, природокористування і туризму відвідали фермерське господарство «Напорівське» с. Лукашівка.

Майбутні агрономи ознайомились з сучасною технікою, що є в розпорядженні господарства, дослідили посіви озимої пшениці після зимівлі, а також прийняли участь в посіві люпину. На практиці студенти визначили норму висіву люпину, відрегулювали сівалку на вказану норму та ознайомились з способом руху посівного агрегату в полі.

Студенти отримали практичні навички, які в майбутньому будуть застосовувати в подальшій роботі за фахом.

В інформаційно-бібліографічному відділі наукової бібліотеки ЧНТУ (1 корп.) 12.04.2016 р. відкривається літературна виставка "Від космічної мрії до польоту в космос", присвячена Міжнародному дню польоту людини в космос.

Запрошуємо всіх бажаючих до кім. 138. корп. 1.

8 квітня 2016 р. ЧНТУ відвідали представники Міжнародної академії наук і вищої освіти (Лондон, Великобританія), Всеукраїнського академічного союзу, а також Центру стратегічних ініціатив і прогресивного розвитку.

Гості зустрілись з керівництвом університету та обговорили можливості співпраці. Усім бажаючим співробітникам та студентам університету було презентовано «Глобальний міжнародний науково-аналітичний проект» (GISAP). Представники МАНВО розповіли про усі аспекти проекту і закликали до участі.

Наприкінці зустрічі було підписано угоду про співпрацю між Чернігівським національним технологічним університетом і Міжнародною академією наук та вищої освіти.

З метою всебічного інформування студентів про діяльність українського парламенту, поширення ідей українського парламентаризму, вивченння законодавчих процесів у Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ було організовано екскурсію студентів до Верховної Ради України.

Вітаємо студентську команду ЧНТУ з перемогою в першості м. Чернігова з волейболу серед чоловічих команд сезону 2015-2016 рр. Бажаємо нових успіхів та перемог!

Кафедра фізичного виховання!

Національна мережа партнерських університетів «Вищі навчальні заклади та сталий розвиток громад» за підтримки спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» оголошує V Всеукраїнський конкурс наукових робіт з тематичного напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад».

Наукові роботи мають ґрунтуватись на результатах самостійного дослідження одного з аспектів розвитку громад в Україні. Переможці, які посядуть І-ІІІ місця, будуть нагороджені цінними призами. Кращі роботи будуть опубліковані окремою збіркою.

Навчально-науковий інститут права і соціальних технологій ЧНТУ запрошує взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених і студентів «Проблеми захисту прав та свобод людини і громадянина», яка відбудеться у ЧНТУ 19–20 травня 2016 року.

З 28 по 31 березня в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області проводились навчання студентів-волонтерів з питань безпеки життєдіяльності.

В групі волонтерів від Чернігівського національного технологічного університету були студенти 2 і 3 курсів ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності, природокористування і туризму.

30 березня 2016 року в Сумському державному університеті відбулася науково-практична конференція, яка є фінальним етапом Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності  «Машинознавство».

На конкурс були представлені  понад сто робіт з 25 вищих навчальних закладів України.

На цей конкурс представлена і наукова робота студентів механіко-технологічного факультетунашого університету Завертаного Романата Лапи Миколи.

Робота була високо оцінена журі Конкурсу та відзначена дипломом ІІ ступеню.

Наукова робота виконана під керівництвом професора кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Кальченка В.В. та доцента Акимова О.О.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності!

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ЧНТУ запрошує до участі у Міжнародній науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих учених «ЮНІСТЬ НАУКИ – 2016: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ГУМАНІТАРНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА» 20-21 квітня 2016 року

Тези доповідей будуть представлені на сайті університету у розділі «Наукова діяльність. Конференції» у електронному збірнику, який можна буде скачати в PDF-форматі за адресою: http://www.stu.cn.ua/staticpages/conference/.

З метою популяризації та впровадження ідей ґендерної рівності в навчально-виховний процес, підтримки кращих творів фотомистецтва з 12 вересня по 30 вересня 2016 р.  відбудеться університетська фотовиставка ««Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії».

До участі у фотовиставці запрошуються професійні фотографи та аматори.

Успішно розпочався чемпіонат чернігівської області з волейболу серед чоловічих команд суперліги сезону 2016 року для збірної команди ЧНТУ, яка в першому турі перемогла команду ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка, збірну м. Короп та стала переможцем Ніжинської відкритої волейбольної ліги.

Кафедра фізичного виховання

29 березня 2016 року на базі кафедри економіки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського відбулася підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища» за результатами якої диплом першого ступеня отримала магістр спеціальності облік і аудит Семеренко Ірина за наукову роботу на тему «ЕКО-ІННОВАЦІЙНІ ІНВЕСТИЦІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» науковий керівник доц. к.е.н Сизоненко О.В., науковий консультант доц., к.е.н. Петраков Я.В.

Студентка достойно представила ЧНТУ у науковому колі серед 79 студентських наукових робіт, що представляли 36 вищих навчальних закладів.

Офіційні результати за посиланням http://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=1306.

Бажаємо натхнення в подальших наукових звершеннях Ірині та її керівникам!

Шановні науковці, викладачі, студенти!

Запрошуємо Вас пройти стажування в Міжнародному університеті Шиллера в Гайдельберґу (Німеччина) «Освітній процес, сучасні методики викладання та організаці наукових досліджень: досвід Міжнародного університету Шиллера» 15-27 липня 2016 р.

Стажування – 11 днів, 108 годин.

Термін подання заявок – до 8 квітня 2016 р.!

28 березня 2016 року у Дніпродзержинському державному технічному університеті пройшла підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Електротехніка та електромеханіка», в якому студентка факультету електронних та інформаційних технологій Камінська Христина з науковою роботою «Оцінювання втрат активної потужності в грозозахисному тросі повітряних ліній електропередавання 330 кВ» в секції «Електричні мережі та обладнання електричних станцій та підстанцій» зайняла ІІІ місце.

Керівник – старший викладач кафедри електричних систем і мереж Красножон Андрій Васильович.

Вітаємо Христину та її керівника і бажаємо наступних перемог!

06 квітня 2016 року о 13:00 в актовій залі ЧНТУ проходитимуть Урочистості з нагоди підведення підсумків творчих та літературних конкурсів, присвячених 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Особливим гостем заходу стане Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Художні керівники та диригенти – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська і Людмила Костенко.

Щиро запрошуємо усіх бажаючих відвідати концертну програму від наших шановних гостей!

На вулиці, нарешті вже справжня весна тож ми продовжуємо подорожувати Україною і на вихідні 16-17 квітня запрошуємо всіх бажаючих завітати до Львова!

Хочеш гуляти по Львову та насолоджуватись архітектурою цього місця? Приєднуйся до нас!

В програмі два насичені дні за які ми встигнемо багато чого побачити, а головне скуштуватиJ

Увага! 8 травня 2016 року в Україні відзначається День Матері.

Творча студія “Гаудеамус” спільно з мистецькою галереєю ім. В.К. Багіна (наукова бібліотека ЧНТУ) оголошує традиційний конкурс студентських фоторобіт “Подаруй мамі радість”, присвячених цьому святу.

Запрошуються всі бажаючі.

ОГОЛОШЕННЯ