ua en

ЧЕТВЕРТА МІЖНАРОДНА  НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНА – ЄС.  СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОНОМІКА ТА ПРАВО»
24-28 КВІТНЯ 2018 РОКУ            
СЛОВАЧЧИНА-ЧЕХІЯ   

МЕТА КОНФЕРЕНЦІЇ:
Узагальнення напрацювань фахівців із актуальних питань та аспектів співпраці між Україною та Європейським Союзом у галузях сучасної інженерії, підтримки сталого розвитку, інновацій в освіті та соціальній роботі в аспекті психології, філософії, соціології, а також теорії та практики юридичної науки, міждисциплінарних підходів та сучасних поглядів щодо перспектив в економіці, управлінні, суспільному розвитку та охороні навколишнього середовища.

30 листопада 2017 року студенти юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ Приходько В.О., Шпак А.В., Півень Б.О., Петренко І.В., Пономаренко О.В. взяли участь у брейн-ринзі серед студентів-правників на краще знання норм чинного законодавства та вміння їх застосовувати. Захід організований Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернігівській області з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Учасників заходу приймала Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка.

Вже стає доброю традицією співпраця Центру ґендерної освіти ЧНТУ і кіноклубу «Новий погляд». В рамках відзначення акції «16 днів проти насильства», було запропоновано переглянути художній фільм «Біллі Еліот» (2000 р., Великобританія). Фільм викликав жвавий інтерес і надзвичайно позитивні емоції у всіх учасників перегляду.

У Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ уже стало доброю традицією виготовлення і розповсюдження символічних червоних стрічок студентами-волонтерами до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

За підтримки Відділу молодіжної роботи Чернігівського обласного молодіжного центру було проведено Акцію «Захисти себе», під час якої студенти отримали інформаційні матеріали та засоби контрацепції.

30 листопада 2017 року у Навчально-науковому інституті економіки Чернігівського національного технологічного університету відбулась презентація книги академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України П.І. Гайдуцького «Незабутні реформи в Україні (1991-2017)».

Монографія присвячена аналізу й оцінці реалізації реформ в Україні з моменту набуття незалежності.

29.11.2017 року відбулось підписання договорів проекту «THEOREMS-Dnipro Trans-boundary Hydro-metEORological and Environmental Monitoring System of Dnipro river» - «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», який буде виконуватись в рамках програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна». Слід відзначити, що на даний момент моніторинг параметрів води в річці Дніпро проводиться періодично, з залученням відповідних фахівців, які виконують роботи на місці. Автономні безпровідні станції моніторингу та веб-додатки, розроблені в рамках проекту, дозволять суттєво підвищити ефективність моніторингу параметрів води в річці Дніпро, сприяти обізнаності та своєчасно інформувати населення регіону про стан екологічної ситуації.

На запрошення кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 27.11.2017 р. відбулася зустріч студентів факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації із співробітником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем.

Говорили про передумови, причини та наслідки Голодомору 1932 – 1933 р. не тільки в Україні, а й на Чернігівщині зокрема.

Указом Президента України № 374/2017 Державну премію України в галузі освіти 2017 року у номінації «Вища освіта» за роботу «Науково-теоретичні, методичні та технологічні аспекти комплексної ІТ – підтримки діяльності інноваційного університету» присуджено колективу науковців Чернігівського національного технологічного університету у складі:

  • Шкарлета Сергія Миколайовича – ректора університету;
  • Казимира Володимира Вікторовича – проректора з наукової роботи;
  • Іванця Сергія Анатолійовича – декана факультету електронних та інформаційних технологій;
  • Литвинова Віталія Васильовича – завідувача кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії;

та колективу науковців Сумського державного університету.

Багатотисячний колектив студентів та співробітників університету вітає лауреатів та бажає подальших творчих здобутків задля розвитку Чернігівського національного технологічного університету та системи вищої освіти в цілому!

Компанія Clarivate Analytics, якій належить платформа Web of Science запрошує на першу серію вебінарів українською, про ресурси платформи Web of Science для наукової діяльності 28-30 листопада 2017 року.

Початок о 16.15. за київським часом. Тривалість кожного 1 година. Участь безкоштовна. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний за відповідними посиланнями. Можна обрати лише той що зацікавив, або відвідати усі три. За 10 хвилин до початку необхідно перейти за посиланням, що отримаєте у листі після реєстрації.

23 листопада 2017 року в рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму ЧНТУ за ініціативи Міністерства культури України, та підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, проекту ЄС «Association4U» та проектів «Україна-Норвегія», «RISE – академічна доброчесність в освіті та науці» та «Quadruple Helix – формування нової конкурентоспроможної моделі вищої освіти» відбулася панельна дискусія щодо ролі креативних індустрій в регіональному інноваційному зростанні.

25 листопада біля головного навчального корпусу ЧНТУ відбулася акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті жертв голодоморів, ініціатором якої стала кафедра філософії і суспільних наук.

Відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 28 листопада 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Голодомор 1932-33 рр. в Україні», яким визнала трагічні події 30-х рр., що призвели до масового знищення людей, геноцидом українського народу.

У рамках заходів до 85-х роковин трагедії студенти та викладачі університету вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання та запалили символічні 33 свічки пам’яті, долучившись до всеукраїнської акції.

Але ще більше запалало сердець, бо ми знаємо свою історію, бо нам досі болить…

23 листопада 2017 року викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування (д.е.н., доц. Лавров Р.В. – куратор академічної групи, к.е.н., доц. Садчикова І.В., к.е.н., ас. Штирхун Х.І.) провели тренінг з адаптації студентів 1 курсу фінансово-економічного факультету групи ФК-171 (відео на каналі YouTube CNUT). Захід пройшов у позитивній та дружній атмосфері. Організатори підготували цікаві творчі завдання для студентів, які вони виконували з наснагою та ентузіазмом. Використання інтерактивних ігрових методів допомогло студентам краще взнати своїх одногрупників, отримати навички командної роботи та за результатами активного обговорення сформувати колективний портрет справжнього студента, глибше зрозуміти особливості та переваги студентського життя.

Чотири роки тому – 21 листопада 2017р. розпочалися події названі пізніше Революцією Гідності. Вони істотним чином змінили життя українського народу, сприяли посиленню ролі громадянського суспільства, дали потужний імпульс інтеграції нашої держави у європейський політико-правовий та соціально-економічний простір.

Яким стало українське суспільство після Євромайдану? Які його здобутки? Які прорахунки? Яким шляхом нам йди далі, використовуючи позитивний досвід і не повторюючи помилок минулого?

Такі проблеми обговорили учасники круглого столу, який відбувся 22 листопада 2017 р. у Чернігівському національному технологічному університеті.

Його учасники науковці, студентська молодь, активні громадяни м. Чернігова.

ДЕПАРТАМЕНТ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОДА
Чернігівський національний технологічний університет
ПІДПРИЄМСТВО «НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР» ПРОФСПІЛОК
Центр ґендерної освіти ЧНТУ
ГО «Спілка жінок Чернігівщини»
дискусійна платформа
 

«СВІТ БЕЗ НАСИЛЬСТВА: ПОГЛЯД МОЛОДІ»

у межах проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства»

25 листопада 2017 року українці та світ шанують пам’ять убитих Голодомором 1932-33 років. Національні пам’ятні заходи до роковин геноциду проходять під гаслом «Голодомор помста за свободу, помста за революцію».

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українці запалюватимуть свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях своїх осель.

Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».

25 листопада в Україні відзначається скорботна пам’ятна дата – День пам’яті жертв Голодомору.

Тому у цей скорботний для всього цивілізованого людства день давайте згадаємо про всіх знищених голодом.  

У цей день запаліть свічку скорботи у вікні своєї домівки!   Не забувайте про цей жертовний вогник. Хай він засвітиться і у Вашому віконці на знак пошани і скорботи. Цей вогник – символ пам’яті про всіх знищених голодом.

Запрошуємо приєднатися та взяти участь в акції всіх викладачів та студентів університету.

22 листопада 2017 року у рамках ІІ Міжнародного бізнес-форуму «Освіта – сучасний бізнес: стратегічне партнерство» Навчально-науковим інститутом економіки Чернігівського національного технологічного університету було проведено панельну дискусію «Практико-орієнтована підготовка фахівців економічних спеціальностей: потреби регіону та бізнесу». Протягом дискусії відбулась зустріч представників компаній-учасників Бізнес-форуму із науково-педагогічним і студентським колективами фінансово-економічного й обліково-економічного факультетів інституту.

Дякуємо щиро всім натхненним учасникам панельної дискусії в рамках Бізнес-форуму ЧНТУ!

21 листопада 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті стартувало проведення ІІ Міжнародного Бізнес-форуму «ОСВІТА – СУЧАСНИЙ БІЗНЕС: СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО». Учасниками першого дня заходу були представники адміністрації області та міста Чернігова, підприємств, установ і організацій різних форм підпорядкування та напрямів діяльності.

У межах виставки компаній і здобутків університету учасники заходу мали змогу ознайомитися із науковими розробками та бізнес-пропозиціями кафедр вищого навчального закладу, а також представити свої організації.

Також мало місце проведення трьох фундаментальних панельних дискусій «Менеджмент і адміністрування у виробничій сфері», «Машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт», «Електронні та інформаційні технології, інновації в техніці», де науково-педагогічний і студентські колективи Навчально-наукового інституту управління та адміністрування, а також Навчально-наукового інституту технологій мали змогу більш тісно поспілкуватися щодо форм можливого співробітництва за конкретними напрямами діяльності, перспектив співпраці, проведення взаємних презентації та ін.

Лист-запрошення

Інформуємо Вас, що 23 листопада в рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму ЧНТУ в Чернігові (вул. Козацька, 1, корпус 8, ауд.110), відбудеться панельна дискусія, консультації зі стейкхолдерами та бізнес-консультації щодо ролі креативних індустрій в регіональному інноваційному зростанні.

Заходи здійснюються за підтримки Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Проекту з підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС «Association4U» та Проекту «Україна-Норвегія» із соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей.

Предметом обговорення стане майбутнє Чернігівщини та інноваційні драйвери розвитку нашого регіону.

ОГОЛОШЕННЯ