ua en

«Навчальні візити до Гдині» - проект, в рамках якого молоді люди з України, Білорусі та Молдови можуть відвідати Гдиню (Поморське воєводство, Польща) у форматі двотижневої навчальної поїздки.

Мета проекту - показати делегатам розвиток Польщі від моменту падіння комунізму до перетворення на повноцінну європейську країну.

16 червня 2016 року Голова ДФС Роман Насіров, в.о. ректора Університету ДФС України Павло Пашко та ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет підписали Меморандум про співпрацю.

Предметом цього Меморандуму є взаємна співпраця, спрямована на розвиток потенціалу майбутніх фахівців України, сприяння їх практичній підготовці, підвищення якості освіти та науки України, покращення ситуації на ринку праці України.

Активних студентів запрошують взяти участь у Програмі Study Tours to Poland.

Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички. Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей.

У Чернігівському національному технологічному університеті проведено круглий стіл з міжнародною компанією Pearson – світовим лідером освітніх послуг – в особі Марини Малигіної, директора представництва Pearson  в Україні та Альони Зарахович, офіційного представника Pearson Tests of English.

До складу Pearson входить екзаменаційна рада EDI (Лондонської торгівельно-промислової палати – LCCI). Міжнародні кваліфікації від LCCI поширені у світі та рекомендовані багатьма країнами як обов’язкові для сертифікації спеціалістів.

8 червня 2016 року в 333 аудиторії І корпусу відбулися Загальні збори Наукового товариства ЧНТУ (41 делегат від 4 навчально-наукових інститутів), на яких було:

 • заслухано і затверджено Звіт про діяльність Ради молодих вчених в 2014-16 роках (додається),
 • ознайомлено з основними функціями Наукового товариства та його Координаційної ради;
 • ознайомлено з основними можливостями і сервісами Наукової бібліотеки ЧНТУ,
 • обрано Координаційну раду НТ ЧНТУ .

9 червня о 9 годині на кафедрі зварювального виробництва та автоматизованого проектування будівельних конструкцій у другому корпусі ЧНТУ в ауд. 308 відбудеться відкритий захист реальних випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів та дипломних проектів напряму 6.050504 «Зварювання» та спеціальності 7.05050401 «Технології та устаткування зварювання».

Серед проектів будуть представлені реальні роботи студентів, які виконані на кафедрі та міжкафедральні дипломні проекти.

Запрошуємо всіх бажаючих!

30 травня 2016 року в Університеті банківської справи (м. Київ) відбулася публічна презентація конкурсних робіт фіналістами X Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України». На фінальному етапі Конкурсу Чернігівський національний технологічний університет представляли к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Гнедіна К.В., яка посіла II місце у номінації «Спудейські есеї», та студентка 5 курсу обліково-економічного факультету спеціальності «Облік і аудит» Коваль О.Є., яка у номінації «Прикладні дослідження» зайняла V місце.

Вітаємо переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів і звершень!

Прес-анонс

Прес-конференція відбудеться 09 червня 2016 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету (вул. Шевченка, 95) за підсумками реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

Організатори проекту: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Британської Ради.

Учасники заходу (партнери):Державне підприємство «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів», Чернігівський національний технологічний університет, супермаркет будівельно-оздоблювальних матеріалів БудМайдан, Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Молодіжний центр праці.

Метою прес-конференції є підведення підсумків реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

4 червня 2016 року у м. Львові на базі Тойота Центр Львів «Діамант» та Лексус Львів відбувся перший конкурс професійної майстерності «Кращий за фахом». Конкурс було організовано підприємством з іноземними інвестиціями «Тойота-Україна» (ПІІ «Тойота-Україна»), офіційним імпортером автомобілів Toyota і Lexus в Україні.

До суддівства змагань були залучені фахівці дилерської мережі Тойота Україна.

У нелегкій боротьбі студент Юрченко Антон виборов V місце, а студент Ус Дмитро піднявся на п’єдестал – II місце в особистому заліку.

З червня 2016 року Науковий вісник Полісся почав індексуватися в Thomson Reuters Web of Science ESCI.

Web of Science – пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій, що розробляється і надається компанією Thomson Reuters. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.

З 30 травня по 1 червня 2016 року відбувся відкритий чемпіонат м. Чернігова з паркового волейболу серед працівників закладів освіти.

У турнірі взяли участь 12 команд з міста та області, які були розподілені за результатами жеребкування на 4 групи. Змагання у групах розпочалися по коловій системі, а наступні ігри проходили за олімпійською системою.

Команда нашого університету протягом усіх ігрових днів радувала своїх вболівальників злагодженою грою. У перший ігровий день впевнено обігравши команди «Вербичі» та «ЧПЕК» з рахунком 2:0 заявили про себе, як один з фаворитів турніру. В другий ігровий день суперником стала команда «Агроліцей» с. Куликівка, з протистоянням якої також впоралася наша збірна. У фіналі команда ЧНТУ зустрівшись з двома найсильнішими командами Академії Державної пенітенціарної служби та Чернігівського національного педагогічного університету змогла нав’язати свою гру суперникам та впевнено здобути золоті нагороди та звання чемпіонів.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових досягнень!

3 червня 2016 року до ЧНТУ завітав випускник спеціальності "Електронні системи" Білорус Ігор, який зараз очолює відділ апаратного забезпечення одного з найбільш успішнх українських стартапів Petcube.

Під час візиту Ігор зустрівся зі студентами напрямів "Електронні пристрої та системи", "Радіоелектронні апарати" та викладачами ЧНТУ. Він розповів про особливості виведення на ринок електронної розробки у сучасних умовах, про особливості роботи з китайськими виробниками, місце України в розробці високотехнологічних електронних розробок та дав поради студентам. Загалом, зустріч вийшла дуже цікавою в першу чергу для студентів, так як вони побачили, що докладаючи зусиль і сумлінно працюючи як на заняттях так і самостійно можна досягти успіху.

Багато років у Чернігівському національному технологічному університеті працюють літературна студія “Пролісок” та літературно-мистецька студія “Гаудеамус”, які основним своїм покликанням вважають розвиток творчо обдарованої молоді засобами літератури і мистецтва.

В травні 2016 року вийшла з друку перша в історії університету літературна збірка “На крилах натхнення” (присвячена 55-річчю навчального закладу), підготовлена за ініціативою цих творчих об’єднань. В ній вміщені поетичні та прозові твори 37 авторів – не лише студентів, а й випускників, викладачів, співробітників навчального закладу. Серед них – поети Анна Калиниченко (Гринь), Надія Цибка, які мають власні поетичні збірки. Дуже приємно, що у наших студентів-поетів є однодумці серед викладачів, у поетичних рядках яких – життєва мудрість, любов до рідної землі, до людей, до вищих духовних цінностей.

З 6 по 27 травня 2016 року в мистецькій галереї Чернігівського національного технологічного університету імені В.К. Багіна проходила виставка-конкурс фотографій до Дня Матері, організована за ініціативою творчої студії “Гаудеамус”. На конкурс було представлено 34 творчі фотороботи.

27 травня відбулось оголошення результатів конкурсу. З привітальним словом до присутніх звернулась проректор із науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат філософських наук, доцент О.Є. Мельник.

Журі конкурсу визначило переможців у 15 номінаціях.

Видача карток АТ «Райфайзен банк Аваль» для отримання стипендій буде проводитись з 10:00 (актова зала 1-го корпусу) за наступним графіком:

 • 02.06.2016 р. – механіко-технологічний факультет;
 • 03.06.2016 р. – факультет електронних та інформаційних технологій;
 • 06.06.2016 р. – інженерно-будівельний факультет, юридичний факультет, факультет соціальної роботи; фінансово-економічний факультет, обліково-економічний факультет;
 • 08.06.2016 р. – факультет життєдіяльності, природокористування і туризму; факультет проектного менеджменту управління якістю та життєзабезпечення.

З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

АТ «Райфайзен банк Аваль»

З 10 по 21 травня 2016 р. студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету відвідували англомовні курси з Соціального підприємництва, Інноваційного менеджменту та Стратегічного менеджменту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, партнера нашого університету.

Сертифіковані фахівці Школи соціального підприємця ІБС (інновації, бізнес, суспільство) підготували відео-привітання з подякою за отримані знання, міжнародний досвід та унікальну можливість бути випускниками Європейської Школи соціального підприємця ІБС.

Протягом 17-26 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувався весняний Ярмарок вакансій «Весна-2016».

Учасниками Ярмарку були представники підприємств різних напрямів діяльності, серед яких: Редакція газети «Все про бухгалтерський облік», ТОВ «Джейбіл», Компанія «КОСТАЛ Україна», ПАТ «Альфабанк», Філія «Чернігівське регіональне управління» ПАТ КБ Приватбанк, Чернігівське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна», British American Tobacco Ukraine, ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн», Публічне акціонерне товариствопо газопостачанню та газифікації «Чернігівгаз», ПАТ «Ощадбанк», ТОВ «Стар Компані», КК «Вердикт», ПАТ «ЧернігівТехКом», ТОВ «Слов’яни» В.М.Тимошенко, ПАТ «Альфа-Банк», LVL GROUP LTD., ТОВ «Український кардан», Чернігівська філія СГ « ТАС» та інші.

26.05.2016 р. на черговому засіданні Студентської ради ЧНТУ для виплати соціальної та академічної стипендій було обрано два уповноважених банки АТ «Райфайзен банк Аваль» або КБ «ПриватБанк» (на особистий вибір кожного студента).

Студрада університету

29 травня 2016 року команда проекту «СтадіOn: Розфарбуємо спортивні мрії разом!» завершила естетичне оформлення паркану стадіону ім. Ю. Гагаріна. Даний проект реалізовано ГО «Чернігів Європейський» в рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради.

Ідея проекту належить переможниці конкурсу ЧНТУ «Сонячні промені» в номінації краще есе на тему «Моє місто – моя турбота» Маргариті Плахуті, учениці 8-В класу гімназії гуманітарно-естетичного профілю № 31.

Традиційно наприкінці кожного навчального року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представляє академічний рейтинг університетів. В цьому році вже вдесяте опубліковано чергові результати проекту «Топ-200 Україна» за показниками діяльності вузів у 2015 році.

До рейтингу "Топ 200 Україна" увійшли й три найбільші вузи Чернігівщини:

 • Чернігівський національний технологічний університет – 121 місце;
 • Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка – 158 місце;
 • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя – 178 місце.

Необхідно відмітити, що ЧНТУ за рік підвищив свій інтегральний індекс та піднявся у рейтингу на 12 місць.

У зв’язку із завершенням каденції Ради молодих вчених ЧНТУ та затвердженням на Загальних зборах трудового колективу ЧНТУ Положення про Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Чернігівського національного технологічного університету (далі – НТ ЧНТУ) 8 червня 2016 року в 333 аудиторії 1 корпусу о 13.00 будуть проведені Загальні Збори НТ ЧНТУ, де будуть обрані новий склад Координаційної ради та Голова НТ, а також визначені пріоритети та напрями діяльності НТ ЧНТУ на 2016-2018 навчальні роки.

На Зборах можуть бути присутні також усі бажаючі (у т.ч. керівництво, представники кафедр, деканатів, ННІ).

Рада молодих вчених ЧНТУ,
Наукове товариство студентів та аспірантів ЧНТУ
ОГОЛОШЕННЯ