ua en

3 листопада 2011 року ЧДТУ відвідав заслужений діяч науки РФ, професор, д.т.н., проректор з інформатизації та міжнародного співробітництва Брянського державного технологічного університету Аверченков Володимир Іванович.

Під час візиту відбулися його зустрічі із професорсько-викладацьким складом ЧДТУ, обговорення актуальних питань міжвузівського співробітництва.

10 листопада 2011 року о 19.00 в Чернігівському міському Палаці культури у фіналі регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України» буде визначено найкращого студента Чернігова.

Головне змагання буде за звання «Кращий студент (комплексна характеристика)», а також будуть визначені переможці в номінаціях «Кращий студент – програміст», «Кращий студент – науковець», «Кращий студент – спортсмен», «Кращий студент – медійник», «Кращий студент – дизайнер» та «Кращий студент – громадський діяч».

Приходьте та підтримайте учасників конкурсу від нашого університету.

27-28 жовтня 2011 р. у Чернігівському державному технологічному університеті (м. Чернігів) відбулася науково-практична конференція «Підвищення ефективності роботи електричних мереж» під егідою Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НЕК «Укренерго», ПАТ «Чернігівобленерго» та Інституту електродинаміки НАН України.

На конференції були обговорені актуальні питання щодо:
- методів та засобів підвищення надійності електричних мереж;
- підвищення якості електричної енергії;
- зменшення втрат електричної енергії на її транспортування.

01.11.2011 року о 13 годині в виставковій галереї ім. В.К.Багіна наукової бібліотеки ЧДТУ відбудеться відкриття виставки робіт відомої чернігівської майстрині Олександри Іванівни Дідович «Натхнення творчої душі».

Більше 60 робіт, виконаних в авторський техніці, будуть представлені увазі студентів та співробітників університету: картини зі шкіри, ляльки-мотанки, вази, квіти, декоративні пляшки.

Виставка експонуватиметься лише до 23 листопада. Усіх бажаючих навчитися творити таки чудові твори просимо звертатися до бібліотеки університету.

ВІТАЄМО КОЛЕГ ТА СТУДЕНТІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ - ДНЕМ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ!!!

За традицією, запрошуємо до участі у заходах

ТИЖНЯ ФАКУЛЬТЕТУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ!!!
(31.10 – 04.11.2011)

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих науковців «СТАЛИЙ РОЗВИТОК У СОЦІАЛЬНОМУ ВИМІРІ: ГЛОБАЛЬНИМ ПРОБЛЕМАМ – ЛОКАЛЬНІ РІШЕННЯ»

Конференція відбудеться 2 листопада 2011 року в рамках проведення Тижня факультету соціальної роботи за адресою: м. Чернігів, 50 років ВЛКСМ 1а

Початок роботи – о 10-00, лекційний зал № 2

Святкування дня кафедри промислової електроніки розпочалось 25 жовтня з гри "Що? Де? Коли?", в якій приймали участь команди груп ПЕ-101, ПЕ-091, ПЕ-081, ПЕ й МЕ-071, а також дві команди викладачів - кафедри промислової електроніки та викладачів споріднених кафедр.

Другим заходом, що проводився з нагоди річниці кафедри ПЕ став турнір з міні-футболу, який відбувся 26 жовтня 2011 року. У турнірі прийняли участь всі групи спеціальностей ПЕ та команда викладачів.

Починаючи з 1997 р., коли День юриста став відзначатися як державне свято, на юридичному факультеті стала усталеною добра традиція відзначати його. За багаторічною традицією в один із тижнів жовтня юридичний факультет нашого університету проводить святкові заходи, приурочені до дня юриста. Святкування відбувається протягом тижня – у цьому навчальному році з 10 по 14 жовтня.

Урочистості проводилися для всіх студентів університету, тож кожний бажаючий міг прийняти участь у святкуванні.

З 17 по 19 жовтня у місті Києві проходив тренінг Корпорації ПАРУС щодо вивчення системи Парус-Підприємство 7 модуль “Парус-Бухгалтерія”. Учасниками такого семінару стали старший викладач кафедри обліку та аудиту Волот Олена Ігорівна та асистент кафедри обліку і аудиту Перетятько Юлія Митрофанівна.

За підсумками тренінгу та успішного складання тестових завдань Волот О.І. та Перетятько Ю.М. отримали сертифікати – “Користувач програмного забезпечення “Парус –підприємство 7.40” модуль “Бухгалтерія”.

25 жовтня 2011 року під час чергового засідання робочої групи з розробки Положення щодо поточної атестації успішності студентів було обговорено попередню постанову про внесення коректив у організацію навчального процесу, яка була розроблена студентами спільно з деканами факультетів.

В ході засідання спільними зусиллями було виявлено ряд недопрацювань та неточностей, які потребують виправлення. Суттеві поправки внесла перший проректор, д-р техн. наук, професор Скоробогатова В.І.

Підсумкове засідання робочої групи призначено на четвер 27 жовтня 2011 року.

24 жовтня з 10:00 до 14:00 в стінах Чернігівського державного технологічного університету проходив Всеукраїнський студентський референдум щодо освітніх реформ, котрий проходив за ініціативи Всеукраїнських молодіжних громадських організацій "Національний студентський союз", "Асоціація правозахисних організаторів студентів" та громадська ініціатива "Студентський захист".

Усього було надруковано та роздано 1000 екземплярів анкет, отже результати виявились такими:

Чернігівська обласна газета "Деснянська правда" опублікувала на своїх сторінках статтю про про зустріч голови Чернігівської облдержадміністації Володимира Хоменка зі студентами ЧДТУ, які їдуть на навчання за кордон.

Читати статтю Десант до Глінворда ("Деснянська правда" №117(28231))

До 31 жовтня проводиться добір учасників конкурсу «Кращий студент України» в Чернігівській області.

Конкурс, що пройде ряд етапів – від вишівського і до загальнодержавного, проводять спільнота «Студентської республіки» за підтримки управління сім`ї та молоді Чернігівської ОДА , відділу сім`ї та молоді Чернігівської міської ради.

МЕТА ПРОГРАМИ: Виявлення всебічно розвиненої студентської молоді, стимулювання підвищення рівня її суспільної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції студентства.

Вітаємо студента групи ІМ-081 Купріяненка Владислава з перемогою в змаганнях на Кубок України з пауерліфтингу.

Бажаємо нових перемог.

Кафедра фізичного виховання

20 жовтня у Чернігівській обласній державній адміністрації відбулась зустріч зі студентами, які виїздять для навчання за кордоном. На підставі наказу МОН № 991 від 25.08.11 р. та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011р. №411 "Питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном" та постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2011 р. №. 546 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів, науково-педагогічних та педагогічних працівників за кордоном" 8 студентів 6 курсу Чернігівського технологічного університету направляються на навчання в Глінвордський університет, м. Рексхем, Великобританія.

З 18 по 20 жовтня 2011 року Чернігівський державний технологічний університет приймав участь у Третій Національній виставці-презентації «Інноватика у сучасній освіті», яку проводили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України і компанія «Виставковий Світ».

За підсумками виставки ЧДТУ нагороджений срібною медаллю у номінації «Інновації у використанні інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі», дипломи та подяки отримали ректор ЧДТУ д.е.н., проф. Шкарлет С.М., проректор з наукової роботи д.т.н., проф. Казимир В.В.

20 жовтня у м. Києві на базі Національного авіаційного університету відбулось засідання представників студентського самоврядування щодо проведення у вищих навчальних закладах України Всеукраїнського студентського референдуму 24 жовтня 2011року

На засіданні була присутня голова Студентської ради Чернігівського державного технологічного університету Завгородня Наталія. Основні питаннями, які виносяться на референдум, стосуватимуться Нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту» і чи потрібно взагалі реформувати освіту в Україні.

Студентська рада ЧДТУ

На базі Чернігівського державного технологічного університету розпочала свою роботу щорічна науково-методична конференція "Сучасні аспекти інженерної освіти".

Конференція проводиться згідно рішення Президії науково-методичної комісії з машинобудування і матеріалообробки спільно з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОНМС України, науково-методичною комісією МОНМС України за галуззю знань 0505 «Машинобудування та матеріалообробка» та НТУУ "КПІ".

18 жовтня 2011 року відбулось перше засідання робочої групи з розробки Положення щодо поточної атестації успішності студентів. Було проаналізовано результати проведення першої атестації та поставлено ряд конкретних завдань для кожної підгрупи. Так студенти зобов’язались провести збори, на яких буде обговорено основні проблеми по кожному з факультетів, і як результат – сформовано список ключових завдань і можливих способів їх вирішення.

В свою чергу адміністрація пояснила юридичні аспекти і деякі технічні особливості проведення атестації та запропонувала можливі шляхи подолання проблем, що виникли.

20 жовтня 2011 року о 18:00 в актовій залі ЧДТУ традиційно відбудеться студентський захід «Презентація І курсу», в якому продемонструють себе усі 7 факультетів університету:
- Економічний факультет;
- Факультет праці та соціального управління
- Факультет менеджменту та підприємництва;
- Факультет соціальної роботи;
- Факультет електронних та інформаційних технологій;
- Юридичний факультет;
- Механіко-технологічний факультет.

14 жовтня 2011 року відбулась зустріч журналістів обласної газети "Деснянська правда", обласного радіо і телебачення "Сівер-центр" з Міністром освіти і науки, молоді та спорту Д.В.Табачником. Він дав есклюзивне інтерв'ю журналістам Чернігівщини, відповів на їх численні запитання. Розмова йшла про актуальні проблеми освіти та науки в Україні і в нашому регіоні зокрема.

Сьогодні о 18:10 у ефірі обласного радіо слухайте репортаж про цю подію.

Міністр освіти Дмитро Табачник відзначив, що в проекті Держбюджету на 2012 рік закладено найбільше коштів на освіту за всі роки незалежності України.

Він також повідомив, що "продовжиться ще одна дуже важлива програма – навчання найкращих, найталановитіших дітей України за кордоном на конкурсних засадах за 9 напрямками підготовки. Це нанобіотехнології, інформаційні системи і комунікації, інженерія, механіка, енергозбереження та ін".

ОГОЛОШЕННЯ