ua en

28 травня у Чернігівському національному технологічному університеті (в корпусі № 8) активісти громадської ініціативи Реанімаційний пакет реформ (РПР) представили пакет законопроектів для реформування країни.

У презентації взяли участь експерти РПР від груп судової та адміністративної реформи, медіа, лісового господарства, податкової та дерегуляції – Олександр Білоус, Микола Виговський, Наталя Соколенко, Остап Єднак, Олег Мацех, Вадим Міський. Учасниками зустрічі також були студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету.

На базі Чернігівського національного технологічного університету 27 травня 2014 року відбувся семінар для бухгалтерів підприємств, установ та організацій усіх форм власності за підтримки редакції журналу «Баланс-Бюджет», Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Чернігівській області, Головного управління державної казначейської служби України в Чернігівській області.

NetCom Learning оголошує щомісячний конкурс грантів для молодих людей, які хочуть покращити свої знання у галузі комп’ютерних та інформаційних систем, веб-дизайну тощо. Зокрема, надаються $2500 на очні або онлайн заняття у NetCom.

Гранти на навчання для аспірантів від DAAD надаються аплікантам, які не є громадянами Німеччини і не відвідували цю країну протягом останніх 15 місяців.

Область знань – гуманітарні науки і соціологія.

Традиційно наприкінці кожного навчального року Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представляє академічний рейтинг університетів. В цьому році вже увосьме опубліковано чергові результати проекту «Топ-200 Україна» за показниками діяльності вузів у 2013 році.

Необхідно відмітити, що ЧНТУ за рік підвищив свій інтегральний індекс на 15 % та піднявся у рейтингу на 1 місце. А загалом за останні вісім років діяльності (тобто за час існування рейтингу "Топ 200 Україна") Чернігівський національний технологічний університет майже у 6 разів покращив свої показники та піднявся з 179 місця на 141.

До Уваги студентів юридичного факультету!

Літня школа юридичної практики при апеляційному суді Чернігівської області запрошує студентів старших курсів ВНЗ за спеціальністю «Правознавство», «Судова та правоохоронна діяльність» взяти участь у проходженні стажування в апеляційному суді Чернігівської області.

Головна мета проекту - забезпечення прозорості та доступності для широких кіл громадськості судової системи області та судів різних рівнів та спеціалізацій, сприяння розумінню суті юридичної професії, формування у студентів професійних навичок роботи у суді.

З 1 червня 2014 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України у розділі «Діяльність Агентства» / «Науково-технічна діяльність» / «Комітет з присудження Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій».

Завідувач кафедри БРАС ЧНТУ Велігорський О.А. з 28.04.2014 по 26.05.2014 проводив наукові дослідження в Німеччині за грантовою програмою Східного партнерства від Німецької служби академічних обмінів (DAAD, Deutscher Akademischer Austauschdienst).

Перебуваючи в Боннському університеті прикладних наук (Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences, BRSU), Олександр Велігорський виконував наукові дослідження фотоелектричних систем за умов часткових затінень та розробляв алгоритми управління перетворювачами напруги для фотоелектричних систем на основі методів штучного інтелекту для пошуку точки максимуму потужності.

Проведені дослідження зацікавили як німецьких науковців, так і представників малого та середнього бізнесу. Як результат, співпраця у галузі інтелектуальних промислових систем управління між науковцями кафедри Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем ЧНТУ та їх німецькими колегами буде продовжена.

28 травня 2014 року у Чернігівському національному технологічному університеті відбулося відкриття Навчального науково-практичного центру аутсорсінгу, який було створено в рамках проекту Tempus № 530319-TEMPUS-1-2012-1-DE-TEMPUS-JPHES "Інноваційна гібридна стратегія IT-аутсорсингового партнерства з підприємствами".

Метою Центру є сприяння діалогу та співробітництву між бізнесом та освітою, між досвідченими ІТ-фахівцями і майбутніми спеціалістами. На відкритті були присутні студенти, аспіранти, викладачі, представники підприємств і організацій Чернігова, зокрема директор MV Design Володимир Мірошниченко, директор Чернігівського філіалу SysIQ Юрий Шудра, начальник відділу інформаційно-комп'ютерного забезпечення Чернігівської обласної державної адміністрації Олександр Клименок, начальник служби АСУП Чернігівводоканалу Олександр Никитченко.

У режимі on-line у заході приймав участь координатор проекту від Європейського Союзу професор Гюнтер Толкієн з Технічного університету Вільдау, Німеччина. Спілкування відбувалося англійською та німецькою мовами при активній участі викладачів кафедри іноземних мов.

«Сучасні поліглоти» (“Modern Polyglots”) – бюро перекладів, яке базується в Ірландії – пропонує свою програму для студентів з усього світу. «Наша літня програма на англійській мові» (“Our Summer Programme in English”) базується на інтенсивних курсах англійської мови в Ірландії під час літніх канікул.

Контактна інформація на сайті: http://modernpolyglots.ie/ru/about-us/

Європейський культурний фонд (European Cultural Foundation) оголошує конкурс ідей міжсекторального співробітництва, яке залучило б європейців до перевизначення та формування «суспільного простору». Фондом буде обрано 50 найбільш інноваційних ідей, які будуть представлені 23 – 25 жовтня у Марселі. З них буде обрано 25 проектів, яким будуть надані гранти до $10,000.

Поляки створили безкоштовний онлайн-курс польської мови для українців.

Автор курсу, польський кореспондент «Дзеркала тижня» Якуб Логінов, використав у ньому авторський метод, завдяки якому він сам колись вивчив українську мову протягом всього 4 місяців.

25 – 29 серпня 2014 р. в м. Тарту (Естонія) проходитиме літня школа для студентів з України «Перспективи демократії, стабільності та європеїзації в Україні».

Вимоги до учасників:

  • бути громадянином України
  • навчатися у магістратурі або докторантурі в області соціальних наук, або отримати бакалавра за відповідною спеціальністю впродовж останніх 5 років;
  • гарно знати англійську мову.

Літня школа Гліндвордського університету пропонує 4 тижні інтенсивної англійської мови.

Заявки на участь подаються напряму через Language Centre. За цим посиланням також надається можливість проглядати інформацію про літні школи університету і їх учнів.

30 червня – 5 липня 2014 р. на базі Київського Політехнічного Інституту відбудеться Дев’ята Відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування ім. С.О. Лебедєва - В.М. Глушкова.

Для участі в Олімпіаді командам (не більше двох команд від вищого навчального закладу) необхідно пройти обов’язкову реєстрацію на нашому сайті: http://kpi-open.org.

28 травня у корпусі № 8 Чернігівського національного технологічного університету (за адресою вул. 50 років ВЛКСМ, 1а) о 13 год. 00 хв. за підтримки ГО «МАРТ» відбудеться презентація та фахове обговорення нагальних реформ для країни, ініційоване громадсь­ко-експертною ініціативою «Реанімаційний Пакет Реформ»

Мета проведення заходу досягнення нового суспільного консенсусу; спроба домовитися про те, як суспільство може вирішувати політичну та економічну кризу шляхом реформ, що повинні бути прийняті Парламентом, схвалені елітами по всій країні та імплементовані Урядом.

Вітаємо команду ЧНТУ в складі: Халіман Л.П. (група ММ-091), Ятченка Є.М. (група ЕМ-101) та Тура Г.М. (група КІ-121) (керівник - к.т.н., ст. викладач кафедри електричних систем і мереж Красножон А.В.) із зайнятим II місцем у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Теоретичні основи електротехніки", яка проходила на кафедрі теоретичної електротехніки НТУУ "КПІ" 19 - 21 травня 2014 р.

Бажаємо переможцям подальших успіхів у навчанні та творчого натхнення!

Соціальна Наукова Мережа запустила новий безкоштовний сервіс «ПошукВАК», який допоможе Вам:

  • підібрати за ключовими словами ВАКівський журнал для публікації;
  • зробити літ. огляд по українським науковим журналам для Вашої книги або дисертації;
  • дає можливість скачувати повнотекстові варіанти статей.

У рамках українсько-італійської Угоди про співробітництво у галузі культури, освіти та науки планується надання грантів на навчання, стажування та дослідження в італійських навчальних закладах та науково-дослідних закладах на 2014/2015 навчальний рік.

Тривалість відрядження до Італії розрахована відповідно на 3, 6 та 9 місяців, розміри грантів складають орієнтовно 2000 євро, 4000 євро та 6000 євро.

Важливою умовою отримання гранту є знання італійської мови.

Чернігівський національний технологічний університет запрошує студентів, викладачів, представників бізнесу та просто зацікавлених у ІТ-співробітництві відвідати захід з відкриття навчального науково-виробничого центру аутсорсінга.

Даний центр покликаний посилити діалог і співпрацю університету, ІТ-компаній та потенційних бізнес-клієнтів у сфері ІТ-аутсорсінгу для підтримки якісної підготовки майбутніх фахівців та виконання спільних проектів.

Захід організовано у рамках проекту TEMPUS 530319-TEMPUS-1-2012-1-DE-TEMPUS-JPHES "Інноваційна гібридна стратегія ІТ-аутсорсингового партнерства з підприємствами".

У ЧНТУ відбулась Міжнародна конференція "Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем". Програма конференції.

ОГОЛОШЕННЯ