ua en
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
І голос твій нам душі окриля!
Востане у новій красі, проживши лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля…

7 березня в ЧНТУ у межах святкування «Шевченківської весни» відбувся перегляд та обговорення біографічного фільму «Мій Шевченко», присвяченого постаті великого генія українського народу - Тараса Шевченка. Учасники заходу мали змогу переглянути фільм, у якому творці намагалися нешаблонно показати справжнього Кобзаря, ведучи глядача від невеличкої хати в Моринцях до Чернечої гори біля Канева, де похований Тарас Шевченко.

Тарас Шевченко був справжнім українським пророком, а майбутнє України можна прочитати у рядках його творів.

6 березня у межах святкування «Шевченківської весни» у ЧНТУ відбувся круглий стіл «Тарас Шевченко: мислитель, пророк і символ України» з нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Організатором заходу виступила кафедра філософії і суспільних наук.

Метою заходу було окреслити роль і значення поета, письменника, художника, тонкого знавця людської психології й справжнього патріота для його сучасників та прийдешніх поколінь через призму наукової інтерпретації багатогранного творчого доробку великого генія.

12 березня 2019 року до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги завітали доцент кафедри соціальної роботи Олена Герасименко та студенти ІІ курсу факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ.

В ході заходу студентам провели екскурсію по Чернігівському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, розповіли про завдання Центру, порядок надання безоплатної правової допомоги, роботу відділів. Директор Центру Володимир Бобруйко обговорив з студентами найактуальніші правові питання з якими до Центру звертаються клієнти: питання прав людини, прав виборців, організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, порядок притягнення до відповідальності за вчинений булінг та способи поновлення порушених прав і свобод людини.

Партнерство «Відкритий Уряд» - багатостороння міжнародна Ініціатива, що покликана об’єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Міжнародна ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» створена 20 вересня 2011 року в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН. Україна приєдналась до ініціативи в числі перших (листопад 2011 року). З 2018 року за пропозицією Керівного комітету Ініціативи відбуваються Тижні Відкритого Уряду в країнах-учасниках.

12 березня 2019 року до участі в Тижні Відкритого Уряду в Україні долучились викладачі та студенти кафедри публічного управління та менеджменту організацій ЧНТУ.

З 11 по 17 березня 2019 р. за ініціативою Керівного комітету "Партнерство Відкритий Уряд" у країнах - учасницях Ініціативи оголошено Тиждень Відкритого Уряду.

В рамках Тижня студенти ННІ права і соціальних технологій мали можливість послухати лекцію-презентацію волонтерки Центру гендерної освіти ЧНТУ доц.кафедри соціальної роботи Н.В. Шакун на тему:"Місцеве самоврядування. Крок до ефективності".

5 березня 2019 року волонтерка Центру гендерної освіти ЧНТУ, кандидат юридичних наук, доцент кафедри трудового права, адміністративного права та процесу Литвиненко В.М. взяла участь у дискусії на тему «Реальність захищати права жінок та дівчат».

Захід організований Всеукраїнською громадською організацією «Центр “Розвиток демократії”» та громадською організацією «Чернігівська правозахисна спілка». Дискусія проводилась у межах проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні».

Веб-портал UniRank, який представляє неакадемічний рейтинг вищих навчальних закладів світу, виходячи з популярності їхніх офіційних веб-сайтів, оприлюднив рейтинг 2019 року. За даними рейтингу UniRank, ЧНТУ посідає 40 позицію (серед 171 ЗВО України), підтверджуючи свою приналежність до 50 кращих ЗВО України. Необхідно відзначити, що в минулому році університет посідав 49 місце в рейтингу.

В обласному відділенні Малої академії наук (МАН) учнівської молоді відбувся ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт. Кафедра Електроніки автоматики та робототехніки (ЕАРМ) ЧНТУ приймала в цьому заході активну участь. Так, у відділенні технічних наук головою конкурсної комісії працював доцент кафедри ЕАРМ ЧНТУ, к.т.н., доцент,Ревко Анатолій Сергійович. Також було представлено декілька наукових робіт, виконаних під керівництвом науковців з ЧНТУ. Зокрема, в секції «Науково-технічна творчість та винахідництво» була представлена конкурсна науково-дослідницька робота учня 9-А класу Чернігівського ліцею №32 Клочка Костянтина: «Науково-навчальний програмний пакет для дослідження лінійних та нелінійних електронних кіл». Науковими керівниками Костянтина є керівник гуртка «Робототехніка», студент 1-го курсу магістратури кафедри ЕАРМ Димерець Андрій Віталійович та к.т.н., старший викладач кафедри ЕАРМ Городній Олексій Миколайович. Дана робота була впроваджена в навчальний процес Чернігівського ліцею №32, про що є відповідний акт впровадження, підтверджений комісією фахівців з ЧНТУ, методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради та ліцею №32.

Сьогодні представниці прекрасної половини людства працюють у всіх сферах життя нашої держави. Професіоналізм, відповідальність і відданість своїй справі допомогли жінкам досягти великих висот у всіх сферах, особливо на освітянській ниві.

Ваша материнська турбота, увага і чуйність все життя супроводжують дітей, а підтримка і розуміння надихають чоловіків на мужні вчинки. Ви даруєте нам силу і натхнення, мудрість і любов.

Бажаємо Вам щастя, здоров’я, любові, теплоти і добра. Миру та радості Вам і Вашим сім’ям, здійснення всіх бажань, невичерпної енергії, яскравих вражень, кар'єрних успіхів і достатку.

З повагою
Адміністрація ЧНТУ

28 лютого 2019 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття  академічного стартап-клубу YEP ЧНТУ. Мережа YEP стала членом UBI Global Network, однією з 600 інкубаційних програм з 70 країн світу, що відповідають найвищим світовим стандартам підприємницької освіти. YEP став найкращим проектом на конкурсі ініціатив, що розбудовують стартап-екосистему міст і взяв участь у The Next Web Startup City Summit 2017 в Амстердамі. Для розвитку стартап культури та сталого розвитку університетів, командою YEP створена мережа підприємницьких клубів, метою яких є розвиток критичного мислення у студентів та системна робота над створенням стартапів в університетах.

06 березня відбулась зустріч студентів із директором  Чернігівського місцевого центру з надання БВПД  Володимиром  Бобруйко, заступником директора регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олесею Пирковською та громадським омбудсменом з захисту виборчих прав у Чернігівській області ВГО «Громадська мережа «Опора» Оленою Роговою.

В ході спілкування, обговорили питання  правового регулювання виборчого процесу та порядку надання безоплатної правової допомоги.

З 27 лютого по 2 березня 2019 р. у м. Дніпрі в рамках проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» Інститутом Політичної Освіти (ІПО) у партнерстві з представництвом Фонду Конрада Аденауера було проведено навчальний семінар «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності. Від загального до конкретного. Жінки в політиці».

На підставі конкурсного відбору, враховуючи мотивацію, регіональне представництво, ІПО провів навчання для двох груп чисельністю 25 осіб кожна, які складалися з жінок-депутаток місцевих рад та громадських активісток з різних куточків України. ГО «Чернігів Європейський» та Центр гендерної освіти ЧНТУ мала честь представити доц. кафедри соціальної роботи Шакун Наталія Валеріївна.

28 лютого 2019 р. доцент кафедри філософії і суспільних наук Гаценко І.О. взяла участь у презентації сайту з вивчення української мови для іноземців «Speak Ukrainian», що відбулася в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України до Міжнародного дня рідної мови.

Сайт створено в 2018 році на замовлення Міністерства інформаційної політики України та на виконання Указу Президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови (№156/2018).

За підсумками ІІ (обласного) етапу XІX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студент факультету електронних та інформаційних технологій Мамчуровський Вячеслав посів перше місце серед студентів нефілологічного напряму підготовки вищих навчальних закладів Чернігівщини.

Вітаємо Вячеслава та його наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

28 лютого 2019 р. завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Олена Козинець та доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Алла Нітченко прийняли участь у майстер-класі Дзвенислави Новаківської «Як робити впливові презентації. Секрети наглядних, лаконічних та яскравих комунікацій», що проходив у рамках серії заходів для викладачів та тренерів від спільноти Вище та Центру інноваційного навчання та викладання Національного університету «Києво-Могилянська академія».

19-20 квітня у Києво-Могилянській академії за участю Асоціації випускників Марії Кюрі (MCAA) та Асоціації студентів і випускників Erasmus Mundus (EMA) відбудеться конференція Researchers Meet Innovators”.

Якщо Ви шукаєте можливості для розвитку і комерціалізації своєї дослідницької ідеї, працюєте в стартапі, який пов’язує наукові дослідження з промисловістю, хочете представити свою ідею або Вам просто цікаво дізнатися про поточний стан екосистеми стартапів в Україні, тоді ця подія для вас!!!

01 березня 2019 року на базі інформаційного центру ЄС в ЧНТУ Представництвом ЄС в Україні було проведено тренінг-дискусію «European projects lab for NGOs»для представників громадських організацій, що займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.

Учасники заходу мали змогу презентувати власні проекти, які отримали грантову підтримку від ЄС або поділитися своїми ідеями для грантових заявок. Також представники громадських організацій отримали експертну оцінку представлених проектних ініціатив.

01 березня 2019 року на базі інформаційного центру ЄС в ЧНТУ Представництвом ЄС в Україні було проведено семінар «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу»  було проведено для підприємців, експертів в сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.

Весна в ЧНТУ почалась зі «Стильного перезавантаження» представниць чарівної статі від головного стиліста міста Чернігова Катерини Янтарної. 05 березня 2019 року модний воркшоп «Стильне перезавантаження» об’єднав всіх дівчат та жінок із дружної родини Чернігівського національного технологічного університету: студенток, викладачок, представниць адміністративного персоналу!

Під час насиченого івенту Катерина Янтарна детально приділила увагу основним інструментам для створення гармонійного, функціонального та модного гардеробу – 2019, а також питанням формування бізнес капсули.

Запрошуємо всіх викладачів, працівників та студентів на урочистості з нагоди  Міжнародного жіночого дня, які відбудуться  07.03 о 12:00 в актовій залі ЧНТУ.

З метою виявлення, підтримки і заохочення обдарованої молоді, розвитку і реалізації творчих здібностей студентів, стимулювання їх зацікавленості до підвищення свого інтелектуального та професійного рівня, у Чернігові відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини».

Вітаємо переможницю конкурсу Кращий студент Чернігівщини (комплексна характеристика)Євжик Владилену, ННІ права і соціальних технологій, юридичний факультет.

ОГОЛОШЕННЯ