ua en

У ЧНТУ традиційно проходить «Шевченківська весна» - низка заходів, присвячених пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня представники університету взяли участь в урочистостях біля пам’ятника Великому Кобзарю на Валу.

Програмою «Шевченківської весни» передбачені круглі столи, художні читання, літературні та мовні конкурси, зустрічі з видатними діячами української культури.

3 квітня 2018 року на базі кафедри фізичної реабілітації (вул. Козацька, 1-В) відбудеться першість ЧНТУ з пауерліфтингу за програмою Спартакіади 2017-2018 н.р. серед студентської молоді.

Початок заходу о 15:00.

Подача заявок (відкрити бланк заявки) та зважування учасників змагань о 14:00.

21 березня в  Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій відбулася зустріч з українським письменником, членом Національної спілки письменників України, лауреатом численних літературних премій, громадським та державним діячем Володимиром Шовкошитним.

У залі був аншлаг, серед присутніх - викладачі, студенти різних факультетів ЧНТУ, а також студенти Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.

Важливим напрямком діяльності Центру Гендерної Освіти ЧНТУ є підвищення кваліфікації його співробітників, засвоєння ними інноваційних гендерних технологій, участь у обговоренні громадських та державних просвітницьких ініціатив, вивчення досвіду роботи експертів з рівних прав та можливостей. Зокрема, зав. кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доц. Н.В. Шакун пройшла тренінг за методикою MAIL "Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для демократичного розвитку України", що відбувся 23-24 березня 2018 р. у м. Чернігові.

Захід ініційовано Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) з метою розширення прав і можливостей для збільшення політичної участі жінок та у прийнятті рішень у політичних і виборчих процесах. 

20 березня 2018 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся заключний етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика».

У підсумковій конференції взяли участь і студентки фінансово-економічного факультету Середюк Ірина та Козловська Світлана (гр. ФЕБ-151), робота яких була високо оцінена галузевою конкурсною комісією і нагороджена дипломом І ступеня.

Щиро вітаємо дівчат та їх керівника доцента кафедри економічної теорії Полковниченко Світлану Олександрівну і бажаємо підкорення нових вершин у науковій сфері!

З 12 по 18 березня в усьому світі проходив Global Money Week 2018 (Всесвітній тиждень грошей) під девізом ”Money matters matter” (“Гроші мають значення”).

У цьому році до його проведення активно долучився і Чернігівський національний технологічний університет за ініціативою фінансово-економічного факультету, який вже мав позитивний досвід участі у Всеукраїнському тижні фінансової грамотності в листопаді 2017 року. Співучасниками пізнавальних інтерактивних заходів з фінансової тематики в ЧНТУ в рамках Global Money Week 2018 виступили загальноосвітні школи міста Чернігова № 6, № 20, колегіум № 11, ліцей № 15, коледж економіки та технологій ЧНТУ.

20 березня 2018 року було підведено підсумки конкурсу серед студентів факультету життєдіяльності, природокористування і туризму нашого університету щодо створення кращого макету рекламного постеру «Дружня родина ЧНТУ».

Постер використовуватиметься в загальноосвітніх навчальних закладах Чернігова і області для підвищення іміджу Чернігівського національного технологічного університету серед учнівської молоді.

15 березня у рамках святкування «Шевченківської весни» у ЧНТУ відбувся круглий стіл «Тарас Шевченко: мислитель, пророк і символ України» з нагоди 204-тої річниці від дня народження Великого Кобзаря. Організатором заходу виступила кафедра філософії і суспільних наук.

У засіданні круглого столу, окрім студентів нашого університету, взяли участь учні Чернігівської загальноосвітньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №1.

«Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!»
(Остап Вишня)

До 204-тої річниці від дня народження Тараса Шевченка кафедра філософії і суспільних наук організувала перегляд та обговорення фільму «Обличчя української історії», який дозволив глибше проникнути в героїчну та сповнену випробувань долю Великого Кобзаря, розкрити образ геніального поета, визначити чинники, які вплинули на загартування духу істинного патріота рідної України. Було наголошено, що найбільшим багатством для Кобзаря була завжди незалежність і воля українського народу, найкращою зброєю – слово, а єдиним прагненням завжди була істина і справедливість.

17 березня 2018 року в рамках Декади ННІ економіки відбулась олімпіада з математики для учнівської молоді міста Чернігова. Учасники олімпіади виявляли сильнішого у форматі складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання і мали змогу додатково перевірити свої математичні здібності та навички. Серед загальноосвітніх шкіл міста найактивнішими були учні ЗОШ № 20, яких готували вчителі Федоренко Н.В. та Бабич Л.Г. Переможцем олімпіади журі визнало учня 10-А класу ЗОШ №20 Пінчука Станіслава Сергійовича.

Адміністрація ННІ економіки Чернігівського національного технологічного університету щиро вітає переможця та всіх учнів, що взяли участь в олімпіаді.

Стрілець Микола Іванович
26.06.1962 – 17.03.2018

Стрілець Микола Іванович народився  26 червня 1962 року в селі Білорічиця Прилуцького району Чернігівської області.
У 1979 році закінчив Білорічицьку середню школу.  З 1979 по 1980 роки навчався в Ніжинському ТУ-2 і отримав спеціальність токаря. Після закінчення училища працював токарем на Ніжинському механічному заводі.
З  1980 по 1983 р. проходив  службу в Радянській армії. Учасник бойових дій в Республіці Афганістан (1981-1983 рр.).
З 1983 по 1987 р.р.  навчався у Чернігівському педагогічному інституті імені Т.Г. Шевченка.
Після закінчення інституту працював на комсомольській роботі у Деснянському райкомі комсомолу, Чернігівському обкомі ЛКСМ України, Чернігівському міськкомі ЛКСМ України. З 1992 по 1993 рр. перебував на господарській роботі.
З липня 1993 р. по січень 2003 р. працював у Чернігівському міськвиконкомі на керівних посадах, з січня 2003 по лютий 2006 р.  в Чернігівській облдержадміністрації на посадах заступника голови - керівника апарату.
У лютому 2006 р. закінчив НАДУ при Президентові України.
З 2006 по 2014 р. – начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Чернігівській області,  заступник голови - керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації.
У 2010 році здобув науковий ступінь кандидата наук з державного управління, а у 2012 році – вчене звання доцента.
З 2014 р.  і до останніх  днів Микола Іванович  пропрацював у Чернігівському національному технологічному університеті.
Микола Іванович був дуже порядною, доброзичливою, толерантною, комунікабельною людиною, висококваліфікованим викладачем і науковцем. Його завжди шанували як співробітники, так і студенти університету.
Світла пам'ять про Миколу Івановича назавжди залишиться в нашому колективі.

Адміністрація ЧНТУ

Шановні студенти, аспіранти, молоді науковці!

11-12 квітня 2017 року відбудеться Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Юність науки – 2018: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

17 березня 2018 року у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся благодійний захід, присвячений пам’яті загиблих за Україну співробітників СБУ, – презентація виставки картин «Невидима варта» та вистави-реквієм «Війна без строку…».

Вистава-реквієм, підготовлена курсантами Академії СБУ, — це розповідь про співробітників Служби безпеки України, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Вшанували пам'ять загиблих героїв і студенти ЧНТУ. Дякуємо кураторам груп, що долучилися до заходу.

15 березня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській і Гомельській областях.

Протягом заходу організатори розповіли: 

  • як відбуватиметься реалізація проекту в галузі комплексного управління транскордонними водними ресурсами; 
  • яку користь від реалізації проекту матимуть жителі транскордонних регіонів; 
  • як планується підвищувати обізнаність громадян щодо захисту довкілля та розумінню необхідності збереження води.

15 березня 2018 року у рамках декади ННІ економіки ЧНТУ відбувся захід для школярів міста Чернігів – симуляційна економічна інтерактивна гра.

Метою гри є активізація шкільної молоді з метою сприяння реалізації їх творчого потенціалу, підвищення обізнаності у механізмах прийняття рішень на рівні місцевої та державної влади, залучення до розвитку громадянського суспільства у м. Чернігові.

В рамках проведення декади ННІ Економіки 14,15,16 березня викладачі кафедри інформаційних систем в економіці та студенти-магістри професійного спрямування «Економічна кібернетика» відвідали загальноосвітні заклади №№ 5, 10, 24, 33 м.Чернігова та зустрілися з учнями 10-11 класів.

Випускникам шкіл було презентовано нову освітню програму «Економічна аналітика», навчання за якою починається з 2018 року.


«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу,
наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.
Є. Маланюк

Традиційно весна в ЧНТУ стартувала вшануванням пам’яті Великого Кобзаря: в університеті згадують творчість поета, прозаїка, художника, великого сина України. А тому, як і щороку, в ННІ права і соціальних технологій відбулись заходи, присвячені Шевченківській весні. Конкурс постерів, тематична виставка, літературно-художні читання, проведені викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, покликані не просто вшанувати пам’ять великого сина українського народу, а всім серцем відчути його невмируще слово, осягнути велич його генія.

12 березня до Дня боротьби за права жінок і міжнародний мир за ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ та кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права і кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій відбувся круглий стіл «Покоління прав людини: жіночий вимір». Студенти та викладачі обговорили актуальні проблеми забезпечення прав жінок, прояви дискримінації щодо жінок та шляхи досягнення реальної ґендерної рівності.

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XIII НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “МАТЕМАТИЧНЕ ТА ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ. МОДС ’2018” 25 червня - 29 червня 2018 р., яка є складовою частиною заходів щодо виконання Закону України "Про Національну програму інформатизації" та плану науково-організаційних заходів Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України.

У 1968 році студенти групи ТМ-662 нашого вишу, на той час Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту (ЧФ КПІ): Котевич Олег, Бучельніков Віктор, Нестеренко Сергій, Шовковий Валерій та Заварзін Олег, готуючи святковий концерт до 8 березня, включили до сценарію декілька гумористичних міні-вистав. Незабаром до юнаків долучилося чимало талановитої молоді із акторськими здібностями, що призвело до створення студентського театру естрадних мініатюр - СТЕМу. Дуже швидко СТЕМ набув великої популярності у м.Чернігові і став візитівкою інституту.

Шановні студенти, аспіранти, молоді науковці!

Запрошуємо Вас до участі у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих учених «НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ У НАУКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ І НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ», яка відбудеться 11-12 квітня 2018 року на базі Чернігівського національного технологічного університету.

ОГОЛОШЕННЯ