ua en

Дорогі випускники!

Щиро вітаю вас із завершенням навчання в освітніх закладах.

Ця святкова і хвилююча подія спонукає до осмислення пройденого шляху, а також сповнює серця мріями, надіями і сподіваннями. Вірю, шо у цих почуттях ви знайдете натхнення для подальшого пошуку нових знань, нових ідей та нових можливостей професійного становлення.

Закликаю вас упевнено торувати власний шлях, не полишаючи наполегливості у своїх починаннях. Пам’ятайте, що ваші успіхи - це успіхи України, адже вам належить її розбудовувати, боронити її незалежність і благополуччя не тільки зі зброєю в руках, а й високою фаховістю та відданістю обраній справі.

Низький уклін педагогам та батькам за те, що насіння добра, віри в правду та справедливість, любові до своєї Батьківщини дали такі гарні сходи у душах молодих українців. Саме ваша повсякденна кропітка праця, щедрість сердець та самопожертва є запорукою їх успішного майбутнього.

Бажаю усім міцного здоров’я, мирного неба та невичерпної енергії.

Слава Україні!

Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Вітаємо Вас з державним святом – Днем Конституції України!

У 1996 році українські громадяни отримали Основний закон, який наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Прийняття Конституції наблизило Україну до країн з розвинутою демократією та закріпило незалежність нової європейської держави.

Тож давайте разом формувати вільне, справедливе, солідарне суспільство, потужну та заможну державу, що побудована на основах європейської демократії.

Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Бажаємо Вам здоров’я, щастя, миру і віри у високе призначення та світле майбутнє України.

Адміністрація університету

22 червня відбулися вибори ректора Чернігівського національного технологічного університету. Єдиний кандидат на посаду ректора - д.е.н., проф. Шкарлет Сергій Миколайович.

У голосуванні взяли участь 650 виборців, що складає 95,03 % від загальної кількості виборців (684 особи).

На виборах був присутній представник Міністерства освіти і науки України - Шиманський В.М., заступник директора департаменту кадрового забезпечення.

Кандидат на посаду ректора, Шкарлет С.М., отримав 609 голосів виборців, що складає 89,04 % від загальної кількості виборців (684 особи). Таким чином, із урахуванням вимог Закону України «Про вищу освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 05.12.2014 №726 «Деякі питання реалізації статті 42 Закону України «Про вищу освіту» ректором Чернігівського національного технологічного університету обрано Шкарлета С.М.

15-17 червня 2017 р. представниці Центру ґендерної освіти ЧНТУ Акименко О.Ю., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту ЧНТУ і Петровська А.С., аспірантка кафедри менеджменту та державної служби ЧНТУ взяли участь у заході для членів Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти ВНЗ «Ґендерппний хакатон: технології і медіа у досягненні ґендерної рівності». Організатори зібрання: Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ у партнерстві з Представництвом Фонду імені Фрідриха Еберта в Україні.

В ході роботи відбувся круглий стіл «Ґендерна рівність і ґендерний мейнстримінг в українській вищій школі», на якому представники осередків з різних регіонів України ознайомили присутніх з результатами своєї діяльності. О. Акименко презентувала роботу ЦҐО ЧНТУ і представила «Ґендерний паспорт Чернігівського національного технологічного університету».

27 червні 2017 року о 11-00 у залі Вченої ради ННІ управління та адміністрування ЧНТУ, 22 корпус, 216 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар Навчально-наукового інституту управління та адміністрування з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:

ДЕНИСЕНКО КАТЕРИНИ ВІКТОРІВНИ на тему: «Державна політика України у сфері соціального захисту осіб похилого віку», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

У Чернігівському національному технологічному університеті з метою суспільного визнання роботи кураторів академічних груп вже третій рік поспіль проводиться конкурс «Кращий куратор ЧНТУ».

20 червня 2017 року відбувся другий, університетський етап цьогорічного конкурсу. Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи розглянула творчі звіти переможців першого, факультетського етапу.

Усі творчі звіти, що були представлені конкурсантами до розгляду, були дуже змістовні, емоційні та продемонстрували високий рівень виховної роботи на факультетах. Конкурсна комісія відмітила значну увагу кураторів до таких напрямків, як громадське, національно-патріотичне, морально-естетичне та екологічне виховання. Постійне самовдосконалення, сучасність, креативність, позитив та щира турбота – такі наші куратори.

Оголошено набір до лав патрульної поліції м. Чернігова!

Патрульна поліція – це

 • Робота, що допомагає зробити життя людей безпечнішим
 • Дружня команда, що стане сім'єю
 • Можливості кар'єрного зростання та розвитку
 • Заробітна плата від 8000 грн.

Приєднуйся до команди!

Команда Чернігівського національного технологічного університету, у складі ректора Шкарлета С.М., першого проректора Новомлинця О.О., голова голови НТСА Петракова Я.В., декана ФЕІТ Іванця С.А., завідувача кафедрою БООіА Маргасової В.Г., начальника НДЧ Сизоненко О.В.; прийняла участь у другому циклі Ukraine Higher Education Leadership Development Programme, які відбулися 13-14 квітня, 24-26 квітня та 13-15 червня 2017 року у м. Києві.

Проект Чернігівського національного технологічного університету «RISE – Rebuilding Integrity in Science and Education» став одним з 14 проектів цьогорічної Програми.

В кінці травня 2017 року кафедра Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем Чернігівського національного технологічного університету приймала закордонних гостей з Іспанії, Латвії та Йорданії. До нас завітали - почесний доктор ЧНТУ, професор Енріке Ромеро-Кадавал та науковий співробітник, PhD Карлос Ронсеро-Клементе з університету Ектремадури (Іспанія), науковий співробітник PhD Яніс Закіс з Ризького технічного університету (Латвія), та доцент, PhD Камаль Кандакхі з технічного університету Тафіли (Йорданія).

1-3 червня 2017р. в м. Києві на базі Київського національного університету культури і мистецтв, а також Університету «КРОК», пройшов фінал Міжнародної студентської Олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe - 2017».

Від нашого університету в Олімпіаді приймала участь команда студентів факультету електронних та інформаційних технологій у складі Ткачук Надії (гр. ПІ-141), Коновалова Дениса (КІ-141) та Бурмаки Івана (МПІн-161).

За рішенням журі наші студенти посіли наступні місця:

 • Ткачук Надія - ІІ місце, Конкурс «Кращий диплом з інформаційної безпеки»;
 • Коновалов Денис - ІІІ місце, Конкурс «Адміністрування Linux»;
 • Бурмака Іван - IV місце, Конкурс «Адміністрування Linux».

Таким чином, усі фіналісти були відзначені грамотами учасника фіналу ІТ‑олімпіади, а призери, окрім дипломів, отримали також цінні подарунки.

Готував студентів до олімпіади Житник Олег Едуардович, асистент кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії.

Вітаємо студентів та керівника з успішним виступом та бажаємо нових перемог!

Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує Конкурс ф80 спільних українсько – японських науково-дослідних проектів (для фінансування у 2017 -2018 роках) за наступними напрямами:

 • - Гуманітарні науки;
 • - Соціальні науки;
 • - Природничі науки.

Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ.

Документи приймаються до 6 вересня 2017 року.

24 червня 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті буде проведено пробне тестування з блоку Право єдиного фахового вступного випробування.

Для реєстрації на ЗНО і отримання Екзаменаційних листків звертайтеся до деканату Юридичного факультету (к. 215).

Участь у пробному – безкоштовна. Запрошуємо всіх бажаючих перевірити свої знання і оцінити свої шанси на вступ до магістратури!

Відділ міжнародних зв`язків запрошує ознайомитися з черговим випуском грантових пропозицій.

Українські кікбоксери здобули тріумфальну перемогу на змаганнях чемпіонату світу в місті Афіни. Збірна здобула 61 медаль, з них 31 – золоту. Це вперше, коли з Чемпіонату світу українці привезли таку кількість відзнак, і серед них триразовий золотий призер Чемпіонату світу з кікбоксингу, студент нашого університету факультету електронних та інформаційних технологій Єрко Михайло.

Бажаємо збірній нових перемог та звершень!

Через 45 років, 2 червня в приміщенні музею історії ( кімн. 24 у 4 корпусі університету) відбулася зустріч студентів механічного факультету, які у 1972 році закінчили Чернігівський філіал Київського політехнічного інституту.

З привітальним словом до випускників звернувся проректор з наукової роботи університету, доктор технічних наук, професор Казимир В.В.

Декан механіко-технологічного факультету Кайдаш М.Д. розповів присутнім про історію розвитку і сучасний стан факультету. Завідувач музею історії Татаренко Л.С. привітала перших відвідувачів музею, запросила взяти участь у акції «Створимо музей історії разом», запропонувала заповнити «Анкету студента».

1 червня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, до складу якої входить ректор ЧНТУ Шкарлет С.М., з видатним вченим-економістом, фундадатором експериментальної економіки, Нобелевським лауреатом 2002 року, американським професором Верноном Смітом.

У зустрічі, яка проходила у формі діалогу, взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, науковий співробітник Економічного Наукового Інституту  університету імені Чепмана (Каліфорнія, США) Роман Шеремета, ректори, проректори, керівники факультетів та кафедр економічного спрямування провідних університетів України. ЧНТУ на зустрічі представляли директор ННІ економіки Гонта О.І., декани Юрченко М.Є. та Ремньова Л.М. Під час зустрічі відбулася презентація колективної монографії «Реформація: успіх Європи і шанс для України», співавтором якої є Верном Сміт. Всі учасники зустрічі отримали на згадку примірник монографії з автографом Нобелевського лауреата В.Сміта.

29 травня 2017 року Інформаційним центром Європейського Союзу Чернігівського національного технологічного університету було проведено Презентацію «Можливості програми «Креативна Європа» для культурних та креативних індустрій Чернігова» за участі керівника Національного бюро «Креативна Європа в Україні» Юлії Федів.

Учасники заходу мали змогу дізнатися про можливості в рамках програми ЄС «Креативна Європа», ознайомитись з завданнями та пріоритетними цілями програми; вимогами до країн Східного партнерства для участі у програмі; основними каналами, які надають можливість фінансування у рамках «Креативної Європи», кожен з яких охоплює окремий сектор або вид діяльності.

Висловлюємо подяку керівнику Національного бюро «Креативна Європа в Україні» Юлії Федів за можливість організації та проведення даного заходу у Чернігівському національному технологічному університеті та сподіваємось на подальшу співпрацю.

У II семестрі 2016-2017 навчального року в рамках участі ЧНТУ у проекті Британської ради "English for Universities" дисципліна "Інвестиційний менеджмент" викладалася англійською мовою для магістрів спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" (автори курсу - декан фінансово-економічного факультету, професор Ремньова Людмила та асистент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Штирхун Христина). В процесі викладання курсу активно застосовувалися педагогічні новації, освоєні викладачами під час проходження зимової школи Британської Ради та участі в реалізації проекту ЕС Tempus BUSEEG-RU-UA «Набуття професійних та підприємницьких навичок шляхом виховання підприємницького духу та консультування підприємців-початківців».

7 червня 2017 р. 107-й Мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані прочитає публічну лекцію на тему «Україна в контексті глобальних викликів».

До участі у заході долучаться українські студенти, наукові працівники та лідери думки.

Для участі у лекції необхідно зареєструватись за посиланням до 06.06.2017 р.
Місце проведення заходу буде повідомленно додатково.
Організатор: Фонд Віктора Пінчука (незалежний приватний міжнародний благодійний фонд, що базується в Україні)

Раді повідомити, що результатом переговорів ректора Університету з міжнародними партнерами є приєднання ЧНТУ до Caucasus University Association.

Асоціацію засновано в 2009 році. ЇЇ утворюють потужні університети Туреччини, США, Азербайджану, Ірану, Грузії та України.

 

Серед потенційних напрямів співпраці в рамках Асоціації:

 • Проведення спільних міжнародних заходів (наукові конференції, освітні семінари, культурні, мистецькі та спортивні заходи);
 • Обміни студентами та викладачами в межах Mevlana Exchange Programme;
 • Започаткування спільних освітніх програм;
 • Організація мовних шкіл.

Цей крок має на меті сприяти інтернаціоналізації вищої освіти в університеті та розширенню напрямів міжнародної співпраці.

Відділ міжнародних зв’язків ЧНТУ
ОГОЛОШЕННЯ