ua en

20 березня 2012 року Чернігівський державний технологічний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Сірійської Арабської Республіки в Україні Мохамед Саід Акіль.

Відбулась зустріч Посла з ректором ЧДТУ професором Шкарлетом С.М., під час якої були обговорені перспективи розширення культурних зв'язків та співробітництва у галузі науки та освіти.

Під час зустрічі зі студентами гість підкреслив, що його країна прагне миру і підтримує незалежність усіх країн свого регіону, дбає про розвиток освіти та культури, проводить політику культурної і релігійної толерантності і терпимості.

20 березня 2012 року оголошено конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном у 2012 році.

Як повідомлялося раніше в 2011 році, вперше, за особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова запроваджено бюджетну програму з навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах за кордоном.

На виконання цієї програми конкурсною комісією Міністерства у 2011 році було відібрано на навчання або стажування у провідних закордонних вищих навчальних закладах 275 осіб, з 36 вищих навчальних закладів: 106 студентів, 82 аспірантів та 87 науково-педагогічних працівників.

20 березня (вівторок) о 15.00 в читальному залі бібліотеки (І корпус) відбудеться майстер-клас Ганни Ланько з виготовлення декоративних прикрас для дачної ділянки.

Запрошуються всі бажаючі. Довідки за тел. 3-03-30, 166.

11 березня 2012 року в Чернігівському обласному драматичному театрі відбувся конкурс-шоу «Mister University-2012».

Участь у ньому брали студенти ЧДТУ: Матвієнко Андрій (юридичний факультет, 2 курс), Рекун Сергій (факультет менеджменту і підприємництва, 3 курс), Бокач Руслан (економічний факультет, 4 курс), Вертилецький Олександр (економічний факультет, 5 курс, магістратура), Хмелюк Дмитро (факультет електронних та інформаційних технологій, 4 курс).

Студенти ЧДТУ, які навчаються за напрямом підготовки "Електронні пристрої та системи", беруть участь у конкурсі Analog Design Contest. Конкурс проводить світовий виробник електронних комплектуючих Texas Instruments в рамках своєї університетської програми.

Днями були отримані повідомлення, за якими всі наші студентські команди пройшли попередній розгляд і допущені до участі в конкурсі.

З нагоди 198-ї річниці від дня народження славетного сина українського народу у Чернігівському державному технологічному університеті відбулися заходи з вшанування його пам’яті.

В студентських групах були проведені кураторські години на тему «Великий син великого народу», на семінарських заняттях з дисципліни «Історія української культури», «Філософія» студенти виступили з рефератами, доповідями присвяченими життю і творчості Т.Г.Шевченка.

Працівники бібліотеки підготували тематичну виставку «…І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій».

9 березня 2012 року викладачі, студенти університету взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шерченку.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ
з тематичного напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад»

Проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» оголошує Всеукраїнський конкурс наукових робіт з напряму «Сталий розвиток за участі місцевих громад».

До участі в конкурсі запрошуються студенти 3-6 курсів вищих навчальних закладів – партнерів Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

6 березня Чернігівський державний технологічний університет вітав представниць прекрасної статі зі святом весни і краси – 8 Березня.

Свято почалось з традиційного привітання ректора ЧДТУ Сергія Миколайовича Шкарлета і продовжилось чудовим концертом, який підготували талановиті студенти університету.

Висловлюємо вдячність організаторам свята, які подарували всім присутнім чудовий передсвятковий настрій.

Дорогі жінки, матері, дружини, кохані!

Від щирого серця вітаємо Вас зі святом весни і краси - 8 Березня. Сердечно бажаємо Вам щастя, усмішок, здоров'я.

Нехай усі Ваші дні будуть сонячними і радісними, доля незмінно усміхається вам і дарує впевненість.

Нехай завжди у Вашому домі будуть спокій та добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких.

З 06.03.2012 року в читальному залі бібліотеки університету експонується виставка художньої фотографії Олександра Тасиця „Чернігівські красуні” та виставка прикладних робіт Ганни Ланько „Моя улюблена дача”.

Запрошуються всі бажаючі. Довідки за тел. 3-03-30.

З 27 лютого по 4 березня 2012 року у місті Львів проходив Чемпіонат України з кульової стрільби. 2 місце виборов студент факультету менеджменту та підприємництва Чернігівського державного технологічного університету Юрій Попружний.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

З 5.03.12 по 9.03.12 у інформаційно-бібліографічному відділі (кімн.138) працюватиме книжкова виставка, присвячена 8 Березня.

Запрошуємо відвідати її всіх бажаючих.

З глибоким сумом повідомляємо, що 4 березня 2012 року пішов від нас завідувач кафедри соціології та психології соціального та особистісного самовизначення Чернігівського державного технологічного університету Валентин Юліанович Кондович.

Він залишив про себе добру пам'ять у серцях друзів, колег, студентів. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.

Світла пам'ять про Валентина Юліановича Кондовича назавжди збережеться в серцях усіх, хто його знав.

Кафедра філології Чернігівського державного технологічного університету запрошує прийняти участь у науково-практичному семінарі «Сучасні тенденції розвитку іншомовної освіти у середній та вищій школі: стан, проблеми, перспективи».

До участі в семінарі запрошуються: викладачі немовних ВНЗ України, молоді науковці, аспіранти, магістранти та вчителі середніх навчальних закладів.

У журналі «Економіст» за січень 2012 року опублікована стаття д.е.н., проф. Сергія Миколайовича Шкарлета «ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ БІНАРНОГО ТИПУ», у якій аналізуються проблеми розвитку економіки України, забезпечення надійності та ефективності функціонування держави та розглядаються нові підходи до розробки дієвої Стратегії сталого розвитку.

Чернігівський державний технологічний університет 23-24 травня 2012 проводить ІІ міжнародну науково-практичну конференцію «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів і систем», співзасновниками якої є: Чернігівський державний технологічний університет, Oerlikon Barmag GmbH, Німеччина, Інститут інформаційно-діагностичних систем Національного авіаційного університету (м. Київ), ВАТ «БАХ-Инжиниринг».

Запрошуємо до участі у конференції у якості співзасновників та членів науково-програмного комітету підприємства Чернігівщини, провідні наукові та навчальні заклади.

Ваші пропозиції щодо розширення тематики конференції будуть розглянуті і з вдячністю прийняті.

Кафедра гуманітарних дисциплін на базі факультету соціальної роботи ЧДТУ провела ряд заходів у рамках «Тижня соціальної справедливості» (з 20 по 27 лютого).

В рамках тижня були проведені такі заходи:
- радіогазета «Соціальна справедливість як найважливіша цінність людини і суспільства»;
- виставка постерів «Соціальна справедливість очима студентів»;
- анкетування студентів «Соціальна справедливість у нашому житті»;
- благодійна акція «Рука допомоги» (були зібрані кошти для допомоги бездомним людям міста Чернігова );
- фотовиставка «Чорне і біле: реалії нашого життя»;
- виховна година в групах на тему: “Соціальна справедливість”.

11 березня о 18.00 в обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г Шевченка відбудеться перший загальноміський конкурс краси серед юнаків вищих навчальних закладів міста "Mister UNIVERSITY". Найгарніші, найталановитіші та найсексуальніші учасники конкурсу подарують жінкам незабутні враження та емоції, адже тематика конкурсу "Все заради жіночої втіхи"!

Прийди і підтримай своїх друзів, однокурсників і просто гарних та хороших хлопців!

21 лютого в клубі Кабінету Міністрів України Микола Азаров провів чергову зустріч, присвячену обговоренню проекту Закону «Про вищу освіту». У засіданні взяли участь ректори провідних ВНЗ країни, серед яких був і ректор ЧДТУ професор С.М.Шкарлет, представники студентського самоврядування і громадських організацій.

Учасники зустрічі поділились своїми думками з приводу вдосконаленого проекту закону на сторінках газети «Освіта України».

27 лютого 2012 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук старшого викладача кафедри товарознавства та комерційної діяльності Хребтань Олени Борисівни за спеціальністю 05.18.15 - товарознавство.

Науковий керівник – д.т.н., проф. Дудла І.О.

Захист відбувся у Київському національному торговельно-економічному університеті .

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

В понеділок 27 лютого 2012 року о 19.00 на Чернігівському телебаченні було показане інтерв'ю з викладачами кафедри промислової електроніки Чернігівського державного технологічного університету, які проходили стажування у Гліндворському університеті, що розташований у валлійському місті Рексхем, у якому вони поділились своїми враженнями та розповіли про наукові напрацювання, здобуті за період роботи за кордоном.

Запрошуємо переглянути інтерв'ю на нашому сайті.

ОГОЛОШЕННЯ