ua en

В рамках Міжнародної акції «16 днів проти насилля», за ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ, 8 грудня, о 12.30, ауд. 333, корп. 1 відбудеться лекція-презентація «Покоління прав людини».

Презентація підготовлена магістрантами юридичного факультету Авраменко Юлією та Скрипкою Олексієм, науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент Марущак Наталія Володимирівна.

Запрошуються усі небайдужі студенти і викладачі університету!

Шановні науковці!

Навчально-науковий інститут економіки Чернігівського національного технологічного університету запрошує Вас до участі у V Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Інноваційний розвиток інформаційного суспільства: економіко-управлінські, правові та соціокультурні аспекти», яка відбудеться 23 грудня 2016 року.

7 грудня, о 18.00 відбудеться засідання кіноклубу «Новий погляд». Для перегляду пропонується художній фільм “З ворогом у ліжку” (1991).

Тема для обговорення: “Проблема насильства в українському суспільстві: погляд молоді”.

Місце проведення: вул. Козацька 1а, корп.8, ауд. 307.

Захід відбувається в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства», за ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ.

У межах проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у ЧНТУ проводиться круглий стіл «ЧОЛОВІЧИЙ І ЖІНОЧИЙ СВІТИ: ПОШУКИ ГАРМОНІЇ»

Дата: 6 грудня 2016, 14.30

Місце: Чернігівський національний
технологічний університет
м. Чернігів, вул. Шевченка 95, корп. 1, ауд. 224

Мета: обговорити шляхи подолання ґендерної нерівності та досягнення ґендерного паритету як необхідної основи гармонізації суспільних відносин, що сприятиме формуванню ґендерної культури.

1 грудня представниці Центру ґендерної освіти Н. Ємець, Н. Шакун, О. Акименко та магістрантки Ю. Каламбет, М. Стронська, Д. Ольховик, Я. Ірха взяли участь в ХІ обласній науково-практичній конференції «Жінки Чернігівщини: історія і сучасність». Тема цьогорічного обговорення - «Місія сучасної жінки: виклики часу».

Конференція проводиться за ініціативи Спілки жінок України та за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

03 грудня 2016 року Чернігівський національний технологічний університет вперше провів “Техноквест”, участь в якому брали у складі 14 команд близько 70 учнів 10-11 класів м. Чернігова.

“Техноквест” є динамічною грою, яка полягає у проходженні командою маршруту за умови виконання спеціальних завдань.

В рамках квесту учасники змогли дізнатися про спеціальності, за якими здійснюється підготовка в університеті та спробували свої сили у радіоелектроніці, програмуванні, бухгалтерії, товарознавчій справі, працювали з осцилографом, використовували хімічні реактиви та перевіряли свої знання з англійської мови.

В середу, 30.11.16 у 8-му корпусі ЧНТУ вібулось урочисте вручення сертифікатів слухачам, що успішно пройшли курс “Основи front-end розробки” від компанії Andersen.

За результатом проходження даного курсу кращі студенти отримали можливість пройти співбесіду та стажування в компанії з майбутнім працевлаштуванням.

02.12.2016 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся II (обласний) етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів університетів та інститутів. У конкурсах взяли участь 30 студентів – призерів та переможців I етапу цих конкурсів. Учасників привітав Новомлинець Олег Олександрович, перший проректор Чернігівського національного технологічного університету.

1 грудня 2016 року у Навчально-науковому інституті управління та адміністрування в рамках фестивалю учнівської молоді «Сонячні промені-2016» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова відбувся півфінал конкурсу творчих та наукових робіт на тему: «Чернігів – майбутній».

Захід відбувся в центральному корпусі Чернігівського національного технологічного університету, куди були запрошені учасники конкурсу, їх наукові керівники, а також директори шкіл.

З вітальним словом виступив директор ННІ управління та адміністрування Стрілець Микола Іванович та подякував присутнім за участь у конкурсі, побажав натхнення і творчих злетів.

2 грудня 2016 р. в Інституті права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету керівником Центру інклюзивної освіти, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри соціальної роботи Острянко Т. С. для науково-педагогічних працівників з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю було проведено навчально-методичний семінар «Етика спілкування з людьми з інвалідністю». Мета заходу – сприяти розвитку навичок коректної поведінки науково-педагогічних працівників по відношенню до осіб з інвалідністю.

Студентка 4 курсу юридичного факультету Яна Хоменко взяла участь у ХІІ Всеукраїнській школі з судочинства. Ця Школа була продовженням серії вже культових шкіл, що почали свою історію у лютому 2011 року і викликали великий інтерес юридичної спільноти. Правнича школа являла собою комплекс майстер-класів та дискусій у контексті проблем сучасного судочинства та розвитку навичок молодих юристів.

30 листопада студенти 4 курсу ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ мали змогу відвідати Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. Під час даного заходу студенти мали можливість ознайомитися з особливостями проведення різного роду експертиз, в тому числі трасологічних, балістичних та інших. Досить детально експерти розповіли про процес експертизи підроблених документів.

Захід проведено з ініціативи кафедри кримінального права та правосуддя.

25 листопада студенти спеціальностей «Лісове господарство» та «Агрономія» ННІ управління та адміністрування факультету життєдіяльності, природокористування і туризму ЧНТУ прослухали лекцію та мали можливість тестувати інструмент від провідного виробника бензо-електроінструментів STIHL. Це було не лише цікаво, але й неймовірно корисно, особливо для майбутніх фахівців лісу.

На сторінці сайту ЧНТУ «Центр Ґендерної Освіти» до Міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насилля» розміщена інформація для кураторів, яку вони можуть використовувати при проведенні кураторських годин.

Укладач – доцент Герасименко О.В., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

01 грудня 2016 р. до ЧНТУ завітав представник Британської Ради в Україні для проведення тестування Aptis серед викладачів нашого університету. Загалом, у тестуванні на знання англійської мови взяли участь 23 науково-педагогічні працівники. За результатами оцінювання учасники отримають сертифікат Aptis, який визнається на державному та міжнародному рівні, а також приєднаються до проекту "Англійська мова для університетів", який буде реалізовано в ЧНТУ.

29 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті начальником відділу НДЧ, к.е.н., доцентом Сизоненко О.В.  для науково-педагогічних працівників було проведено тренінг на тему «Академічна доброчесність – чесність починається з мене», в рамках розпочатої в жовтні 2016 року серії тренінгів направлених на  популяризацію принципів та норм академічної доброчесності серед учасників академічного процесу та підвищення рівня правової культури в сфері охорони прав інтелектуальної власності.

28 листопада відбулося підведення підсумків конкурсу есе «Різні, але рівні», що проводився в межах декади ННІ Права та соціальних технологій та факультету соціальної роботи. Конкурс був ініційований Центром ґендерної освіти ЧНТУ, за участю кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Конкурс мав загально університетський резонанс та викликав значний інтерес серед студентської молоді. Всі учасники були відзначені подяками та приємними сувенірами.

28 листопада 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті в рамках підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відбувся тематичний семінар «Відкритість та прозорість органів державної влади в контексті Закону України «Про запобігання корупції»».

Семінар проведено під егідою Національного Агентства України з питань державної служби для працівників Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.

25 листопада 2016 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбулася зустріч студентів та науково-педагогічних працівників із директором департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олегом Ігоровичем Шаровим.

Олег Шаров окреслив перспективи подальшого реформування вищої освіти в Україні, детально проаналізував законотворчі ініціативи МОН України щодо державного фінансування вищої освіти, змін у переліку спеціальностей і стандартах вищої освіти, а також охарактеризував особливості вступної кампанії 2016 та нові умови вступу до ВНЗ у наступному навчальному році.

О.І. Шаров також відповів на запитання, які хвилюють студентів і викладачів.

24 листопада 2016 року у Міському палаці культури відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини 2016» (регіональний етап всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України»).

Конкурс став чудовою можливістю для активних студентів показати свої наукові та спортивні досягнення, таланти та добрі вчинки, зроблені під час 2015-2016 навчального року у студентському середовищі.

ОГОЛОШЕННЯ