ua en

17 жовтня 2016 року о 15-00 у залі Вченої ради ННІ управління та адміністрування ЧНТУ, 22 корпус, 216 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар Навчально-наукового інституту управління та адміністрування з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:

ВЕРБИЦЬКОЇ АННИ ВІКТОРІВНИ на тему: «Удосконалення державної політики в сфері вищої освіти України в контексті інтеграції до європейського освітньо-наукового простору», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

Продовжується конкурс на здобуття премій для студентів вищих навчальних закладів і молодих учених, що присуджуються Національною академією наук України у 2016 році за роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук.

В конкурсі можуть брати участь наукові співробітники, викладачі стажери-дослідники, аспіранти науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів віком до 35 років включно, студенти вузів, а також аспіранти та студенти зарубіжних країн, які навчаються в наукових установах та вузах України.

Викладачі кафедри туризму ЧНТУ відвідали традиційний осінній 23-й Міжнародний туристичний салон "Україна", який теж вже  традиційно відбувся 7 жовтня  в Києві у виставковому центрі на Броварському проспекті 15. В тому числі познайомились з експозицією земляків з Чернігівщини, які представляли молоде, але вже знане турпідприємство "Вітрила Маклая".

Крім заходів, що відбуваються на більшості турсалонів, нинішній став місцем проведення 1-го (а отже історичного) з’їзду Всеукраїнської асоціації гідів. На з’їзді розглянули широке коло питань щодо організації роботи екскурсоводів і гідів в Україні, а також про вступ до міжнародних організацій.

Привітали учасників працівники міністерства економічного розвитку і трогівлі, керівники інших громадських організацій туристичного спрямування, керівники ВАГ.

В рамках Європейського тижня місцевої демократії 10 жовтня 2016 року в Інформаційному центрі ЄС ЧНТУ відкрито фотовиставку «We are in Europe». На ній представлено 42 світлини науково-педагогічних працівників та студентів університету у різних навчальних закладах та установах країн Європейського Союзу (Іспанії, Франції, Великобританії, Бельгії, Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії, Польщі, Словаччини, Естонії, Латвії, Литви, Болгарії).

У вітальному слові ректор ЧНТУ Сергій Миколайович Шкарлет наголосив на важливості залучення студентів університету до участі у програмах обміну до країн Європейського Союзу, оскільки молодь – це майбутнє, еліта нашої держави, а прийняття участі у Європейських програмах – гарна нагода для формування та розвитку потенціалу молодого покоління.

11 жовтня 2016 року о 15:00 у фізкультурно-оздоровчому комплексі ЧНТУ (проспект Перемоги, 147а) до Дня захисника України відбудеться студентський спортивний фестиваль «МАЛА ОЛІМПІАДА ЧНТУ 2016» серед факультетських команд.

Запрошуємо усіх бажаючих на грандіозне спортивне свято! Приходьте та вболівайте за команду свого факультету!

Оголошується конкурс серед студентів на створення кращого макету рекламного постеру Чернігівського національного технологічного університету. На розгляд приймаються роботи в електронному вигляді, використовуючи яскраві фото студентських свят в ЧНТУ, вірші про ЧНТУ та ін.

На авторів кращих плакатів чекають цінні подарунки.

Термін подачі робіт: з 3 жовтня по 1 листопада 2016 року.

День сонячної енергетики на кафедрах БРАС та ПЕ відбувся 6 жовтня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті. Завідувач кафедри БРАС Alex Veligorsky та асистент кафедри ПЕ Roman Yershov виступили з науковими доповідями на науковому семінарі, де презентували нові наукові результати. Велігорський О.А. провів доповідь на тему "Maximum Power Point Tracking techniques for photovoltaic application", в якій розповів основні тенденції в системах слідкування за точкою максимуму потужності, що здатні суттєво підвищити ефективність фотоелектричних систем. Доповідь Єршова Р.Д. "Огляд поворотних систем та механізмів для сонячних панелей" також стосувалась підвищення ефективності фотовольтаїки, однак, за рахунок сонячних трекерів.

Шановні колеги!

Чернігівський національний технологічний університет продовжує прийом матеріалів до фахового наукового журналу «Технічні науки та технології», випуск №3(5)/2016.

Відповідно до наказу МОН України від 13.07.2015 р. № 747 журнал внесено до Переліку наукових фахових видань України, в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.

6 жовтня у Навчально-науковому інституті економіки ЧНТУ було проведено круглий стіл «Ефективна взаємодія органів влади та громадських організацій у сфері транскордонного співробітництва». Учасниками заходу виступили представники громадських організацій, вищих навчальних закладів і місцевих органів влади прикордонних регіонів України та Білорусі.

У ході круглого столу було проаналізовано нинішній стан та проблемні аспекти взаємодії місцевих органів влади та громадських організацій України та Білорусі у сфері транскордонного співробітництва, а також сформульовано науково-практичні рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення механізмів міжсекторного партнерства влади та громадськості Чернігівської і Гомельської областей для вирішення проблем у транскордонній сфері.

3 жовтня 2016 року у залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулась нарада з обговорення стандарту вищої освіти з галузі знань 12 «Інформаційні технології» зі спеціальності 125 «Кібербезпека», у який прийняла участь Ткач Юлія Миколаївна, завідувач кафедри кібербезпеки та математичного моделювання Чернігівського національного технологічного університету.

Під час наради були обговорені проекти стандартів вищої освіти зі спеціальності 125 «Кібербезпека» у відповідності до структури стандарту, вимогам роботодавців та посадовим інструкціям, а також питання пов’язані з розробкою навчальних програм на основі стандарту вищої освіти зі спеціальності 125«Кібербезпека» й побудовою системою рамки кваліфікацій з відповідної спеціальності.

Всеукраїнська благодійна організація «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива» в рамках реалізації благодійної програми «Стипендіальна програма «Завтра.UA» проводить відкритий конкурс для добору найбільш обдарованих і цілеспрямованих студентів провідних вищих навчальних закладів України .

04 жовтня 2016 року в рамках проведення тижня правових знань, присвяченого Дню юриста, доцентом кафедри трудового права, адміністративного права та процесу ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Селецьким О.В., студентами юридичного факультету спільно з головним спеціалістом відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Петуховою Н.Ю. проведено зустріч з учнями 9-11 класів ЗОШ № 19 м. Чернігова.

30 вересня 2016 року відбулося засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Чернігівської області, на якому були підведені підсумки рейтингу вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації (коледжів, технікумів, училищ) Чернігівської області за 2015-2016 н. р.

На основі застосування затвердженої системи критеріїв лідером рейтингу серед 18 навчальних закладів визначений Коледж транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ (директор Радченко В.М.).

30 вересня - 1 жовтня 2016 у місті Києві на базі Київського національного економічного університету відбулася Перша Національна науково-методична конференція «ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ».

У роботі конференції прийняли участь та виступили з доповідями науковці обліково-економічного факультету Чернігівського національного технологічного університету.

Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем працівників освіти!

Прийміть у цей святковий день найщирішу подяку за натхненну працю і самовідданість у нелегкій справі навчання й виховання молоді.

Нехай кожен день не простої, але так потрібної країні праці задля майбутнього нації, складається у великий успіх.

Доброго Вам здоров’я, особистого щастя і творчих здобутків!


Адміністрація університету

Викладачі кафедри туризму зі студентами спеціальності "Туризм" на урочистому привітанні з Днем туризму від Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, яке відбулося сьогодні в кінокоцертному комплексі (колишній кінотеатр їм. Щорса).

Запрошуємо на Урочистості з нагоди Дня працівників освіти, що відбудуться 29 вересня 2016 року о 13:00 в актовій залі ЧНТУ.

Інформаційним центром ЄС Чернігівського національного технологічного університету 27 вересня 2016 року було проведено англомовний тренінг на тему: «Common Development», в рамках святкування Європейського дня мов.

Даний захід проводив волонтер Корпусу Миру (США) Кайл Колд. Тренінг був орієнтований на формування лідерського потенціалу, побудову командної роботи. Учасники мали змогу вдосконалити свої знання англійської мови, практикували нові фрази та ідіоми.

22 вересня 2016 року в рамках проведення Міжнародного фестивалю інтеграції слова «Литаври» у ЧНТУ (ННІ права та соціальних технологій) відбулась зустріч викладачів і представників студентської громади із знаним верхньолужицьким, німецьким поетом, громадським діячем Бенедиктом Дирліхом, відомою українською письменницею, літературознавцем, журналістом, перекладачем, доктором наук із соціальних комунікацій, професором, членом Національної спілки письменників України Тетяною Дзюбою, викладачами-філологами білоруських та столичних вишів.

Метою заходу «Ми були, є і будемо: лужицькі серби та їх поезія» є популяризація Чернігівщини як культурного центру Сіверського краю, модернізація й інтеграція культури регіону у сучасний європейський простір та залучення молоді до сучасної культури.

Кафедра бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту ЧНТУ запрошує прийняти участь у IІ Міжнародній науково-практичній конференції: “Бухгалтерський облік, оподаткування, аналіз і аудит: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку”, яка відбудеться 30 листопада 2016 року у м. Чернігів.

29 вересня 2016 р. о 12:50 в аудиторії 210 (корп. І) буде проходити зустріч з представником компанії за програмою Work and Travel USA.

Work and Travel USA - міжнародний проект літньої студентської програми, спрямований на розвиток культурного обміну між Україною та США. Програма дає можливість жити, працювати та подорожувати в США до чотирьох місяців і дарує безцінний досвід роботи в іноземних компаніях, удосконалення англійської в мовному середовищі.

ОГОЛОШЕННЯ