ua en

Шановні викладачі та студенти!

Відділ міжнародного співробітницва пропонує ознайомитися з переліком грантових та стипендіальних програм, відкритих у 2014 році.

Пропонуємо ознайомитися з переліком безкоштовних онлайн-курсів у сфері бізнесу, що стартують у листопаді 2014 року.

Масові відкриті он-лайн-курси (MOOC, Massive Open Online Courses) - безкоштовні навчальні курси, викладені для загального доступу в Інтернет. Єдиною умовою використання цих курсів є знання англійської мови.
Підприємці, націлені на власні стартами, та всі бажаючі можуть скористатися безкоштовними курсами MOOC в області бізнесу, щоб поповнити свої знання.

05-06 листопада 2014 р. на базі навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Фінансово-економічна стратегія розвитку в умовах євроінтеграційних процесів: аспекти сталості та безпеки», присвячена 15-річчю фінансово-економічного факультету.

Метою конференції став розгляд актуальних питань фінансово-економічної ситуації в Україні, а також обговорення наукових підходів до розробки фінансово-економічної стратегії безпечного розвитку країни в умовах євроінтеграційних процесів.

Співорганізаторами конференції виступили Чернігівська регіональна торгово-промислова палата, Гомельський державний університет Ф. Скорини, Гомельський Міжнародного університету «МИТСО», Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації (Республіка Білорусь), Інститут менеджменту інформаційних систем ISMA (м. Рига, Латвія), Сучасний гуманітарний інститут Республіки Молдова (м. Кишинів, Республіка Молдова), Карагандинський державний технічний університет (м. Караганда, Республіка Казахстан), Університет Св. Клімента Охрідського (м. Прилеп, Республіка Македонія).

Науковим акцентом та логічним завершенням святкування Дня української писемності та мови стала III МІЖВУЗІВСЬКА Студентська Наукова конференція «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Уже традиційно напередодні Дня української писемності та мови університет збирає студентів різних вишів нашого міста, щоб обговорити актуальні проблеми культури української мови й мовлення.

Крім заявлених доповідей студентів ЧНТУ, у конференції взяли участь також курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України та студенти Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, яких об'єднує спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які звучали на секційному засіданні, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

Чернігівський національний технологічний університет вітає Крючкова О.В. з успішним виступом у чемпіонаті України з військово-спортивних багатоборств. Він зайняв 1 місце по версії Б-3 та 2 місце по версії Б-1.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових успішних виступів!

9 листопада (неділя) Інститут математики НАН України (Київ, вул. Терещенківська,3) проводить цікаві заходи для школярів та студентів - "Дні науки".

Тут ви зможете пограти в математичні ігри, пороз'язувати головоломки, подивитись різноманітні математичні картинки та демонстрацію дослідів з физики та хімії. Також пройдуть пізнавальні лекції з різних розділів математики:

Лекції:

  • 12:00 Анатолій Самойленко «Задача на мільйон: гіпотеза Рімана»(для студентів)
  • 13:00 Юрій Дрозд«Давньогрецька задача про трисекцію кута»(школярі, починаючиз 8-класників)
  • 14:00 Сергій Максименко «Ейлерова характеристика та топологія зачісок»(школярі старших класів, студенти)
  • 15:00 Олександр Рибак«Математика жонглювання» (школярі старших класів, студенти, дійсно буде показуватись жонглювання)

3 листопада 2014 р. Чернігівський національний технологічний університет відвідав Президент Академічного співтовариства Михайла Балудянського Міхал Вархола м. Кошице (Словацька республіка). Візит відбувся у рамках підписання угоди між ЧНТУ й Академічним співтовариством Михайла Балудянського.

Професор Міхал Вархола для науково-педагогічних працівників та студентів ЧНТУ прочитав лекцію на тему «Міжнародна співпраця у сфері вищої освіти в умовах глобального світу» та поділився досвідом своєї викладацької діяльності, методичними підходами та розповів про інновації в навчальному процесі. «В умовах глобалізації світу жодна держава не може вирішувати свої проблеми без співпраці з іншими державами, у тому числі – і в галузі освіти. Без співпраці, участі у міжнародних конференціях і обміну досвідом між університетами неможлива інтеграція в європейський освітній простір», - зазначив Міхал Вархола.

Компанія Ericsson (NASDAQ:ERIC) оголосила про старт шостого щорічного конкурсу Ericsson Innovation Awards, до участі в якому запрошуються студенти з усього світу. Тема конкурсу в 2015 році – «Майбутнє освіти».

Ericsson запустив глобальний конкурс інновацій для студентів;
Головна тема 2015 року – «Майбутнє освіти»;
Освіта – пріоритетна сфера у розвитку технологій, що з'єднують суспільство;

Таллінський Технологічний Університет, найбільший технічний ВУЗ Естонії, запрошує студентів здобути безкоштовну освіту за рівнем бакалавра або магістра.

Тривалість навчання:

  • Бакалавр –  3 роки;
  • Магістр – 2 роки.

УМОВАМИ ВСТУПУ Є:

  • Знання англійської мови: TOEFL 81, IELTS 5.0/6.0;
  • Мотиваційний лист;
  • Наявність атестату/диплому.

“Explore Canada” – перший сучасний Інтернет формат всеукраїнського соціального проекту.

Проектом передбачено надати можливість переможцям конкурсу самостійно протестувати якість навчання в Канаді та по поверненню поділитись власним досвідом з українським суспільством, а також ознайомитись із освітніми та туристичними можливостями кожної із провінцій Канади.

Запрошуємо на перегляд фільмів зі спільною темою "Мить, що змінює життя". Після перегляду, як завжди обговорення за чаєм.

Центр культурно-масової роботи ЧНТУ вітає найталановитіших студенток: Юлію Цилюрик із перемогою та Віталіну Лисенко із зайнятим II місцем на міжнародному фестивалі "Зірковий парад", що відбувся у Львові на цих вихідних.

Дівчата показали всю свою майстерність, професіоналізм та гідно представили ЧНТУ на міжнародному конкурсі, за що і отримали найвищі бали від суддей!

Зичимо дівчатам подальших творчих успіхів!

ЦКМР ЧНТУ

Цієї суботи театр тіней "Fireflies" дав перший в рідному місті повноцінний концерт - шоу, мета якого - зібрати кошти для військвих, що знаходяться в АТО.

Театр тіней подарував чернігівцям море позитивних емоцій, адже протягом години, від сцени, неможливо було відірвати погляд! Тіньове шоу, пісочне шоу, гра світла з тінню, неймовірна акрабатика та багато іншого - саме це побачили глядачі, які завітали на перший концерт театру тіней під назвою "Space SHOW".

Особливо приємно, що ця талановита молодь - випускники та діючі студенти нашого університету. Пишаємося цим!

Вже скоро театр тіней повідомить про зібрані кошти та направить їх на допомогу військовим в АТО.

Центр культурно-масової роботи вітає команду з чудовим, яскравим виступом, та бажає подальших успіхів та нових креативних постанов!

ЦКМР ЧНТУ

8 листопада в Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ, вул. Горького (Антоновича), 102-104 (ст. м. «Палац Україна»), відбудеться конференція «MOOCology Conference: майбутнє освіти в Україні». Конференція покликана об'єднати усіх учасників ринку онлайн освіти та висунути на обговорення питання про його майбутнє в Україні: як онлайн освіта впливає на професійне зростання фахівців, як інтегрувати успішні західні кейси і які рішення пропонують національні edutech проекти, прогнози розвитку ринку та його подальші перспективи.

Вітаємо Якименко Ірину, студентку ЧНТУ група МК–101, з перемогою в змаганнях першості м. Чернігова з настільного тенісу серед студентської молоді, де вона зайняла І – місце.

Кафедра фізичного виховання

Молодіжний центр праці ДСМтаС Чернігівської ОДА запрошує на тренінг з репродуктивного здоров'я та планування сім'ї в рамках програми "Здоров'я жінок України" за підтримки Молодіжного центру праці Департаменту сім’ ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА .

В інтерактивній формі учасники зможуть дізнатися про складові здоров'я, особливості репродуктивної системи, міфи та правду про сексуальність, вплив штучного переривання вагітності на організм дівчини та сучасні засоби контрацепції.

В жовтні 2014 року ФІДОБАНК випустив першу партію електронних студентських квитків для студентів Чернігівського національного технологічного університету та двох коледжів, які входять до складу університету. В рамках дебютного випуску ФІДОБАНК видав студентам понад 3 200 квитків.

Електронний студентський квиток ФІДОБАНКу (ЕСК) – це платіжна чіпова банківська картка на базі VISA, на зворотній стороні якої вказані персональні дані студента. Електронний студентський квиток поєднує в собі функції унікального ідентифікатора державного зразка, що засвідчує особу студента, електронного посвідчення, яке дає право на отримання пільг, а також є універсальним платіжним інструментом для отримання стипендії, розрахунків в торгово-сервісній мережі та в інтернеті, зняття готівки в банкоматах.

Шановні колеги!

6 – 7 листопада 2014 р. на базі Спілки поляків України та Товариства вчених поляків України проводиться (у режимі форуму) Міжнародна наукова Інтернет-конференція на тему: «Співпраця ЄС та України: економічні тенденції».

Робочі мови: українська, російська, англійська, польська.

Збірник матеріалів конференції буде розміщено на сайті (http://www.z-p-u.org), у pdf форматі для скачування.

Електронні версії матеріалів, відомості про авторів та квитанції потрібно надсилати до 06 листопада 2014 р. включно на E-mail (назва усіх файлів – прізвище учасника):  zpkonf@gmail.com

29 жовтня Чернігівський національний технологічний університет презентував громадськості проект «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму та інших людей літнього віку до громади м. Чернігова»

Метою презентації було привернення уваги влади та громадськості до проблем соціально вразливої категорії літніх людей – жертв націонал-соціалізму та тоталітарних режимів; розвиток міжсекторального партнерства на рівні місцевої громади у сприянні налагодженню міжпоколінного діалогу; розповсюдження інформації про проект з метою охоплення більшої кількості представників цільової групи.

10 жовтня - 1 грудня 2014 року Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності та Європейський університет проводять Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Вища освіта в Україні в умовах європейської інтеграції : стан, проблеми і перспективи».

Конференція проводиться в он-лайн режимі на сайті Європейського університету (http://e-u.in.ua/ukr/).

До участі запрошуються науково-педагогічні працівники, аспіранти та студенти вищих навчальних закладів.

Чернігівський національний технологічний університет вітає
КОДОЛУ Олександра
випускника кафедри зварювального виробництва та автоматизованого проектування будівельних конструкцій 2007 року, з обранням народним депутатом України по одномандатному виборчому округу № 209.
Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу!
ОГОЛОШЕННЯ