ua en

29.11.2017 року відбулось підписання договорів проекту «THEOREMS-Dnipro Trans-boundary Hydro-metEORological and Environmental Monitoring System of Dnipro river» - «Транскордонна система гідрометеорологічного та екологічного моніторингу річки Дніпро», який буде виконуватись в рамках програми територіального співробітництва «Білорусь-Україна». Слід відзначити, що на даний момент моніторинг параметрів води в річці Дніпро проводиться періодично, з залученням відповідних фахівців, які виконують роботи на місці. Автономні безпровідні станції моніторингу та веб-додатки, розроблені в рамках проекту, дозволять суттєво підвищити ефективність моніторингу параметрів води в річці Дніпро, сприяти обізнаності та своєчасно інформувати населення регіону про стан екологічної ситуації.

На запрошення кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ 27.11.2017 р. відбулася зустріч студентів факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації із співробітником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем.

Говорили про передумови, причини та наслідки Голодомору 1932 – 1933 р. не тільки в Україні, а й на Чернігівщині зокрема.

Указом Президента України № 374/2017 Державну премію України в галузі освіти 2017 року у номінації «Вища освіта» за роботу «Науково-теоретичні, методичні та технологічні аспекти комплексної ІТ – підтримки діяльності інноваційного університету» присуджено колективу науковців Чернігівського національного технологічного університету у складі:

  • Шкарлета Сергія Миколайовича – ректора університету;
  • Казимира Володимира Вікторовича – проректора з наукової роботи;
  • Іванця Сергія Анатолійовича – декана факультету електронних та інформаційних технологій;
  • Литвинова Віталія Васильовича – завідувача кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії;

та колективу науковців Сумського державного університету.

Багатотисячний колектив студентів та співробітників університету вітає лауреатів та бажає подальших творчих здобутків задля розвитку Чернігівського національного технологічного університету та системи вищої освіти в цілому!

Компанія Clarivate Analytics, якій належить платформа Web of Science запрошує на першу серію вебінарів українською, про ресурси платформи Web of Science для наукової діяльності 28-30 листопада 2017 року.

Початок о 16.15. за київським часом. Тривалість кожного 1 година. Участь безкоштовна. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний за відповідними посиланнями. Можна обрати лише той що зацікавив, або відвідати усі три. За 10 хвилин до початку необхідно перейти за посиланням, що отримаєте у листі після реєстрації.

23 листопада 2017 року в рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму ЧНТУ за ініціативи Міністерства культури України, та підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, проекту ЄС «Association4U» та проектів «Україна-Норвегія», «RISE – академічна доброчесність в освіті та науці» та «Quadruple Helix – формування нової конкурентоспроможної моделі вищої освіти» відбулася панельна дискусія щодо ролі креативних індустрій в регіональному інноваційному зростанні.

25 листопада біля головного навчального корпусу ЧНТУ відбулася акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті жертв голодоморів, ініціатором якої стала кафедра філософії і суспільних наук.

Відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 28 листопада 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Голодомор 1932-33 рр. в Україні», яким визнала трагічні події 30-х рр., що призвели до масового знищення людей, геноцидом українського народу.

У рамках заходів до 85-х роковин трагедії студенти та викладачі університету вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання та запалили символічні 33 свічки пам’яті, долучившись до всеукраїнської акції.

Але ще більше запалало сердець, бо ми знаємо свою історію, бо нам досі болить…

23 листопада 2017 року викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування (д.е.н., доц. Лавров Р.В. – куратор академічної групи, к.е.н., доц. Садчикова І.В., к.е.н., ас. Штирхун Х.І.) провели тренінг з адаптації студентів 1 курсу фінансово-економічного факультету групи ФК-171 (відео на каналі YouTube CNUT). Захід пройшов у позитивній та дружній атмосфері. Організатори підготували цікаві творчі завдання для студентів, які вони виконували з наснагою та ентузіазмом. Використання інтерактивних ігрових методів допомогло студентам краще взнати своїх одногрупників, отримати навички командної роботи та за результатами активного обговорення сформувати колективний портрет справжнього студента, глибше зрозуміти особливості та переваги студентського життя.

Чотири роки тому – 21 листопада 2017р. розпочалися події названі пізніше Революцією Гідності. Вони істотним чином змінили життя українського народу, сприяли посиленню ролі громадянського суспільства, дали потужний імпульс інтеграції нашої держави у європейський політико-правовий та соціально-економічний простір.

Яким стало українське суспільство після Євромайдану? Які його здобутки? Які прорахунки? Яким шляхом нам йди далі, використовуючи позитивний досвід і не повторюючи помилок минулого?

Такі проблеми обговорили учасники круглого столу, який відбувся 22 листопада 2017 р. у Чернігівському національному технологічному університеті.

Його учасники науковці, студентська молодь, активні громадяни м. Чернігова.

ДЕПАРТАМЕНТ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОДА
Чернігівський національний технологічний університет
ПІДПРИЄМСТВО «НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР» ПРОФСПІЛОК
Центр ґендерної освіти ЧНТУ
ГО «Спілка жінок Чернігівщини»
дискусійна платформа
 

«СВІТ БЕЗ НАСИЛЬСТВА: ПОГЛЯД МОЛОДІ»

у межах проведення Міжнародної акції «16 днів проти насильства»

25 листопада 2017 року українці та світ шанують пам’ять убитих Голодомором 1932-33 років. Національні пам’ятні заходи до роковин геноциду проходять під гаслом «Голодомор помста за свободу, помста за революцію».

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українці запалюватимуть свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях своїх осель.

Голодомор – злочин геноциду проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду у 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні».

25 листопада в Україні відзначається скорботна пам’ятна дата – День пам’яті жертв Голодомору.

Тому у цей скорботний для всього цивілізованого людства день давайте згадаємо про всіх знищених голодом.  

У цей день запаліть свічку скорботи у вікні своєї домівки!   Не забувайте про цей жертовний вогник. Хай він засвітиться і у Вашому віконці на знак пошани і скорботи. Цей вогник – символ пам’яті про всіх знищених голодом.

Запрошуємо приєднатися та взяти участь в акції всіх викладачів та студентів університету.

22 листопада 2017 року у рамках ІІ Міжнародного бізнес-форуму «Освіта – сучасний бізнес: стратегічне партнерство» Навчально-науковим інститутом економіки Чернігівського національного технологічного університету було проведено панельну дискусію «Практико-орієнтована підготовка фахівців економічних спеціальностей: потреби регіону та бізнесу». Протягом дискусії відбулась зустріч представників компаній-учасників Бізнес-форуму із науково-педагогічним і студентським колективами фінансово-економічного й обліково-економічного факультетів інституту.

Дякуємо щиро всім натхненним учасникам панельної дискусії в рамках Бізнес-форуму ЧНТУ!

21 листопада 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті стартувало проведення ІІ Міжнародного Бізнес-форуму «ОСВІТА – СУЧАСНИЙ БІЗНЕС: СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО». Учасниками першого дня заходу були представники адміністрації області та міста Чернігова, підприємств, установ і організацій різних форм підпорядкування та напрямів діяльності.

У межах виставки компаній і здобутків університету учасники заходу мали змогу ознайомитися із науковими розробками та бізнес-пропозиціями кафедр вищого навчального закладу, а також представити свої організації.

Також мало місце проведення трьох фундаментальних панельних дискусій «Менеджмент і адміністрування у виробничій сфері», «Машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт», «Електронні та інформаційні технології, інновації в техніці», де науково-педагогічний і студентські колективи Навчально-наукового інституту управління та адміністрування, а також Навчально-наукового інституту технологій мали змогу більш тісно поспілкуватися щодо форм можливого співробітництва за конкретними напрямами діяльності, перспектив співпраці, проведення взаємних презентації та ін.

Лист-запрошення

Інформуємо Вас, що 23 листопада в рамках проведення Міжнародного бізнес-форуму ЧНТУ в Чернігові (вул. Козацька, 1, корпус 8, ауд.110), відбудеться панельна дискусія, консультації зі стейкхолдерами та бізнес-консультації щодо ролі креативних індустрій в регіональному інноваційному зростанні.

Заходи здійснюються за підтримки Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Проекту з підтримки впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС «Association4U» та Проекту «Україна-Норвегія» із соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей.

Предметом обговорення стане майбутнє Чернігівщини та інноваційні драйвери розвитку нашого регіону.

21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи.

Сьогодні ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі.

У скрутний час, згуртовані ідеями європейської інтеграції та суверенності нашої держави, ми повинні зберегти незламний дух нашого вільного народу, адже саме єдність і волелюбність робить нас гідними нащадками своїх предків.

Наснаги нам усім у побудові вільної, гідної та процвітаючої нової України! Віри в краще майбутнє, успішної реалізації цілей та здійснення мрій! Нехай назавжди залишаться у минулому сльози, пролиті у тяжкі часи, а в кожній українській родині панує мир та радість!

Слава Україні!

16 листопада в ЧНТУ пройшли Урочистості з нагоди Міжнародного дня студентів, де були оголошені результати конкурсу «Кращий студент ЧНТУ 2017», проведення якого вже стало доброю традицією в університеті.

З вітальним словом до колективу ЧНТУ звернулися ректор Сергій Миколайович Шкарлет та Чернігівський міський голова Владислав Анатолійович Атрошенко. З нагоди Міжнародного дня студентів найактивнішим та найстараннішим студентам були вручені подяки ректора.

Цього року у 7 номінаціях конкурсу «Кращий студент ЧНТУ» загалом взяли участь 49 студентів. Номінанти, серед яких експертні конкурсні комісії обирали найкращих, представили свої напрацювання здобутки за минулий навчальний рік.

Чернігівський національний технологічний університет, Центр ґендерної освіти ЧНТУОГОЛОШУЮТЬ КОНКУРС ЕСЕ «Ґендерна рівність: міфи і реалії»

З метою привернення уваги громадськості до проблем насильства у соціальному середовищі, формування ґендерної чутливості у молодого покоління, підтримки творчо обдарованої студентської молоді, в рамках проведення щорічної Міжнародної акції «16 днів проти насильства», відбудеться конкурс есе за темою «Ґендерна рівність: міфи і реалії».
До участі запрошуються студенти та викладачі всіх факультетів.

16 листопада 2017 р. з нагоди Міжнародного дня філософії-2017 в ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбувся Брейн-ринг, який організували і провели викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та студенти юридичного факультету, факультету життєдіяльності природокористування і туризму, факультету соціальних технологій, оздоровлення і реабілітації.

В рамках щорічної Міжнародної акції «16 днів проти насильства», відбудеться низка заходів, з планом проведення котрих можна ознайомитися на сайті ЧНТУ – сторінка Центр ґендерної освіти ЧНТУ.

На сторінці також розміщена інформація для кураторів (посилання на сторінці ЦҐО ЧНТУ «На допомогу кураторам: презентація, додаткова інформація»), яку вони можуть використовувати при проведенні кураторських годин (укладач – доцент Герасименко О.В., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін).

До участі в акції запрошуються студенти та викладачі університету, усі небайдужі!

ОГОЛОШЕННЯ