ua en

В рамках Всеукраїнського тижня права студенти груп ППР-161 та ПР-143 (спеціалізації «Правове забезпечення підприємницької діяльності» та «Цивільне та господарське право») у супроводі Колодій І.М. 07 грудня 2017 року відвідали Господарський суд Чернігівської області.

Для студентів прес-секретарем суду Гуринець Ю.В. та заступником керівника апарату суду Свиридовою М.М. було проведено цікаву оглядову екскурсію приміщенням суду та запропоновано для перегляду змістовну презентацію щодо історії суду та сучасного реформування судової системи.

07 грудня 2017 року студенти гр. МТПРп-171 юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ разом з доцентом кафедри трудового права, адміністративного права та процесу Шестак Л.В. в рамках проведення Всеукраїнського тижня права відвідали експозицію міні-музею Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області та ознайомилися з особливостями становлення державного управління пожежною безпекою за останні 150 років.

7-9 грудня 2017 року завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування доц. Литвин С.В. та старший викладач кафедри Светенок Л.К. взяли участь у роботі національного симпозіуму ‘Impact of the English for Universities Project on the Internationalisation of Ukrainian Universities’ в рамках проекту English for Universities.

Учасники симпозіуму – представники провідних університетів України – представили свої досягнення у реалізації проекту, поділилися досвідом подолання проблем та окреслили план подальших дій.

Протягом 21-24 листопада 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті був проведений ІІ Міжнародний Бізнес-форум «ОСВІТА – СУЧАСНИЙ БІЗНЕС: СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО». Взяли участь у даному заході представники адміністрації області та міста Чернігова, підприємств, установ і організацій різних форм підпорядкування та напрямів діяльності.

У межах виставки компаній і здобутків університету, яка мала місце 21 листопада в холі головного корпусу вищого навчального закладу, учасники заходу мали змогу ознайомитися із науковими розробками та бізнес-пропозиціями кафедр університету, а також представити свої організації.

7 грудня в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» за ініціативи Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету і підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області та за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, громадських організацій «Спілка жінок Чернігівщини» й «Ліга ділових і професійних жінок України» була проведена дискусійна платформа «Світ без насильства: погляд молоді».

07 грудня 2017 року консультантами юридичної клініки «Adiutorium» ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Романенко Катериною та Могильною Ольгою спільно зі старшим інспектором з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України в Чернігівській області Солодько Анною Олександрівною за сприяння кафедри трудового права, адміністративного права та процесу був проведений просвітній захід: «Права людини і громадянина. Адміністративна відповідальність неповнолітніх».

05 грудня 2017 року Чернігівська філія ДУ «Держґрунтохорона» спільно з кафедрою аграрних технологій та лісового господарства ЧНТУ провели науково-практичний семінар, в якому взяли участь фахівці ДУ «Держґрунтохорона», викладачі кафедри та студенти третього курсу спеціальності «Агрономія».

У виступах фахівців було дано агроекологічну оцінку ґрунтів Чернігівщини. Агрохімічне обстеження проводиться з метою здійснення державного контролю за зміною показників родючості та забруднення ґрунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення і законодавчо визнане обов`язковим заходом, агрохімічний паспорт зобов`язані мати всі землекористувачі.

В рамках Всеукраїнського тижня права 04 грудня 2017 року консультантами юридичної клініки "Adiutorium" ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Левченко Марією та Півнем Богданом був проведений брейн-ринг з основ правознавсвта.

Учасниками брейн-рингу стали учні 10-А класу колегіуму № 11 м. Чернігова.

Від участі у заході отримали задоволення і позитивні емоції всі!

Дякуємо адміністрації колегіуму та учасникам брейн-рингу за гостинність і активну участь!

04 грудня 2017 року науково-педагогічні працівники юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Керноз Н.Є., Колодій І.М., Литвиненко В.М., Коломієць Н.В. відвідали семінар «Бізнес-медіація. Нова процедура досудового вирішення спорів», організований Асоціацією торгово-промислових палат Німеччини (DIHK) та Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою.

5 грудня 2017 р. кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права було проведено зустріч з учнями ЗОШ №19 м. Чернігова в рамках Всеукраїнського тижня права.

На зустрічі було представлено презентацію на тему «Конституційні права, свободи та обов’язки людини і громадянина України».

4 грудня 2017 р. до Всеукраїнського тижня права кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права була проведена інтелектуальна гра серед студентів І курсу юридичного факультету.

Метою гри було показати студентам необхідність вивчення юридичних термінів. Юридична наука надзвичайно складна, але в той же час дуже цікава. Опановувати її можна по-різному, але завжди треба пам’ятати, що вона любить наполегливих, завзятих, вимогливих до себе.

Стало вже доброю традицією, що студенти спеціальності 073 – Менеджмент спеціалізації «Управління персоналом та економіка праці» один чи два рази на місяць відвідують з екскурсією підприємства нашого міста.

4 грудня 2017 року студенти отримали чудову можливість відвідати виробниче підприємство, датою народження якого вважається 29 червня 1973 року – Чернігівський ковальський завод, що з 2005 року входить до складу корпорації «Еталон».

06 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права в Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій ЧНТУ на юридичному факультеті за запрошенням кафедри трудового права, адміністративного права та процесу відбулась лекція-бесіда на тему: «Діяльність Національної служби посередництва і примирення України по врегулюванню та запобіганню колективних трудових спорів».

У Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ до Дня  Збройних Сил України  відбулися військово-спортивні змагання.

Основними завданнями змагань є формування свідомого патріота та підготовка молоді до служби у Збройних Силах України.

28 листопада у стінах Чернігівського національного технологічного університету пройшла інтерактивна  гра для студентів «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвізовий режим»  у рамках візиту делегації Представництва ЄС до регіонів з інформаційною кампанією «Будуймо Європу в Україні". А вже 29 листопада всі бажаючі мали змогу взяти  участь у тренінгу «Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС».

5 грудня у приміщенні культурно-ділового центру “Світогляд” відбулася зустріч, проведена Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в рамках акції “16 днів проти насильства” та тему “Торгівля людьми: підтримка для постраждалих”.

В заході взяли участь і представники студентської громади ЧНТУ – студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій Приходько Вероніка (гр. ТПР-161), Старенок Ілля (гр. ППР-161) та Пророченко Владислав (гр. КПР-162).

2017 рік приніс Україні довгоочікуваний безвізовий режим для в’їзду в країни Європейського Союзу і суттєво розширив можливості українських студентів щодо участі в міжнародних програмах обміну. Ми вирішили проаналізувати, наскільки почастішали навчальні поїздки молоді за кордон на прикладі лише одного з дев’яти факультетів ЧНТУ - фінансово-економічного.

Проведений аналіз показав, що завдяки активній роботі відділу міжнародних зв’язків ЧНТУ та деканату з початку літа 2017 року кількість студентів фінансово-економічного факультету, що взяли участь у навчальних візитах до Польщі, Словенії та Болгарії, збільшилася у рази.

22 листопада 2017 р. у Чернігівському національному технологічному університеті в рамках проекту Британської Ради в Україні “English for Universities” відбувся англомовний воркшоп “English as a second language in teaching activity”. Дисимінаційний захід був організований для тих викладачів та науковців університету, які вже читають фахові дисципліни англійською мовою або планують викладати в майбутньому.

Захід провели сертифіковані випускники зимової та літньої шкіл Британської Ради в Україні з методики викладання фахових дисциплін англійською мовою “English Excellence for EMI teachers” к.е.н., проф. Ремньова Л., к.псих. н., доц. Сила Т., к.е.н. Штирхун Х., к.е.н. Базилевич В., к.е.н., доц. Гнєдіна К. та к.пед.н., доц. Мехед Д. Мета воркшопу полягала у ознайомленні учасників з інноваційними методиками викладання фахових дисциплін англійською мовою з урахуванням можливостей подальшої дисемінації здобутого досвіду у навчальний процес ЧНТУ.

Фонд Віктора Пінчука запрошує студентів взяти участь у публічній панельній дискусії з провідними світовими експертами:
Ештоном Картером - міністром оборони США (2015-2017);
Веслі Кларком - Верховним головнокомандувачем об'єднаних збройних сил НАТО в Європі (1997-2000);
Джеком Кіном - головою правління Інституту вивчення війни (США).
Модератором дискусії виступить Стівен Сакур, тележурналіст, ведучий програми HARDtalk, BBC.

Тема панельної дискусії: «Безпека для України»

Напередодні Дня Збройних Сил України студенти Чернігівського національного технологічного університету привітали військових із професійним святом.

Урочистості відвідали колективи оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України, Чернігівського прикордонного загону, Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, 8 Навчального центру Державної спеціальної служби транспорту, а також колектив і вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Численні привітання, слова подяки та музичні подарунки у виконанні найталановитіших студентів лунали зі сцени на честь військовослужбовців Чернігівщини.

29 листопада 2017 року у Міському палаці культури пройшов регіональний етап Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України 2017», активну участь у якому взяли і студенти ЧНТУ.

Наш університет був представлений переможцями конкурсу «Кращий студент ЧНТУ 2017» у 7 номінаціях.

Пишаємося нашими студентами та бажаємо їм нових перемог!

Дякуємо дружній студентській родині ЧНТУ за шалену підтримку, яка ще раз довела, що наші студенти – найкращі будь-де, будь-коли і незважаючи ні на що!

ОГОЛОШЕННЯ