ua en

В середу, 30.11.16 у 8-му корпусі ЧНТУ вібулось урочисте вручення сертифікатів слухачам, що успішно пройшли курс “Основи front-end розробки” від компанії Andersen.

За результатом проходження даного курсу кращі студенти отримали можливість пройти співбесіду та стажування в компанії з майбутнім працевлаштуванням.

02.12.2016 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся II (обласний) етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів університетів та інститутів. У конкурсах взяли участь 30 студентів – призерів та переможців I етапу цих конкурсів. Учасників привітав Новомлинець Олег Олександрович, перший проректор Чернігівського національного технологічного університету.

1 грудня 2016 року у Навчально-науковому інституті управління та адміністрування в рамках фестивалю учнівської молоді «Сонячні промені-2016» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова відбувся півфінал конкурсу творчих та наукових робіт на тему: «Чернігів – майбутній».

Захід відбувся в центральному корпусі Чернігівського національного технологічного університету, куди були запрошені учасники конкурсу, їх наукові керівники, а також директори шкіл.

З вітальним словом виступив директор ННІ управління та адміністрування Стрілець Микола Іванович та подякував присутнім за участь у конкурсі, побажав натхнення і творчих злетів.

2 грудня 2016 р. в Інституті права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету керівником Центру інклюзивної освіти, кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем кафедри соціальної роботи Острянко Т. С. для науково-педагогічних працівників з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю було проведено навчально-методичний семінар «Етика спілкування з людьми з інвалідністю». Мета заходу – сприяти розвитку навичок коректної поведінки науково-педагогічних працівників по відношенню до осіб з інвалідністю.

Студентка 4 курсу юридичного факультету Яна Хоменко взяла участь у ХІІ Всеукраїнській школі з судочинства. Ця Школа була продовженням серії вже культових шкіл, що почали свою історію у лютому 2011 року і викликали великий інтерес юридичної спільноти. Правнича школа являла собою комплекс майстер-класів та дискусій у контексті проблем сучасного судочинства та розвитку навичок молодих юристів.

30 листопада студенти 4 курсу ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ мали змогу відвідати Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. Під час даного заходу студенти мали можливість ознайомитися з особливостями проведення різного роду експертиз, в тому числі трасологічних, балістичних та інших. Досить детально експерти розповіли про процес експертизи підроблених документів.

Захід проведено з ініціативи кафедри кримінального права та правосуддя.

25 листопада студенти спеціальностей «Лісове господарство» та «Агрономія» ННІ управління та адміністрування факультету життєдіяльності, природокористування і туризму ЧНТУ прослухали лекцію та мали можливість тестувати інструмент від провідного виробника бензо-електроінструментів STIHL. Це було не лише цікаво, але й неймовірно корисно, особливо для майбутніх фахівців лісу.

На сторінці сайту ЧНТУ «Центр Ґендерної Освіти» до Міжнародної акції «16 днів проти ґендерного насилля» розміщена інформація для кураторів, яку вони можуть використовувати при проведенні кураторських годин.

Укладач – доцент Герасименко О.В., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

01 грудня 2016 р. до ЧНТУ завітав представник Британської Ради в Україні для проведення тестування Aptis серед викладачів нашого університету. Загалом, у тестуванні на знання англійської мови взяли участь 23 науково-педагогічні працівники. За результатами оцінювання учасники отримають сертифікат Aptis, який визнається на державному та міжнародному рівні, а також приєднаються до проекту "Англійська мова для університетів", який буде реалізовано в ЧНТУ.

29 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті начальником відділу НДЧ, к.е.н., доцентом Сизоненко О.В.  для науково-педагогічних працівників було проведено тренінг на тему «Академічна доброчесність – чесність починається з мене», в рамках розпочатої в жовтні 2016 року серії тренінгів направлених на  популяризацію принципів та норм академічної доброчесності серед учасників академічного процесу та підвищення рівня правової культури в сфері охорони прав інтелектуальної власності.

28 листопада відбулося підведення підсумків конкурсу есе «Різні, але рівні», що проводився в межах декади ННІ Права та соціальних технологій та факультету соціальної роботи. Конкурс був ініційований Центром ґендерної освіти ЧНТУ, за участю кафедри соціально-гуманітарних дисциплін.

Конкурс мав загально університетський резонанс та викликав значний інтерес серед студентської молоді. Всі учасники були відзначені подяками та приємними сувенірами.

28 листопада 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті в рамках підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відбувся тематичний семінар «Відкритість та прозорість органів державної влади в контексті Закону України «Про запобігання корупції»».

Семінар проведено під егідою Національного Агентства України з питань державної служби для працівників Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області.

25 листопада 2016 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбулася зустріч студентів та науково-педагогічних працівників із директором департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олегом Ігоровичем Шаровим.

Олег Шаров окреслив перспективи подальшого реформування вищої освіти в Україні, детально проаналізував законотворчі ініціативи МОН України щодо державного фінансування вищої освіти, змін у переліку спеціальностей і стандартах вищої освіти, а також охарактеризував особливості вступної кампанії 2016 та нові умови вступу до ВНЗ у наступному навчальному році.

О.І. Шаров також відповів на запитання, які хвилюють студентів і викладачів.

24 листопада 2016 року у Міському палаці культури відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини 2016» (регіональний етап всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України»).

Конкурс став чудовою можливістю для активних студентів показати свої наукові та спортивні досягнення, таланти та добрі вчинки, зроблені під час 2015-2016 навчального року у студентському середовищі.

28 листопада в читальному залі наукової бібліотеки ЧНТУ відбулося відкриття виставки світлин та фоторобіт "Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії".

Виставка презентована Центром ґендерної освіти ЧНТУ в межах акції "16 днів проти ґендерного насилля". Представлені роботи торкаються проблеми місця і ролі жінки у сучасному суспільстві, питань порозуміння в сім'ї та між чоловіком і жінкою, філософських вимірів співіснування чоловічого й жіночого начал. Бібліотека ЧНТУ підготувала добірку наукових та публіцистичних видань, що стосуються зазначеної тематики.

З 25 листопада по 10 грудня проходить Міжнародна кампанія «16 днів проти ґендерного насильства». Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня Всесвітній день боротьби зі Снідом
  • 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостям
  • 5 грудня Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня  Міжнародний день прав людини

24 листопада 2016 р. в Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій відбулася доброчинна акція – «Кухня благодійності» з метою збору коштів Жураковському Богдану, у якого встановлено діагноз – нейробластома зорових каналів (ІІІ стадія). Хлопчик майже не бачить, реагує тільки на світло.

 У заході взяли участь студенти юридичного факультету, факультету соціальної роботи та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму. 14 команд представили кухні різних країн – Мексики, Америки, Німеччини, Англії, Японії, Франції, Польщі, Італії, Білорусії, України, Вірменії, Франції. Учасники змагалися у приготуванні та презентації страв,  крім того широко був представлений культурний контент цих країн, а також дарували гарний настрій та частували усіх присутніх різними смаколиками. Під час акції було зібрано 5 241 грн.

Координатор акції – Мекшун Алла Дмитрівна, ст. викладач кафедри соціальної роботи.

Шість років тому талановиті студенти Чернігівського національного технологічного університету зібрались разом, аби підготувати звичайний студентський виступ у незвичному форматі театру тіней. А в результаті Fireflies стали одними з найкращих у світі. Як люди стають тінями?

Ця постановка, яку чернігівський театр тіней Fireflies створив разом з відомим українським хореографом Костянтином Томільченком, стала найкращою короткометражною роботою кінофестивалів у Бразилії та Китаї, йдеться в сюжеті Чернігівської регіональної дирекції НТКУ.

А починалось все із білого простирадла і ліхтарика 6 років тому, коли студенти Чернігівського національного технологічного університету заснували перший в Україні театр тіней.

25 листопада 2016 року в рамках декади Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася зустріч із студентами та спеціалістми Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області.

Участь у заході взяли: директор Центру Ірина Протченко, заступник директора Олеся Пирковська, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Якубенко, а також запрошений гість - Чернігівський поліцейський омбудсмен Анна Панасюк. У ході зустрічі були висвітлені питання організації надання безоплатної правової допомоги у Чернігівській області, роботи Регіонального центру, місцевих центрів та бюро правової допомоги у Чернігівській області, призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги тощо.

22 листопада 2016 року відбулась зустріч професорсько-викладацького складу кафедри менеджменту та державної служби Чернігівського національного технологічного університету з майбутніми випускниками менської гімназії, шкіл м. Мени та м. Корюківка. У доброзичливій атмосфері викладачі кафедри донесли до слухачів сучасну концепцію вищої освіти в Україні, зорієнтовану на новітні стандарти національного та європейського освітнього простору.

24 листопада Навчально-науковим інститутом економіки ЧНТУ з успіхом проведений Турнір «Інтелектуальні лицарі Чернігівщини». Враховуючи велику кількість учасників, Турнір було проведено у дві рівносильні незалежні сесії. Із вітальним словом до учасників Турніру та вчителів виступив ректор ЧНТУ, доктор економічних наук, професор Шкарлет Сергій Миколайович.

Протягом Турніру учасники-школярі кращих і найактивніших загальноосвітніх навчальних закладів м.Чернігова презентували свої команди та їх внесок у розвиток нашого міста. Абсолютно всі представлені презентації носили творчий, креативний, оригінальний підхід до візуалізації та представлення. Учасники однозначно провели ґрунтовну і кропітку попередню підготовку при розробці та зйомці відеопрезентацій на тему «Ми – майбутнє Чернігова».

ОГОЛОШЕННЯ