ua en

23 грудня 2016 року відбулася V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція студентів, аспірантів та молодих учених  «Інноваційний розвиток  інформаційного суспільства: економіко-управлінські, правові та соціокультурні аспекти».

У конференції взяли участь науковці українських університетів, а також зарубіжних ВНЗ -  Гомельського державного університету ім. Ф. Скорини, Гомельського філіалу Міжнародного університету «МИТСО», Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, Карагандинського державного технічного університету, Інституту менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія).

20 грудня 2016 року студенти ЧНТУ обирали представницькі та виконавчі органи студентського самоврядування на факультетських рівнях.

Дільничні комісії були розміщені на 4 навчальних корпусах, голосування проводилося шляхом прямого таємного голосування.

За процесом голосування та підрахунком голосів на всіх дільницях спостерігали представники від кандидатів на посади голів студентських рад факультетів та спостерігачі.

Вітаємо обраних студентів та бажаємо їм нових успіхів і перемог, наснаги і натхнення на шляху розбудови студентського самоврядування та процвітання нашої Альма-матер!

22 грудня 2016 року з нагоди відзначення  професійного свята працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, дня визнання заслуг працівників енергетичної промисловості в економічному розвитку, удосконалюванні й підтримці повсякденного життя населення - Дня енергетика - у стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася зустріч з Головою Правління Ткачем Володимиром Івановичем і керівним складом ПАТ «Чернігівобленерго».

Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд «Боруссія», Коллегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського, запрошують активних взяти участь у Програмі Study Tours to Poland (STP).

ЩО ТАКЕ STP?

Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички.

Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей. Це також час на отримання нового досвіду та можливість ділитися з іншими вже здобутим. А ще можливість будувати спільні плани та мріяти про майбутнє.

15.12.2016 року у Чернігівській міській раді відбувся фінальний захист проектів активних громадян міста Чернігова.

Вітаючи учасників конкурсу, заступник міського голови Олександр Ломако підкреслив, що «дуже важливо залучити ініціативи громади, так ми разом зможемо сприяти розвитку нашого рідного міста». 

Презентація проектів проходила в рамках конкурсу розвитку локальної громади та туристичної привабливості міста Чернігова. Цей конкурс запроваджено та реалізується Чернігівською міською радою разом з Британською радою в Україні.

15 грудня 2016 року доцентами кафедри аграрних технологій та лісового господарства факультету життєдіяльності, природокористування і туризму С.В. Мельниковим та Л.В. Дем’яненко було проведено практичне заняття зі студентами 4 курсу спеціальності «Агрономія» на підприємстві ЗАТ «Насіння Чернігівщини», яке займається первинною переробкою насіння гірчиці та її реалізацією на території України та експортом до країн ЄС.

Представництво ЄС в Україні оголосило набір заявок на 17 сесію EU Study Days (Єврошкола). Захід відбудеться з 16 по 19 лютого в Вінниці та зорієнтований на студентів та нещодавніх випускників з усіх регіонів України.

Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно заповнити онлайн-анкету, яку Ви знайдете на сайті: eeas.europa.eu/delegations/ukraine/16588/-----17-----eu-study-days_uk.

Кінцева дата подання заявок – 27 січня 2017 року, 23:00.

19 грудня 2016 року, в перший день проведення виборів до представницьких та виконавчих органів студентського самоврядування ЧНТУ, студенти нашого університету обирали Голову Студентської ради ЧНТУ та членів Студентської ради ЧНТУ шляхом прямого таємного голосування.

Дільничні комісії були розміщені на 4 навчальних корпусах.

Загалом по університету участь у виборах взяли 1364 студенти як денної, так і заочної форми навчання. За процесом голосування та підрахунком голосів на всіх дільницях спостерігали представники від кандидатів на посаду Голови Студентської ради ЧНТУ та спостерігачі.

17 грудня наші студентки Марія Гаврик (ФПМУЯЖ) та Марина Надточей (ФЕІТ) (керівник Дейнеко О.О) достойно представили ЧНТУ в м. Києві на Всеукраїнському Фестивалі «Сяйво Первоцвітів», зайнявши ІІ та ІІІ місце!

Вітаємо дівчат!

Майже цілий рік команда КВН ЧНТУ «Харлі Квин» боролася за звання фіналіста Чернігівської Ліги КВН.

І нарешті, 17 грудня відбулася фінальна битва команд з різних міст України.

Вітаємо наших студентів з почесним другим місцем!

Із метою поглиблення співробітництва Чернігівського національного технологічного університету з ПАТ "Миронівський хлібопродукт", покращення якості практичних знань і професійної підготовки студентів нашого університету 14 грудня 2016 р. відбулася зустріч представників даного публічного акціонерного товариства з м. Києва зі студентами 3-5 курсів наступних напрямів і спеціальностей: Агрономія; Харчові технології; Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Представник компанії розповіла про запровадження проекту «Почни кар’єру з МХП» та професійні можливості для молодих фахівців.

14 грудня у ЧНТУ відбулися Урочистості з нагоди підведення підсумків та нагородження переможців II фестивалю учнівської молоді «Сонячні промені – 2016» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Чернігова, який проводився за підтримки міського голови Владислава Атрошенка в рамках регіонального проекту «Університет в житті міста».

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся ректор ЧНТУ Сергій Шкарлет. Свої щирі побажання на адресу педагогів та учнів висловив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Фестиваль проводився з метою самореалізації талановитої молоді та активізації її творчого потенціалу, виховання в молоді патріотизму, любові до рідного міста, до України.

Чернігівський національний технологічний університет у партнерстві з Лодзьким технологічним університетом (Польща) оголошує конкурс серед науково-педагогічних працівників на отримання гранту для проходження стажування у 2016-2016 н.р. за спеціалізацією «Менеджмент організацій і адміністрування у виробничій сфері».

Для у часті в конкурсі необхідно заповнити та надіслати до 23.12.2016 року на e-mail міжнародного відділу

15 грудня о 16.00  в актовій залі ЧНТУ (вул. Шевченка, 95) відбудеться урочисте вручення дипломів ректором ЧНТУ Шкарлетом Сергієм Миколайовичем та військовим  аташе Норвегії в Україні, капітаном другого рангу Хансом Петтером Мідттуном слухачам професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія».  Запрошуємо всіх бажаючих.

До уваги студентів та науково-педагогічних працівників університету!

В рамках проекту «Україна-Норвегія» 15 грудня об 11.00 відбудеться відкриття норвезького класу в корпусі №8 (вул. Козацька 1). Запрошуємо студентів та працівників університету на урочисте відкриття.

За результатами роботи круглого столу «Чоловічий і жіночий світи: пошуки гармонії» було прийнято рішення підготувати Збірку матеріалів круглого столу.

Вимоги до публікацій

Вимоги оформлення: обсяг матеріалів до 5-ти сторінок тексту формату А-4 (до 70 знаків у рядку, до 30 рядків на сторінку).

Матеріали подаються українською мовою на електронних носіях, шрифт – Times New Roman 14, формат Windows Word 6.0 – 7.0.

УВАГА!

Інформаційний центр ЄС ЧНТУ запрошує працівників та студентів університету прийняти участь у церемонії відкриття Інформаційного центру інституту д-ра Яна-У. Сандала (Норвегія) Чернігівського національного технологічного університету. Даний захід відбудеться 14 грудня 2016 р. о 10.00 у приміщенні Інформаційного центру ЄС ЧНТУ (читальна зала бібліотеки ЧНТУ, І-137).

За ініціативи Центру ґендерної освіти ЧНТУ, в рамках Міжнародної акції «16 днів проти насилля», 8 грудня для студентів ННІ Технологій була представлена лекція-презентація «Покоління прав людини». Її провели магістранти юридичного факультету Авраменко Юлія та Скрипка Олексій під керівництвом кандидата юридичних наук, доцента Марущак Наталії Володимирівни.

Зустріч була приурочена Дню прав людини, який буде відзначатися 10 грудня, в межах зазначеної акції. В цей день в 1948 році ООН прийняла «Загальну декларацію прав людини», що стало однією з найбільш значущих подій ХХ ст. Цей документ затвердив природно-правову концепцію прав людини та визначив каталог універсальних прав і свобод. Студенти змогли познайомитися зі складним і тривалим шляхом визнання громадянських прав та свобод сучасної людини.

7 грудня відбулося засідання кіноклубу. Центр ґендерної освіти ЧНТУ, в рамках акції «16 днів проти насильства», запропонував переглянути художній фільм за цією тематикою. Шляхом голосування на сторінці кіноклубу було вирішено подивитися “З ворогом у ліжку” (1991 р.). Відомі актори, захоплюючий сюжет сприяли жвавому інтересу глядачів. Але жанр стрічки – кримінальний трилер, під час перегляду тримав аудиторію у напрузі.

Після демонстрації фільму відбулося обговорення. Кожен мав змогу висловити своє враження. Студенти звернули увагу, що в фільмі піднімається проблема не лише насильства чоловіка над дружиною, чоловіка над жінкою, а й людини над людиною. Юні глядачі тонко відчули, що у цій драматичній історії наголос робиться на тому, що не можна ставитися до іншої особистості як до речі, люди повинні поважати один одного, а це, в свою чергу, є запорукою щастя кожного. Згадали і про ґедерний паритет, і про Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). Загалом перегляд був надзвичайно змістовним і цікавим для молоді.

На запрошення Безкоштовних курсів української мови до Чернігова завітає Леся Воронюк, продюсер, автор ідеї, сценарист, із презентацією фільму "Спадок нації".

Показ відбудеться 10.12.2016 о 13 год. в КМЦ (колишній кінотеатр Щорса). Фільм розповідає про значення вишивки для національної культури та для тих, хто зараз бореться за Україну на Сході, а також тих, хто відстоював українську ідею в минулому. "Спадок нації" уже побачили у багатьох містах та містечках України, а також у Німеччині, Франції, Бельгії, Чехії, Іспанії, Італії, Греції, ОАЕ та Білорусі.

Відбулося постановочне судове засідання за участю студентів груп ПР-133, ПР-134 юридичного факультету. Даний захід проходив 23 листопада 2016 в межах декади Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ.

Студенти розглянули судову справу у кримінальному провадженні за ч. 3 ст 185 (крадіжка).

ОГОЛОШЕННЯ