ua en

Вітаємо студентку IV курсу юридичного факультету Кезлю Валентину Миколаївну з призначенням їй академічної стипендії імені М. Грушевського на І семестр 2012-2013 навчального року. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України № 1132 від 22.10.12.

Бажаємо подальших успіхів у навчанні.

Юридичний факультет.

6-7 листопада 2012 року відбувся турнір з шахів на Кубок міста Чернігова серед студентської молоді навчальних закладів ІІ-ІІІ-IV рівнів акредитації.

Перше та друге місця у командному заліку посіли команди Чернігівського державного технологічного університету.

Перше місце - команда ЧДТУ "Технолог-1" у складі:
Заліського Дмитра (група ІМ-091)
Кадика Андрія (група ТД-121).

Друге місце - команда "Технолог-2" нашого університету у складі:
Лисенка Володимира (група ІМ-103)
Полянського Олександра (група ТД-121).

В особистому заліку:
1 місце - Заліський Дмитро
2 місце - Полянський Олександр
3 місце - Лисенко Володимир

Кафедра фізичного виховання

У Чернігівському державному технологічному університеті відбулася низка заходів з нагоди святкування Дня української писемності та мови.

Однією із найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському державному технологічному університеті стала СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Українська мова у часовому і просторовому вимірах».

Чернігівська регіональна торгово-промислова палата планує організувати та провести 21 листопада 2012 року семінар в м.Чернігів “Практика розгляду спорів Міжнародним коммерційним арбітражним судом при ТПП України”.

До участі у семінарі запрошуються студенти та викладачі юридичного факультету ЧДТУ.

До Дня української писемності та мови в Чернігівському державному технологічному університеті  пройшла міська науково-практична конференція «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Відкрив науково-практичну конференцію Шкарлет Сергій Миколайович, ректор Чернігівського державного технологічного університету.

На пленарному та секційних засіданнях конференції обговорювалися такі проблеми:

• Мова як чинник національної самоідентифікації.
• Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні.
• Українська мова сьогодні. Стан і перспективи розвитку.

Юридична клініка «Adiutorium» - це унікальний структурний підрозділ Чернігівського державного технологічного університету, в якому студенти старших курсів юридичного факультету надають безкоштовну правову допомогу незахищеним верствам населення (інвалідам, пенсіонерам, безробітним).

Якщо вам потрібна усна консультація з юридичних питань, складання процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо), підготовка відповідей у формі правових висновків на письмові звернення громадян - звертайтесь до нас і отримаєте кваліфіковану допомогу!

Вітаємо Литвиненко Валентину Миколаївну, старшого викладача кафедри трудового права та права соціального забезпечення з успішним захистом дисертації на тему: «Соціальні послуги у сфері соціального захисту населення України», за спеціальністю 12.00.05 – трудове право; право соціального забезпечення, що відбувся 31 жовтня 2012 року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, м. Луганськ.

Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності.

Висловлюємо слова вдячності всім небайдужим!

Старанна студентка, чуйна людина, хороший друг, студентка ІV курсу факультету соціальної роботи Яна Лейдер–Рейн опинилася в біді та потребує тривалого та високовартісного лікування. Медичними закладами був виставлений рахунок 30 000 $, ця сума є непосильною для рідних Яни.

Спільними зусиллями студентів та колективу Чернігівського державного технологічного університету вдалося зібрати 17 920 грн.

Факультет соціальної роботи висловлює слова подяки за небайдужість до чужої біди деканам факультетів, бухгалтерії, науково-педагогічним працівникам, студентам ЧДТУ, а також кожному, хто допомагає зібрати необхідну суму.

Сердечно вдячні,
родина Яни,
факультет соціальної роботи

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

Щиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови!

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести і утвердити українське слово, збережене нашими предками, - воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧДТУ

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 835-р про затвердження складу Молодіжної ради, голова студентського самоврядування Чернігівського державного технологічного університету Завгородня Наталія, стала представником від області у складі новоствореної Ради при КМУ під керівництвом Дмитра Володимировича Табачника.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

3 листопада за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Офіс Програми імені Фулбрайта і Консультативний центр мережі EducationUSA провели брифінг «Освіта в Україні» та виставку «Освіта у США».

В брифінгу взяли участь представники вищих навчальних закладів України та США. Чернігівський державний технологічний університет у заходах представляв проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, к.т.н., доцент Новомлинець О.О.

1 жовтня 2012 року у ЧДТУ на кафедрі Інформаційних та комп`ютерних систем відбувся науково-практичний семінар, присвячений участі наших студентів у програмі "Google Summer of Code 2012".

У 2012 році в проектах "Google Summer of Code 2012" брали участь 9 студентів нашого ВНЗ, це Єрмоленко Андрій, Власенко Євген, Гуза Тетяна, Рудий Володимир, Сігута Ігор, Слівко Ксенія, Кривенко Дмитро, Берлог Євген, Воробей Микола.

За кількістю учасників ЧДТУ посів 9 місце серед ВНЗ всього світу у заходах цієї міжнародної програми.

У суботу, 17 листопада в навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Мельникова 36/1 (Інститут журналістики, Інститут міжнародних відносин) відбудеться міжнародний освітній форум для активної студентської молоді, лідерів студентського самоврядування, профспілок, членів громадських організацій.

Тема цьогорічного зібрання - «Україна – Польща. Нові перспективи та можливості для українських студентів».

Заявки на участь у форумі приймаються до 15 листопада (четвер) до 12:00.

Чернігівський державний технологічний університет відвідала координатор з міжнародного співробітництва з ВНЗ Східної Європи Гліндвордського університету Ольга Едвардс.

Відбулась її зустріч зі студентами нашого університету, які затверджені до стажування у Гліндвордському університеті, м. Рексем, Уельс, Великобританія, за програмою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з навчання та стажування студентів, аспірантів та науково-технічних працівників в провідних закордонних вищих навчальних закладах.

Вітаємо колектив факультету соціальної роботи з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери.

Бажаємо вам натхнення і успіхів у вашій нелегкій діяльності, сповненій гуманізму, милосердя, тепла, адже усі ви небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує вашої допомоги.

До Дня працівника соціальної сфери факультет соціальної роботи проводить ряд заходів, до участі у яких запрошує всіх студентів та викладачів Чернігівського державного технологічного університету.

ПРОГРАМА ТИЖНЯ ФАКУЛЬТЕТУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

18 жовтня 2012 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук старшого викладача кафедри філології Оксани Олександрівни Колотової за спеціальністю 09.00.08 - естетика.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

24 жовтня пішов з життя Микола Павлович Бочок - наш друг,колега, знана й шанована в університеті людина.

Микола Павлович пройшов нелегкий, сповнений наполегливої праці і звитяжних перемог життєвий шлях.

Народився він 23 червня 1937 року у с. Селище Носівського району Чернігівської області у сім’ї залізничника.

Після закінчення середньої школи служив у Радянській армії.

Трудовий шлях почав у 1963 році після закінчення Ленінградського університету ім. Жданова.

Працював юрисконсультом, помічником прокурора м. Чернігова, заступником директора фабрики гумово-технічних виробів, був на партійній роботі.

З 1975 по 2007 рік працював у нашому університеті.

Пройшов шлях від викладача до декана економічного факультету.

В нашій пам’яті Микола Павлович залишився енергійною, наполегливою, працьовитою людиною, якій притаманне почуття високої відповідальності за доручену справу.

Багато сил і енергії він вклав у відкриття нових спеціальностей, у створення й розбудову економічного факультету. Активно займався науковою та громадською роботою. Був чуйний, душевний, доброзичливий.

Колеги його поважали. Студенти любили.

Надто рано пішов він з життя. У цьому, мабуть, полягає жорстокість і трагедія смерті.

Але є щось сильніше за смерть. Це добрі справи, світла пам'ять й глибока шана людей.

Пам'ять про Миколу Павловича назавжди залишиться в серцях друзів, колег, тисяч вихованців.

Колектив ЧДТУ

Традиційно в жовтні Коледж економіки і технологій Чернігівського державного технологічного університету святкує «День технолога».

Ось і цього року свою майстерність демонстрували студенти ΙΙ та ΙΙΙ курсів на виставці-ярмарку кондитерських виробів.

Випускники Коледжу економіки і технологій зможуть продовжити свою освіту у стінах ЧДТУ, адже університет може запропонувати їм широкий вибір спеціальностей, зокрема нещодавно відкриту спеціальність „Харчові технології та інженерія”.

19-20 жовтня Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» проведено Міжнародну наукову конференцію «Високі технології в наукових дослідженнях університетів: нанотехнології і наноматеріали, інформаційні технології, енергоефективність, технології високих напруг».

Чернігівський державний технологічний університет представляв проректор з наукової роботи, д-р техн. наук, професор Казимир В. В.

22 жовтня 2012 року у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова проходив семінар для українських партнерів проектів-переможців 5-го конкурсу програми Темпус IV. ЧДТУ на семінарі представляли перший проректор, д-р техн. наук, професор Скоробогатова В. І. та проректор з наукової роботи, д-р техн. наук, професор Казимир В. В.

До списку проектів, рекомендованих до фінансування Європейським союзом, було обрано 23 проекти за участю 53 навчальних закладів України, серед яких і Чернігівський державний технологічний університет. ЧДТУ є учасником проекту „Інноваційна гібридна стратегія ІТ-оутсорсінгового партнерства з підприємствами.”

17 жовтня 2012 року в актовій залі Чернігівського державного технологічного університету відбувся семінар для бухгалтерів бюджетної сфери. Семінар організований Всеукраїнським бухгалтерським клубом «Баланс». Участь у семінарі прийняло більше 1000 бухгалтерів м. Чернігова та області.

Під час семінару бухгалтери бюджетної сфери отримали практичні роз‘яснення з актуальних питань казначейського обслуговування, бухгалтерського обліку, типових порушеннь при виконанні кошторису бюджетних установ, які були виявлені під час проведення перевірок органами Держфінінспекції та рекомендації щодо їх попередження.

ОГОЛОШЕННЯ