ua en

24 червня 2016 року о 12-00 у залі Вченої ради ННІ економіки ЧНТУ, 11 корпус, 117 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар Навчально-наукового інституту економіки з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:
Виговської Валентини Вікторівни на тему «Безпека страхового ринку: методологія оцінки та прагматика забезпечення», представленої на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. Науковий керівник: Ткаченко Наталія Володимирівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів ДВНЗ «Університет банківської справи» Національного банку України.

З метою активізації роботи кураторів і суспільного визнання їх роботи, в університеті щорічно проводиться «Кращий куратор ЧНТУ».

Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи була сформована з заступників деканів факультетів, директора Наукової бібліотеки, голів профспілкових організацій співробітників, провідного спеціаліста культурно-освітнього центру, керівника студентського бюро та голови Студентської ради ЧНТУ.

Серед поданих від факультетів кандидатур конкурсна комісія визначила трьох переможців:

 • ІІІ місце - Зеленська Олена Олександрівна, к.е.н., професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування;
 • ІІ місце - Головко Ольга Михайлівна, асистент кафедри кримінального права та правосуддя;
 • І місце - Децюк Тетяна Миколаївна, к.пед.н., ст. викладач кафедри соціальної роботи.

Дякуємо усім кураторам за натхненну працю!

Вітаємо кращих кураторів ЧНТУ за підсумками 2015-2016 навчального року та бажаємо подальших професійних успіхів та перемог!

Запрошуємо взяти участь у Форумі молодих учених з прикладної фізики та інженерії, детальні напрямки та шаблони всіх документів - на сайті http://www.ysc.org.ua/

Форум буде проведено в Харкові 10-14 жовтня 2016, термін подачі статей (4 сторінки, англомовні) встановлено на 30 червня, але можливо буде продовжено. Вартість участі мінімальна.

Продовжується шостий спільний конкурс (Ф-73) науково-дослідних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень і Білоруського республіканського фонду фундаментальних досліджень.

Запити приймаються до 4 липня 2016 року.

Метою конкурсу є грантова підтримка спільних українсько-білоруських науково-дослідних проектів.

1 червня було оголошено проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови КМУ від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) у розділі «Головна», «Діяльність», «Наука», підрозділі «Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій».

Шановні колеги!

22 червня о 10 годині в 333 аудиторії І корпусу відбудеться засідання Координаційної ради НТ ЧНТУ з наступним порядком денним:

 1. Обговорення пропозицій до Проекту «Про напрями діяльності Координаційної ради та НТ ЧНТУ в 2016-18 роках».
 2. Затвердження напрямів діяльності Координаційної ради та НТ ЧНТУ на 2016-18 роки.
 3. Інформація про поточні конкурси для молодих вчених.
 4. Звіт Петракова Я.В. про участь в семінарі «Практика управління інтелектуальною власністю у ВНЗ» 16.06.2016
 5. Інше.
Координаційна рада НТ ЧНТУ

Напередодні святкування Дня Конституції України в студії «Діалог» відбулася розмова викладача кафедри фінансів, банківської справи та страхування нашого університету Олени Зеленської, директора Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимира Бойка із журналісткою Чернігівської обласної телерадіокомпанії Іриною Воробей, присвячена конституціям України та світу.

«Навчальні візити до Гдині» - проект, в рамках якого молоді люди з України, Білорусі та Молдови можуть відвідати Гдиню (Поморське воєводство, Польща) у форматі двотижневої навчальної поїздки.

Мета проекту - показати делегатам розвиток Польщі від моменту падіння комунізму до перетворення на повноцінну європейську країну.

16 червня 2016 року Голова ДФС Роман Насіров, в.о. ректора Університету ДФС України Павло Пашко та ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет підписали Меморандум про співпрацю.

Предметом цього Меморандуму є взаємна співпраця, спрямована на розвиток потенціалу майбутніх фахівців України, сприяння їх практичній підготовці, підвищення якості освіти та науки України, покращення ситуації на ринку праці України.

Активних студентів запрошують взяти участь у Програмі Study Tours to Poland.

Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички. Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей.

У Чернігівському національному технологічному університеті проведено круглий стіл з міжнародною компанією Pearson – світовим лідером освітніх послуг – в особі Марини Малигіної, директора представництва Pearson  в Україні та Альони Зарахович, офіційного представника Pearson Tests of English.

До складу Pearson входить екзаменаційна рада EDI (Лондонської торгівельно-промислової палати – LCCI). Міжнародні кваліфікації від LCCI поширені у світі та рекомендовані багатьма країнами як обов’язкові для сертифікації спеціалістів.

8 червня 2016 року в 333 аудиторії І корпусу відбулися Загальні збори Наукового товариства ЧНТУ (41 делегат від 4 навчально-наукових інститутів), на яких було:

 • заслухано і затверджено Звіт про діяльність Ради молодих вчених в 2014-16 роках (додається),
 • ознайомлено з основними функціями Наукового товариства та його Координаційної ради;
 • ознайомлено з основними можливостями і сервісами Наукової бібліотеки ЧНТУ,
 • обрано Координаційну раду НТ ЧНТУ .

9 червня о 9 годині на кафедрі зварювального виробництва та автоматизованого проектування будівельних конструкцій у другому корпусі ЧНТУ в ауд. 308 відбудеться відкритий захист реальних випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів та дипломних проектів напряму 6.050504 «Зварювання» та спеціальності 7.05050401 «Технології та устаткування зварювання».

Серед проектів будуть представлені реальні роботи студентів, які виконані на кафедрі та міжкафедральні дипломні проекти.

Запрошуємо всіх бажаючих!

30 травня 2016 року в Університеті банківської справи (м. Київ) відбулася публічна презентація конкурсних робіт фіналістами X Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України». На фінальному етапі Конкурсу Чернігівський національний технологічний університет представляли к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Гнедіна К.В., яка посіла II місце у номінації «Спудейські есеї», та студентка 5 курсу обліково-економічного факультету спеціальності «Облік і аудит» Коваль О.Є., яка у номінації «Прикладні дослідження» зайняла V місце.

Вітаємо переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів і звершень!

Прес-анонс

Прес-конференція відбудеться 09 червня 2016 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету (вул. Шевченка, 95) за підсумками реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

Організатори проекту: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Британської Ради.

Учасники заходу (партнери):Державне підприємство «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів», Чернігівський національний технологічний університет, супермаркет будівельно-оздоблювальних матеріалів БудМайдан, Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Молодіжний центр праці.

Метою прес-конференції є підведення підсумків реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

4 червня 2016 року у м. Львові на базі Тойота Центр Львів «Діамант» та Лексус Львів відбувся перший конкурс професійної майстерності «Кращий за фахом». Конкурс було організовано підприємством з іноземними інвестиціями «Тойота-Україна» (ПІІ «Тойота-Україна»), офіційним імпортером автомобілів Toyota і Lexus в Україні.

До суддівства змагань були залучені фахівці дилерської мережі Тойота Україна.

У нелегкій боротьбі студент Юрченко Антон виборов V місце, а студент Ус Дмитро піднявся на п’єдестал – II місце в особистому заліку.

З червня 2016 року Науковий вісник Полісся почав індексуватися в Thomson Reuters Web of Science ESCI.

Web of Science – пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій, що розробляється і надається компанією Thomson Reuters. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.

З 30 травня по 1 червня 2016 року відбувся відкритий чемпіонат м. Чернігова з паркового волейболу серед працівників закладів освіти.

У турнірі взяли участь 12 команд з міста та області, які були розподілені за результатами жеребкування на 4 групи. Змагання у групах розпочалися по коловій системі, а наступні ігри проходили за олімпійською системою.

Команда нашого університету протягом усіх ігрових днів радувала своїх вболівальників злагодженою грою. У перший ігровий день впевнено обігравши команди «Вербичі» та «ЧПЕК» з рахунком 2:0 заявили про себе, як один з фаворитів турніру. В другий ігровий день суперником стала команда «Агроліцей» с. Куликівка, з протистоянням якої також впоралася наша збірна. У фіналі команда ЧНТУ зустрівшись з двома найсильнішими командами Академії Державної пенітенціарної служби та Чернігівського національного педагогічного університету змогла нав’язати свою гру суперникам та впевнено здобути золоті нагороди та звання чемпіонів.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових досягнень!

3 червня 2016 року до ЧНТУ завітав випускник спеціальності "Електронні системи" Білорус Ігор, який зараз очолює відділ апаратного забезпечення одного з найбільш успішнх українських стартапів Petcube.

Під час візиту Ігор зустрівся зі студентами напрямів "Електронні пристрої та системи", "Радіоелектронні апарати" та викладачами ЧНТУ. Він розповів про особливості виведення на ринок електронної розробки у сучасних умовах, про особливості роботи з китайськими виробниками, місце України в розробці високотехнологічних електронних розробок та дав поради студентам. Загалом, зустріч вийшла дуже цікавою в першу чергу для студентів, так як вони побачили, що докладаючи зусиль і сумлінно працюючи як на заняттях так і самостійно можна досягти успіху.

Багато років у Чернігівському національному технологічному університеті працюють літературна студія “Пролісок” та літературно-мистецька студія “Гаудеамус”, які основним своїм покликанням вважають розвиток творчо обдарованої молоді засобами літератури і мистецтва.

В травні 2016 року вийшла з друку перша в історії університету літературна збірка “На крилах натхнення” (присвячена 55-річчю навчального закладу), підготовлена за ініціативою цих творчих об’єднань. В ній вміщені поетичні та прозові твори 37 авторів – не лише студентів, а й випускників, викладачів, співробітників навчального закладу. Серед них – поети Анна Калиниченко (Гринь), Надія Цибка, які мають власні поетичні збірки. Дуже приємно, що у наших студентів-поетів є однодумці серед викладачів, у поетичних рядках яких – життєва мудрість, любов до рідної землі, до людей, до вищих духовних цінностей.

ОГОЛОШЕННЯ