ua en

Переможниця конкурсу ЧНТУ «Сонячні промені» в номінації краще есе на тему «Моє місто – моя турбота» Маргарита Плахута, учениця 8-В класу гімназії гуманітарно-естетичного профілю, стала автором проекту соціальної дії «СтадіOn: Розфарбуємо спортивні мрії разом!». Даний проект реалізується ГО «Чернігів Європейський» в рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради.

12 травня 2016 року в приміщенні ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася презентація даного проекту.

14 травня в Центральному парку культури та відпочинку в рамках національного проекту відбувся профорієнтаційний інтерактивний захід «Місто Професій», в якому взяли участь і представники Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

Факультет проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення, спільно з ГО «Молодіжний центр освіти, кар’єри та соціальних технологій» за підтримки Управління освіти Чернігівської міської ради запрошує всіх бажаючих до участі у батьківському форумі «Профорієнтація».

Метою заходу є посилення взаємозв’язків університету з абітурієнтами та їхніми батьками, роз’яснення щодо особливостей вибору абітурієнтами професій, ефективного профорієнтаційного вибору, особливостей вступної кампанії 2016 р.

Нещодавно в ефірі обласного телебачення відбулася розмова між старшим редактором Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Іриною Воробей і викладачами нашого університету Оленою Зеленською (кафедра фінансів, банківської справи і страхування) та Наталією Алєшугіною (кафедра туризму). Йшлося про особливості формування споживчого кошику в Україні, а також про два проекти соціальної дії, які реалізуються в університеті за підтримки Британської Ради – «Мій Чернігів – моя Європа» та «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

Детальніше у відео.

16 травня 2016 р. о 10.30 (ауд. І-224 ЧНТУ), в рамках візиту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Інституту д-ра Я.-У. Сандала (Норвегія), студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість прослухати з подальшим обговоренням лекцію на тему: «THE NEW SOCIAL CLASS SYSTEM»

Даний захід ініційований ЧНТУ з метою поширення європейського досвіду функціонування та розвитку соціального підприємництва в Чернігівському регіоні.

27-28 квітня 2016 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість». На ІІ етап конкурсу була подана 41 наукова робота студентів з 14 провідних університетів України.

Наш університет на конкурсі був гідно представлений науковою роботою студентів механіко-технологічного факультету Завертанного Богдана та Лапи Миколи, яка була високо оцінена журі і отримала диплом ІІ ступеню.

Керівники роботи: професор кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Кальченко В.В. та кандидат технічних наук Акимов О.О.

Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших наукових здобутків!

Кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін у зв’язку з підготовкою до відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провела низку виховних заходів серед студентів університету.

З 26 по 28 квітня у Чернігівському національному технологічному університеті відбулася VІ міжнародна науково-практична конференція «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем» (КЗЯТПС-2016).

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Чернігівський національний технологічний університет, компанії Oerlikon Barmag Gmbh (Німеччина), BBEngineering GmbH (Німеччина), ТОВ «БАХ-Інжиніринг» (Україна), Національний технічний університет України «КПІ», Інженерна академія України та інші.

У конференції взяли участь 380 учасників з 56 навчальних та наукових установ і 8 виробничих підприємств України, Німеччини, Білорусі, Казахстану, Польщі, США. Серед учасників конференції 54 доктори та 150 кандидатів наук. У 54 доповідях, надісланих на конференцію, співавторами були студенти.

Управління освіти і науки Чернігівської ОДА інформує, що відповідно до листа громадської організації «Відкритий світ молоді» з 30 червня по 08 липня 2016 року відбудеться міжнародна поїздка до Литви, Латвії, Польщі.

Метою поїздки є розвиток дружніх, партнерських відносин між європейськими країнами і народами, об’єднання людей різних національностей, сприяння інтеграції українців до європейського суспільства, ознайомлення з історією, культурою і традиціями інших народів, сприяння збереженню міжнаціонального миру, підтримка багатонаціональної молодіжної творчості.

У ході поїздки передбачаються: зустріч з мером литовського міста Рокишкіс, представниками міністерств і відомств Литви, послом України в Литві та участь у святкових творчих заходах у м. Рокишкіс; екскурсії у міста Вільнюс, Тракай, Анікщяй, Рокишкіс, Каунас (Литва), Рига, Юрмала (Латвія), Білосток, Варшава (Польща).

Згідно з обласним Планом заходів з відзначення 20-ї річниці Конституції УкраїниУправління освіти і науки Чернігівської ОДА надіслало лист, у якому просить організувати та провести у вищих навчальних закладах відповідну роботу:

  • участь викладачів та студентів у меморіальних заходах з відзначення 20-ї річниці Конституції України;
  • тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, засідання за «круглим столом», зустрічі з представниками органів державної влади, системи соціального захисту населення, юристами, військовослужбовцями, демонстрації фільмів, виставки фото- та архівних документів тощо), спрямованих на виховання поваги до Конституції України, формування правової культури, поширення інформації про конституційні права, розвиток конституціоналізму в Україні, проведення конституційної реформи, зміцнення громадянської злагоди в суспільстві, утвердження основоположних демократичних цінностей.

Вітаємо старшого викладача кафедри товарознавства, експертизи, митної справи та торгівлі Шпак Наталію Андріївну з успішним захистом 6 травня 2016 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 79.051.01 Чернігівського національного технологічного університету дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему “Особливості формування і функціонування регіонального ринку праці в умовах посилення інтеграції.”

Бажаємо успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!

6 травня відбулася перша робоча зустріч на базі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку ЧНТУ. До університету завітали Ніжинський міський голова Лінник Анатолій Валерійович і його заступник Олійник Григорій Миколайович, а також заступники Прилуцького міського голови - Іванов Дмитро Валерійов ич і Сивенко Олександр Іванович.

Ніжин і Прилуки є містами-партнерами проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області. Відтак, громади міст мають можливість долучитися до нового конкурсу «Розумні міста» від Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (детальніше - https://www.facebook.com/groups/824471507682571/permalink/832800526849669/).

Під час зустрічі ректор університету Шкарлет Сергій Миколайович відмітив високий фаховий потенціал університету, інноваційний характер наявних науково-технічних розробок, а також готовність до співпраці в межах програми «Університет в житті регіону».

До участі запрошуються аспіранти, студенти та абітурієнти!

Метою конкурсу есеїв на тему «Освіта майбутнього» є актуалізація інтернет-освіти серед сучасної молоді.

Учасник, котрий посяде перше призове місце отримає грошову винагороду у розмірі 2000 USD. Конкурсантам, що займуть 2-ге та 3-тє місця будуть нагороджені сумами у розмірі 1000 USD та 500 USD відповідно.

Голосування за найкращі роботи буде проходити на платформі Preply

20–22 квітня 2016 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка». Участь у ІІ етапі Олімпіади взяли 42 студенти, які представляли  23 провідні університети України. Наш університет на олімпіаді представляла студентка фінансово-економічного факультету Гладун Тетяна, яка за результатами змагань зайняла І місце.

Конкурсні випробування в рамках Олімпіади проходили у два тури: перший тур передбачав комп’ютерне тестування учасників. Під час проведення другого туру учасники Олімпіади виконували письмові завдання з регіональної економіки, які містили питання теоретичного характеру, творчі завдання та задачі.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, які відзначаються 8 і 9 травня.

У 2014 році вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі і перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 і 9 травня. Планувалося, що і надалі в Україні День пам'яті загиблих буде починатися 8 травня – разом з Європою та світом, і триватиме традиційно 9 травня.

У рамках реалізації програми Європейського Союзу ,,Erasmus+. Changing lives. Opening minds. Staff mobility for teaching and training. Business and administration” з 17 по 25 квітня 2016 р. доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Дубина М.В. відвідав Господарську академію ім. Д.А. Ценова (Болгарія, м. Свіштов).

У межах реалізації двостороннього співробітництва між ЧНТУ і Господарською академією ім. Д.А. Ценова було проведено цикл лекцій на тему ,,Особливості функціонування ринків фінансових послуг в Україні та Болгарії” для болгарських студентів, проведено ряд зустрічей з викладачами фінансового профілю Господарської академії ім. Д.А. Ценова.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування висловлює слова вдячності адміністрації ЧНТУ, Міжнародному відділу ЧНТУ та колегам з Господарської академії ім. Д.А. Ценова за можливість участі у даному міжнародному проекті та підтримку в організації візиту.

6 травня 2016 року на юридичному факультеті Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ пройшов імпровізований захід з дисципліни «Кримінальне право» на тему деструктивної пропаганди та шляхів протидії їй правовими механізмами.

Окремою темою для широких обговорень стала проблема відповідальності в цій сфері, співвідношення соціальних, психологічних та юридичних критеріїв негативних впливів при застосуванні прийомів пропаганди.

Ініціативна група юридичної клініки "Adiutorium" ЧНТУ за підтримки Британської Ради в рамках програми British Council Active Citizens спільно з ГО "Чернігів Європейський" запрошує активних, ініціативних та свідомих співвласників багатоквартирних будинків м. Чернігова, в яких ще не обговорювались питання щодо управління своїм будником,  прийняти участь в проекті соціальної дії  "Життя після ЖЕКів: зроби свідомий вибір".

Не будь байдужим до долі свого будинку. Прийди та отримай цікаві і корисні знання про особливості управління багатоквартирним будинком в умовах реформи в сфері ЖКГ.

Виставка-конкурс до Дня Матері.

8 травня 2016 року в Україні відзначається День Матері.

6 травня в Чернігівському національному технологічному університеті за ініціативою творчої студії “Гаудеамус” та мистецької галереї університету імені В.К. Багіна відкрита виставка-конкурс студентських фоторобіт, присвячених цьому святу.

Виставка відкрилася 6 травня 2016 року у приміщенні читального залу бібліотеки (центральний корпус ЧНТУ) і триватиме до 20 травня. Запрошуємо відвідати виставку-конкурс!

ВІТАЄМО ВСІХ МАМ ЗІ СВЯТОМ!

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Українським науково-технологічним центром про співробітництво у сфері науки та технологій УНТЦ з 25 квітня 2016 року оголошено конкурс за Програмою «Цільові дослідження та розвиваючі ініціативи» за такими напрямами:

  • біотехнологія та науки про життя;
  • матеріалознавство та нанотехнології;
  • інформаційні та комунікаційні технології;
  • дослідження навколишнього середовища;
  • ядерна енергетика та безпека;
  • сільсько-господарські науки та медицина.
ОГОЛОШЕННЯ