ua en

17 листопада – Міжнародний день студента. У цей день 20 студентів Чернігівського державного технологічного університету отримали звання «Гордість університету-2011».

Конкурс «Гордість Університету» в ЧДТУ було започатковано студентською радою у 2010 році і за цей час він встиг стати традиційним.

Кращі студенти визначались у номінаціях; «Відмінник навчання», «Громадський діяч», «Науковий діяч», «Творча особистість», «Спортивні досягнення».

17-19 листопада 2011 року у Національному центрі ділового та культурного співробітництва „Український дім” відбулась XX Міжнародна спеціалізована виставка „Освіта та кар’єра – 2011” та VIІI міжнародна виставка закордонних навчальних закладів „Освіта за кордоном ”.

Виставки були проведені для залучення інтересу суспільства до освіти та поширення інформації про вакансії і консультації з проблем працевлаштування. участь у них приймали і студенти ЧДТУ.

Запрошуємо зацікавлених викладачів та студентів на чергове засідання Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб» на тему: «Податок на прибуток: розрахунок, облік і звітність – доступно про складне».

Засідання Клубу відбудеться 23 листопада 2011 року з 10.00 до 13.00 в актовому залі ЧДТУ.

16 листопада напередодні Міжнародного дня студента відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка та голови обласної ради Анатолія Мельника з іменними стипендіатами, які отримують стипендії президента України, Верховної Ради України, імені М.С.Грушевського, обласної державної адміністрації, студентською молоддю вищих навчальних закладів області.

Дорогі друзі!

Дозвольте від щирого серця привітати Вас з Днем студента!

Студентські роки назавжди залишаться у Вашій пам’яті як час пізнань і звершень, Ваші знання будуть затребувані, а молодість і талант гарантують прекрасне майбутнє. Бажаю реалізувати творчий потенціал, адже саме Вам належить вирішувати, яким буде життя в нашій країні в майбутньому. Лише об’єднавши наші зусилля ми зможемо принести стабільність і процвітання Україні. Упевнений, що кожен з вас займе в суспільстві місце, гідне визнання і пошани.

Зі святом Вас!

З повагою, народний депутат України Сергій Баранов-Мохорт

17 листопада о 18:00 в актовій залі ЧДТУ відбудеться Захід «Гордість університету».

На заході будуть відзначені кращі студенти університету, а також на всіх чекає безліч позитиву та цікавих сюрпризів. Запрошуємо всіх бажаючих!

З повагою, Студентська рада ЧДТУ

З 8 по 11 листопада 2011 року на базі Брянського державного технічного університету (БДТУ) відбувся 8 Міжнародний фестиваль студентської творчості «Мы вместе».

Участь у ньому взяла делегація Чернігівського державного технологічного університету. Делегацію очолював декан економічного факультету Цибуля Сергій Дмитрович. До складу входили: Єрмоленко Юлія, Костирєва Олександра та Лисенко Віталіна. Всі наші учасниці вибороли призові місця

В рамках фестивалю відбулися робочі зустрічі керівника делегації Цибулі С.Д. з ректоратом БДТУ, деканами факультетів, завідувачами кафедр, студентським активом з питань співпраці в освітній, науковій сферах, культурного обміну тощо, відповідно до договору про міжнародну співпрацю підписаного напередодні.

10 листопада у міському Палаці культури пройшов регіональний етап конкурсу «Кращий студент України». Це подія зібрала багато талановитих студентів та їх палких вболівальників з усієї області.

Кращі студенти Чернігова, а серед фіналістів і студенти ЧДТУ, продемонстрували свої таланти, наукові та соціальні досягнення.

17.11.2011 р. (четвер) о 16.00 в приміщенні читальної зали бібліотеки відбудеться майстер-клас О.І.Дідович з виготовлення нетрадиційного гобелену. Запрошуються всі бажаючі.

Для роботи при собі мати: нитки (ірис, муліне, штопка), ножиці, клей ПВА, пензлик, тонкий картон, основа ( грубий картон, оргаліт). Довідки за тел. 3-03-30, 166

10 листопада 2011 р. в Конференц-залі Інституту транспорту нафти відбулася Заключна конференція міжнародного проекту JSO-ERA "Крок до співпраці Україна-ЄС у дослідницькій сфері: досягнення та результати проекту JSO-ERA".

Участь у ній приймав проректор з наукової роботи, д.т.н., проф. Казимир В.В.

Серед десяти сфер наукових досліджень, які Європейський Союз визначив як пріоритетні при наданні фінансової підтримки, і в яких буде зосереджено діяльність дослідницьких мереж, є зокрема актуальні для ЧДТУ напрямки: інформаційні та комунікаційні технології, енергетика, навколишнє середовище, нові матеріали та технології виробництва.

11-13 листопада 2011 року Всеукраїнська студентська рада спільно з Волинською обласною студентською радою та Студентською радою Волинського національного університету імені Лесі Українки провели Міжнародний форум «Єдиний європейський простір вищої освіти: студентський вектор», на якому делегатами від Чернігівського державного технологічного університету були: голова Студентської ради Завгородня Наталія та представник Студентської ради Петров Євген.

Під час Форуму учасники обговорили питання академічної мобільності студентів та аспірантів, реалізацію положень Болонського процесу в Україні, а також роль органів студентського самоврядування в формуванні єдиного європейського освітнього простору.

Наприкінці жовтня 2011 року пройшов III Всеукраїнський з'їзд працівників освіти «Про стан освіти в Україні та Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки». Делегатом цього з'їзду був ректор ЧДТУ, д.е.н., професор Шкарлет С.М., який представляв не тільки наш ВНЗ, а й Чернігівську область як депутат обласної ради.

Своїми думками про досягнення і проблеми освіти, про серйозні напрацювання та сміливі перспективи він поділився з громадськістю на сторінках газети "Деснянська правда".

Міжнародним благодійним фондом "Україна 3000" оголошено VI Всеукраїнський конкурс "Новітній інтелект України". До участі у ньому запрошуються студенти, дослідники, підприємливі та соціально-активні люди.

Конкурс проходить у 4-х конкурсних номінаціях:
1.Конкурс прикладних досліджень з соціально-економічної тематики (на задані організаторами теми).
2.Конкурс бізнес-ідей.
3.Конкурс соціальних проектів.
4.Конкурс наукових робіт «Спудейські есеї».

Поздоровляємо Піцевича Кирила, студента гр.КІ-103, за зайняте 3 місце у відкритому чемпіонаті ФСТ "Динамо" України з кульової стрільби у вправі ПП-3 серед чоловіків.

Спортклуб ЧДТУ

Запрошуємо студентів останнього курсу бакалаврату та студентів магістратури (4-6 курси) прийняти участь Міжнародному конкурсі кейсів КПМГ 2012. Організатор конкурсу - KPMG - міжнародна мережа фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги.

Застосуйте свої знання, аналітичні здібності та вміння працювати у команді, щоб знайти найкраще рішення кейсу та виграти подорож до Міжнародного фіналу у Гонконзі! Ваша команда представлятиме Україну та СНД і змагатиметься з найкращими студентами з більш ніж 20 країн світу.

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України у 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Саме в цей день стартує конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щороку у ньому беруть участь студенти ЧДТУ і майже завжди стають переможцями обласного туру та учасниками всеукраїнського. Сподіваємося, що і цьогоріч серед переможців будуть і наші студенти.

А ще напередодні свята - Дня української писемності та мови – викладачі кафедри філософії на соціально-гуманітарних дисциплін провели бесіди про історію нашої мови, її лексичне та синтаксичне багатство, необхідність знання і використання в житті.

Щиро вітаємо з 65-річним ювілеєм завідувача кафедри товарознавства та комерційної діяльності Чернігівського державного технологічного університету, д.т.н., проф. Дудлу Іраїду Олександрівну!

Шануючи Ваш багатий досвід, високий професіоналізм, наукові й педагогічні досягнення бажаємо Вам, Іраїдо Олександрівно, міцного здоров'я, щастя, довголіття та нових здобутків.

Чернігівська обласна газета "Деснянська правда" від 27 жовтня опублікувала есклюзивне інтерв'ю дане Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником чернігівським журналістам.

У ньому, зокрема, відзначався високий рівень підготовки, який дає ЧДТУ своїм студентам, майже стовідсоткове працевлаштування випускників університету та активне впровадження нових напрямів підготовки студентів.

На ім'я ректора ЧДТУ надійшов лист-подяка від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної ради, у якому висловлюються слова вдячності на адресу викладачів та студентів факультету соціальної роботи за надану допомогу у проведенні концертних програм для ветеранів війни та праці, за роботу волонтерської соціальної служби "Довіра".

4 листопада 2011 року у ЧДТУ пройшов науково-практичний семінар - "Університет - школам міста", на який були запрошені керівники шкіл міста та представники Управління освіти Чернігівської міської ради.

Обговорювались актуальні питання ранньої професійної орієнтації молоді, перспективи співробітництва навчальних закладів різного рівня з метою підготовки високоосвічених і конкурентноспроможних на ринку праці фахівців та здобуття освіти за новими освітніми напрямами, що їх пропонує університет.

4 листопада 2011 року у Міністерстві освіти та науки, молоді та спорту відбулась нарада з проректорами вищих навчальних закладів щодо стану виконання бюджетної програми з навчання студентів та стажування аспірантів, наукових та науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

У нараді приймав участь проректор з наукової роботи ЧДТУ, д-р техн. наук, професор Казимир В.В.

ОГОЛОШЕННЯ