ua en

В рамках тижня ННІ Економіки 10 грудня 2019 року згідно програми Startup Semester відбулася перша зустріч на тему «From Zero to Hero. Startup Basics». У ролі спікера виступила Юлія Дарницька - випускниця нашого університету, відома як виробник корисних солодощів з натуральних продуктів під торговою маркою YO! Sweets, які можна придбати в багатьох торгових точках міст України, та СЕО чайхани Kover, що знаходиться у нашому місті Чернігові. Впродовж цієї зустрічі студенти мали змогу дізнатися про стартап, основні його особливості та на прикладі пані Юлії зрозуміти, як знайти ідею, працювати в команді.

Відповідно до наказу МОНУ від 10.12.2019 № 1532 Чернігівський національний технологічний університет перейменовано у Національний університет «Чернігівська політехніка»

Внаслідок оптимізації мережі закладів вищої освіти м. Чернігова за останні 8 років до університету було приєднано чотири навчальні заклади, і на сьогоднішній день ми багатопрофільний, багатогалузевий класичний університет, який займає провідне місце у системі вищої освіти України, і має значний вплив на наукові, освітні, культурні та соціальні процеси в регіоні.

Перейменування Чернігівського національного технологічного університету у Національний університет «Чернігівська політехніка» сприятиме зміцненню професійного іміджу університету, посиленню його міжнародної інтеграції, розширенню освітньо-наукових горизонтів для реалізації новітніх освітніх програм та наукових проєктів.

Таким чином, наш університет остаточно інтегрується в єдиний науково-освітній європейський простір, а наш новий бренд «Чернігівська політехніка» приєднується до таких провідних навчальних закладів, як Люблінська, Вроцлавська, Лодзька, Львівська та Міланська політехніки.

Вітаємо всіх студентів та співробітників з початком нового етапу розвитку нашого університету!

Відкрито реєстрацію на Другий конкурс стартапів Чернігівського національного технологічного університету «StartUp – way to success»

Реєстрація відкрита до 3 лютого 2020 року.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJXcJ0e63nAtg363Bc1k4EWlNJ0jdPmRFvR_jgKKdj2duh5g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Навчання у міні-школі стартапів почнеться з 10 лютого 2020 року

5 грудня в Києві відбувся YEP!Starter Kyiv Regional Final , під час якого 18 стартапів презентували свої проекти, які створювали протягом 3-х місяців програми YEP!Starter.

Командна ЧНТУ , у складі доцента кафедри "АТ та ГМ" Литвин О.О., аспіранта кафедри "АТ та ГМ" Скляра В.М., студента групи МАТн-181 Тишик О.О., Огієнко М.В. успішно презентувала свій проект " MEV : Modular Electric Vehicles" та разом з іншими 7 проектами потрапили до Demo Day #6, який відбудеться 19.12.19 в UNIT.City.

В Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулись спортивні змагання до Дня Збройних сил України. За перемогу боролися команди студентів І курсу та команда військовослужбовців Чернігівського зонального відділу військової служби правопорядку. У напруженій боротьбі переможцями стали:

- І місце – команда групи ЕТ-1903

- ІІ місце – команда військовослужбовців Чернігівського зонального відділу військової служби правопорядку

- ІІІ місце - збірна команда груп АТ-1904 та АТ-1905

Переможці отримали гостинці від профкому студентів.

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів!

4 грудня 2019 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся фінальний круглий стіл програми по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2019».

Директор Фундації Прав Людини в Україні Євгеній Фомін відзначив надзвичайно плідний і резонансний характер цьогорічного етапу проєкту в усіх восьми регіонах, де реалізовувався проєкт і, зокрема, в Чернігівській області. Він вручив сертифікати активним волонтерам та пам’ятну медаль громадській організації «Чернігів Європейський». Координаторка проєкту Наталія Ємець презентувала результати реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» у Чернігівській області. Волонтерка проєкту, завідувачка відділом мультимедійного та програмно-технічного забезпечення наукової бібліотеки ЧНТУ представила результати діяльності блогплатфоми «Чернігівська блогосфера», яка була створена в рамках реалізації проєкту, але, в повній мірі, має перспективи стати постійно діючим порталом не тільки ЧНТУ, а й Чернігівської області.

30 листопада – 1 грудня 2019 р. потужна делегація Чернігівської області взяла участь у фінальному форумі програми по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2019». Основним партнером проєкту був Чернігівський національний технологічний університет.

До складу делегації увійшли представники цільової группи, вимушені переселенці, студентства ЧНТУ, громадські активісти міста. Очолила делегацію координаторка проєкту у Чернігівській області Наталія Ємець.

Здобувачі вищої освіти ЧНТУ, які навчаються за освітньо-професійною програмою "Менеджмент креативних індустрій та соціальних інновацій", продовжують знайомство з сектором креативних індустрій та їх впливом на регіональний розвиток.

5 грудня 2019 року студенти відвідали Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка, де в ході неформального освітнього заходу дізналися про особливості театрального мистецтва, формування його засобами креативного середовища та специфікою управління проектами у сфері театральної діяльності.

2 грудня відбулася  презентація нової книги науковця і політичного діяча академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора Павла Івановича Гайдуцького «Біль за Україну». Були присутні студенти і викладачі Навчально-наукових інститутів ЧНТУ природокористування, бізнесу і туризму та інституту економіки.

4 грудня 2019 року відбулось засідання Координаційної ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених (НТСА) Чернігівського національного технологічного університету. Це засідання було присвячено питанням активізації роботи наукових клубів (гуртків) при навчально-наукових інститутах університету, а також популяризації наукової діяльності серед здобувачів вищої освіти ЧНТУ.

За ініціативи Студентської ради ЧНТУ та Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» 3 грудня 2019 року в ЧНТУ відбулася кураторська година «Насильству немає виправдання!». Зустріч організована в рамках  Міжнародної акції «16 днів проти насилля».

25 листопада 2019 р. студенти І-ІІІ курсів юридичного факультету спеціальності «Правоохоронна діяльність» ЧНТУ разом із доцентами кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права ЧНТУ (Козинець О.Г., Марущак Н.В., Марущак О.А.) взяли участь у відкритті ХVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Відкриття фестивалю проходило в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка.

13-20 листопада 2019 року студенти Чернігівського національного технологічного університету приймали участь у Всеукраїнському проекті “Школа на мільйон” від Альфа-Банку Україна. У рамках реалізації проекту учасники мали змогу познайомитися з компанією зсередини та дізнатися більше про кар’єрні можливості, вирішити практичний кейс і стати амбасадором Альфа-Банку Україна з річною стипендією. Крім того, співробітники банку розповіли як пройти співбесіду, стати домовлятором на мільйон, вести комунікацію та використовувати банківські продукти як інструмент успішної людини.

Після інтенсивних 5-ти днів проекту “Школа на мільйон” було визначено 4 півфіналіста: Владислав Зеленський (студент 2 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки); Олег Желдак (студент 3 курсу кафедри ПЦБ ННІ будівництва); Катерина Кобзар (студентка 2 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки); Іван Усов (студент 1 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки).

Протягом двох днів, 26 та 27 листопада 2019 року, в Чернігівському національному технологічному університеті тривали заходи присвячені сприяння розвитку кар’єри здобувачів вищої освіти. Так, це були і Квест «Кроками професій», і тренінги, майстер-класи та воркшопи від компаній, і безпосередньо зустрічі викладацького колективу й майбутніх випускників університету зі стейкхолдерами та потенційними роботодавцями.

Запрошенi гостi розповiли здобувачам вищої освіти про ситуацiю на ринку працi у відповідному професiйному середовищi за спеціальністю, освіту за якою вони здобувають, про вимоги та запити роботодавців, про необхiднi для вдалого працевлаштування компетентностi фахівців, про ТОП-5 навиків, які будуть корисними під час пошуку першого робочого місця, та інше, а також надали вiдповiді на низку актуальних питань.

Дякуємо всім компаніям за активну участь у заходах, що організовуються в Чернігівському національному технологічному університеті, а також бажаємо успіху, активного розвитку, надійних партнерів, а також відповідального трудового колективу!

29 листопада 2019 року здобувачі вищої освіти за освітньою програмою «Менеджмент креативних індустрій та соціальних інновацій» отримали унікальну нагоду – познайомитись з діяльністю громадської радіостанції розмовно-музичного формату – телерадіокомпанією «Свобода ФМ».

Відомі чернігівські радіожурналісти Олег Головатенко, Олена Головатенко, Андрій Ясний, Сергій Соломаха розповіли про особливості створення новин без кордонів, специфіку теле-, радіо- та Інтернет- трансляції. Фахівці телерадіокомпанії також поділились секретами радіо виробництва та планами подальшої праці з ЧНТУ.

З 25 листопада по 10 грудня Україна, разом із світовою спільнотою, долучається до проведення Міжнародної акції «16 днів проти насилля». ЦҐО ЧНТУ пропонує провести кураторські години за цією тематикою.

На допомогу кураторам на сторінці #ЦентрҐендерноїОсвітиЧНТУ сайту ЧНТУ розміщена презентація і довідкова інформація: https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/ge16.pptx,
https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/ge16.pdf

За підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв запрошує до участі у ХІ Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Україна квітуча 2020».

Мета конкурсу – підготовка фахівців нової генерації європейського рівня, посилення профорієнтаційної роботи, розширення міжнародних зв'язків, заохочення молоді до покращення стану міського (сільського) середовища, садів, парків, скверів, упорядкування реклами і системи візуальної комунікації, фотовідеодизайн, народні художні промисли.

Фінальний круглий стіл проєкту - середа, 4 грудня 2019 г. з 15:00 до 16:30 за адресою м. Чернігів, вул. Шевченка, 95 Чернігівський національний технологічний університет, корпус 1 читальна зала наукової бібліотеки ЧНТУ

«ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ» - таку назву мала вистава, яку подивилися в Молодіжному театрі м.Чернігова 21.11.2019 р. в межах заходів до Дня гідності та свободи студенти юридичного факультету ЧНТУ спеціальності Правоохоронна діяльність групи ПД-191 разом із куратором доцентом кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Марущак Н.В.

В Україні все більшої популярності набирають програми матеріальної підтримки здібних студентів незалежними комерційними організаціями. Подібні програми дуже поширені в європейських і американських навчальних закладах та мають велику популярність серед студентів.

EducationUA 2019 – саме одна з таких соціальних програм, що пропонує українським студентам на конкурсній основі здобути матеріальну винагороду за академічні успіхи.

ОГОЛОШЕННЯ