ua en

9 листопада 2018 р. Індустріальний ґендерний комітет з реклами проводив у м.Чернігові семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством». Наш університет на заході представляла керівниця Центру ґендерної освіти Наталія Ємець.

Україна отримала окреме вікно для фінансування конкурсів Програми «Еразмус+» у 2019-2020 рр. Додаткове фінансування виділено за напрямом Кey Аction (KA)1 «Міжнародна кредитна мобільність» у розмірі 2,5 млн євро, напрямом Кey Аction (KA)2 «Розвиток потенціалу вищої освіти» у розмірі 2 млн євро, а також півмільйона євро – за напрямом Жан Моне. Таке рішення було прийнято ЄС за результатами розгляду відповідного звернення України

Студенти і викладачі кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ прийняли участь у Всеукраїнській екологічноій акції "Посади дерево миру!".

Мета акції – привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму.

05 листопада 2018 р. студенти третього курсу спеціальності "Туризм" (група Т-161) та представники Студентської ради ННІ Бізнесу, природокористування і туризму під керівництвом Андрєєвої Г.П. відвідали Управлінні культури і туризму Чернігівської міської ради. Відбулась креативна розмова із заступницею начальника Катериною Литвин та провідним фахівцем Мариною Леоненко. Студенти неймовірно раді свїй причетності до розвитку туризму в місті і сподіваються на подальшу співпрацю і реалізацію задуманих проектів.

5 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття Норвезько-український центр розвитку бізнес-ідей за участю Посла Королівства Норвегія в Україні Ole T. Horpestad.

Робота Центру спрямована на підтримку підприємництва, розвитку стартап-руху, надання консультаційної та організаційної допомоги слухачам та випускникам курсів професійної перепідготовки проекту «Україна-Норвегія», які мають на меті створити власний бізнес. Також Центр буде допомагати іншим особам, зацікавленим у розвитку підприємництва у Чернігівському регіоні, залучати до співпраці представників бізнесу, місцевої влади, громадських організацій, налагоджувати ефективну співпрацю з Норвезько-Українською торговою палатою.

 З метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями України і Білорусі Міністерством освіти і науки України та Державним комітетом з науки і технологій Республіки Білорусь оголошено конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр.

Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і технологій Держави Ізраїль оголошують конкурс спільних українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр. Конкурс відкрито з 1 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року

Мета конкурсу:

Конкурс проводиться з метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями обох країн.

СТАРТУВАВ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ СТУДЕНТІВ, МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ТА АСПІРАНТІВ, ЯКІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ

Студенти, молоді вчені та аспіранти, які досліджують питання збереження екології, можуть взяти участь у грантовому конкурсі та залучити ресурси для реалізації свого стартапу. Грантовий фонд пропозиції складає 70 тис гривень.

Програма дозволить молодим дослідникам запропонувати своє бачення вирішення екологічних проблем України та світу. Фіналісти та автори найкращих проектів познайомляться з досвідченими фахівцями галузі, а переможці отримають гранти.

28 жовтня за ініціативи кафедри історії та теорії держави і права, конституційного права (організатор – доцент кафедри І. Г. Карпова при сприянні зав. кафедри, доцента О. Г. Козинець) відбулась екскурсія до Батурина з відвідуванням палацу К. Розумовського, цитаделі, музею археології, будинку В. Кочубея. В екскурсії взяли участь студенти першого курсу спеціальностей ПД, ФР, КБ, МР.

31 жовня 2018 року група АГ-181 (перший курс спеціальності 201 "Агрономія") в супроводі куратора і викладачів кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ відвідали один із наймаштабніших аграрних заходів України - виставку ІнтеАгро-2018.

Окрім великої кількості нової, сучасної інформації наші студенти ще й виграли цінні призи від організаторів та учасників ІнтерАгро-2018: набір інструментів та планшет.

30 жовтня 2018 р. Центром ґендерної освіти та кафедрою соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету була організована зустріч з Оленою Стрельник, докторкою соціологічних наук, ґендерною дослідницею, стипендіаткою програми Ендрю Карнеґі (США); авторкою численних наукових та публіцистичних праць; дописувачкою ресурсів «Українська правда. Життя», «Ґендер в деталях, «Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці». Авторка презентувала свою книгу «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології».

В заході взяли участь студенти і викладачі факультету соціальних технологій і реабілітації, юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій, представники Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, органів місцевого самоврядування, громадських організацій нашого міста.

5 листопада 2018 року о 14:30 Олена Тихонюк, стипендіатка Фонду Віктора Пінчука, проведе презентацію стипендіальної програми «Завтра.UA». Студенти дізнаються про можливості та переваги програми, а також про те, як правильно подати заявку на конкурс, про етапи відбору та підтримку, яку надає Фонд.

31 жовтня 2018 року Україна всьоме відзначила Всесвітній день заощаджень. Формування заощаджень є не лише корисною звичкою для убезпечення від економічних негараздів, а й важливою складовою фінансової культури населення. Секретами розумного управління грошима ділилася в прямому радіоефері у програмі "Полудень" декан фінансово-економічного факультету ЧНТУ Людмила Ремньова.

17 жовтня 2018 року на території спортивного комплексу біля 8 корпусу Чернігівського національного технологічного університету відбулись командні змагання зі спортивного тімбілдінгу «УП–фест 2018».

Проведення заходу було ініційовано кафедрою управління персоналом та економіки праці ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ. За мету визначено оволодіння практичними основами командоутворення (тімбілдінгу) за допомогою спортивних вправ, розкриття потенціалу студентів, налагодження дружніх стосунків між студентами спеціальності «Менеджмент» спеціалізації «Управління персоналом та економіки праці» ННІ БПТ та студентами старших курсів Коледжу економіки і технологій (КЕТ) ЧНТУ.

22 жовтня завершились змагання з міні-футболу серед студентів кафедри «Аграрних технологій та лісового господарства». Кожна команда продемонструвала чудову гру, витривалість, спортивний дух та бажання перемогти.

Переможцями стала команда 3 курсу спеціальності 205 «Лісове господарство». Команді першого курсу лісівників невистачило двох забитих м’ячів для перемоги в змаганнях. Третє місце посіла команда другого курсу спеціальності 205 «Лісове господарство».

Викладачі кафедри вітають переможців і усіх учасників турніру та висловлюють щиру подяку вболівальникам, котрі завзято підтримували свої команди!

Як працюють новини на UA:Чернігів мали змогу дізнатися студенти університету 30 жовтня 2018 року.

Команда суспільного ознайомила слухачів із особливостями мовника UA: Чернігів, історією створення та можливостями стажування.

Спікерами були:

  • Алла Скорик - шеф-редактор новин телеканалу UA:ЧЕРНІГІВ,
  • Андрій Тіток - продюсер новин телеканалу UA:ЧЕРНІГІВ,
  • Вадим Соколюк - менеджер філії Чернігівського Суспільного (телеканал UA:ЧЕРНІГІВ, Українське радіо: Чернігівська хвиля),
  • Артем Шелковий - продюсер філії Чернігівського Суспільного (телеканал UA:ЧЕРНІГІВ, Українське радіо: Чернігівська хвиля).

16-19 жовтня 2018 р. у Києві відбувся перший Креативний Кампус «ВИЩЕ», за програмою професійного розвитку: «Розвиток компетентнісного навчання та викладання», в якому приймали участь 58 викладачів із 12 регіонів України, в тому числі й з м. Чернігова. Організаторами довгоочікуваного заходу виступили Національний університет «Києво-Могилянська академія», Pearson Ukraine, Міністерство освіти і науки України, British Council Ukraine, DINTERNAL Education

Чернігівський національний технологічний університет представляли декан фінансово-економічного факультету, к.е.н., професор Ремньова Л.М., завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права, к.і.н., доцент Козинець О.Г. та доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права, к.і.н., доцент Нітченко А.Г.

Впроваджуємо у навчальний процес нові, креативні форми роботи - "смачні" семінари: вивчаємо історико-етнографічні регіони України (історію, національні традиції, фольклор, національне регіональне харчування і т. п.), виступаємо з рефератами та презентаціями, а потім куштуємо якусь із національних страв кожного з регіонів - поліську печеню, чи подільські вергуни, або закарпатські кіфлики чи волинський пиріг із чорницями та багато інших смаколиків.

Кожний рік, 25 жовтня суспільство України, відмічає професійне свято працівників сфери ринкової економіки - День маркетолога. В Україні це свято, нажаль, не офіційне, але це не завадило кафедрі маркетингу, PR-технологій та логістики Чернігівського національного технологічного університету його відсвяткувати.

Вперше в історії нашого університету, 24 жовтня 2018 року відбулася битва маркетологів, в якій взяли участь дві команди: збірна команда спеціальності «Маркетинг» ННІ бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ «Познячки» та збірна команда спеціальності «Маркетинг» Коледжу економіки та технологій ЧНТУ «Зірки продажу».

25-26 жовтня 2018 року у м. Гомель (Республіка Білорусь) відбувся І форум регіонів України та Республіки Білорусь за участі президентів обох країн.

Метою форуму стало представлення економічного потенціалу регіонів України та Білорусі, а також розбудова нових ініціатив і форм економічного, інвестиційного, науково-технічного та культурного співробітництва на міжрегіональному рівні.

25 жовтня під час Ділової ради відбулася церемонія підписання двосторонніх документів про співпрацю за участі ректора Чернігівського національного технологічного університету Шкарлета С.М. та ректора Гомельського державного технічного університету ім. П.О. Сухого Тимошина С.І.

ОГОЛОШЕННЯ