ua en

Напередодні сумної річниці - 75 років Корюківській трагедії - в ЧНТУ відбувся круглий стіл «Попіл загиблих стукає в наші серця.

Участь у засіданні круглого столу взяли Бутко С.В., Горобець С.М.- співробітники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, викладачі кафедри філософії і суспільних наук, студенти ЧНТУ.

З 3 по 4 березня 2018 року в місті Івано-Франківськ проходив ХХІ Всеукраїнський волейбольний турнір серед жіночих команд пам’яті Богдана Завальського в якому прийняло участь 10 команд з п’яти областей України. В цьому турнірі прийняла участь і наша студентська волейбольна команда «Юрист».

Після напружених фінальних ігор команда Чернігівського національного технологічного університету посіла ІІІ місце .

Вітаємо дівчат, бажаємо міцного здоров’я та подальших перемог!

Міністерство освіти і науки України і Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки
оголошують конкурс українсько-чеських науково-дослідних проектів.

Переможці конкурсу зможуть реалізувати проект у 2019-2020 роках.
Прийом заявок на конкурс - з 1 березня до 30 квітня 2018 року

28 лютого 2018 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл «Від України 2030 до регіональних стратегій». Захід мав на меті обговорення питаннь забезпечення та створення необхідних умов розвитку Чернігівщини у контексті бачення України-2030 та механізмів, запропонованих Доктриною збалансованого розвитку «Україна 2030». Ініціатором зустрічі стала Аналітична платформа стратегічних комунікацій (м. Київ). Модератором наукової дискусії була Гонта О.І., директор ННІ економіки ЧНТУ, д.е.н., професор.

Серед учасників круглого столу були науковці ЧНТУ, представники Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, представники бізнесу.

Символічно, що саме в перший день весни – 1 березня, до університету на презентацію проекту «Почни весну з ЧНТУ!» завітали лідери учнівського самоврядування.

Після розповіді проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Ольги Євгенівни Мельник про заплановані заходи на шкільну молодь чекав інтерактив з елементами тренінгу, модераторами якого виступили викладачі факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації на чолі із в.о. декана Надією Сергіївною Левицькою.

Завершилася презентація чаюванням та неформальним спілкуванням представників учнівського самоврядування та Студентської ради ЧНТУ.

Маємо перші результати співпраці між кафедрою маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ та ПрАТ «Берегиня» – вивчення споживчої аудиторії шляхом проведення польового маркетингового дослідження.

Анкета для опитування була розроблена спільно кафедрою маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ та ПрАТ «Берегиня», яка місить 10 актуальних питань, що дозволило не витрачати багато часу на відповіді. Метою проведення анкетування стало визначення профілю потенційного споживача та відповідності продукції ТМ «Берегиня» потребам і побажанням покупців.

Опитування face to face мешканців та гостей Чернігова проводилось студентами-маркетологами 2 березня 2018 року під час XVI Обласного ярмарку «Що може жінка», який проходив у ТРЦ «Мегацентр».

У зв’язку з несприятливими погодними умовами, скороченим робочим тижнем, враховуючи те, що студенти університету, які проживають в гуртожитку, виїхали 02.03.2018 р. на додаткові канікули на кризовий період, та незважаючи на рішення Кризового комітету Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 3 березня 2018 року та беручи до уваги лист Міністерство освіти і науки України від 03.03.2018 р. № 1/11-2386, додаткові канікули для студентів денної форми навчання з 03 березня 2018 р. по 07 березня 2018 р. не скасовуються (див. розпорядження ректора університету від 02.03.2018 р. № 09 «Про зміни у освітньому процесі»).

Учні та студенти закладів освіти України (шкіл, коледжів, технікумів, училищ, інститутів, університетів та ін.) запрошуються долучитися до конкурсу, створивши соціальний відеоролик, який мотивуватиме до відповідального, чесного навчання, відображатиме важливість якісної освіти у сучасному суспільстві та неприпустимість толерування випадків недоброчесності (списування, плагіату, хабарництва, кумівства, використання службового становища для особистих цілей тощо) під час академічного процесу та у житті. 

Відповідно до наказу начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА від 02.03.2018 р. № 98 «Про призупинення освітнього процесу у закладах освіти на період кризової ситуації» та розпорядження ректора університету від 02.03.2018 р. № 09 «Про зміни у освітньому процесі» з метою зменшення витрат на тепло-, енергоносії в період кризової ситуації з 03 березня 2018 р. по 07 березня 2018 р. встановлено додаткові канікули для студентів денної форми навчання.

Навчальні заняття, які за розкладом були заплановані на 03.03.2018 р., 05.03.2018 р., 06.03.2018 р., 07.03.2018 р. будуть перенесені на інші дні.

Цент гендерної освіти ЧНТУ пропонує кураторам використовувати "Календар знаменних дат жіночої історії " у проведенні кураторських годин до Дня боротьби за прова жінок і міжнародний мир (8 березня)

Центр гендерної освіти ЧНТУ спільно з кафедрою теорії та історії держави і права і кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін до Дня боротьби за права жінок і міжнародний мир 12 березня 2018 р. проводять круглий стіл "Покоління прав людини: жіночий вимір". До участі запрошуються студенти, магістранти, аспіранти, викладачі університету та всі небайдужі.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України у Обласному молодіжному центрі Чернігівської обласної ради було проведено низку пам’ятних заходів до Дня Героїв Небесної сотні, участь в яких взяла і студентська молодь ЧНТУ.

Студенти-маркетологи на запрошення депутата Верховної Ради України Анни Романової завітали 26 лютого 2018 року до історичної будівлі єдиного законодавчого органу державної влади України.

Вдячні за запрошення на екскурсію до Верховної Ради України нашій землячці народному депутату Анні Романовій та надихаюче відкрите спілкування в кулуарах про шляхи до реалізації поставлених цілей шляхом саморозвитку.

На відзначення Міжнародного дня рідної мови  в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл  «Мова як чинник формування громадянської ідентичності». У заході взяли участь студенти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум»,  Академії Державної пенітенціарної служби України.

Під час круглого столу учасники обговорили різні наукові версії походження української мови та актуальні проблеми розвитку. Серед основних питань, які викликали неабияку дискусії, були: ґенеза мовного законодавства України, компаративний аналіз мовного законодавства України та країн ЄС. До обговорення доповідей активно долучилися присутні учасники круглого столу, які висловили власні погляди на порушені ораторами мовні проблеми.

21 лютого 2018 року студенти фінансово-економічного факультету ЧНТУ взяли участь у антикорупційному тренінгу-дискусії «Твій вибір – протидіяти корупції», що був організований на комунікативному майданчику громадської організації «Чернігівський Центр Прав Людини».

Майбутні фінансисти, професійна діяльність яких в тій чи іншій мірі буде пов’язана з управлінням грошовими потоками, активно дискутували на засадах "рівний-рівному" щодо потенційних ризиків виникнення корупції та її руйнівних наслідків для фінансової системи та економіки держави. В процесі невимушеної та жвавої дискусії студенти активно обмінювалися думками стосовно розуміння корупції та необхідності активної протидії молоді її виникненню.

До Дня боротьби за права жінок та міжнародний мир (8 Березня) за ініціативи Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету та громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини», за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, ГО «Ліга ділових і професійних жінок України» на базі підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області 23 лютого 2018 року була проведена дискусійна платформа «Права жінок: український політико-правовий контент».

Кафедра філософії і суспільних наук успішно завершила проект «Залучення мешканців м. Чернігова до формування громадянського суспільства», який був реалізований у 2017р. у рамках Громадського (партисипаторного) бюджету.

Спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та за підтримки Чернігівської міської ради автори проекту провели семінари, тренінги та соціологічні дослідження («Моніторинг думки чернігівців щодо життєдіяльності місцевої громади та соціально-політичної ситуації в Україні»; «Опитування щодо мовної ситуації в місті Чернігові»), учасниками яких стали більше, ніж 6000 мешканців Чернігова.

Викладачами кафедри був створений унікальний майданчик для формування практичних занять та навичок для розбудови та стабільного розвитку громадянського суспільства.

21.02.2018 р. студенти 1 курсу юридичного факультету ННІ права та соціальних технологій ЧНТУ разом із доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Оленою Герасименко взяли участь у круглому столі "Джеймс Мейс і концепція постгеноцидного суспільства".

Під час обговорення вперше переглянули новий документальний фільм - "Джеймс Мейс. Траєкторія долі". У Чернігові його презентували: українська письменниця Наталія Дзюбенко-Мейс, історики Юрій Шаповал (Київ), Роман Сербин (Монреаль), Тамара Демченко (Чернігів).

 Крім того на студентів справила незабутнє враження виставка фото та документів про Голодомор на Чернігівщині, яку підготували співробітники Державного архіву Чернігівської області.

13 лютого 2018 року відбулось підписання тристороннього меморандуму між Чернігівським національним технологічним університетом (Україна), Polska 3.0 S. A. (Польща) та Балто-Черногорською безпековою конфедерацією (Литва).

Предметом цього Меморандуму стала взаємна співпраця за такими напрямами:

  • створення  Science Shop університету;
  • подача спільних грантових пропозицій щодо кібербезпеки та безпеки об’єктів критичної енергоінфраструктури.

В рамках Меморандуму найближчим часом на базі Чернігівського національного технологічного університету буде проведено Міжнародний симпозіум з безпеки об’єктів енергетичної інфраструктури.

На замовлення Управління культури і туризму Чернігівської міської ради кафедрою маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету з 1 листопада 2017 року по 15 січня 2018 року було проведене друге маркетингове дослідження ринку в’їзних туристів Чернігова.

Офіційні результати маркетингового дослідження було презентовано 16 лютого 2018 року під час прес-конференції в Чернігівській міській раді.

За підсумками ІІ (обласного) етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка студентки Чернігівського національного технологічного університету База Катерина (юридичний факультет) та Корицька Анастасія (фінансово-економічний факультет) посіли почесне перше та третє місце серед студентів нефілологічного напряму підготовки вищих навчальних закладів Чернігівщини.

Вітаємо Катерину й Анастасію та їхнього наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

ОГОЛОШЕННЯ