ua en

Упродовж усього періоду державності України всі заклади вищої освіти переймаються підготовкою фахівців з менеджменту.

У бізнес-середовищi постійно змінюються усталені підходи до управління сферами матеріального виробництва, послуг і потребують сучасного оновлення.

Саме тому ми обрали загальносвітову модель менеджменту, яка народилась у Японії і носить ім’я «Кайдзен».

Кайдзен – це мистецтво управлінських дій, спрямованих на постійне удосконалення всіх середовищ виробництва, маркетингу, систем якості, логістики, фінансової діяльності, які зачіпають всі ієрархічні рівні та спрямовані на успіх в умовах посилення інтеграції і загострення конкуренції.

23 січня 2020 року у Київському університеті технологій та дизайну було підведено підсумки ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності 073 «Менеджмент» за спеціалізацією «Менеджмент персоналу».

Дуже приємно, що диплом ІІІ ступеню отримала випускниця магістратури ННІ бізнесу, природокористування і туризму за освітньою програмою «Управління персоналом та економіка праці» (спеціальність 073 Менеджмент) Шульга Світлана Сергіївна, яка представила на конкурс свою випускну кваліфікаційну роботу на тему: «Шляхи підвищення ефективності управління персоналом на підприємстві (на матеріалах ТОВ «Фірма МЖК-Сервіс»).

Вітаємо Світлану та її керівника д.е.н., професора Кичко Ірину Іванівну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі та бажаємо нових професійних успіхів!

Починаючи з 1991 р. 29 січня в с. Пам’ятне Борзнянського району на національному рівні відбувається вшанування пам’яті Героїв Крут. Не став виключенням і цей рік – студенти Чернігівського національного технологічного університету разом із викладачами приєдналися до чернігівської делегації та відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут». Пам’ять полеглих героїв ушанували хвилиною мовчання та покладанням квітів, відвідали музейну експозицію та перейнялися патріотичною атмосферою, яка панувала на заході. Бій під Крутами для українського народу є прикладом героїзму молодого покоління в боротьбі за свободу та незалежність.

Міністерство освіти і науки України опублікувало розподіл державного фінансування закладів вищої освіти (ЗВО) у 2020 році.

З 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року. Розрахунок обсягу фінансування відтепер буде проводиться за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему.

Кафедра управління персоналом та економіки праці ЧНТУ активно співпрацює з Державною організацією «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» з метою напрацювання практичного досвіду у впровадженні інноваційних методів навчання за новою освітньою програмою «Управління бізнесом» (спеціальність 073 «Менеджмент»), яка започатковується в університеті у 2020 році.

Дана освітня програма є дуже своєчасною для нашого регіону, враховуючи значну потребу у започаткуванні проривних стартапів, розвитку малого та середнього бізнесу на інноваційних засадах, підвищенні ефективності діяльності об’єднаних територіальних громад, закладів медицини та освіти, корпоративного сектору економіки за рахунок впровадження сучасних бізнес-моделей, адаптованих до умов швидко змінюваного середовища. Водночас, успішна трансформація бізнес-процесів в новій економічній реальності в значній мірі залежить від розвитку у майбутніх фахівців таких навичок як креативність, критичне мислення, вміння працювати в команді, налагоджувати ефективну комунікацію.

Креативні індустрії – це сучасний сегмент стратегічного розвитку міста. Тема творчих індустрій, залучення талантів, створення креативного міського простору постійно піднімається і популяризується Туристичним інформаційним центром (скорочено - ТІЦ) – установою сервісного типу, яка допомагає туристам зорієнтуватися щодо найцікавіших локацій та подій у місті Чернігові.

Майбутні менеджери креативних індустрій – здобувачі вищої освіти ЧНТУ, які навчаються за освітньою програмою «Менеджмент креативних індустрій і соціальних інновацій» – отримали унікальну можливість сприяти розвитку творчих індустрій та просуванню туристичних принад Чернігова.

Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складений черговий рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2019 році.

За кількістю осіб зарахованих на навчання за кошти державного бюджету Чернігівський національний технологічний університет посів 50 місце. У рейтингу враховуються всі особи, які зараховані на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання. Рейтинг також включає показники «Зараховано на контракт», «Співвідношення кількості осіб зарахованих на контракт до зарахованих на бюджет», а також конкурс на 1 бюджетне місце.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 17.12.2019 №1580 розпочинається І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін та спеціальностей.

Олімпіада буде проходити в два етапи:

  • І етап – у січні-лютому 2020 року у закладах вищої освіти;
  • ІІ етап – у квітні-травні 2020 року у закладах вищої освіти, визначених як базові.

27 січня 2020 року о 15:00 у приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3, кінотеатр імені Щорса) відбудеться показ документального фільму «Соловей співає» - стрічка, що є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні.

У рамках показу відбудеться зустріч з режисерською командою фільму, під час якої гості заходу матимуть можливість поспілкуватися з авторами стрічки.

Метою заходу є знайомство молоді з українським кінематографом, виховання любові та поваги до української мови.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід!

19 січня 2020 року в Чернігівській спеціалізованій загальноосвітній середній школі № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. В інтелектуальних змаганнях взяли участь 113 учнів шкіл Чернігівської області.

До оцінювання учнівських робіт були залучені науково-педагогічні працівники юридичного факультету Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ.

Відповідно до п.2. ч.7 ст. 73 Закону України "Про вищу освіту", наказу ректора від 02.01.2020 р. № 01 та наказу ректора від 09.01.2020р. № 02 з ІІ семестру 2019/2020 навчального року збільшується вартість підготовки здобувачів вищої освіти в межах офіційно визначеного індексу інфляції за 2019 рік 4,1 %.

10 січня 2020 року в актовій залі Чернігівського національного технологічного університету відбулося урочисте вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр».

В цей день 585 магістри з різних спеціальностей отримали дипломи та розпочали нову сторінку свого життя.

Щиро вітаємо усіх наших випускників із успішним закінченням навчання та бажаємо міцного здоров’я, миру, достатку, успіхів, натхнення та знайти свій професійний шлях!!!

Відкриття в Чернігівському національному технологічному університеті освітньо-професійної програми «Менеджмент креативних індустрій і соціальних інновацій» зумовлено потребою суспільства в інноваційному професійному управлінсько-аналітичному забезпеченні діяльності установ, організацій та їх підрозділів у сфері традиційної культури, туризму, дозвілля, спорту, ресторанного бізнесу, моди, дизайну, медіа.

Дана програма спрямована на вивчення інструментарію управління економічними, культурними, соціальними, медійними проектами; оволодіння навичками створення власного бізнесу по наданню культурних, мистецьких, інноваційних продуктів та послуг, створення креативних просторів.

За підсумками ІІІ етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка ЧНТУ Хоменко Катерина (ННІ економіки) посіла почесне третє місце.

Вітаємо Катерину та її наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

Урочисті заходи з нагоди вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр» відбудуться 10 січня 2020 року об 11:00 в актовій залі ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Запрошуємо всіх бажаючих.

Шановні викладачі, співробітники та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка»! Прийміть найщиріші вітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Нехай 2020 рік буде для вас багатим на добро, щедрим на успіхи, щасливим та мирним, а Різдво Христове наповнить серце любов'ю, надією та вірою! Міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку й благополуччя!

Щасливого Нового року та радісних Різдвяних свят!

Привітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим від ректора

За підсумками ІІІ етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка студент ЧНТУ Усов Іван (ННІ економіки) посів почесне третє місце.

Вітаємо Івана та його наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

В рамках реалізації Фінансової Угоди між Україною та Європейським Інвестиційним Банком (ЄІБ) від 19 грудня 2016 р. щодо проекту «Вища освіта України» розпочався процес закупівлі послуг Консультанта з проектування та нагляду для університетів Етапу 1 проекту.

ЗАПРОШЕННЯ ДО ВИСЛОВЛЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

Запит на виявлення зацікавленості за закупівлею № UHE/CS/QCBS-01 "Послуги з проектування та нагляду" доступний також за наступними посиланнями:
Посилання ENG – https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:611307-2019:TEXT:EN:HTML&src=0
Посилання УКР – https://drive.google.com/open?id=1hPag_LhEBDs6x5_5IKNLbsB80-n5Kq4D
Посилання на оприлюднення на Prozorro – https://prozorro.gov.ua/news/zapit-na-viyavlennya-zacikavlenosti-za-zakupivleyu-uhecsqcbs-01-poslugi-z-proektuvannya-ta-naglyadu-proyekt-visha-osvita-ukrayini

17 грудня 2019 р. Центром ґендерної освіти ЧНТУ був проведений науково-методичний семінар «Алгоритм проведення ґендерного аудиту ЧНТУ 2020», в якому взяли участь представники навчально-наукових інститутів та студентського самоврядування.

Основною метою заходу було обговорення завдань та напрямків проведення ґендерного аудиту, котрий являє собою процедуру незалежного оцінювання діяльності закладу вищої освіти.

ОГОЛОШЕННЯ