ua en

15 листопада 2012 року команда юридичного факльтету ЧДТУ взяла участь у Всеукраїнському правовому VIP турнірі, що проводився Координаційною радою молодих юристів при Міністерстві юстиції України за підтримки Міністерства юстиції України. У грі взяла участь 21 команда з різних куточків України, здебільшого це були навчальні заклади національного значення, серед яких НУ Харківська національна юридична академія ім. Я. Мудрого, Національна академія внутрішніх справ, Юридичний інститут Національного авіаційного університету, Національного унівеситету "Острозька академія" та багато інших.

Наша команда у складі студентів 412 групи ЮФ: Редевич Оксани, Дейнеко Ігоря, Головко Ольги, Сокол Наталії та капітана команди Муляренко Ксенії, вибороли ІІІ місце серед кращих юридичних факультетів та юридичних ВНЗ України. Керівник команди ст. викл. каф. історії та теорії держави і права, конституційного та адміністративного права ЧДТУ Хименко О.А.

Вітаємо команду і бажаємо подальших перемог.

Юридичний факультет.

16-17-го листопада 2012 року в Чернігівському державному технологічному університеті на базі кафедри Інформаційних та комп'ютерних систем відбувся обласний конкурс з інформаційних технологій. До університету приїхали учні, переможці районних змагань з комп`ютерних технологій, члени гуртків та секцій.

Представницьке журі із числа викладачів технологічного університету, уважно вислуховувало та гідно оцінило роботи юних програмістів. За результатами роботи журі перше місце зайняла команда Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Друге місце – команда міста Чернігова, а третє місце журі віддало відразу двом командам – з Куликівки та Носівської СЮТ.

Шановне студентство!

Щиро вітаємо вас з Міжнародним днем студента! Студентські роки - найкращий період життя, сповнений незабутніх моментів та яскравих вражень. Ви маєте перед собою мету та готові долати будь-яку вершину у своєму житі. Але для цього необхідні знання. ЧДТУ відкриває перед вами широкі дороги і найголовніше — розкриває можливості скористатися ними.

Успіхів вам у навчанні, оптимізму та натхнення задля нових звершень!

14 листопада 2012 року Чернігівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб «Баланс» в актовій залі Чернігівського державного технологічного університету за підтримки ректора ЧДТУ професора Шкарлета Сергія Миколайовича та декана економічного факультету Цибулі Сергія Дмитровича  було проведено розширене засідання на тему: "Успішні рішення завтрашніх проблем починаються вже сьогодні"

10 листопада 2012 року ЧДТУ гостинно відкрив двері для своїх майбутніх студентів. Відбулася зустріч учнів 10-11 класів Чернігівського педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді з викладачами та студентами Чернігівського державного технологічного університету.

Більше двохсот ліцеїстів та їх батьків на чолі з директором ліцею Анною Коломієць завітали до нашого університету.

Лейтмотивом зустрічі було співробітництво ліцею та університету в різних галузях науки і техніки в рамках програми Малої академії наук України.

Вітаємо студентку IV курсу юридичного факультету Кезлю Валентину Миколаївну з призначенням їй академічної стипендії імені М. Грушевського на І семестр 2012-2013 навчального року. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України № 1132 від 22.10.12.

Бажаємо подальших успіхів у навчанні.

Юридичний факультет.

6-7 листопада 2012 року відбувся турнір з шахів на Кубок міста Чернігова серед студентської молоді навчальних закладів ІІ-ІІІ-IV рівнів акредитації.

Перше та друге місця у командному заліку посіли команди Чернігівського державного технологічного університету.

Перше місце - команда ЧДТУ "Технолог-1" у складі:
Заліського Дмитра (група ІМ-091)
Кадика Андрія (група ТД-121).

Друге місце - команда "Технолог-2" нашого університету у складі:
Лисенка Володимира (група ІМ-103)
Полянського Олександра (група ТД-121).

В особистому заліку:
1 місце - Заліський Дмитро
2 місце - Полянський Олександр
3 місце - Лисенко Володимир

Кафедра фізичного виховання

У Чернігівському державному технологічному університеті відбулася низка заходів з нагоди святкування Дня української писемності та мови.

Однією із найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському державному технологічному університеті стала СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Українська мова у часовому і просторовому вимірах».

Чернігівська регіональна торгово-промислова палата планує організувати та провести 21 листопада 2012 року семінар в м.Чернігів “Практика розгляду спорів Міжнародним коммерційним арбітражним судом при ТПП України”.

До участі у семінарі запрошуються студенти та викладачі юридичного факультету ЧДТУ.

До Дня української писемності та мови в Чернігівському державному технологічному університеті  пройшла міська науково-практична конференція «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Відкрив науково-практичну конференцію Шкарлет Сергій Миколайович, ректор Чернігівського державного технологічного університету.

На пленарному та секційних засіданнях конференції обговорювалися такі проблеми:

• Мова як чинник національної самоідентифікації.
• Сучасні питання мовної політики та мовної культури в Україні.
• Українська мова сьогодні. Стан і перспективи розвитку.

Юридична клініка «Adiutorium» - це унікальний структурний підрозділ Чернігівського державного технологічного університету, в якому студенти старших курсів юридичного факультету надають безкоштовну правову допомогу незахищеним верствам населення (інвалідам, пенсіонерам, безробітним).

Якщо вам потрібна усна консультація з юридичних питань, складання процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо), підготовка відповідей у формі правових висновків на письмові звернення громадян - звертайтесь до нас і отримаєте кваліфіковану допомогу!

Вітаємо Литвиненко Валентину Миколаївну, старшого викладача кафедри трудового права та права соціального забезпечення з успішним захистом дисертації на тему: «Соціальні послуги у сфері соціального захисту населення України», за спеціальністю 12.00.05 – трудове право; право соціального забезпечення, що відбувся 31 жовтня 2012 року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, м. Луганськ.

Бажаємо подальших успіхів у науковій діяльності.

Висловлюємо слова вдячності всім небайдужим!

Старанна студентка, чуйна людина, хороший друг, студентка ІV курсу факультету соціальної роботи Яна Лейдер–Рейн опинилася в біді та потребує тривалого та високовартісного лікування. Медичними закладами був виставлений рахунок 30 000 $, ця сума є непосильною для рідних Яни.

Спільними зусиллями студентів та колективу Чернігівського державного технологічного університету вдалося зібрати 17 920 грн.

Факультет соціальної роботи висловлює слова подяки за небайдужість до чужої біди деканам факультетів, бухгалтерії, науково-педагогічним працівникам, студентам ЧДТУ, а також кожному, хто допомагає зібрати необхідну суму.

Сердечно вдячні,
родина Яни,
факультет соціальної роботи

Шановні викладачі, співробітники та студенти!

Щиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови!

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести і утвердити українське слово, збережене нашими предками, - воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧДТУ

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 835-р про затвердження складу Молодіжної ради, голова студентського самоврядування Чернігівського державного технологічного університету Завгородня Наталія, стала представником від області у складі новоствореної Ради при КМУ під керівництвом Дмитра Володимировича Табачника.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

3 листопада за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Офіс Програми імені Фулбрайта і Консультативний центр мережі EducationUSA провели брифінг «Освіта в Україні» та виставку «Освіта у США».

В брифінгу взяли участь представники вищих навчальних закладів України та США. Чернігівський державний технологічний університет у заходах представляв проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, к.т.н., доцент Новомлинець О.О.

1 жовтня 2012 року у ЧДТУ на кафедрі Інформаційних та комп`ютерних систем відбувся науково-практичний семінар, присвячений участі наших студентів у програмі "Google Summer of Code 2012".

У 2012 році в проектах "Google Summer of Code 2012" брали участь 9 студентів нашого ВНЗ, це Єрмоленко Андрій, Власенко Євген, Гуза Тетяна, Рудий Володимир, Сігута Ігор, Слівко Ксенія, Кривенко Дмитро, Берлог Євген, Воробей Микола.

За кількістю учасників ЧДТУ посів 9 місце серед ВНЗ всього світу у заходах цієї міжнародної програми.

У суботу, 17 листопада в навчальному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Мельникова 36/1 (Інститут журналістики, Інститут міжнародних відносин) відбудеться міжнародний освітній форум для активної студентської молоді, лідерів студентського самоврядування, профспілок, членів громадських організацій.

Тема цьогорічного зібрання - «Україна – Польща. Нові перспективи та можливості для українських студентів».

Заявки на участь у форумі приймаються до 15 листопада (четвер) до 12:00.

Чернігівський державний технологічний університет відвідала координатор з міжнародного співробітництва з ВНЗ Східної Європи Гліндвордського університету Ольга Едвардс.

Відбулась її зустріч зі студентами нашого університету, які затверджені до стажування у Гліндвордському університеті, м. Рексем, Уельс, Великобританія, за програмою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з навчання та стажування студентів, аспірантів та науково-технічних працівників в провідних закордонних вищих навчальних закладах.

Вітаємо колектив факультету соціальної роботи з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери.

Бажаємо вам натхнення і успіхів у вашій нелегкій діяльності, сповненій гуманізму, милосердя, тепла, адже усі ви небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує вашої допомоги.

До Дня працівника соціальної сфери факультет соціальної роботи проводить ряд заходів, до участі у яких запрошує всіх студентів та викладачів Чернігівського державного технологічного університету.

ПРОГРАМА ТИЖНЯ ФАКУЛЬТЕТУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ

18 жовтня 2012 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук старшого викладача кафедри філології Оксани Олександрівни Колотової за спеціальністю 09.00.08 - естетика.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

ОГОЛОШЕННЯ