ua en

13 травня в Центральному парку культури та відпочинку відбувся профорієнтаційний інтерактивний захід «Місто Професій».

Вже традиційно співробітники та студенти Коледжу транспорту та комп'ютерних технологій ЧНТУ взяли участь в наймасштабнішому профорієнтаційному національному проекті в Україні, ініціатором якого є Міжнародний діловий журнал Community Business Magazine.

Мета проекту – дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях.

У період з 01 по 10 травня 2017 року троє науково-педагогічних працівників та магістрантка ЧНТУ пройшли наукове стажування в Fil. Dr. Jan-Urban Sandal Institute, Norway.

До команди молодих науковців увійшли: доценти кафедри кібербезпеки та математичного моделювання Мехед Дмитро Борисович та Базилевич Володимир Маркович, викладач кафедри кримінального права та правосуддя Головко Ольга Борисівна та магістрантка факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення Мушкетик Катерина.

В рамках проходження стажування науковці провели власні незалежні наукові дослідження під керівництвом професора Яна-Урабана Сандала, а також прийняли участь як спікери у 52-гому міжнародному саміті з соціального підприємництва.

11 травня в ЧНТУ відбулася зустріч студентів випускних курсів фінансово-економічного факультету з канадським волонтером Ксін Ченом, який в свій час здобув освіту бакалавра з економіки в Китаї (спеціалізація «Фінанси») та магістра наук у США, а також має особистий досвід практичної роботи в інвестиційному банкінгу на Уолл-стріт в Нью-Йорку, управління проектами в Канаді та консультаційної діяльності на світовому ринку нерухомості. Останній місяць Ксін Чен подорожує Україною, а також ділиться своїм багатим досвідом успішного управління фінансами зі студентами українських вишів.

Під час зустрічі, організованої в ЧНТУ, студенти мали можливість краще зрозуміти сучасні глобальні тренди розвитку інвестиційного банкінгу, ознайомитися з досвідом організації ІРО (первинного розміщення цінних паперів на біржі), управління активами, венчурного інвестування, а також зрозуміти, які великі перспективи чекають на грамотних фінансових аналітиків в глобальному просторі. Зустріч відбулася англійською мовою.

Стартував відбір до участі у програмі «Перший крок до успіху» у Північному регіоні.

Метою програми є підтримка  молодих жінок та дівчат, які готові і прагнуть розвивати свої громади та Україну в цілому, просувати ідеї молодіжного жіночого руху. Регіон: Житомирська область, Київська область, Чернігівська область, Черкаська область, Вінницька область.

Ми чекаємо на активних молодих жінок і дівчат віком 17-22 роки із Північного регіону України, які:

  • відчувають у собі лідерський потенціал та шукають можливості для втілення власних ідей;
  • занепокоєні проблемами своєї громади та мають візію, концепцію покращення чи вирішення ситуації;
  • шукають стартову підтримку у розвитку власних проектів та соціальних ініціатив.

15 травня (о 14.30) в галереї ім. Багіна наукової бібіліотеки відбудеться презентація книги "Поетичні світлини", надрукованої редакційно-видавничим відділом ЧНТУ. Автор - молода чернігівська поетеса, музикант і педагог, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Оксана Старицька - виступить разом зі своїми учнями і подарує всім можливість насолодитися чудовою гітарною музикою!

В рамках співпраці Чернігівського національного технологічного університету і закладу освіти федерації профспілок Білорусі Міжнародного університету «МІТСО» (Гомельська філія) студенти ЧНТУ взяли участь у XXІ Міжнародній науковій конференції студентів, магістрантів «Сучасне суспільство, профспілки і проблеми молоді», яка відбулась 4-5 травня 2017 р. у м. Гомелі.

Творча студія "Гаудеамус" спільно з мистецькою галереєю імені В. Багіна (наукова бібліотека Чернігівського національного технологічного університету) організувала виставку фоторобіт та малюнків студентів та викладачів вишу, присвячену Дню Матері, який у 2017 році відзначається 14 травня. На виставці представлено близько 50 творчих робіт.

Запрошуємо Вас з 10 по 22 травня відвідати виставку та обрати найкращі для Вас роботи.

Переможців конкурсу чекають нагороди.

З січня 2017 року у Чернігові розпочалася реалізація проекту Бюджету участі “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності”. Проведення заходів Культурного центру відбувається на базі Чернігівського національного технологічного університету (ННІ права і соціальних технологій), керівник проекту – канд. пед. наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ І.Г. Карпова.

11 травня 2017 року біля головного корпусу Чернігівського національного технологічного університету відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу з нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи.

Також з цієї нагоди було піднято прапори держав ЄС та прапори інших країн-партнерів ЧНТУ, з якими університет співпрацює в рамках розвитку міжнародного науково-освітнього простору.

У читальному залі Наукової бібліотеки ЧНТУ (корпус № 1, вул. Шевченка, 95) з 10 по 22 травня діє виставка творчих робіт студентів університету, присвячена Дню матері.

Запрошуємо переглянути та відзначити найбільш цікаві роботи.

28 квітня 2017 року у розрізі декади Навчально-наукового інституту управління та адміністрування студенти факультету життєдіяльності, природокористування і туризму напряму підготовки / спеціальності «Управління персоналом та економіки праці» разом з викладачами Кичко І.І. та Борисенко Л.І. відвідали Замглайський дитячий будинок-інтернат.

Вихованці будинку-інтернату провели концерт: дівчата співали українські пісні, розповідали вірші, танцювали.

Студенти разом з підопічними будинку-інтернату провели майстер-клас з орігамі, формували дерево-бажань, розфарбовували малюнки.

Проведені заходи справили позитивне враження як на вихованців, так і на студентів факультету.

Днями в рамках проведення декади ННІ управління та адміністрування кафедрою управління персоналом та економіки праці ЧНТУ в урочищі Ялівщина вперше проведено управлінський квест.

Програма заходу була спрямована на практичне застосування студентами технологій тимбілдингу, який допомагає не тільки налагодити командну взаємодію, а й зробити колектив більш дружнім, покращити соціально-психологічний клімат у групах, визначитися з управлінськими ролями.

19-21 квітня 2017 року на базі Харківського національного технічного університету ім. П.Василенка відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Обладнання лісового комплексу. Деревооброблювальні технології».

В олімпіаді взяли участь студентські команди Національного лісотехнічного університету України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Луганського національного аграрного університету, Луцького національного технічного університету, Харківського національного агарного університету їм. В.В. Докучаєва, Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, НТУ «Харківський політехнічний інститут», Білоруського державного технічного університету а також команда нашого університету у складі студентів механіко-технологічного факультету Зарецького Дениса та Бутенка Станіслава (група ДТ-131).

Студенти змагались у трьох турах. Перший тур – комп'ютерне тестування з загальнотехнічних і спеціальних дисциплін. Другий тур – письмове вирішення комплексного завдання, що вимагало пророблення його конструкторських, технологічних та експлуатаційних аспектів. У заключному турі були заслухані доповіді студентів про науково-дослідну роботу.

За підсумками олімпіади Зарецький Денис посів призове ІІІ місце. Бутенко Станіслав був відзначений грамотою «За оригінальне вирішення наукової проблеми».

Щиро вітаємо студентів а також його керівника – доцента кафедри ТМД Ігнатенка Павла Леонідовича, який отримав грамоту від оргкомітету олімпіади «За високий рівень підготовки учасників до Всеукраїнської студентської олімпіади та натхненну працю з командою» з призовим місцем і бажаємо подальших перемог!

19-21 квітня 2017 року в Університеті імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік та аудит» серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Змагалися за перемогу представники з 72 вишів з різних регіонів України – загалом близько 140 студентів різних курсів облікових спеціальностей.

Наш університет на цій олімпіаді гідно представив студент обліково-економічного факультету Мальцев Олексій, посівши ІІІ місце

До олімпіади студента готували доценти кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Акименко Олена Юріївна, Гнедіна Катерина Володимирівна та Андросенко Олена Олексіївна.

Щиро вітаємо Олексія з перемогою і бажаємо підкорення нових наукових вершин!

В рамках дії договору між Чернігівським національним технологічним університетом та Сухумським державним університетом (м. Тбілісі, Грузія) 3-4 травня 2017 року в Тбілісі відбулась спільна ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Теорія та практика сучасного менеджменту». В роботі конференції взяла участь доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та менеджменту організації Руденко О.М.

В рамкам конференції відбулась також зустріч з Президентом Грузії Георгієм Маргвелашвілі, який зазначив важливість науково-освітньої співпраці між ВНЗ Грузії та України для розвитку обох держав.

26 квітня 2017 р.  у рамках святкування «Шевченківської весни» відбулося нагородження переможців П’ятого конкурсу літераторів Чернігівського національного технологічного університету, мета якого підтримувати і розвивати літературні таланти студентства, та п’ятого мовно-літературного конкурсу, присвяченого Кобзарю, «Мій Шевченко».

Конкурси проводилися за підтримки ректорату кафедрою філософії та суспільних наук. Більше 50-ти конкурсантів подали свої твори на розгляд журі.

27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.

Дні Кар’єри є складовою великого проекту "ЄС: вибір молодого покоління України", що впроваджується Представництвом ЄС в Україні.

Метою даного заходу було ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді.

27 квітня 2017 року в рамках декади Навчально-наукового інституту управління та адміністрування на базі Спортивно-оздоровчої бази «Фортуна» відбувся щорічний конкурс «GREEN FEST».

Ініціаторами проведення конкурсу виступила Студентська рада Навчально-наукового інституту управління та адміністрування.

Основною метою проведення конкурсу є реалізація спортивних та творчих здібностей студентів, спілкування в дружньому колі та спільний відпочинок на природі.

В межах заходу «День кар’єри ЄС», який проходив 27 квітня 2017 року у Чернігівському національному технологічному університеті, відбулася зустріч студентів ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ з представниками роботодавців, де обговорювалися перспективи подальшого працевлаштування випускників.

Зокрема, на зустріч завітали представники Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, а також представники компанії «Соната».

27 квітня 2017 року за сприяння Національної асоціації адвокатури України, Ради адвокатів Чернігівської області в навчально-науковому інституті права і соціальних технологій ЧНТУ було відкрито кабінет історії адвокатури.

Дана подія пов'язана, зокрема, з підготовкою на кафедрі кримінального права та правосуддя фахівців-юристів за спеціалізацією "Кримінальна юстиція (Суд. Прокуратура. Адвокатура)". Після урочистого відкриття розпочалась робота Всеукраїнського круглого столу за темою: "Адвокатура Чернігівщини: сторінки історії".

У відкритті кабінету та участі у роботі круглого столу взяли участь ректор ЧНТУ д.е.н., професор Шкарлет С.М., заступник Голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Гвоздій В.А, Голова Ради адвокатів Чернігівської області Якуба Г.А., науковці та студенти-дослідники історичних аспектів розвитку адвокатської спільноти Чернігівщини.

ОГОЛОШЕННЯ