ua en

У зв’язку з запровадженням з 01.01.2017 р. виплат соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади, відповідно до постанови КМУ №1045 від 28.12.2016 р., студенти наступних пільгових категорії:

  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
  • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; - шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;
  • особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;
  • особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;
  • дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;
  • дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
  • дітям, які є внутрішньо переміщеними особами

повинні надати до бухгалтерії ЧНТУ (Богдан Оксана Леонідівна) відповідну заяву та документи, перелік яких додається.

Відповідно до програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки Угорська Сторона надає стипендії для українських студентів для продовження навчання в Угорщині відповідно до такого розподілу:

  • 40 стипендій за бакалаврськими та магістерськими програмами за гуманітарними, суспільствознавчими, технічними та медичними напрямками підготовки;
  • 20 стипендій за магістерськими програмами повного циклу за технічними та медичними напрямками;
  • 40 стипендій для навчання в аспірантурі у будь-якій галузі, що становить інтерес.

В рамках програми "Стипендії Туреччини" Турецька Республіка надає стипендії на навчання у вищих навчальних закладах Туреччини на рівнях "магістр" та "доктор". Стипендія покриває плату за навчання, транспортні витрати,медичне страхування, річні курси турецької мови (за потреби) та кошти на проживання.

Заявки на 2017-2018 навчальний рік приймаються з 16 січня 2017 року по 17 лютого 2017 року на сторінці www.turkiyeburslari.gov.tr

Детальна інформація доступна за посиланням: www.turkiyeburslari.gov.tr/wp-content/uploads/2016/08/00_APPLICANT.pdf

Сумський державний університет 22-26 травня 2017 року проводить ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Системи розробки та постановки продукції на виробництво. Індустрія 4.0. Сучасний напрямок автоматизації та обміну даними в виробничих технологіях»

Відповідно до постанови КМУ №1050 від 28.12.2016 р. на підставі рішення вченої ради від 10.01.2017 р. (протокол №1) наказом ректора № 02 від 10.01.2017 р. введено в дію з 10.01.2017 р. новий «Порядок призначення та виплати стипендій у Чернігівському національному технологічному університеті», згідно з яким будуть призначені стипендії на ІІ семестр 2016-2017 н.р. .

20-22 грудня 2016 року під егідою Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти в стінах Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА) на базі кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» відбувся IV– й Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю «Прикладна механіка». 

Серед 27 конкурсантів перше місце в секції «Зварювальні установки» отримала робота студентки-магістранта Чернігівського національного технологічного університету Синенко Марії Олександрівни, виконана під керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри технологій зварювання та будівництва Олексієнка Сергія Владиславовича.

Колектив кафедри ТЗБ щиро вітає  свого переможця з почесною нагородою і бажає успіхів і натхнення подальшій трудовій діяльності! 

В рамках діяльності Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету другий рік поспіль, з 5 по 16 грудня 2016 року, мали можливість прослухати двотижневі англомовні курси із «Соціального підприємництва», «Інноваційного менеджменту» та «Стратегічного менеджменту» за участі норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute. Прослухавши лекції та склавши іспити із трьох курсів учасники отримали дипломи Школи соціального підприємця ІБС (інновації, бізнес, суспільство).

Цьогоріч у рамках обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету в області було реалізовано кілька громадських ініціатив.

Група викладачів та студентів Чернігівського національного технологічного університету працювала над проектом «Моніторинг думки населення про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Чернігівській області» (керівник проекту – зав. кафедри філософії і суспільних наук, к.і.н., доц. О.І.Крук, заступник – доцент кафедри соціально-психологічної допомоги населенню, к.психол.н., доц. Т.В.Мазур).

За ініціативи студентських рад обліково-економічного та фінансово-економічних факультетів в рамках благодійної акції «Простягни руку допомоги» студенти подарували вихованцям Чернігівського притулку для дітей набори для творчості та канцелярське приладдя. Передноворічний настрій створювали Дід Мороз та Снігуронька, представники студентського активу ННІ економіки ЧНТУ та декани факультетів Юрченко Марина Євгеніївна та Ремньова Людмила Михайлівна. Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до благодійної акції!

23 грудня 2016 року відбулася V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція студентів, аспірантів та молодих учених  «Інноваційний розвиток  інформаційного суспільства: економіко-управлінські, правові та соціокультурні аспекти».

У конференції взяли участь науковці українських університетів, а також зарубіжних ВНЗ -  Гомельського державного університету ім. Ф. Скорини, Гомельського філіалу Міжнародного університету «МИТСО», Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, Карагандинського державного технічного університету, Інституту менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія).

20 грудня 2016 року студенти ЧНТУ обирали представницькі та виконавчі органи студентського самоврядування на факультетських рівнях.

Дільничні комісії були розміщені на 4 навчальних корпусах, голосування проводилося шляхом прямого таємного голосування.

За процесом голосування та підрахунком голосів на всіх дільницях спостерігали представники від кандидатів на посади голів студентських рад факультетів та спостерігачі.

Вітаємо обраних студентів та бажаємо їм нових успіхів і перемог, наснаги і натхнення на шляху розбудови студентського самоврядування та процвітання нашої Альма-матер!

22 грудня 2016 року з нагоди відзначення  професійного свята працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, дня визнання заслуг працівників енергетичної промисловості в економічному розвитку, удосконалюванні й підтримці повсякденного життя населення - Дня енергетика - у стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася зустріч з Головою Правління Ткачем Володимиром Івановичем і керівним складом ПАТ «Чернігівобленерго».

Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд «Боруссія», Коллегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського, запрошують активних взяти участь у Програмі Study Tours to Poland (STP).

ЩО ТАКЕ STP?

Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички.

Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей. Це також час на отримання нового досвіду та можливість ділитися з іншими вже здобутим. А ще можливість будувати спільні плани та мріяти про майбутнє.

15.12.2016 року у Чернігівській міській раді відбувся фінальний захист проектів активних громадян міста Чернігова.

Вітаючи учасників конкурсу, заступник міського голови Олександр Ломако підкреслив, що «дуже важливо залучити ініціативи громади, так ми разом зможемо сприяти розвитку нашого рідного міста». 

Презентація проектів проходила в рамках конкурсу розвитку локальної громади та туристичної привабливості міста Чернігова. Цей конкурс запроваджено та реалізується Чернігівською міською радою разом з Британською радою в Україні.

15 грудня 2016 року доцентами кафедри аграрних технологій та лісового господарства факультету життєдіяльності, природокористування і туризму С.В. Мельниковим та Л.В. Дем’яненко було проведено практичне заняття зі студентами 4 курсу спеціальності «Агрономія» на підприємстві ЗАТ «Насіння Чернігівщини», яке займається первинною переробкою насіння гірчиці та її реалізацією на території України та експортом до країн ЄС.

Представництво ЄС в Україні оголосило набір заявок на 17 сесію EU Study Days (Єврошкола). Захід відбудеться з 16 по 19 лютого в Вінниці та зорієнтований на студентів та нещодавніх випускників з усіх регіонів України.

Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно заповнити онлайн-анкету, яку Ви знайдете на сайті: eeas.europa.eu/delegations/ukraine/16588/-----17-----eu-study-days_uk.

Кінцева дата подання заявок – 27 січня 2017 року, 23:00.

19 грудня 2016 року, в перший день проведення виборів до представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування ЧНТУ, студенти нашого університету обирали Голову Студентської ради ЧНТУ та членів Студентської ради ЧНТУ шляхом прямого таємного голосування.

Дільничні комісії були розміщені на 4 навчальних корпусах.

Загалом по університету участь у виборах взяли 1364 студенти як денної, так і заочної форми навчання. За процесом голосування та підрахунком голосів на всіх дільницях спостерігали представники від кандидатів на посаду Голови Студентської ради ЧНТУ та спостерігачі.

17 грудня наші студентки Марія Гаврик (ФПМУЯЖ) та Марина Надточей (ФЕІТ) (керівник Дейнеко О.О) достойно представили ЧНТУ в м. Києві на Всеукраїнському Фестивалі «Сяйво Первоцвітів», зайнявши ІІ та ІІІ місце!

Вітаємо дівчат!

ОГОЛОШЕННЯ