ua en

З 8 по 11 листопада 2011 року на базі Брянського державного технічного університету (БДТУ) відбувся 8 Міжнародний фестиваль студентської творчості «Мы вместе».

Участь у ньому взяла делегація Чернігівського державного технологічного університету. Делегацію очолював декан економічного факультету Цибуля Сергій Дмитрович. До складу входили: Єрмоленко Юлія, Костирєва Олександра та Лисенко Віталіна. Всі наші учасниці вибороли призові місця

В рамках фестивалю відбулися робочі зустрічі керівника делегації Цибулі С.Д. з ректоратом БДТУ, деканами факультетів, завідувачами кафедр, студентським активом з питань співпраці в освітній, науковій сферах, культурного обміну тощо, відповідно до договору про міжнародну співпрацю підписаного напередодні.

10 листопада у міському Палаці культури пройшов регіональний етап конкурсу «Кращий студент України». Це подія зібрала багато талановитих студентів та їх палких вболівальників з усієї області.

Кращі студенти Чернігова, а серед фіналістів і студенти ЧДТУ, продемонстрували свої таланти, наукові та соціальні досягнення.

17.11.2011 р. (четвер) о 16.00 в приміщенні читальної зали бібліотеки відбудеться майстер-клас О.І.Дідович з виготовлення нетрадиційного гобелену. Запрошуються всі бажаючі.

Для роботи при собі мати: нитки (ірис, муліне, штопка), ножиці, клей ПВА, пензлик, тонкий картон, основа ( грубий картон, оргаліт). Довідки за тел. 3-03-30, 166

10 листопада 2011 р. в Конференц-залі Інституту транспорту нафти відбулася Заключна конференція міжнародного проекту JSO-ERA "Крок до співпраці Україна-ЄС у дослідницькій сфері: досягнення та результати проекту JSO-ERA".

Участь у ній приймав проректор з наукової роботи, д.т.н., проф. Казимир В.В.

Серед десяти сфер наукових досліджень, які Європейський Союз визначив як пріоритетні при наданні фінансової підтримки, і в яких буде зосереджено діяльність дослідницьких мереж, є зокрема актуальні для ЧДТУ напрямки: інформаційні та комунікаційні технології, енергетика, навколишнє середовище, нові матеріали та технології виробництва.

11-13 листопада 2011 року Всеукраїнська студентська рада спільно з Волинською обласною студентською радою та Студентською радою Волинського національного університету імені Лесі Українки провели Міжнародний форум «Єдиний європейський простір вищої освіти: студентський вектор», на якому делегатами від Чернігівського державного технологічного університету були: голова Студентської ради Завгородня Наталія та представник Студентської ради Петров Євген.

Під час Форуму учасники обговорили питання академічної мобільності студентів та аспірантів, реалізацію положень Болонського процесу в Україні, а також роль органів студентського самоврядування в формуванні єдиного європейського освітнього простору.

Наприкінці жовтня 2011 року пройшов III Всеукраїнський з'їзд працівників освіти «Про стан освіти в Україні та Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки». Делегатом цього з'їзду був ректор ЧДТУ, д.е.н., професор Шкарлет С.М., який представляв не тільки наш ВНЗ, а й Чернігівську область як депутат обласної ради.

Своїми думками про досягнення і проблеми освіти, про серйозні напрацювання та сміливі перспективи він поділився з громадськістю на сторінках газети "Деснянська правда".

Міжнародним благодійним фондом "Україна 3000" оголошено VI Всеукраїнський конкурс "Новітній інтелект України". До участі у ньому запрошуються студенти, дослідники, підприємливі та соціально-активні люди.

Конкурс проходить у 4-х конкурсних номінаціях:
1.Конкурс прикладних досліджень з соціально-економічної тематики (на задані організаторами теми).
2.Конкурс бізнес-ідей.
3.Конкурс соціальних проектів.
4.Конкурс наукових робіт «Спудейські есеї».

Поздоровляємо Піцевича Кирила, студента гр.КІ-103, за зайняте 3 місце у відкритому чемпіонаті ФСТ "Динамо" України з кульової стрільби у вправі ПП-3 серед чоловіків.

Спортклуб ЧДТУ

Запрошуємо студентів останнього курсу бакалаврату та студентів магістратури (4-6 курси) прийняти участь Міжнародному конкурсі кейсів КПМГ 2012. Організатор конкурсу - KPMG - міжнародна мережа фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги.

Застосуйте свої знання, аналітичні здібності та вміння працювати у команді, щоб знайти найкраще рішення кейсу та виграти подорож до Міжнародного фіналу у Гонконзі! Ваша команда представлятиме Україну та СНД і змагатиметься з найкращими студентами з більш ніж 20 країн світу.

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України у 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Саме в цей день стартує конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щороку у ньому беруть участь студенти ЧДТУ і майже завжди стають переможцями обласного туру та учасниками всеукраїнського. Сподіваємося, що і цьогоріч серед переможців будуть і наші студенти.

А ще напередодні свята - Дня української писемності та мови – викладачі кафедри філософії на соціально-гуманітарних дисциплін провели бесіди про історію нашої мови, її лексичне та синтаксичне багатство, необхідність знання і використання в житті.

Щиро вітаємо з 65-річним ювілеєм завідувача кафедри товарознавства та комерційної діяльності Чернігівського державного технологічного університету, д.т.н., проф. Дудлу Іраїду Олександрівну!

Шануючи Ваш багатий досвід, високий професіоналізм, наукові й педагогічні досягнення бажаємо Вам, Іраїдо Олександрівно, міцного здоров'я, щастя, довголіття та нових здобутків.

Чернігівська обласна газета "Деснянська правда" від 27 жовтня опублікувала есклюзивне інтерв'ю дане Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником чернігівським журналістам.

У ньому, зокрема, відзначався високий рівень підготовки, який дає ЧДТУ своїм студентам, майже стовідсоткове працевлаштування випускників університету та активне впровадження нових напрямів підготовки студентів.

На ім'я ректора ЧДТУ надійшов лист-подяка від Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної ради, у якому висловлюються слова вдячності на адресу викладачів та студентів факультету соціальної роботи за надану допомогу у проведенні концертних програм для ветеранів війни та праці, за роботу волонтерської соціальної служби "Довіра".

4 листопада 2011 року у ЧДТУ пройшов науково-практичний семінар - "Університет - школам міста", на який були запрошені керівники шкіл міста та представники Управління освіти Чернігівської міської ради.

Обговорювались актуальні питання ранньої професійної орієнтації молоді, перспективи співробітництва навчальних закладів різного рівня з метою підготовки високоосвічених і конкурентноспроможних на ринку праці фахівців та здобуття освіти за новими освітніми напрямами, що їх пропонує університет.

4 листопада 2011 року у Міністерстві освіти та науки, молоді та спорту відбулась нарада з проректорами вищих навчальних закладів щодо стану виконання бюджетної програми з навчання студентів та стажування аспірантів, наукових та науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

У нараді приймав участь проректор з наукової роботи ЧДТУ, д-р техн. наук, професор Казимир В.В.

Студенти Чернігівського державного технологічного університету, яких держава направила на навчання за кордон, направили лист-подяку на адресу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Зокрема, у листі зазначається: "Вельмишановний Дмитре Володимировичу! Від всього студентського колективу Чернігівського державного технологічного університету, а нині ще й магістрів Гліндвордського університету, дозвольте висловити Вам велику подяку за впровадження реформ в області освіти, які дали можливість здійснюватися нашим мріям. Завдяки одній з Ваших реформ, ми стали першими магістрами України, які поїхали навчатися до такого видатного англійського університету як – Гліндворд.

Дмитре Володимировичу, завдяки Вашому піклуванню та небайдужому ставленню до всієї української молоді, ми повірили в наше світле майбутнє. Маємо надію, що Ви й надалі будете впроваджувати та вдосконалювати освітянську реформу.

Нехай Ваша невичерпна енергія заряджає ще не один потрібний людям проект, а високий професіоналізм та працездатність створять впевнену перспективу процвітання нашої держави.

З вдячністю та повагою, Марія Тевкун, Іван Мушкетик, Світлана Нестеренко, Олександр Верьовко, Наталія Лугіна, Юлія Іванова, Ірина Завальна, Марина Камко."

27 жовтня 2011 року, на завершення тижня святкування 22-річчя кафедри ПЕ, в холі біля актового залу 1-го корпусу розгорнулась експозиція, на якій студенти напряму підготовки "Електронні пристрої та системи" демонстрували свої розробки.

Зацікавлення студентів усіх спеціальностей та викладачів ЧДТУ викликали пристрій динамічної фонової підсвітки монітора (аналог широко відомої системи Ambilight від Philips), аналізатор спектру, що розширює можливості музичного обладнання, світлодіодний куб, призначений для генерації різноманітних світлових ефектів та інші цікаві та оригінальні розробки.

27 жовтня 2011 року в головному спортивному залі ЧДТУ відбувся турнір з настільного тенісу серед студентів і викладачів, присвячений річниці кафедри промислової електроніки.

Всього в змаганні взяло участь 7 студентів, які представляли всі групи напрямку підготовки 6.050802 "Електронні пристрої та системи", та доцент кафедри ПЕ Велігорський О.А.

Після проведення турніру призери були нагороджені почесними грамотами, а переможець, Куліш В. - отримав солодкий приз наданий профкомом студентів ЧДТУ.

3 листопада 2011 року ЧДТУ відвідав заслужений діяч науки РФ, професор, д.т.н., проректор з інформатизації та міжнародного співробітництва Брянського державного технологічного університету Аверченков Володимир Іванович.

Під час візиту відбулися його зустрічі із професорсько-викладацьким складом ЧДТУ, обговорення актуальних питань міжвузівського співробітництва.

10 листопада 2011 року о 19.00 в Чернігівському міському Палаці культури у фіналі регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України» буде визначено найкращого студента Чернігова.

Головне змагання буде за звання «Кращий студент (комплексна характеристика)», а також будуть визначені переможці в номінаціях «Кращий студент – програміст», «Кращий студент – науковець», «Кращий студент – спортсмен», «Кращий студент – медійник», «Кращий студент – дизайнер» та «Кращий студент – громадський діяч».

Приходьте та підтримайте учасників конкурсу від нашого університету.

27-28 жовтня 2011 р. у Чернігівському державному технологічному університеті (м. Чернігів) відбулася науково-практична конференція «Підвищення ефективності роботи електричних мереж» під егідою Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НЕК «Укренерго», ПАТ «Чернігівобленерго» та Інституту електродинаміки НАН України.

На конференції були обговорені актуальні питання щодо:
- методів та засобів підвищення надійності електричних мереж;
- підвищення якості електричної енергії;
- зменшення втрат електричної енергії на її транспортування.

ОГОЛОШЕННЯ