ua en

17 березня 2018 року в рамках Декади ННІ економіки відбулась олімпіада з математики для учнівської молоді міста Чернігова. Учасники олімпіади виявляли сильнішого у форматі складання тесту зовнішнього незалежного оцінювання і мали змогу додатково перевірити свої математичні здібності та навички. Серед загальноосвітніх шкіл міста найактивнішими були учні ЗОШ № 20, яких готували вчителі Федоренко Н.В. та Бабич Л.Г. Переможцем олімпіади журі визнало учня 10-А класу ЗОШ №20 Пінчука Станіслава Сергійовича.

Адміністрація ННІ економіки Чернігівського національного технологічного університету щиро вітає переможця та всіх учнів, що взяли участь в олімпіаді.

Стрілець Микола Іванович
26.06.1962 – 17.03.2018

Стрілець Микола Іванович народився  26 червня 1962 року в селі Білорічиця Прилуцького району Чернігівської області.
У 1979 році закінчив Білорічицьку середню школу.  З 1979 по 1980 роки навчався в Ніжинському ТУ-2 і отримав спеціальність токаря. Після закінчення училища працював токарем на Ніжинському механічному заводі.
З  1980 по 1983 р. проходив  службу в Радянській армії. Учасник бойових дій в Республіці Афганістан (1981-1983 рр.).
З 1983 по 1987 р.р.  навчався у Чернігівському педагогічному інституті імені Т.Г. Шевченка.
Після закінчення інституту працював на комсомольській роботі у Деснянському райкомі комсомолу, Чернігівському обкомі ЛКСМ України, Чернігівському міськкомі ЛКСМ України. З 1992 по 1993 рр. перебував на господарській роботі.
З липня 1993 р. по січень 2003 р. працював у Чернігівському міськвиконкомі на керівних посадах, з січня 2003 по лютий 2006 р.  в Чернігівській облдержадміністрації на посадах заступника голови - керівника апарату.
У лютому 2006 р. закінчив НАДУ при Президентові України.
З 2006 по 2014 р. – начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Чернігівській області,  заступник голови - керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації.
У 2010 році здобув науковий ступінь кандидата наук з державного управління, а у 2012 році – вчене звання доцента.
З 2014 р.  і до останніх  днів Микола Іванович  пропрацював у Чернігівському національному технологічному університеті.
Микола Іванович був дуже порядною, доброзичливою, толерантною, комунікабельною людиною, висококваліфікованим викладачем і науковцем. Його завжди шанували як співробітники, так і студенти університету.
Світла пам'ять про Миколу Івановича назавжди залишиться в нашому колективі.

Адміністрація ЧНТУ

Шановні студенти, аспіранти, молоді науковці!

11-12 квітня 2017 року відбудеться Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Юність науки – 2018: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

17 березня 2018 року у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся благодійний захід, присвячений пам’яті загиблих за Україну співробітників СБУ, – презентація виставки картин «Невидима варта» та вистави-реквієм «Війна без строку…».

Вистава-реквієм, підготовлена курсантами Академії СБУ, — це розповідь про співробітників Служби безпеки України, які загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Вшанували пам'ять загиблих героїв і студенти ЧНТУ. Дякуємо кураторам груп, що долучилися до заходу.

15 березня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася презентація транскордонного міжрегіонального проекту по підвищенню екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській і Гомельській областях.

Протягом заходу організатори розповіли: 

  • як відбуватиметься реалізація проекту в галузі комплексного управління транскордонними водними ресурсами; 
  • яку користь від реалізації проекту матимуть жителі транскордонних регіонів; 
  • як планується підвищувати обізнаність громадян щодо захисту довкілля та розумінню необхідності збереження води.

15 березня 2018 року у рамках декади ННІ економіки ЧНТУ відбувся захід для школярів міста Чернігів – симуляційна економічна інтерактивна гра.

Метою гри є активізація шкільної молоді з метою сприяння реалізації їх творчого потенціалу, підвищення обізнаності у механізмах прийняття рішень на рівні місцевої та державної влади, залучення до розвитку громадянського суспільства у м. Чернігові.

В рамках проведення декади ННІ Економіки 14,15,16 березня викладачі кафедри інформаційних систем в економіці та студенти-магістри професійного спрямування «Економічна кібернетика» відвідали загальноосвітні заклади №№ 5, 10, 24, 33 м.Чернігова та зустрілися з учнями 10-11 класів.

Випускникам шкіл було презентовано нову освітню програму «Економічна аналітика», навчання за якою починається з 2018 року.


«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу,
наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє.
Є. Маланюк

Традиційно весна в ЧНТУ стартувала вшануванням пам’яті Великого Кобзаря: в університеті згадують творчість поета, прозаїка, художника, великого сина України. А тому, як і щороку, в ННІ права і соціальних технологій відбулись заходи, присвячені Шевченківській весні. Конкурс постерів, тематична виставка, літературно-художні читання, проведені викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, покликані не просто вшанувати пам’ять великого сина українського народу, а всім серцем відчути його невмируще слово, осягнути велич його генія.

12 березня до Дня боротьби за права жінок і міжнародний мир за ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ та кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права і кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій відбувся круглий стіл «Покоління прав людини: жіночий вимір». Студенти та викладачі обговорили актуальні проблеми забезпечення прав жінок, прояви дискримінації щодо жінок та шляхи досягнення реальної ґендерної рівності.

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XIII НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “МАТЕМАТИЧНЕ ТА ІМІТАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМ. МОДС ’2018” 25 червня - 29 червня 2018 р., яка є складовою частиною заходів щодо виконання Закону України "Про Національну програму інформатизації" та плану науково-організаційних заходів Національної академії наук та Міністерства освіти і науки України.

У 1968 році студенти групи ТМ-662 нашого вишу, на той час Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту (ЧФ КПІ): Котевич Олег, Бучельніков Віктор, Нестеренко Сергій, Шовковий Валерій та Заварзін Олег, готуючи святковий концерт до 8 березня, включили до сценарію декілька гумористичних міні-вистав. Незабаром до юнаків долучилося чимало талановитої молоді із акторськими здібностями, що призвело до створення студентського театру естрадних мініатюр - СТЕМу. Дуже швидко СТЕМ набув великої популярності у м.Чернігові і став візитівкою інституту.

Шановні студенти, аспіранти, молоді науковці!

Запрошуємо Вас до участі у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих учених «НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ У НАУКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ І НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ», яка відбудеться 11-12 квітня 2018 року на базі Чернігівського національного технологічного університету.

6 березня 2018 року у стінах Чернігівського національного технологічного університету відбувся Міжнародний симпозіум «Безпека енергетичної інфраструктури: регіональний вимір».

В межах даного заходу було підписано чотиристоронній меморандум про співпрацю у галузі кібербезпеки об’єктів енергетичної інфраструктури між Чернігівським національним технологічним університетом, Чернігівським ІТ кластером, Литовським ІТ кластером, Асоціацією «Українська оборонна та безпекова промисловість».

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем’я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.
Т.Г. Шевченко

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у заходах, присвячених 204-й річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, що відбудуться в ЧНТУ.

У рамках проекту Британської Ради «Англійська мова для університетів» викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування взяли участь у роботі зимової та весняної шкіл педагогічної майстерності. Головною метою заходів був професійний розвиток викладачів та ознайомлення із сучасними підходами до викладання англійської мови у вищих навчальних закладах. Учасники взяли участь у тренінгах та отримали сертифікати.

Любі жінки! Від усього серця вітаємо Вас зі святом весни, радості й тепла!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, довічного щастя та кохання!

Нехай кожен день Вашого життя буде таким же світлим, щедрим і сонячним, як Ваші усміхнені очі, добрі й люблячі серця. Бажаємо натхнення і нових звершень на життєвому шляху. Нехай доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю!

З любов’ю весь чоловічий колектив
Чернігівського національного
технологічного університету
До 204-ї річниці від дня народження Кобзаря

У рамках підготовки та відзначення 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить ШОСТИЙ ВІДКРИТИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС, ПРИСВЯЧЕНИЙ КОБЗАРЮ, «МІЙ ШЕВЧЕНКО».

Конкурс проходить у таких номінаціях:

  • конкурс есе на теми: „Борітеся – поборете”, „У всякого своя доля і свій шлях широкий”, „Ну що б, здавалося, слова” тощо;
  • конкурс студентських наукових робіт.*

*Для участі у номінації „Конкурс наукових робіт” подаються самостійно підготовлені науково-дослідницькі роботи з проблем наукової та художньої рецепції творчості Тараса Шевченка, які є пошуковими за своїм характером, мають наукову новизну й практичну цінність.

До 204-ї річниці від дня народження Кобзаря ОГОЛОШУЄТЬСЯ ШОСТИЙ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ЛІТЕРАТОРІВ Чернігівського національного технологічного університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

Учасники: студенти ЧНТУ, які мають власні твори із оригінальним наповненням, яскраво вираженим авторським почерком.

Напередодні сумної річниці - 75 років Корюківській трагедії - в ЧНТУ відбувся круглий стіл «Попіл загиблих стукає в наші серця.

Участь у засіданні круглого столу взяли Бутко С.В., Горобець С.М.- співробітники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, викладачі кафедри філософії і суспільних наук, студенти ЧНТУ.

З 3 по 4 березня 2018 року в місті Івано-Франківськ проходив ХХІ Всеукраїнський волейбольний турнір серед жіночих команд пам’яті Богдана Завальського в якому прийняло участь 10 команд з п’яти областей України. В цьому турнірі прийняла участь і наша студентська волейбольна команда «Юрист».

Після напружених фінальних ігор команда Чернігівського національного технологічного університету посіла ІІІ місце .

Вітаємо дівчат, бажаємо міцного здоров’я та подальших перемог!

Міністерство освіти і науки України і Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки
оголошують конкурс українсько-чеських науково-дослідних проектів.

Переможці конкурсу зможуть реалізувати проект у 2019-2020 роках.
Прийом заявок на конкурс - з 1 березня до 30 квітня 2018 року

ОГОЛОШЕННЯ