ua en

Управління освіти і науки Чернігівської ОДА інформує, що відповідно до листа громадської організації «Відкритий світ молоді» з 30 червня по 08 липня 2016 року відбудеться міжнародна поїздка до Литви, Латвії, Польщі.

Метою поїздки є розвиток дружніх, партнерських відносин між європейськими країнами і народами, об’єднання людей різних національностей, сприяння інтеграції українців до європейського суспільства, ознайомлення з історією, культурою і традиціями інших народів, сприяння збереженню міжнаціонального миру, підтримка багатонаціональної молодіжної творчості.

У ході поїздки передбачаються: зустріч з мером литовського міста Рокишкіс, представниками міністерств і відомств Литви, послом України в Литві та участь у святкових творчих заходах у м. Рокишкіс; екскурсії у міста Вільнюс, Тракай, Анікщяй, Рокишкіс, Каунас (Литва), Рига, Юрмала (Латвія), Білосток, Варшава (Польща).

Згідно з обласним Планом заходів з відзначення 20-ї річниці Конституції УкраїниУправління освіти і науки Чернігівської ОДА надіслало лист, у якому просить організувати та провести у вищих навчальних закладах відповідну роботу:

  • участь викладачів та студентів у меморіальних заходах з відзначення 20-ї річниці Конституції України;
  • тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, засідання за «круглим столом», зустрічі з представниками органів державної влади, системи соціального захисту населення, юристами, військовослужбовцями, демонстрації фільмів, виставки фото- та архівних документів тощо), спрямованих на виховання поваги до Конституції України, формування правової культури, поширення інформації про конституційні права, розвиток конституціоналізму в Україні, проведення конституційної реформи, зміцнення громадянської злагоди в суспільстві, утвердження основоположних демократичних цінностей.

Вітаємо старшого викладача кафедри товарознавства, експертизи, митної справи та торгівлі Шпак Наталію Андріївну з успішним захистом 6 травня 2016 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 79.051.01 Чернігівського національного технологічного університету дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему “Особливості формування і функціонування регіонального ринку праці в умовах посилення інтеграції.”

Бажаємо успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!

6 травня відбулася перша робоча зустріч на базі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку ЧНТУ. До університету завітали Ніжинський міський голова Лінник Анатолій Валерійович і його заступник Олійник Григорій Миколайович, а також заступники Прилуцького міського голови - Іванов Дмитро Валерійов ич і Сивенко Олександр Іванович.

Ніжин і Прилуки є містами-партнерами проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області. Відтак, громади міст мають можливість долучитися до нового конкурсу «Розумні міста» від Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (детальніше - https://www.facebook.com/groups/824471507682571/permalink/832800526849669/).

Під час зустрічі ректор університету Шкарлет Сергій Миколайович відмітив високий фаховий потенціал університету, інноваційний характер наявних науково-технічних розробок, а також готовність до співпраці в межах програми «Університет в житті регіону».

До участі запрошуються аспіранти, студенти та абітурієнти!

Метою конкурсу есеїв на тему «Освіта майбутнього» є актуалізація інтернет-освіти серед сучасної молоді.

Учасник, котрий посяде перше призове місце отримає грошову винагороду у розмірі 2000 USD. Конкурсантам, що займуть 2-ге та 3-тє місця будуть нагороджені сумами у розмірі 1000 USD та 500 USD відповідно.

Голосування за найкращі роботи буде проходити на платформі Preply

20–22 квітня 2016 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка». Участь у ІІ етапі Олімпіади взяли 42 студенти, які представляли  23 провідні університети України. Наш університет на олімпіаді представляла студентка фінансово-економічного факультету Гладун Тетяна, яка за результатами змагань зайняла І місце.

Конкурсні випробування в рамках Олімпіади проходили у два тури: перший тур передбачав комп’ютерне тестування учасників. Під час проведення другого туру учасники Олімпіади виконували письмові завдання з регіональної економіки, які містили питання теоретичного характеру, творчі завдання та задачі.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, які відзначаються 8 і 9 травня.

У 2014 році вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі і перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 і 9 травня. Планувалося, що і надалі в Україні День пам'яті загиблих буде починатися 8 травня – разом з Європою та світом, і триватиме традиційно 9 травня.

У рамках реалізації програми Європейського Союзу ,,Erasmus+. Changing lives. Opening minds. Staff mobility for teaching and training. Business and administration” з 17 по 25 квітня 2016 р. доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Дубина М.В. відвідав Господарську академію ім. Д.А. Ценова (Болгарія, м. Свіштов).

У межах реалізації двостороннього співробітництва між ЧНТУ і Господарською академією ім. Д.А. Ценова було проведено цикл лекцій на тему ,,Особливості функціонування ринків фінансових послуг в Україні та Болгарії” для болгарських студентів, проведено ряд зустрічей з викладачами фінансового профілю Господарської академії ім. Д.А. Ценова.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування висловлює слова вдячності адміністрації ЧНТУ, Міжнародному відділу ЧНТУ та колегам з Господарської академії ім. Д.А. Ценова за можливість участі у даному міжнародному проекті та підтримку в організації візиту.

6 травня 2016 року на юридичному факультеті Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ пройшов імпровізований захід з дисципліни «Кримінальне право» на тему деструктивної пропаганди та шляхів протидії їй правовими механізмами.

Окремою темою для широких обговорень стала проблема відповідальності в цій сфері, співвідношення соціальних, психологічних та юридичних критеріїв негативних впливів при застосуванні прийомів пропаганди.

Ініціативна група юридичної клініки "Adiutorium" ЧНТУ за підтримки Британської Ради в рамках програми British Council Active Citizens спільно з ГО "Чернігів Європейський" запрошує активних, ініціативних та свідомих співвласників багатоквартирних будинків м. Чернігова, в яких ще не обговорювались питання щодо управління своїм будником,  прийняти участь в проекті соціальної дії  "Життя після ЖЕКів: зроби свідомий вибір".

Не будь байдужим до долі свого будинку. Прийди та отримай цікаві і корисні знання про особливості управління багатоквартирним будинком в умовах реформи в сфері ЖКГ.

Виставка-конкурс до Дня Матері.

8 травня 2016 року в Україні відзначається День Матері.

6 травня в Чернігівському національному технологічному університеті за ініціативою творчої студії “Гаудеамус” та мистецької галереї університету імені В.К. Багіна відкрита виставка-конкурс студентських фоторобіт, присвячених цьому святу.

Виставка відкрилася 6 травня 2016 року у приміщенні читального залу бібліотеки (центральний корпус ЧНТУ) і триватиме до 20 травня. Запрошуємо відвідати виставку-конкурс!

ВІТАЄМО ВСІХ МАМ ЗІ СВЯТОМ!

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Українським науково-технологічним центром про співробітництво у сфері науки та технологій УНТЦ з 25 квітня 2016 року оголошено конкурс за Програмою «Цільові дослідження та розвиваючі ініціативи» за такими напрямами:

  • біотехнологія та науки про життя;
  • матеріалознавство та нанотехнології;
  • інформаційні та комунікаційні технології;
  • дослідження навколишнього середовища;
  • ядерна енергетика та безпека;
  • сільсько-господарські науки та медицина.

З 1 травня до 24 серпня 2016 року за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Наукове гуманітарне товариство» та підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» проводиться Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів «Як зробити історію України цікавою для молоді», з метою пошуку нових методик популяризації історії України в цілому або її окремих епізодів.

У рамках конкурсу будуть визначатися кращі молодіжні проекти в категоріях: «Нові технологічні засоби популяризації історії (Інтернет-технології, ІТ, гаджети)», «Соціальні мережі для популяризації історії», «Історія рідного краю в контексті історії України», «Родинна історія (генеалогія, усна історія)», «Меморіально-мистецькі акції».

Міжнародний відділ запрошує ознайомитися з травневим випуском дайджесту грантових пропозицій: міжнародні конкурси, наукові стипендії та можливості для студентів.

Ресурсний центр з місцевого сталого розвитку в Чернігівському національному технологічному університеті офіційно відкрито. Відтак, багаторічна плідна співпраця з проектом ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" виходить на якісно новий рівень.

Дякуємо усім, хто виявив інтерес та завітав на відкриття Ресурсного центру і запрошуємо до співпраці! Приміщення ресурсного центру розташовано на території Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій за адресою: вул. Козацька 1б.

Шановні співробітники та студенти університету! Прийміть найщиріші вітання зі Світлим Христовим Воскресінням, з Пасхою Христовою!

Нехай цей Великий День дарує вам щастя, спокій та непохитну віру в кращий завтрашній день! Бажаємо всім міцного здоров'я, добробуту й успіхів у добрих ділах! Зі святом Вас! Христос воскрес!

Адміністрація університету

Нагадуємо про актуальні конкурси Освітньої мережі сприяння сталому місцевому розвитку за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтовний н громаду»:

  1. П'ятий Всеукраїнський конкурс наукових робіт з тематичного напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад».
  2. Конкурс мікрогрантів на реалізацію студентських проектів у галузі сталого місцевого розвитку.

Кінцевий термін подання робіт для участі у конкурсі – 10 травня 2016 року.

У Чернігівському національному технологічному університеті 29 квітня 2016 року буде офіційно відкрито Ресурсний центр з місцевого сталого розвитку за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Місце проведення заходу – вул. Шевченка 95, корпус 1, ауд. 224. Початок – о 12-00.

Метою діяльності Центру є сприяння сталому розвитку громади м. Чернігова та регіону через активізацію науково-дослідницької, виховної та проектної діяльності науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів університету, налагодження міжсекторальної взаємодії у громаді, організацію просвітницької, проектної та наукової діяльності у сфері сталого розвитку громад.

22 квітня 2016 року на базі Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця відбувся фінал Х Міжнародного конкурсу студентських рекламних і PR-проектів "Золотий компас пам'яті Олексія Кононова".

Цього року за перше місце боролися 20 команд в трьох секціях. У роботі журі взяли участь провідні фахівці в області маркетингу, реклами і PR, представники бізнесу, влади і наукового середовища. Наш університет представляли дві команди, які достойно виступили на цьому конкурсі.

Перемогу в СЕКЦІЇ "РЕКЛАМНІ КАМПАНІЇ" здобула команда Чернігівського національного технологічного університету з проектом "Вірність и відданість не має породи".

Третє місце в СЕКЦІЇ "START-UP ПРОЕТКІВ" здобула команда Чернігівського національного технологічного університету з проектом "БАС – безпілотна авіація для соціуму".

18-21 квітня 2016 року, на базі Юридичного інституту, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з «Правознавства». У змаганнях прийняла участь команда юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, у складі: Авраменко Юлії (гр. ПР-125), Коваленко А. (гр. ПР-111) та Удовик Яни (гр. ПР-111). В боротьбі за перемогу змагались представники 53 ВНЗ України, що готують юристів (144 учасники). Більшою мірою, це були спеціалізовані та класичні університети.

Наша команда, за результатами командного туру, впевнено посіла 3 місце.

Керівництво командою здійснював завідувач кафедри цивільного, господарського права та процесу Хименко О.А., який брав участь в Олімпіаді як член журі від ЧНТУ. Під проводом Олександра Анатолійовича, команда юридичного факультету, вдруге за останні 2 роки, посідає призові місця на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з «Правознавства».

Отже, вітаємо учасників Олімпіади із високим досягненням! Бажаємо підкорення нових олімпів і перемог у майбутньому!!!

ОГОЛОШЕННЯ