ua en

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Українським науково-технологічним центром про співробітництво у сфері науки та технологій УНТЦ з 25 квітня 2016 року оголошено конкурс за Програмою «Цільові дослідження та розвиваючі ініціативи» за такими напрямами:

 • біотехнологія та науки про життя;
 • матеріалознавство та нанотехнології;
 • інформаційні та комунікаційні технології;
 • дослідження навколишнього середовища;
 • ядерна енергетика та безпека;
 • сільсько-господарські науки та медицина.

З 1 травня до 24 серпня 2016 року за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Наукове гуманітарне товариство» та підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» проводиться Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів «Як зробити історію України цікавою для молоді», з метою пошуку нових методик популяризації історії України в цілому або її окремих епізодів.

У рамках конкурсу будуть визначатися кращі молодіжні проекти в категоріях: «Нові технологічні засоби популяризації історії (Інтернет-технології, ІТ, гаджети)», «Соціальні мережі для популяризації історії», «Історія рідного краю в контексті історії України», «Родинна історія (генеалогія, усна історія)», «Меморіально-мистецькі акції».

Міжнародний відділ запрошує ознайомитися з травневим випуском дайджесту грантових пропозицій: міжнародні конкурси, наукові стипендії та можливості для студентів.

Ресурсний центр з місцевого сталого розвитку в Чернігівському національному технологічному університеті офіційно відкрито. Відтак, багаторічна плідна співпраця з проектом ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" виходить на якісно новий рівень.

Дякуємо усім, хто виявив інтерес та завітав на відкриття Ресурсного центру і запрошуємо до співпраці! Приміщення ресурсного центру розташовано на території Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій за адресою: вул. Козацька 1б.

Шановні співробітники та студенти університету! Прийміть найщиріші вітання зі Світлим Христовим Воскресінням, з Пасхою Христовою!

Нехай цей Великий День дарує вам щастя, спокій та непохитну віру в кращий завтрашній день! Бажаємо всім міцного здоров'я, добробуту й успіхів у добрих ділах! Зі святом Вас! Христос воскрес!

Адміністрація університету

Нагадуємо про актуальні конкурси Освітньої мережі сприяння сталому місцевому розвитку за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтовний н громаду»:

 1. П'ятий Всеукраїнський конкурс наукових робіт з тематичного напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад».
 2. Конкурс мікрогрантів на реалізацію студентських проектів у галузі сталого місцевого розвитку.

Кінцевий термін подання робіт для участі у конкурсі – 10 травня 2016 року.

У Чернігівському національному технологічному університеті 29 квітня 2016 року буде офіційно відкрито Ресурсний центр з місцевого сталого розвитку за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Місце проведення заходу – вул. Шевченка 95, корпус 1, ауд. 224. Початок – о 12-00.

Метою діяльності Центру є сприяння сталому розвитку громади м. Чернігова та регіону через активізацію науково-дослідницької, виховної та проектної діяльності науково-педагогічних працівників, аспірантів та студентів університету, налагодження міжсекторальної взаємодії у громаді, організацію просвітницької, проектної та наукової діяльності у сфері сталого розвитку громад.

22 квітня 2016 року на базі Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця відбувся фінал Х Міжнародного конкурсу студентських рекламних і PR-проектів "Золотий компас пам'яті Олексія Кононова".

Цього року за перше місце боролися 20 команд в трьох секціях. У роботі журі взяли участь провідні фахівці в області маркетингу, реклами і PR, представники бізнесу, влади і наукового середовища. Наш університет представляли дві команди, які достойно виступили на цьому конкурсі.

Перемогу в СЕКЦІЇ "РЕКЛАМНІ КАМПАНІЇ" здобула команда Чернігівського національного технологічного університету з проектом "Вірність и відданість не має породи".

Третє місце в СЕКЦІЇ "START-UP ПРОЕТКІВ" здобула команда Чернігівського національного технологічного університету з проектом "БАС – безпілотна авіація для соціуму".

18-21 квітня 2016 року, на базі Юридичного інституту, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з «Правознавства». У змаганнях прийняла участь команда юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, у складі: Авраменко Юлії (гр. ПР-125), Коваленко А. (гр. ПР-111) та Удовик Яни (гр. ПР-111). В боротьбі за перемогу змагались представники 53 ВНЗ України, що готують юристів (144 учасники). Більшою мірою, це були спеціалізовані та класичні університети.

Наша команда, за результатами командного туру, впевнено посіла 3 місце.

Керівництво командою здійснював завідувач кафедри цивільного, господарського права та процесу Хименко О.А., який брав участь в Олімпіаді як член журі від ЧНТУ. Під проводом Олександра Анатолійовича, команда юридичного факультету, вдруге за останні 2 роки, посідає призові місця на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з «Правознавства».

Отже, вітаємо учасників Олімпіади із високим досягненням! Бажаємо підкорення нових олімпів і перемог у майбутньому!!!

Шановні колеги!

Нагадуємо Вам, що 27 квітня в Чернігівському національному технологічному університеті розпочне свою роботу VІ міжнародна науково-практична конференція «КОМПЛЕКСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ». Запрошуємо Вас взяти участь у пленарному засіданні з нагоди відкриття конференції та в роботі секцій.

Конференція розпочне свою роботу 27 квітня о 10.30 у актовій залі головного корпусу ЧНТУ. Реєстрація учасників конференції буде здійснюватись з 08.00 у фойє 1-го поверху головного корпусу ЧНТУ. Детальніше програма роботи конференції наведена в прикріпленому файлі.

Програма конференції

З 19 по 23 квітня 2016 року в рамках діяльності Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці за ініціативи Чернігівського національного технологічного університету (Україна) та при координації Академічного товариства імені М. Балудянського (Словацька Республіка) відбулася Друга міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС: сучасні технології, економіка, право». Організаційний комітет конференції очолив Андрій Гаррійович Шевцов, професор, доктор педагогічних наук, начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України (Україна)

Люби природу не як символ
Душі своєї,
Люби природу не для себе,
Люби для неї.
М. Рильський

Під таким гаслом 14 квітня 2016 року відбувся захід під назвою “Save environment” у рамках проекту соціальної дії “Чернігів екологічний”, який реалізовується менеджерами проекту к.е.н., доцентом кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту ЧНТУ Гнедіною Катериною та креативним менеджером ГО «Чернігів Європейський» Количевою Ольгою за підтримки Британської Ради.

Основними учасниками заходу стали студенти та співробітники Чернігівського національного технологічного університету, члени громадської організації «Чернігів Європейський», які із задоволенням підтримали ідею з прибирання та озеленення території університету.

17 квітня 2016 року ЧНТУ провів традиційний Весняний день відкритих дверей.

Учні 9-11х класів та їх батьки змогли ознайомитися з виставкою досягнень випускових кафедр, побачити цікаві розробки студентів університету.

В межах офіційної частини ректор ЧНТУ, д.т.н., професор, Заслужений діяч науки і техніки України Шкарлет Сергій Миколайович презентував можливості, які відкриває навчання в нашому виші, а відповідальний секретар приймальної комісії к.т.н., доцент Єрошенко Андрій Михайлович ознайомив з правилами та особливостями вступної кампанії 2016 року.

Неофіційну частину Дня відкритих дверей організував студентський актив університету.

18-21 квітня 2016 року на базі кафедр промислової електроніки та біомедичних радіоелектронних апаратів і систем Чернігівського національного технологічного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Електронні пристрої та системи».

Учасникам пропонувалися оригінальні задачі з енергетичної електроніки, мікропроцесорної техніки, аналогової та цифрової схемотехніки, засобів вимірювань, твердотілої електроніки.

До складу журі були запрошені науково-педагогічні працівники Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Херсонського національного технічного університету, Сумського державного університету та Чернігівського національного технологічного університету. За результатами перевірки робіт були визначені переможці.

14 квітня на факультеті проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення проведено День безпеки дорожнього руху.

Студенти мали можливість переглянути підбірку відеосюжетів щодо історії створення правил дорожнього руху та особливостей дорожнього руху як для водіїв, так і для пішоходів. Цікавим стало проведення конкурсу «Дорожні знаки для пішоходів», де студенти проявили свої знання щодо тих знаків, які стосуються пішоходів. З захопленням студенти також прийняли участь у вікторині «Як я знаю правила дорожнього руху».

16 квітня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті, на базі кафедри програмної інженерії, відбудеться I етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, в рамках 1/8 студентської перщості світу ACM-ACPC, серед ВНЗ області. Додаткова інформація: e-mail: KafedraPI@yandex.ua

Видавничою службою «УРАН», на замовлення сайту Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських вищих навчальних закладів.

Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включено 128 вищих навчальних закладів України. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Лідер загального рейтингу – Київський національний університет ім. Т. Шевченка. На другій сходинці Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна. На третьому місці – Львівський національний університет імені Івана Франка.

Чернігівський національний технологічний університет за кількістю публікацій та цитувань у Scopus посідає 49 місце.

За підтримки волонтерів Корпусу Миру США, в ЧНТУ розпочинає свою діяльність English Speaking Club для учнів 9 - 10-х класів шкіл м. Чернігова. Перша зустріч вже 15 квітня!

Враховуючи вимоги Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року №656, яким передбачається наявність документів, які підтверджують міжнародний досвід кандидата на отримання звання, запрошуємо науково-педагогічних працівників пройти дистанційне стажування на базі компанії CONSILIUM LIMITED LIABILITY COMPANY, за результатами якого кожному учаснику буде видано сертифікат міжнародного зразка.

Заняття для викладачів проводяться висококваліфікованими науковцями та практиками з відповідної сфери, мета яких поділитися корисною та актуальною інформацією, оновити теоретичні та практичні знання у зв’язку з підвищенням вимог до рівня кваліфікації.

Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України № 389 від 8.04.2016 р. та на підставі рішень Ліцензійної комісії МОН України (протокол № 3/2 від 08 квітня 2016 року) розширити провадження освітньої діяльності на третьому освітньо-науковому рівні (доктор філософії) у Чернігівському національному технологічному університеті за такими спеціальностями:

 • 051– Економіка,
 • 071– Облік і оподаткування,
 • 072 – Фінанси, банківська справа та страхування,
 • 073 – Менеджмент,
 • 074 – Публічне управління та адміністрування,
 • 076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність,
 • 122 – Комп’ютерні науки та інформаційні технології,
 • 132 – Матеріалознавство,
 • 133 – Галузеве машинобудування,
 • 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
ОГОЛОШЕННЯ