ua en

Квадрокоптер, робот-бармен, 3D-принтер - це лише частина того, з чим працюють студенти спеціальності 171 -"Електроніка" кафедри Електроніки автоматики робототехніки та мехатроніки Чернігівського національного технологічного університету. Квадрокоптер та робот-бармен були зібрані студентами, при чому активну участь у процесі створення, налагодження програмування роботів приймали студенти першого курсу.

Конкурс на отримання стипендій на навчання в Університеті Марібор (Словенія) в рамках програми Erasmus+ 

Відповідно до умов угоди у рамках програми Erasmus+ студенти ЧНТУ (ННІ економіки, ННІ технологій, ННІ бізнесу, природокористування і туризму – окремі спеціальності) мають можливість навчатися в Університеті Марібор упродовж 5 місяців у першому семестрі 2019/2020 н.р. (жовтень 2019-лютий 2020).

Переможцям конкурсу виплачуватимуть щомісячну стипендію (800 євро) та відшкодують витрати на проїзд за кошти проекту.

3-13 липня 2019 року відбувся заключний етап Українсько-Швейцарського проекту «Соціальна робота як «сейсмограф» соціальних змін і соціальних потреб», який реалізується Чернігівським національним технологічним університетом у партнерстві з Університетом прикладних наук м. Санкт-Галлен, та із залученням фахівців і студентів Гомельського державного технічного університету ім. П.О. Сухого (Білорусь) з 2018 року.

Команда-маркетологів ЧНТУ «Way to success» взяла участь у «Рекламному полігоні» та «Реклама-Фесті», що проходили з 4 по 6 липня 2019 року.

Протягом 28 годин наша команда, яка складалась з таких учасників: Красій Аліна, Рябченко Ігор, Шевченко Дмитро та керівник, доцент кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики, Забаштанська Тетяна) підготували бриф, отриманий від Офіційного Партнера – Комплексного проекту «Дивись українське» (ініціатори проекту Компанія «ВАВІЛОН» та Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!»). Творче завдання було непростим, але професійно цікавим.

19 червня 2019 для студентів спеціальності 171 "Електроніка" кафедри Електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки ЧНТУ відбулася цікава екскурсія на українсько-австрійське підприємство "ПЕТ Текнолоджис Україна.

Студенти 2, 3 та 4 курсів мали можливість наочно ознайомитися з високотехнологічним сучасним виробництвом. Захід відбувся відповідно до налагодженого співробітництва з розробниками та виробниками промислових засобів автоматизації австрійської фірми B&R.

Інформаційний освітній ресурс Освіта.ua склав консолідований рейтинг вузів України у 2019 році, який включає 240 закладів вищої освіти (http://osvita.ua/vnz/rating/51741/).

Найбільші вузи Чернігова та області розмістилися у рейтингу наступним чином:

  • Чернігівський національний технологічний університет за рік піднявся на 10 позицій та наразі посідає 51-52 місце;
  • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя – 162-163 місце;
  • Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченко – 193 місце;
  • Академія Державної пенітенціарної служби – 224-225 місце.

На базі Наукової бібліотеки ЧНТУ, в рамках реалізації проекту «Голос жінки має силу 2019» 3 липня 2019 р. відбулося п’яте блог-кафе «Техніки хобі-терапії у миротворчості».

Його учасниками були вимушені переселенці. У приязній атмосфері і невимушеному спілкуванні вони згадували про довоєнне життя, про місця, які змушені були залишити внаслідок військових дій, про друзів і знайомих, котрі залишилися на непідконтрольній території. Іноді від спогадів наверталися сльози на очі й з’являлися “мурахи” по тілу. Саме в такому спілкуванні розумієш цінність мирного неба над головою!

Вже п’ятий місяць поспіль ГО «Чернігів Європейський» у партнерстві з Чернігівським національним технологічним університетом реалізує проект «Програма по відновленню миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу 2019”». Нагадаємо, що проект здійснюється у восьми регіонах України, серед яких і Чернігівщина, Фундацією прав людини в Україні і фінансується Інститутом міжнародних культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

01 і 03 липня 2019 року в ЧНТУ свої бажані дипломи бакалаврів отримали 842 випускника, із них 54 дипломи з відзнакою.

Із вітальним словом до студентів – випускників, їх батьків та колег звернувся ректор Шкарлет С.М., зазначивши, що університет пишається своїми студентами, їхніми досягненнями, завжди пам’ятає своїх випускників і підтримує їх на професійному рівні.

Найурочистішим моментом свята стала церемонія вручення дипломів. На адресу випускників лунали привітання від директорів навчально-наукових інститутів та деканів факультетів, які по-справжньому раділи за успіхи своїх студентів.

За результатами літньої заліково-екзаменаційної сесії 2018-2019 н.р. рішенням стипендіальною комісією від 01.07.2019 р. (протокол № 08) затверджено рейтинги успішності здобувачів вищої освіти механіко-технологічного факультету; факультету електронних та інформаційних технологій; юридичного факультету; факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації; фінансово-економічного факультету; обліково-економічного факультету; ННІ будівництва; ННІ бізнесу, природокористування та туризму; ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі; центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, що додаються.

У рамках міської програми бюджету участі Центром незалежних соціологічних досліджень і соціального аудиту Чернігівського національного технологічного університету проведено соціологічне дослідження «Життя у місті Чернігові. Що думають чернігівці про умови  життя у своєму районі, на своїй вулиці».

Актуальність такого дослідження обумовлена одним із найважливіших принципів стійкого розвитку міста  -  залучення місцевої громади до співпраці, аналіз економічного та соціального середовища міста на основі отримання достовірної інформації щодо соціально-економічних умов життя містян.

Магістра групи МПЕп-181 Димерця Андрія Віталійовича з перемогою (диплом ІІ ступеня) у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю – 141 Електроенергетика, електроніка, електромеханіка, який проходив у Кременчуцькому національному університеті ім. Михайла Остроградського. Керівник роботи – к.т.н., старший викладач кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки Городній О.М.

З метою вдосконалення та активізації кураторської діяльності в загальній системі виховної роботи в університеті, підвищення ролі, престижності і мотивації кураторської діяльності вже п’ятий рік поспіль проводиться конкурс «Кращий куратор ЧНТУ».

19 червня 2019 року відбувся другий, фінальний етап цьогорічного конкурсу. Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи розглянула творчі звіти переможців першого етапу конкурсу.

Поздоровляємо доцента кафедри БРАС, к.т.н., доцента Гусева Олександра Олександровича з присвоєнням звання Senior Member IEEE за наукові досягнення! Олександр Олександрович автор понад 100 наукових статей, які внесені до науковометричних баз Scous та Web of Science, має декілька патентів України на корисні моделі.

Відомо, що особистий простір людини має величезний вплив на рівень її працездатності, настрою, мотивації та самореалізації. Саме тому студенти ЧНТУ докладають максимум зусиль аби створити творчу, креативну та надихаючу атмосферу у власній кімнаті гуртожитку. З травня по червень у гуртожитках університету проводився щорічний огляд-конкурс на кращу кімнату. При визначенні переможців журі першочергово звертало увагу на санітарно-гігієнічний стан кімнати, художньо-естетичний вигляд кімнати та забезпечення умов для навчання й відпочинку студентів.

Інформуємо студентів та абітурієнтів Чернігівського національного технологічного університету про проведення конкурсу «Розумним Бути Модно». Переможці даного конкурсу отримують гранти на оплату навчання. Запрошуємо залучитися до участі студентів всіх курсів та факультетів Чернігівського національного технологічного університету, державного замовлення та контрактної основи та поборотися за призові місця. В якості винагороди переможці отримують:

  • 1-е місце – грошовий грант на оплату річного навчання;
  • 2-е місце – грошовий грант на оплату навчання за 6 місяців;
  • 3-є місце - грошовий грант на оплату 3 місяців навчання.

*Студенти державного замовлення в разі перемоги отримають гранти у вигляді стипендій, відповідно до оплати навчання на курсі.

9 червня 2019 р. проект «Голос жінки має силу!» зробив ще один подарунок дітлахам – блог-кафе «Світ дітей & Світ батьків». На захід завітали діти-переселенці з тимчасово непідконтрольних територій та їх мами.

Практичний психолог, кандидат психологічних наук А.Л. Чепурна провела тренінгові заняття, спрямоване на гармонізацію дитячо-батьківських стосунків, підвищення самооцінки дітей і батьків, актуалізації самоаналізу учасників.

Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" (http://www.euroosvita.net/), в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (http://ireg-observatory.org/en/), презентує наступний академічний рейтинг закладів вищої освіти України III, IV рівнів акредитації "Топ-200 Україна 2019".

Студенти та викладачі ЧНТУ третій рік поспіль прийняли участь у фестивалі «Життя в стилі ЕКО», який проводить Департамент екології та природних ресурсів до Всесвітнього дня навколишнього природнього середовища. Наші студенти навчили відвідувачів правильно сортувати сміття, запропонували ряд екологічних ігор, тощо. Зазначений захід відвідали більше 700 школярів м. Чернігова та області.

Заключний тур Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за окремими спеціальностями пройшов 30 травня – 1 червня 2019 року на базі Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського.

У конкурсі взяли участь студенти з України, Данії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Китаю, Ірану, Грузії, Турції, Казахстану.

Студенти нашого університету також подали на Конкурс наукові роботи за спеціальностями: Менеджмент; Економіка; Транспортні технології; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

ОГОЛОШЕННЯ