ua en

"СвятоГарбуза" – це бажання зібрати старі і нові традиції, поєднавши все найдобріше і позитивне. Ми дізналися про свято, якому багато століть, у якого багато назв і своїособливості святкування в різних країнах і у різних народностей. Ми занурилися в традиції стародавніх слов'ян і нові звичаї. Гарбуз - це символ урожаю, сонця, доброї енергії і життя, переродження. Це данина предкам і шанування традицій.

3 листопада 2016 р. о 14:20 відбудеться практичний семінар «Наукометрика». Тема: «Користування наукометричними базами даних».

Бажаючі науково-педагогічні працівники мають зареєструватися, надіславши до 14:30 2.11.2016 повідомлення з іменем, прізвищем та назвою кафедри на адресу: metod_241@ukr.net

26 жовтня 2016 року на підставі укладеної Угоди між ЧНТУ та Міжнародною академією науки та вищої освіти (МАНВО, Великобританія) відбулося відкриття Міжнародного центру академічної атестації та мобільності «Британська кафедра» в межах проекту GISAP.

У заході взяли участь ректор ЧНТУ С.М. Шкарлет, перший проректор О.О. Новомлинець, директор НДІ публічного адміністрування О.М. Руденко, директори ННІ, декани факультетів та представники Студентської Ради.

З 26 жовтня розпочалася щорічна Декада ННІ економіки ЧНТУ. Цього року кафедри та органи студентського самоврядування підготували цікаві пізнавальні та виховні заходи на всі смаки: круглі столи, конкурси, екскурсії, кінолекторії тощо.

План заходів Декади ННІ економіки ЧНТУ

В жовтні 2016 року Чернігівський національний технологічний університет розпочав серію тренінгів направлених на популяризацію принципів та норм академічної доброчесності серед учасників освітнього процесу та підвищення рівня правової культури в сфері охорони прав інтелектуальної власності.

Першим кроком став тренінг, проведений начальником відділу НДЧ, к.е.н., доцент Сизоненко О.В. для студентів Прилуцького медичного училища, на тему «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ & ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ - ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ» на базі Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Любові Забашти.

З 15 по 22 жовтня 2016 року студенти ЧНТУ прийняли участь у проекті "Be social, be active", який був організований польським фондом «Aktywni w Europie», за участі ГО «Чернігів Європейський» та фінансування Польсько-Української Ради Обміну Молоддю. У проекті крім українських студентів приймали участь і польска молодь, яка співпрацює з Польским Фондом “Aktywni w Europie”

Метою проекту було зміцнення міжкультурного діалогу шляхом посилення положень відкритості і толерантності серед молоді, підтримки і зростання активних громадянських позицій, спонукання до активної участі у виборах, розширення знань у сфері демократії, прав і свобод громадян, а також розширення знань на тему правил і принципів функціонування влади на місцевому, державному, європейському рівні.

Протягом жовтня у Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулись засідання обласних методичних об’єднань викладачів. Учасники засідання ОМО обмінялися досвідом викладання спеціальних, економічних, загальнотехнічних дисциплін, організації участі студентів в інтернет-олімпіадах та конкурсах.

26 жовтня 2016 року Студенти першого курсу Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ за підтримки студентської ради ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ та адміністрації інституту провели свято "Halloween".

Дякуємо всім, хто прийняв участь у нашому святі. Ви найкращі!

На базі школи №19 м. Чернігова, директор Л. Г. Шелупець, відбувся Всеукраїнський семінар–практикум методистів наукових відділень з історії, філософії, суспільствознавства та представників національного центру «Академії наук України».

Організатори заходу ОКПНЗ «Чернігівська мала академія наук учнівської молоді», директор Н.П. Лещенко.

Від ЧНТУ у семінарі брали участь керівники гуртків МАН: кандидат технічних наук, старший викладач кафедри промислової електроніки Городній Олексій Миколайович, та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформаційно-вимірювальних технологій, метрології та фізики Наумчик Павло Іванович, які поділилися своїми науковими напрацюваннями.

Кафедра маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету вітає всіх маркетологів та студентів спеціальності «Маркетинг» з Днем маркетолога.

Від щирого серця бажаємо невичерпних сил та наснаги, безмежного натхнення та креативу, професійної реалізації та прихильних до вашого бренду споживачів!

Дуже приємно, що студенти факультету життєдіяльності природокористування і туризму ЧНТУ долучились до привітань флешмобом. Пропонуємо до перегляду відео, яке створене безпосерньо студентами-маркетологами.

20-22 жовтня в Одесі був проведений семінар з питань поширення Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи та визнання молодіжної роботи в Україні, спрямований на підтримку визнання молодіжної роботи в контексті розвитку молодіжної політики в Україні на різних рівнях, шляхом використання «Портфоліо молодіжної роботи» Ради Європи, а також на виконання Плану Дій Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Україною на 2016-2017 рр.

Учасниками семінару стали 25 представників молодіжної сфери України, які залучені до роботи з молоддю на національному, регіональному та місцевому рівнях. У роботі семінару взяла участь Острянко Тетяна Сергіївна, старший викладач кафедри соціальної роботи, канд. пед. н.

З метою популяризації та впровадження ідей ґендерної рівності в навчально-виховний процес, підтримки кращих творів фотомистецтва з 28 листопада по 10 грудня 2016 р.  в рамках акції «16 днів протидії ґендерному насиллю» відбудеться університетська фотовиставка ««Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії».

До участі запрошуються професійні фотографи, аматори та всі небайдужі

На запрошення Безкоштовних курсів української мови та кафедри філософії і суспільних наук до Чернігова завітає Наталія Язорівна Дзюбенко-Мейс - член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України, журналіст (газета "День"), публіцист, прозаїк (роман «Андрій Первозванний»), поетеса - авторка збірок поезій «Притча про зорю», «Перепливти ріку», «День холодного сонця», «Та, що біжить по стерні».

Пані Наталія автор численних досліджень з проблематики Голодомору та історії України, упорядник книги «Голод-33»(2003). Редактор-упорядник посмертних книг свого чоловіка Джеймса Мейса – відомого американського дослідника Голодомору. Лауреат Всеукраїнської державної літературної премії ім. Олеся Гончара, міжнародної премії ім. Дм. Нитченка.

Зустріч відбудеться 22.10. об 11 годині у центральному корпусі ЧНТУ (зал засідань вченої ради). Адреса: вул. Шевченка, 95.

Запрошуємо всіх бажаючих!

22 жовтня 2016 року об 11:00 в ЛРП "Ялівщина" розпочнеться І Чернігівський історичний фестиваль, який присвячений подіям, що поклали початок тисячолітній історії Чернігова.

Фестиваль має на меті продемонструвати жителям та гостям міста реалії війни та побуту 10 століття нашої ери.

На Вас чекають:

  • групові бої;
  • поєдинки воїнів;
  • історичні ігри та розваги;
  • ремісничі майстер-класи.

Вхід вільний. Приходьте самі та приводьте друзів!

Одягайте спортивний або похідний одяг, щоб долучитися до інтерактивної програми фестивалю.

В рамках реалізації заходів з відзначення в Україні 500-річчя Реформації у Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл на тему «Фундаментальний вплив Реформації на європейську цивілізацію», організований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін.

У заході взяли участь викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, студенти факультетів соціальної роботи і життєдіяльності природокористування та туризму.

5-7 жовтня у Тернополі, на базі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка,Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти ВНЗ у партнерстві з представництвом фонду ім. Ф. Еберта в Україні був проведений семінар на тему «Обмін кращими практиками з інтеграції гендерного підходу у міждисциплінарні ініціативи ВНЗ», який зібрав до участі представництво університетів з 14-и регіонів України. В заході взяла участь членкиня Центру гендерної освіти ЧНТУ Н.В. Шакун.

З 5 по 16 грудня 2016 р., в рамках діяльності Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість безкоштовно навчатися на англомовному курсі «Соціальне підприємництво», який викладатиме норвезький професор д-р Ян-Урбан Сандал, засновник та керівник Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute.

Для участі запрошуються студенти та викладачі з достатнім рівнем володіння англійської мови (не менше рівня В1). В кінці курсу учасники отримають сертифікат.

Шановні студенти, викладачі та співробітники Чернігівського національного технологічного університету!

Прийміть щирі вітання із визначним святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції та уособлює мужність і героїзм всіх українців, які боронили і оберігали рідну землю впродовж всієї багатовікової історії нашої держави – Днем захисника України!

Це свято справжніх українських патріотів, новітніх козаків, всіх хто своєю доблестю та мужністю відстоює суверенітет України.

Бажаємо всім родинного щастя, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру!

Слава Україні! Героям Слава!

Адміністрація університету

Напередодні Дня захисника України в університеті відбулася зустріч студентів з учасниками бойових дій, ветеранами АТО.

Перед студентами виступили: зав. сектором державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, учасник бойових дій – Черешко А.І., учасники бойових дій Єрофєєв К.М. та Василенко О.В.

Гості розповіли про складні, драматичні події боротьби за захист суверенітету та територіальної цілісності української держави. Відповіли на запитання студентів.

Зустріч організувала кафедра філософії і суспільних наук.

11 жовтня 2016 року з нагоди Дня захисника України в ЧНТУ відбувся традиційний захід «Мала Олімпіада ЧНТУ 2016». Участь у змаганнях брали команди з усіх факультетів нашого університету.

Свято, яке відбувалося в фізкультурно-оздоровчому комплексі ЧНТУ, розпочалося з привітального слова ректора Сергія Миколайовича Шкарлета. Зірковим гостем цьогорічного свята став майстер спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіон літньої універсіади в Казані, бронзовий призер чемпіонату Європи, двократний чемпіон національної першості, учасник Літніх Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро Дмитро Юрійович Митрофанов.

ОГОЛОШЕННЯ