ua en

Колектив студентів, науково-педагогічних працівників та співробітників Чернігівського національного технологічного університету висловлює подяку Благодійному фонду «Поліський оберіг» та особисто голові правління Владиславу Анатолійовичу Атрошенку за постійну підтримку університету та подарунок до 55-річчя – звукову апаратуру для актової зали.

Така підтримка є свідченням небайдужого ставлення до молодого покоління та прагненням розвитку його наукового і творчого потенціалу.

Бажаємо всім співробітникам, голові правління фонду здоров'я, процвітання і побільше тепла на життєвому шляху. Нехай Ваші добрі справи не залишаються непоміченими.

19 листопада 2015 року в приміщенні Міського палацу культури відбувся масштабний святковий шоу-концерт студентів «Планета ЧНТУ» з нагоди 55-річчя Чернігівського національного технологічного університету.

Разом із ведучими усі глядачі та гості свята вирушили в космічну подорож та відвідали планету «Діти добра», де розмістився ННІ права та соціального забезпечення, планету «Економікс», де всіх привітно зустрічав ННІ економіки, планету «Іватеракай», на якій проживали жителі ННІ технологій, та планету «Матулямттуз», що знаходилась у володінні ННІ управління та адміністрування.

Лодзький технічний університет (Польща) надає можливість безкоштовного навчання за всіма спеціальностями з березня 2016 року для студентів ЧНТУ, які походять з територій проведення антитерористичної операції (Луганська, Донецька області) та з Автономної Республіки Крим.

29 листопада Чернігівський національний технологічний університет гостинно відкрив двері для своїх майбутніх студентів. У актовій залі політеху зібрались майбутні абітурієнти, їх батьки та гості нашого ВНЗ щоб дізнатись:

  • про спеціальності,
  • про переваги навчання в нашому університеті,
  • про веселе студентське життя
  • і ще багато цікавого.

Очікування їх не були марними. І про університет дізнались, і про перспективи, і про нововведення приймальної кампанії 2016 року почули.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Чернігівського національного технологічного університету, професор, доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Шкарлет Сергій Миколайович.

Як відмітив Сергій Миколайович: «Наш університет проводить підготовку більш ніж за 40-ка спеціальностями та спеціалізаціями. Тому сьогоднішня наша зустріч побудована таким чином, щоб Ви могли якомога краще зрозуміти сутність кожного освітнього напряму і зробити правильний вибір своєї майбутньої професії. Наш університет – найбільший в регіоні вищий навчальний заклад, який добре відомий не тільки в Україні, а й за кордоном».

2 грудня о 12.40 виставкова галерея ім. Багіна наукової бібліотеки запрошує всіх бажаючих на відкриття виставки творчих робіт студентів, випускників та керівників мистецьких секцій творчої студії "ГАУДЕАМУС".

Виставка експонується за адресою: вул. Шевченко 95, корп. 1, к.137./ чит.зал № 1 /Вхід вільний.

26 листопада 2015 року з нагоди Всесвітнього Дня філософії на базі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ було проведено міждисциплінарний науково-практичний семінар «Філософсько-методологічні проблеми інженерно-технічної освіти в контексті євроінтеграції». Метою семінару став розвиток наукового і творчого потенціалу молодих дослідників та обговорення стану і перспектив розвою якості технічної і гуманітарної галузей знання у вищих навчальних закладах України в умовах інтеграції у європейський науково-освітній простір.

У роботі семінару, проведеного у конференц-залі (корпус № 1), взяли участь студенти, магістранти, аспіранти, викладачі та всі охочі до філософії.

Відкрив роботу семінару і виступив з привітальним словом завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін к.і.н., доцент Крук Олександр Іванович. Доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Шакун Наталія Валеріївна представила доповідь «Філософія як світоглядна і методологічна основа інженерно-технічної освіти». Окремі аспекти технології мудрості були розглянуті у виступі доцента кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Киселиці Світлани Володимирівни.

Відділ міжнародного співробітництва та кафедра іноземних мов професійного спрямування організовують 8 грудня о 14.00 (ауд. 224) English Club на тему лідерства. Запрошені native speakers - волонтери корпусу миру США.

У програмі: лексика з теми «лідерство», діалоги з native speakers, жваве обговорення. Буде цікаво!

Запрошуємо всіх бажаючих!

Для участі просимо зареєструватися до 4 грудня за посиланням: http://goo.gl/forms/sDly6GuCkV

25 листопада 2015 р. кафедрою економічної теорії Навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ було проведено економічний турнір з політекономії, присвячений 55-річчю ЧНТУ та 400-літньому ювілею політичної економії.

Участь у турнірі взяли п’ять команд студентів другого курсу фінансово-економічного й обліково-економічного факультетів. У ході економічного турніру учасники та глядачі-уболівальники продемонстрували високий рівень знань з політекономії, проявили креативність і нестандартність мислення.

Запрошуємо Вас прийняти участь в урочистих подіях, присвячених тижню навчально-наукового інституту технологій 30 листопада-04 грудня 2015 р.


План заходів:


Виставка студентських стінгазет груп «Навчання очима студентів»
Дата: 30.11-04.12.2015 р.
Соціальне опитування мешканців міста в рамках проекту «Чисте місто»
Дата: 30.11.2015-18.12.2015.
«Майбутнє залежить від тебе». Волонтерський рух ГО «Вогонь відродження».
Дата: 30.11.2015-04.12.2015.
«День студентського самоврядування».
Дата: 04.12.2015.
Виставка робіт акварелей Народного архітектора України Павленко В.В.
Дата: 01.12.2015-20.12.2015.
Фотовиставка робіт викладачів та співробітників ННІТ.
Дата: 01.12.2015.
Чемпіонат з комп’ютерних ігр.
Дата: 30.11.2015-02.12.2015.

Вітаємо студента МТФ майстра спорту Крючкова А. В. з перемогою - 1 місцем у чемпіонаті світу з "Бойового двоборства". Бажаємо нових спортивних досягнень!

Польський фонд «Вікно на Схід» запустив нову унікальну інтернет-платформу, яка дає змогу студентам безкоштовно вивчити польську.

За підтримки Уряду Республіки Польща створено першу унікальну безкоштовну інтернет-платформу – www.polskijazyk.pl, за допомогою якої кожен бажаючий може самостійно з чистого аркуша вивчити іноземну мову.

На думку авторів проекту, мовна платформа допоможе українцям краще пізнати свою власну мову, а також познайомитися з культурою і мовою наших західних сусідів – Польщі.

19-21 листопада у м. Києві відбувся представницький Форум громадянського суспільства Східного партнерства. Україна приймала понад 300 гостей з країн-учасниць політики та Європейського Союзу. На перший план програми Форуму було винесено тему реформ, обговорення якої розпочалось з виступу Прем'єр-міністра України А. Яценюка та продовжилось високопосадовцями різних міністерств. На завершення роботи Форуму було обрано його керівні органи.

Щиро вітаємо доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вдовенка Ю.С. з обранням на посаду координатора групи №2 ''Економічна інтеграція та зближення з політиками ЄС'' і включенням до складу Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Бажаємо наснаги та успіхів у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені.

За останніми даними Центру досліджень соціальних комунікацій (Social Communications Research Center), наведеними на сайті «Бібліометрика української науки», Чернігівський національний технологічний університет посідає 25 місце в Україні (з 347 можливих) серед вищих навчальних закладів і наукових установ за кількістю вчених, індекс Гірша яких ≥ 5.

З 19 по 21 листопада викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін к.ф.н., доц. Ємець Н.А., к.ф.н., доц. Шакун Н.В. взяли участь у науково-методичному семінарі "Гендерний аудит як інструмент впровадження гендерної політики ВНЗ", який був проведений на базі Харківського національного університету радіоелектроніки.

Організаторами семінару виступили Всеукраїнська мережа ОГО ВНЗ та регіональний офіс Представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

27 листопада о 14:30 в 224 аудиторії 1 корупусу ЧНТУ відбудеться публічна семінар-дискусія на тему: «Бюджет участі: що, як і навіщо». https://www.facebook.com/events/854118014686408/

Цього року в Чернігові вперше проводиться громадський (учасницький, партисипативний) бюджет. Звідки взагалі виникла ідея залучення мешканців до створення міського бюджету? Які варіації бюджету участі існують у світі і в Україні? Як правильно його організувати, щоб це не перетворилося на маніпуляцію? Як це співвідноситься з бюджетним процесом у Україні та майбутньою децентралізацією? Що, взагалі, таке учасницька демократія і навіщо вона потрібна?

Чернігівський національний технологічний університет своєю місією бачить не тільки навчання і виховання нового покоління студентів, а і допомогу, підтримку людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Одним із чергових кроків стало відвідування студентами та викладачами юридичного факультету Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних.

Студенти-юристи даний заклад забезпечили правовою та художньою літературою, зимовим одягом та побутовою технікою.

Наукова бібліотека ЧНТУ 27 листопада 2015р. проводить науково - практичну конференцію "Бібліотека ВНЗ як науковий та просвітницький центр у сучасному інформаційному середовищі".

Початок о 10.00 за адресою : вул. Шевченко 95, корп.1, к.137

24.11.2015 р. науково-педагогічні працівники Чернігівського національного технологічного університету мали нагоду ознайомитись з правилами участі у відкритому конкурсі мобільності Еразмус+ КА1: навчальна мобільність. Університет отримав фінансування на обмін науково-педагогічними працівниками з Господарською академією ім. Д.А. Ценова для викладання та проходження стажування.

В умовах євроінтеграційних процесів, що тривають в Україні, помітного значення набуває проблема збереження та розвитку української національної культури, ознайомлення широкого загалу з кращими здобутками як вітчизняної, так і зарубіжної культури. Важлива роль у вирішенні цього завдання, безумовно, належить мистецтву.

Саме тому одними із провідних завдань діяльності творчої студії “Гаудеамус”, що працює в Чернігівському національному технологічному університеті, є популяризація українського та світового мистецтва, творчий розвиток студентської молоді засобами мистецької діяльності. Однією із популярних форм реалізації цих завдань стали майстер-класи.

Так, в жовтні-листопаді 2015 року для студентів-юристів, що вивчають навчальну дисципліну “Історія української культури”, був організований майстер-клас “Лялька-Мотанка”. Студенти мали можливість не лише теоретично ознайомитися з історією виникнення одного з найвідоміших артефактів української національної культури, а й власноруч на практиці доторкнутися до мистецьких народних традицій українців.

В рамках статутної діяльності Чернігівський обласний осередок громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб Баланс», а саме: задоволення інтересів бухгалтерського співтовариства у сфері бухгалтерського обліку відносно сучасної методології бухобліку і оподаткування в Україні, представництво в Чернігівській області спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області та за підтримки керівництва Чернігівського національного технологічного університету проводить чергове безкоштовне засідання Клубу бухгалтерів для комерційних підприємств.

23.11.2015- 02.12.2015 планується проведення декади ННІ Управління та адміністрування. Запрошуємо всіх бажаючих!

До вашої уваги План заходів декади ННІ Управління та адміністрування 23.11.2015- 02.12.2015

ОГОЛОШЕННЯ