ua en

18 жовтня 2012 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук старшого викладача кафедри філології Оксани Олександрівни Колотової за спеціальністю 09.00.08 - естетика.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

24 жовтня пішов з життя Микола Павлович Бочок - наш друг,колега, знана й шанована в університеті людина.

Микола Павлович пройшов нелегкий, сповнений наполегливої праці і звитяжних перемог життєвий шлях.

Народився він 23 червня 1937 року у с. Селище Носівського району Чернігівської області у сім’ї залізничника.

Після закінчення середньої школи служив у Радянській армії.

Трудовий шлях почав у 1963 році після закінчення Ленінградського університету ім. Жданова.

Працював юрисконсультом, помічником прокурора м. Чернігова, заступником директора фабрики гумово-технічних виробів, був на партійній роботі.

З 1975 по 2007 рік працював у нашому університеті.

Пройшов шлях від викладача до декана економічного факультету.

В нашій пам’яті Микола Павлович залишився енергійною, наполегливою, працьовитою людиною, якій притаманне почуття високої відповідальності за доручену справу.

Багато сил і енергії він вклав у відкриття нових спеціальностей, у створення й розбудову економічного факультету. Активно займався науковою та громадською роботою. Був чуйний, душевний, доброзичливий.

Колеги його поважали. Студенти любили.

Надто рано пішов він з життя. У цьому, мабуть, полягає жорстокість і трагедія смерті.

Але є щось сильніше за смерть. Це добрі справи, світла пам'ять й глибока шана людей.

Пам'ять про Миколу Павловича назавжди залишиться в серцях друзів, колег, тисяч вихованців.

Колектив ЧДТУ

Традиційно в жовтні Коледж економіки і технологій Чернігівського державного технологічного університету святкує «День технолога».

Ось і цього року свою майстерність демонстрували студенти ΙΙ та ΙΙΙ курсів на виставці-ярмарку кондитерських виробів.

Випускники Коледжу економіки і технологій зможуть продовжити свою освіту у стінах ЧДТУ, адже університет може запропонувати їм широкий вибір спеціальностей, зокрема нещодавно відкриту спеціальність „Харчові технології та інженерія”.

19-20 жовтня Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» проведено Міжнародну наукову конференцію «Високі технології в наукових дослідженнях університетів: нанотехнології і наноматеріали, інформаційні технології, енергоефективність, технології високих напруг».

Чернігівський державний технологічний університет представляв проректор з наукової роботи, д-р техн. наук, професор Казимир В. В.

22 жовтня 2012 року у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова проходив семінар для українських партнерів проектів-переможців 5-го конкурсу програми Темпус IV. ЧДТУ на семінарі представляли перший проректор, д-р техн. наук, професор Скоробогатова В. І. та проректор з наукової роботи, д-р техн. наук, професор Казимир В. В.

До списку проектів, рекомендованих до фінансування Європейським союзом, було обрано 23 проекти за участю 53 навчальних закладів України, серед яких і Чернігівський державний технологічний університет. ЧДТУ є учасником проекту „Інноваційна гібридна стратегія ІТ-оутсорсінгового партнерства з підприємствами.”

17 жовтня 2012 року в актовій залі Чернігівського державного технологічного університету відбувся семінар для бухгалтерів бюджетної сфери. Семінар організований Всеукраїнським бухгалтерським клубом «Баланс». Участь у семінарі прийняло більше 1000 бухгалтерів м. Чернігова та області.

Під час семінару бухгалтери бюджетної сфери отримали практичні роз‘яснення з актуальних питань казначейського обслуговування, бухгалтерського обліку, типових порушеннь при виконанні кошторису бюджетних установ, які були виявлені під час проведення перевірок органами Держфінінспекції та рекомендації щодо їх попередження.

Вітаємо студентів 1 курсу факультету електронних та інформаційних технологій Чернігівського державного технологічного університету Ерицян Г. та Чередінова Б. за зайняте 3 місце у змаганнях Чемпіонату України зі стрільби з пневматичної зброї, який відбулись у Львові 15-20 жовтня 2012 року.

16-18 жовтня 2012 р. Чернігівський державний технологічний університет прийняв участь у IV Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті», яка проходила у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Наш університет представив учасникам та відвідувачам виставки свої здобутки у впровадженні у навчальний процес сучасних технічних засобів навчання, надав інформацію про ряд наукових розробок у різних галузях науки і техніки та ознайомив з життям університету.

За результатами виставки університет отримав нагороди за активний розвиток і упровадження інноваційних освітніх технологій.

16 жовтня 2012 року у Чернігівському державному технологічному університеті відбувся моніторинг проекту Темпус «IEMAST». У заході прийняли участь директор Національного Темпус-офісу в Україні Світлана Шитікова та менеджер з моніторингу Олена Оржель, координатор проекту «IEMAST в Україні проф. Нікіфорович Є. І., керівник Темпус Бюро НТУУ «КПІ» Перестюк М., представники Обласної державної адміністрації т Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, а також викладачі НТУУ «КПІ» та ЧДТУ.

11-12 жовтня У Дніпропетровську проходив Міжнародний науково-практичний Форум «Наука і бізнес - основа розвитку економіки», у якому брали участь 80 провідних вузів України, Росії, Туреччини, Казахстану і 25 підприємств, що представляють різні сектори української економіки, у тому числі і делегація чернігівського державного технологічного університету.

Чернігівський державний технологічний університет представляв розробки фахівців механіко-технологічного і факультету електронних і інформаційних технологій. Була наочно продемонстрована робота енергоефективної системи керування потужністю сонячної батареї, пристрою для автоматизації керування освітленням, GSM-логгер і електронної системи голосування Mobile-Rada.

18 жовтня 2012 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук старшого викладача кафедри фінансів Ольги Миколаївни Кальченко за спеціальністю 08.00.08 - гроші, фінанси і кредит.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

16 жовтня Чернігівський державний технологічний університет радо зустрічав Президента України 1994-2005 років Леоніда Даниловича Кучму.

Разом з Президентом до Чернігівського державного технологічного університету завітали: заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, перший заступник голови обласної державної адміністрації Станіслав Прокопенко, Чернігівський міський голова Олександр Соколов.

ППО студентів ЧДТУ пропонує відвідати вистави Молодіжного театру 28.10.2012 АГОВ,ДЖУЛЬЄТТО! (пародійна вистава) та 31.10.2012 ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ (народна комедія).

Вартість білетів для студентів нашого ВУЗу 20 грн. Початок вистав о 19.00.

Драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка завітає в гості до нашого ВУЗу з чудовою концертною програмою 25 жовтня 2012 року. Вартість квитків для членів Профспілки (як студентів так і співробітників університету) 10 грн., для всіх інших – 15 грн. (за квитками звертатись до ППО студентів ЧДТУ кім. 201, ІІІ корпус)

Студентів, аспірантів та викладачів ЧДТУ запрошують взяти участь у роботі другої всеукраїнської науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ», яка відбудеться на кафедрі «Економіка і менеджмент» КІІ ДонНТУ 20 грудня 2012 року.

З нагоди Дня працівників освіти Президент України Віктор Янукович за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність, високий професіоналізм відзначив освітян державними нагородами України.

Указом Президента Указ № 582/2012 завідувача кафедри основ конструювання машин Чернігівського державного технологічного університету, д.т.н., професора ПИЛИПЕНКА Олега Івановича нагороджено орденом «За заслуги» III ступеня.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів у науковій та педагогічній діяльності!

3 жовтня 2012 року завідувача кафедри математичного моделювання та інформатики, доцента, кандидата педагогічних наук факультету праці та соціального управління Чернігівського державного технологічного університету Ткач Юлію Миколаївну за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та сумлінну працю в галузі вищої освіти Чернігівщини в ім’я незалежної України було нагороджено дипломом лауреата щорічної обласної Премії імені Георгія Вороного.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

Колектив факультету праці та соціального управління

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас з Днем працівників освіти!

Нехай кожен день не простої, але так потрібної країні праці задля майбутнього нації складається у великий успіх. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя, добробуту, творчого натхнення, мудрості та невичерпної енергії.

Нехай тепло людської вдячності і поваги постійно зігріває Ваші серця.

Ректорат ЧДТУ

Майбутнє – за молоддю. Ці слова ми можемо почути у вдалих політичних гаслах, студентських промовах, мимовільно підслуханих розмовах у магазинах і суперечках  на вулиці. Чи дійсно це так? Знайти відповідь на таке неоднорідне запитання, і проявити власні таланти, відправилась українська делегація від ЧДТУ. З 26 по 28 вересня, у м. Брянськ та м. Орел, учасники форуму ділилися досвідом, намагалися знайти альтернативу у вирішенні наболілих питань сьогодення.

9 жовтня (вівторок) о 12:40 відбудеться відкриття виставки художніх робіт ОЛЕНИ САЧЕНКО.

Запрошуємо всіх бажаючих в читальний зал бібліотеки (корпус № 1 кімната 138).

Довідки за телефонами 3-03-30 та 166.

21-22 вересня 2012 року наш університет взяв участь у важливій міжнародній Конференції в Болоньї, присвяченій XXIV річниці підписання Великої хартії університетів.

Цього року Наглядова рада організувала захід з приводу Академічної Свободи: «Велика хартія університетів - Минуле та Сьогодення».

Чернігівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб» у зв'язку зі значними змінами в законодавстві планує провести  два засідання Клубу бухгалтерів для бюджетної сфери та комерційних підприємств.

Плануємо провести засідання 10 з 10.00 до 13.00 та 17 жовтня 2012 року з 11.00 до 14.00 в актовому залі ЧДТУ.

ОГОЛОШЕННЯ