ua en

1 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті проходив бізнес-форум «Освіта – сучасний бізнес : стратегічне партнерство» з метою активізації співпраці між університетом та представниками бізнесу різних напрямів.

В рамках заходу на факультеті соціальної роботи відбулася зустріч представників організацій соціальної сфери, бізнесу зі студентами та науково-педагогічними працівниками. Під час зустрічі обговорювалися питання конкурентоспроможності соціальних працівників на ринку праці, зокрема було визначено необхідні професійні якості сучасного соціального працівника, вимоги до підготовки конкурентоспроможного фахівця соціальної сфери, окреслено перспективи партнерської взаємодії.

Між студентами та запрошеними було налагоджено діалог з питань можливостей працевлаштування, специфіки та особливостей роботи в тій чи іншій установі.

28-29 жовтня 2016 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся обласний Турнір юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11 класів. Учасниками турніру стали учнівські команди Новобиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бобровицької районної ради, Козелецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, збірна команда учнів загальносвітніх навчальних закладів Прилуцької міської ради та команда вихованців ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

28 жовтня 2016 року в Чернігівській міській раді викладачами кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ здійснено оприлюднення результатів масштабного маркетингового дослідження іміджу м. Чернігова серед туристів. Відповідне опитування мало суспільне значення, оскільки його результати будуть враховані при розробці Стратегії розвитку міста.

Анкетування туристів проводилось протягом місяця: з 16 вересня по 16 жовтня 2016 року. В якості інтерв’юерів було залучено понад 150 студентів, що навчаються за різними рівнями вищої освіти.

Міжнародний чемпіонат комп'ютерних талантів «Золотий Байт» заснований Комп'ютерною Академією ШАГ у 2008 році.

Вік учасників, професія та місце проживання не мають значення, важлива приналежність до учнівської молоді. Взяти участь у Чемпіонаті може студент будь-якого навчального закладу при наявності студентського квитка або залікової книжки. Так само випускник будь-якого навчального закладу, термін випуску якого не перевищує одного року.

Тема конкурсних робіт Чемпіонату «Золотий Байт-2017» -«Invent. Create. Change» («Винаходь. Твори. Змінюй»).

Чемпіонат передбачає як особисту, так і командну участь у певних номінаціях.

Благодійний Фонд «Інститут громадянської освіти та суспільних програм» у партнерстві з американським університетом Delaware проводить конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs USA. Конкурс направлений на підтримку молодіжних підприємницьких проектів серед учасників від 16 до 18 років в Україні. В рамках конкурсу молодь має змогу презентувати свій суспільно-корисний бізнес-проект та отримає можливість виграти 10 000 доларів США.

В рамках Декади ННІ економіки ЧНТУ 26 жовтня 2016 р. у міському палаці культури «Хіміки» відбувся довгоочікуваний Еconom-Fest «Операція ЧНТУ та інші пригоди економістів», на якому був присутній ректор ЧНТУ, д.е.н., професор Шкарлет С.М.

Цього вечора глядачі стали свідками вдалого ремейку відомих з дитинства фільмів та мелодій, яким талановиті студенти та викладачі ННІ економіки ЧНТУ дали нове життя.

Яскрава студентська тематика шоу-проекту об’єднала навколо Альма-матер всіх артистів та гостей, від першокурсників до поважних професорів. До речі, саме участь професорсько-викладацького складу у зйомці фільмів, виконанні пісенних номерів та цікавих студентських пародій зробила це свято яскравим, колоритним та незабутнім. Особливо запам’ятався феєричний фінал з виступом викладачів у мантіях, привітальним словом ректора Шкарлета С.М. та Гімном ННІ економіки. Студентський драйв та позитив створювали особливу атмосферу свята – свята молодості та мрій! Щиро дякуємо всім учасникам шоу за організацію свята.

Хочеться вірити, що наступні покоління студентів ННІ економіки підхоплять нову традицію Еconom-Festа і щорічно будуть дарувати нам незабутні враження.

Традиційно, напередодні Дня автомобіліста, 28 жовтня 2016 року на базі ТОВ «Автомобільна Компанія «Сівер-Авто» (TOYOTA центр Чернігів) відбувся конкурс фахової майстерності студентів Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ. Свої вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, виконувати роботи з дотриманням технологічної послідовності, правил безпеки праці та прийоми роботи з інструментом під час виконання завдань демонстрували майбутні автослюсарі та автоелектрики. Майбутні менеджери-консультанти вдало презентували широкому загалу потенційних покупців автомобілі з модельного ряду TOYOTA. Також вони продемонстрували свої навички роботи з клієнтом, вміння допомагати клієнтам при виникненні питань.

"СвятоГарбуза" – це бажання зібрати старі і нові традиції, поєднавши все найдобріше і позитивне. Ми дізналися про свято, якому багато століть, у якого багато назв і своїособливості святкування в різних країнах і у різних народностей. Ми занурилися в традиції стародавніх слов'ян і нові звичаї. Гарбуз - це символ урожаю, сонця, доброї енергії і життя, переродження. Це данина предкам і шанування традицій.

3 листопада 2016 р. о 14:20 відбудеться практичний семінар «Наукометрика». Тема: «Користування наукометричними базами даних».

Бажаючі науково-педагогічні працівники мають зареєструватися, надіславши до 14:30 2.11.2016 повідомлення з іменем, прізвищем та назвою кафедри на адресу: metod_241@ukr.net

26 жовтня 2016 року на підставі укладеної Угоди між ЧНТУ та Міжнародною академією науки та вищої освіти (МАНВО, Великобританія) відбулося відкриття Міжнародного центру академічної атестації та мобільності «Британська кафедра» в межах проекту GISAP.

У заході взяли участь ректор ЧНТУ С.М. Шкарлет, перший проректор О.О. Новомлинець, директор НДІ публічного адміністрування О.М. Руденко, директори ННІ, декани факультетів та представники Студентської Ради.

З 26 жовтня розпочалася щорічна Декада ННІ економіки ЧНТУ. Цього року кафедри та органи студентського самоврядування підготували цікаві пізнавальні та виховні заходи на всі смаки: круглі столи, конкурси, екскурсії, кінолекторії тощо.

План заходів Декади ННІ економіки ЧНТУ

В жовтні 2016 року Чернігівський національний технологічний університет розпочав серію тренінгів направлених на популяризацію принципів та норм академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу та підвищення рівня правової культури в сфері охорони прав інтелектуальної власності.

Першим кроком став тренінг, проведений начальником відділу НДЧ, к.е.н., доцент Сизоненко О.В. для студентів Прилуцького медичного училища, на тему «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ & ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ - ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ» на базі Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Любові Забашти.

З 15 по 22 жовтня 2016 року студенти ЧНТУ прийняли участь у проекті "Be social, be active", який був організований польським фондом «Aktywni w Europie», за участі ГО «Чернігів Європейський» та фінансування Польсько-Української Ради Обміну Молоддю. У проекті крім українських студентів приймали участь і польска молодь, яка співпрацює з Польским Фондом “Aktywni w Europie”

Метою проекту було зміцнення міжкультурного діалогу шляхом посилення положень відкритості і толерантності серед молоді, підтримки і зростання активних громадянських позицій, спонукання до активної участі у виборах, розширення знань у сфері демократії, прав і свобод громадян, а також розширення знань на тему правил і принципів функціонування влади на місцевому, державному, європейському рівні.

Протягом жовтня у Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулись засідання обласних методичних об’єднань викладачів. Учасники засідання ОМО обмінялися досвідом викладання спеціальних, економічних, загальнотехнічних дисциплін, організації участі студентів в інтернет-олімпіадах та конкурсах.

26 жовтня 2016 року Студенти першого курсу Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ за підтримки студентської ради ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ та адміністрації інституту провели свято "Halloween".

Дякуємо всім, хто прийняв участь у нашому святі. Ви найкращі!

На базі школи №19 м. Чернігова, директор Л. Г. Шелупець, відбувся Всеукраїнський семінар–практикум методистів наукових відділень з історії, філософії, суспільствознавства та представників національного центру «Академії наук України».

Організатори заходу ОКПНЗ «Чернігівська мала академія наук учнівської молоді», директор Н.П. Лещенко.

Від ЧНТУ у семінарі брали участь керівники гуртків МАН: кандидат технічних наук, старший викладач кафедри промислової електроніки Городній Олексій Миколайович, та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційно-вимірювальних технологій, метрології та фізики Наумчик Павло Іванович, які поділилися своїми науковими напрацюваннями.

Кафедра маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету вітає всіх маркетологів та студентів спеціальності «Маркетинг» з Днем маркетолога.

Від щирого серця бажаємо невичерпних сил та наснаги, безмежного натхнення та креативу, професійної реалізації та прихильних до вашого бренду споживачів!

Дуже приємно, що студенти факультету життєдіяльності природокористування і туризму ЧНТУ долучились до привітань флешмобом. Пропонуємо до перегляду відео, яке створене безпосерньо студентами-маркетологами.

20-22 жовтня в Одесі був проведений семінар з питань поширення Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи та визнання молодіжної роботи в Україні, спрямований на підтримку визнання молодіжної роботи в контексті розвитку молодіжної політики в Україні на різних рівнях, шляхом використання «Портфоліо молодіжної роботи» Ради Європи, а також на виконання Плану Дій Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Україною на 2016-2017 рр.

Учасниками семінару стали 25 представників молодіжної сфери України, які залучені до роботи з молоддю на національному, регіональному та місцевому рівнях. У роботі семінару взяла участь Острянко Тетяна Сергіївна, старший викладач кафедри соціальної роботи, канд. пед. н.

З метою популяризації та впровадження ідей ґендерної рівності в навчально-виховний процес, підтримки кращих творів фотомистецтва з 28 листопада по 10 грудня 2016 р.  в рамках акції «16 днів протидії ґендерному насиллю» відбудеться університетська фотовиставка ««Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії».

До участі запрошуються професійні фотографи, аматори та всі небайдужі

На запрошення Безкоштовних курсів української мови та кафедри філософії і суспільних наук до Чернігова завітає Наталія Язорівна Дзюбенко-Мейс - член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, журналіст (газета "День"), публіцист, прозаїк (роман «Андрій Первозванний»), поетеса - авторка збірок поезій «Притча про зорю», «Перепливти ріку», «День холодного сонця», «Та, що біжить по стерні».

Пані Наталія автор численних досліджень з проблематики Голодомору та історії України, упорядник книги «Голод-33»(2003). Редактор-упорядник посмертних книг свого чоловіка Джеймса Мейса – відомого американського дослідника Голодомору. Лауреат Всеукраїнської державної літературної премії ім. Олеся Гончара, міжнародної премії ім. Дм. Нитченка.

Зустріч відбудеться 22.10. об 11 годині у центральному корпусі ЧНТУ (зал засідань вченої ради). Адреса: вул. Шевченка, 95.

Запрошуємо всіх бажаючих!

ОГОЛОШЕННЯ