ua en

Про це, відповідаючи на запитання кореспондента ІА «Наголос», сказав Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Постанова про розміри стипендій уже підготовлена. Зокрема, будуть підвищені іменні стипендії — від Президента України, від МОНмолодьспорту та інші», - сказав Міністр освіти.

Але скільки становитимуть студентські стипендії, Міністр відповів, що точних даних у нього поки що немає.

«У березні це питання буде врегульовано», - підсумував Д. Табачник.

22-23 лютого на базі кафедри філології Чернігівського державного технологічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Компетентнісна парадигма розвитку мовної освіти у середній і вищій школах: сучасні виклики».

Саме під таким гаслом відбувся урочистий концерт, присвячений Дню захисників Вітчизни, який відбувся 21 лютого 2013 року в ЧДТУ в корпусі №8. Даний захід мав більше виховний характер аніж розважальний. Адже на сцені для студентів виступав народний аматорський хор ветеранів війни та праці при Чернігівському міському палаці культури. Організацією даного дійства займалися волонтери студентської соціальної служби спільно з активістами факультету соціальної роботи.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності в Україні», компанія “Ernst & Young ”, Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес освіти, Київська Бізнес Школа, Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України оголошують про проведення 2-го Всеукраїнського студентського конкурсу з КСВ.

4 березня 2013 року у Чернігівському державному технологічному університеті за ініціативи Ректорату та Студентської ради відбудеться акція «ВДЯГНИ ВИШИВАНКУ», присвячена 199-й річниці від дня народження Кобзаря.

Українська вишиванка – споконвічний символ духовності української нації. В її візерунках закодована наша історія, наше бачення світу та духовне багатство.

ВІДЧУЙ СЕБЕ СПРАВЖНІМ УКРАЇНЦЕМ!
ВДЯГНИ ВИШИВАНКУ!
ПІДТРИМАЙ НАЦІОНАЛЬНІ ТРАДИЦІЇ!
Інститут Гете у Москві проводить конкурс знавців німецької культури. Для цікавого проекту "Зникаюча стіна" необхідно надіслати цитату на німецькій мові. Кому належить цитата, - поету, вченому чи панк-виконавцеві, - не має значення. Важливо, щоб вона була виразною і цікавою. Термін, до якого можна надіслати цитату на електронну адресу - 28 лютого.

Святом 23 лютого Україна вшановує мужність та відданість тих, хто відстояв її землю у воєнні роки, захистив від рабства, тих хто у мирні роки охороняє її волю, честь і незалежність. Любов до Батьківщини, готовність до самопожертви, вірність військовій присязі, доблесть українських солдатів і офіцерів – запорука миру, спокою і щасливого майбутнього на рідній землі, гідна шана нашим славним козацьким пращурам!

Вітаємо всіх чоловіків університету з Днем захисника Вітчизни. Бажаємо Вам здоров'я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень в навчанні та праці на благо Батьківщини!

Ректорат

19 лютого 2013 року відбулось засідання Чернігівської обласної колегії Всеукраїнської студентської ради, до складу якої входять студентські лідери всіх вищих навчальних закладів нашої області.

Не залишаючись осторонь в тривалій та багатогодинній дискусії, студенти обговорили всі «плюси» та «мінуси» поданих проектів закону «Про вищу освіту». В результаті найбільш раціональним та відповідним до реалій сьогодення було визнано проект закону № 1187 від 28.12.2012 (автори – Кiвалов С.В., Калетнiк Г.М., Сорока М.П.).

Шановні батьки, вчителі та викладачі, учні та студенти!

Зараз Україна переживає нелегкі часи. І в ці складні дні хочу звернутися до всіх сімей, в яких є мати, батько, сини та доньки, брати і сестри, рідні та близькі родичі. Найголовнішим у кожній сім’ї є життя та здоров’я дітей. Діти завжди у скрутну хвилину звертаються до своїх батьків. Тому прошу – бережіть один одного!

Неможливо спокійно дивитися на те, до чого вдаються певні політики та радикальні активісти заради досягнення своїх цілей і задоволення політичних амбіцій. Заклики та заяви перемішалися з незаконними діями і правопорушеннями.

Прошу – не піддавайтеся на провокації, бережіть найголовнішу цінність – людське життя!

Звертаюся до педагогів і викладачів! У школі, коледжі, технікумі, професійно-технічному та вищому навчальному закладі ви є провідниками наших дітей у доросле майбутнє. Наше з вами завдання – ні на мить не забувати про те, що кожна дитина повинна бути щасливою!

Не забувати і слова Василя Сухомлинського про покликання вчителя та педагога: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити».

Пам’ятаймо, що з часом відзвучать високопарні слова політиків, що нині виголошуються з гучномовців на вулицях та сценах. Проте кожному з нас необхідно дати собі відповідь на запитання – яке відлуння після цього залишиться в юних душах?

Дорогі учні та студенти! Кожен громадянин має право будувати своє майбутнє у вибраний ним спосіб. Одна з основ демократії – свобода. Проте не забувайте, що свобода людини закінчується там, де починається свобода іншої людини.

Вашою головною перевагою є прагнення до здобуття якісної освіти. Саме освічені люди, які можуть раціонально мислити, виважено діяти, вирішувати проблеми шляхом діалогу за столом переговорів є запорукою демократичного українського суспільства.

Пам’ятайте: якщо не знаєш, як діяти – дій за законом.

Звертаюся до всіх! Українці завжди були прикладом миролюбства та сповідування християнських цінностей. Давайте разом вкотре засвідчимо ці твердження всьому світові – припинимо заворушення та відновимо мир і спокій в Україні!

 

в. о. Міністра освіти і науки України                                               Дмитро Табачник

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб «Баланс», Редакція всеукраїнського бухгалтерського видання «Баланс» при підтримці Чернігівського державного технологічного університету у зв'язку зі значними змінами в законодавстві планує провести  чергове засідання Клубу бухгалтерів на тему:
Зміни в законодавстві. Огляд нормативних документів. ПДВ, ЄСВ у 2013 році - зміни і умови та підстави застосування".

Засідання відбудеться 25 лютого з 10.00 до 13.00 в актовому залі ЧДТУ. Реєстрація з 9.00, початок: о 10-00.

Запрошуємо Вас прийняти участь!

Студентці ЧДТУ факультету соціальної роботи Двораченко Тетяні Володимирівні призначено академічну стипендію Кабінету Міністрів України на I семестр 2012/2013 навчального року.

Такі стипендії призначають з метою заохочення найбільш обдарованих студентів і створення більш сприятливих умов для здобуття молоддю вищої освіти.

14-15 лютого 2013 року в Чернігівському державному технологічному університеті відбувся наглядовий аудит на відповідність системи управління якістю університету вимогам ДСТУISO 9001:2009 (ISO 9001:2008).

Аудит проводився групою аудиторів органу сертифікації ДП «Чернігівського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації» Держспоживстандарту України.

За результатами аудиту всіх процесів та підрозділів університету за підсумками 2012 року встановлено, що система управління якістю інституту цілком відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2009 (ISO 9001:2008).

Наукова асоціація «Південноукраїнське агенство соціальних технологій» спільно із запорізьким обласним громадським об'єднанням «Південноукраїнський гуманітарний альянс» запрошують Вас взяти участь у XIX-тій Всеукраїнській науковій конференції «Інноваційний потенціал української науки - ХХI сторіччя», яка пройде з 26  лютого по 3 березня 2013 року.

13 лютого 2013 року в Чернігівському державному технологічному університеті в присутності студентів старших курсів, викладачів та представників засобів масової інформації відбувся захід, на якому науково-педагогічні працівники університету представили результати закордонного стажування у жовтні-грудні 2012 р у британському університеті Гліндор м. Рексем, Уельс, Великобританія.

Бойко Сергій Васильович, Приступа Анатолій Леонідович та Горбатко Оксана Олександрівна протягом трьох місяців ознайомлювалися з особливостями британської освіти, оволодівали новими знаннями, обмінювались досвідом та проводили наукові дослідження і опановували новітні, унікальні технології в галузі електротехніки, машинобудування та металургії.

14 лютого 50 шанувальників футболу нашого університету відвідали футбольний матч 1/16 Ліги Європи «Динамо» Київ – «Бордо» Франція, який відбувся на НСК «Олімпійський» в м.Київ. Поїздка була організована спільними зусиллями профкомів студентів та викладачів ЧДТУ. Таким чином продовжено багаторічну традицію відвідування викладачами та студентами ЧДТУ футбольних  матчів в Києві.

В цьому році планується відвідування багатьох цікавих матчів за участю київського «Динамо» та збірної України, зокрема матчу Чемпіонату України «Динамо» Київ – «Шахтар» Донецьк, що відбудеться в Києві 6 квітня.

Профком студентів ЧДТУ

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, яка відбудеться на базі кафедри зварювального виробництва Чернігівського державного технологічного університету у період з 23по 26 квітня 2013 р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 46 від 23.01.2013 р. Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2011/2012 навчальному році” кафедра зварювального виробництва Чернігівського державного технологічного університету є базовою кафедрою для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі зварювального виробництва.

Надійшло запрошення на Другу щорічну конференцію SPERI "The Future of the European Political Economy", метою якої є обговорення альтернативних стратегій і моделей зростання європейської економіки.

Усіх науковців, зацікавлених у обговоренні ідей, обміні думками та досвідом запрошує до участі міжнародна конференція “Current Economic Trends in Emerging and Developing Countries”.

Семінар "Від економічної кризи до економічного зростання: Інструменти фіскальної та монетарної політики" надає можливість обмінятись ідеями і досвідом з колегами.

Саме цю проблему 12 лютого обговорювали учасники „круглого столу”, який провели кафедра трудового права та права соціального забезпечення Чернігівського державного технологічного університету та Чернігівська обласна організація Спілки жінок України спільно з Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області.

Польсько-Американська Фундація Свободи і Польсько-Американська Комісія Фулбрайта  оголошують черговий відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі, Росії, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2013/2014 навчальному році.

Програма адресована молодим лідерам з вищою освітою, які зацікавлені у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні.

ОГОЛОШЕННЯ