ua en

Серію блог-кафе в рамках проєкту «Нові медіа» - програми розширення прав та можливостей для молодих журналістів (блогерів) «Нові медіа» - у серпні продовжили заходи «Журналістська освіта: власний досвід» та «Вибір актуальності теми для журналіста», які пройшли за участі студентів та викладачів НУ «Чернігівська політехніка».

До Дня Незалежності України Наукова бібліотека ЧНТУ пропонує:

Протягом січня-квітня 2020 року доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту НУ «Чернігівська політехніка» Гнедіна Катерина Володимирівна проходила дистанційне навчання на англомовному курсі «Rule of Law Colloquium» у Школі права Університету Арканзасу (School of Law University of Arkansas, USA). У рамках міжнародного курсу, який викладається професором Крістофером Р. Келлі, розглядалися такі питання, як сутність і значення верховенства права, роль правової держави у економічному розвитку, причини, наслідки та шляхи боротьби з корупцією і багато інших.

12-13 серпня 2020 р. у Національному університеті «Чернігівська політехніка» д.е.н., професором кафедри теоретичної та прикладної економіки Хоменко І.О. у рамках програми «Train-the-Trainer on EU Association 2019-2020» Громадської школи дієвих практик ЄС та ГО «Чернігів європейський» за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Інституту європейської політики та ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» проведено захід на тему «Економічна частина угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.08.2020 р. № 236-к оголошено конкурс на заміщення посади ректора Національного університету «Чернігівська політехніка» – https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-ogoloshennya-konkursiv-na-zamishennya-posad-kerivnikiv-zakladiv-vishoyi-osviti-2.

Оголошення щодо проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті МОН України – https://mon.gov.ua/ua/news/mon-ogoloshuye-konkursi-na-zamishennya-posad-rektoriv).

Інформаційний освітній ресурс Освіта.ua склав консолідований рейтинг вузів України у 2020 році – http://osvita.ua/vnz/rating/51741/.

Національний університет «Чернігівська політехніка» посів:

  • 56 місце серед 241 закладу вищої освіти, які потрапили до рейтингу;
  • 2 місце серед 14 закладів вищої освіти північного регіону України.

В якості вихідних даних для складання консолідованого рейтингу використані найбільш авторитетні серед експертів і засобів масової інформації рейтинги: "Scopus", "Топ-200 Україна", а також рейтинг за балом зовнішнього незалежного оцінювання.

Прагнення створити у своєму університеті творчу атмосферу та активізувати молодь в правозахисному напрямку спонукало викладачів НУ «Чернігівська політехніка» взяти участь у проєкті «Нові медіа». Партнерами проєкту, ініційованого ГО «Фундація прав людини» та підтриманого Міністерством закордонних справ Литовської республіки виступили ГО «Центр гендерної освіти» та НУ «Чернігівська політехніка», а реалізувати його взялася енергійна teammate-команда до котрої увійшли молоді та креативні викладачі Політехніки.

8 серпня (суббота) 2020 року о 10.00 відбудеться зустріч учасників студентських будівельних загонів Чернігівського філіалу КПІ .

Запрошуються всі! З собою мати фото студентських років, посмішки і хороший настрій.

Штаб ветеранів СБЗ.

В рамках проєкту «Разом Ми – Сила або як стати блогером» планується проведення 10 блог-кафе в інтерактивній формі на актуальну тематику. Перші чотири блог-кафе стартують уже на наступному тижні.

Запрошуємо активну шкільну та студентську молодь, молодих науковців, громадських активістів і просто небайдужих людей. Якщо Ви бажаєте взяти участь, реєструйтесь за нижченаведеними посиланнями.

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів "Разом Ми - Сила або як стати блогером" на цьому тижні уввійшла у дуже активну фазу. Так, зокрема, 27-28 липня активна шкільна та студентська молодь, молоді науковці та громадські діячі Чернігівщини взяли участь у TogetherWeCan! AdvocacyTraining, присвяченому тонкощам проведення адвокаційної діяльності з представництва та захисту прав і інтересів окремих індивідів та певних груп людей.

Захід проходив у Національному університеті «Чернігівська політехніка» у комбінованому режимі (офлайн+онлайн) за участі міжнародних тренерів Wiebke Eltze (Cultures Interactive e.V., Germany), Magdalena Swider (The Anti-discrimination Education Society, Poland) та модератора заходу Євгена Фоміна (Громадська органіізація «Фундація прав людини», Україна).

Реалізація проєкту «Голос жінки має силу 2020» з березня по червень 2020 року, проведення тренінгу «Жіноче лідерство. Резолюція 1325» та низки міні-тренінгів у форматі блог-кафе, спрямованих на посилення ролі жінок у громаді дали можливість підготувати «Рекомендації щодо впровадження Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в Чернігівській області» (від 07.07.2020).

За результатами оновленої версії за липень 2020 року Національний університет «Чернігівська політехніка» посів 48 місце серед 317 закладів вищої освіти України! https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20

За критерієм TRANSPARENCY (orOPENNESS), що відображує цитованість наукових праць вчених у Google Scholar університет посів 21 місце по Україні! https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20?sort=asc&order=Openness%20Rank%2A  

Необхідно зазначити, що за результатами липня 2019 року університет посідав 78 місце серед університетів України у світовому рейтингу "Webometrics Ranking of World Universities".

Незважаючи на відпускний період, в Національному університеті «Чернігівська політехніка» продовжується активна проєктна діяльність. Зокрема, в рамках реалізації Програми по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу 2020”, проведено п’ять блог-кафе (міні тренінги), ведеться активна блогерська діяльність амбасадорок та учасників проєкту.

Шосте блог-кафе “Розвиток і вдосконалення комунікативних якостей лідерки в умовах командо утворення”, тренерка – Ольга Тимченко, її міні-проєкт  «Формування командних якостей жінок-лідерок», відбулося 1 липня 2020 р. Під час спілкування шукали відповіді на питання, що таке психологічна сумісність, як індивідуальні психологічні якості лідерки та членів команди визначають успішність групи в цілому? Говорили і про основні принципи конструктивної комунікації, визначали механізми взаєморозуміння. І все це у форматі бесіди і гри.

29 липня 2020 року з 10:00 год в ауд. 101 головного корпусу Національного університету «Чернігівська політехніка» (м. Чернігів, вул. Шевченка,  95)  відбудеться підсумковий контроль знань слухачів курсів з підвищення рівня професійної компетентності сертифікованих інженерів – землевпорядників.

Онлайн трансляція проводитиметься на  Youtube за адресою: https://youtu.be/ElvAjvt3faE

З 16 липня 2020 року Національний університет «Чернігівська політехніка» на базі Навчально-наукового інституту архітектури, дизайну та геодезії і кафедри геодезії, картографії та землеустрою розпочав двотижневі курси з підвищення рівня професійної компетентності сертифікованих інженерів-землевпорядників.

29 липня 2020 р. в рамках реалізації правозахисної програми для молодих лідерів «Разом Ми - Сила або ХОЧУ стати блогером (" TOGETHER WE CAN ") у місті Чернігові відбудеться тренінг «Основи відеоблогінгу для правозахисників». Участь у тренінгу безкоштовна.

Під час тренінгу учасники дізнаються, як обрати ідею для блогу, написати сценарій, які інструменти краще використовувати для зйомки, монтування відео та аудиоряду. Передбачений практикум з написання сценаріїв для власних відеоблогів, їх фільмування та монтаж відзнятого матеріалу.

Для участі у тренінгу запрошуємо шкільну та студентську молодь, молодих вчених, громадських діячів, громадських активістів, а також всіх молодіжних лідерів, яким є що сказати і які хочуть, щоб їх голос був почутим. Учасникам рекомендується заздалегідь продумати тему та сценарій свого майбутнього відеоблогу.

Для вступників у магістратуру, які не змогли з тих чи інших причин скласти чи бажають перескласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови, 31 жовтня проведуть спеціальну третю сесію. Відповідний наказ МОН опублікований сьогодні, 21 липня 2020 року.

Реалізація міжнародного проєкту «Програма розширення прав та  можливостей для молодих журналістів (блогерів) «Нові Медіа» (NEW MEDIA)», яку здійснює ГО «Центр гендерної освіти» за підтримки НУ «Чернігівська політехніка» у співпраці з ГО «Фундація Прав Людини» та Вільнюським університетом передбачає проведення для майбутніх блогерів серії яскравих заходів – тренінгів, шкіл відеоблогерства, вебінарів, блог-кафе, круглих столів тощо.

Один з таких заходів, що відбувся 14 липня 2020 р., був присвячений темі ефективної взаємодії зі ЗМІ як запоруці успішності власного бренду та реалізації будь-якого проекту.

В рамках проєкту «Разом Ми – Сила» з 7 по 10 липня 2020 року в Національному університеті «Чернігівська політехніка» проходила англомовна школа-тренінг «Fair Skills Training” за участю молодих лідерів з Чернігівщини та Сумщини. Тренінговий формат заходу був повністю адаптований до обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією.

В Національному університеті «Чернігівська політехніка» у розпалі здійснення міжнародного проєкту «Програма розширення прав та можливостей для молодих журналістів «Нові Медіа» (NEW MEDIA)», який реалізується в Україні, Молдові, Литві та має на меті посилення професіоналізму молодих лідерів громадських організацій, блогерів та журналістів у царині розвитку блогерства, правозахисту і молодіжного лідерства. В Чернігівській області даний проєкт виконується громадською організацією «Центр Ґендерної Освіти» в партнерстві з НУ «Чернігівська політехніка» у співпраці з Вільнюським університетом, ГО «Фундація Прав Людини» та фінансується коштами Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки.

ОГОЛОШЕННЯ