ua en

Програма грантів фінансується Австрійським федеральним міністерством науки, досліджень та економіки (BMWFW).

Грант ім. Ернста Маха надається випускникам університетів у віці до 35 років, які продовжують освіту в аспірантурі в своїй країні.

Кандидатам оплачується стажування в австрійських вузах тривалістю від 4 до 10 місяців.

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує платникам податків, які в 2013 році сплачували кошти за здобуття середньої професійної або вищої освіти як особисто, так і за членів сім'ї першого ступеня споріднення, які не одержують заробітну плату, що до кінця 2014 року вони можуть скористатись правом на отримання податкової знижки.

Тобто, такі громадяни можуть повернути собі з бюджету частину витрачених на навчання коштів.

Шановні колеги та студенти!

18 листопада 2014 р. в Чернігівському національному технологічному університеті (301 ауд.) о 15:00 відбудеться Україно-Польський вебінар на тему «Перспективи розвитку співробітництва між ЧНТУ та ВНЗ Польщі за освітніми та освітньо-науковими напрямами».

До участі запрошуються студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники університету.

Чекаємо на Вас!

Національний конкурс студентських проектів «Розумне місто» ( Smart City) Центр «Розвиток КСВ» спільно з Вінницькою міською радою оголошує старт нового інноваційного конкурсу для студентів «Розумне місто».

Тема конкурсу у 2014 році – «Рішення шерінгової економіки для міста Вінниця».

Що об’єднує такі міста як Відень, Торонто, Париж, Нью-Йорк, Лондон, Токіо, Берлін, Копенгаген, Гонконг та Барселону? Усі - належать до ТОП-10 «розумних» міст планети. Чим ці міста такі особливі? Вони активно застосовують інформаційно-комунікаційні технології аби більш ефективно використовувати ресурси, зберігати енергію, підвищувати якість життя мешканців, зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище та підтримувати інновації.

Компанія Global Management Challenge Ukraine оголошує про старт нового сезону Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив – 2015».

Інноваційні проекти приймаються з жовтня 2014 по лютий 2015 на сайті конкурсу.

Кращі проекти будуть надані венчурним інвесторам України та США.

Мета конкурсу –збільшити економічну ефективність галузевих бізнесів шляхом впровадження інноваційних проектів українських розробників.

До участі в конкурсі запрошуються підприємці, розробники, студенти, вчені – автори інноваційних ідей та проектів, що хочуть збудувати бізнес на основі своїх інноваційних рішень та мають потребу в розвитку та підтримці своїх проектів.

Святкування Дня української писемності та мови вже стало доброю традицією в ЧНТУ. Цей рік – не виняток. Щоправда, акції, приурочені до свята, розпочалися задовго до дев’ятого листопада.

Родзинкою цьогорічного свята став студентський флешмоб "Одягни вишиванку», провідною ідеєю якого було підтвердження тези: «Вишиванка – це стильно!».

На думку учасників акції, поєднання вишиванки із сучасним одягом виглядає просто фантастично! Розмаїття барв на вишитому полотні допомагає нам усвідомити, хто ми і яке наше призначення, відчути себе частинкою нашої Батьківщини, української нації. Носити вишиванку – це привід для гордості.

5 листопада 2014 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» було проведено тренінг на тему: «Як написати успішну проектну заявку» (“Train the Trainers: How to write a successful proposal”), у якому прийняла участь Анна Вербицька, фахівець з міжнародного співробітництва відділу інтелектуальної власності та міжнародного співробітництва. Пропонуємо ознайомитися з матеріалами заходу.

Майбутнє – це наша молодь! Саме з таким меседжем проходив Світовий форум з розвитку демократії 2-7 листопада у м. Страсбург, Франція.

На даному заході були присутні молодіжні делегації майже з усіх країн світу. Так серед учасників групи, запрошеної за проектом Конгресу місцевих і регіональних влад, була і наша представниця – Тетяна Миколаївна Децюк, старший викладач кафедри соціальної роботи Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ, яка пройшла відповідний конкурсний відбор за програмою «Розширення прав і можливостей молодих місцевих лідерів для сприяння демократичному розвитку в Україні на місцевому рівні».

Вже цього четверга,13 листопада о 18.00 в актовій залі головного корпусу вібудеться найяскравіший конкурс мужності та таланту "Містер ЧНТУ-2014"

За титул Містера змагаються: 

 • Учасник під номером 1 Гапоненко Владислав, обліково-економічний факультет
 • Учасник під номером 2 Івашко Сергій, фінансово-економічний факультет
 • Учасник під номером 3 Дорохов Владислав, механіко-технологічний факультет
 • Учасник під номером 4 Степанян Армен, обліково-економічний факульт
 • Учасник під номером 5 Фокін Руслан, факультет електронних та інформаційних технологій
 • Учасник під номером 6 Кузів Александр, економічний факультет
 • Учасник під номеров 7 Діченков Іван, механіко-технологічний факультет
 • Учасник під номером 8 Панченко Роман, факультет природокористування та туризму

ПРИЙДІТЬ ТА ПІДТРИМАЙТЕ СВОЇХ!

ЧНТУ вітає команду КВК "Подай патрон" з виходом в фінал Чернігівської відкритої ліги КВК!

Команда гідно показала себе протягом сезону, порадувавши глядацьку залу дотепними жартами про студентське життя та рідне місто.

Тепер їх чекає нелегка гра в фіналі, оскільки змагатися у майстерності гумору їм доведеться з неодноразовими чемпіонами ліги та командами, які чернігівський глядач вже полюбив.

Шановні викладачі, співробітники та студенти!
Щиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови!

Мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, – воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧНТУ

ЧНТУ приймає активну участь у максимальному практичному впровадженні нових інновацій у вищій освіті в рамках нового ЗУ про освіту. А тому на запрошення Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного благодійного Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща доцент кафедри «Бухгалтерського обліку та оподаткування» Сизоненко Олена Володимирівна взяла учать у реалізації інноваційного проекту «Інноваційний університет та лідерство».

Цей проект спрямований на підготовку фахівців, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні підходи в управлінні вищою школою та окремими навчальними закладами, орієнтованими на імплементацію в українських університетах новітніх освітніх технологій.

Тренінг з теми "Написання резюме. Ефективне працевлаштування"
від Молодіжного центру праці Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.<

Молодіжний центр праці Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА запрошує на тренінг з теми "Написання резюме. Ефективне працевлаштування", що відбудеться 10 листопада о 17.00 в приміщенні НГО "Міський молодіжний центр "Жменя" - вул. Пятницька, 39, офіс 105 (ЦНТІ)

Шановні колеги!!!

Нагадуємо, що 12 листопада 2014 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ «ДЕНЬ КАР’ЄРИ».

Основне місце проведення заходу - вул. Шевченка, 95, корпус №1, хол 2-го поверху.

Відповідно до плану заходу:

10.20 – відкриття Ярмарку вакансій (корпус №1, 2-й поверх, ауд. 224) за участі директорів інститутів, деканів факультетів, голови студради, голови профспілки студентів, співробітників ВППП та ЗГ і представників компаній, які подали заявки на участь у Ярмарку.

10.55 - 13.00 год. – безпосередньо у холі 2-го поверху відбудеться зустріч студентів університету з роботодавцями.

Шановні викладачі та студенти!

Відділ міжнародного співробітницва пропонує ознайомитися з переліком грантових та стипендіальних програм, відкритих у 2014 році.

Пропонуємо ознайомитися з переліком безкоштовних онлайн-курсів у сфері бізнесу, що стартують у листопаді 2014 року.

Масові відкриті он-лайн-курси (MOOC, Massive Open Online Courses) - безкоштовні навчальні курси, викладені для загального доступу в Інтернет. Єдиною умовою використання цих курсів є знання англійської мови.
Підприємці, націлені на власні стартами, та всі бажаючі можуть скористатися безкоштовними курсами MOOC в області бізнесу, щоб поповнити свої знання.

05-06 листопада 2014 р. на базі навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Фінансово-економічна стратегія розвитку в умовах євроінтеграційних процесів: аспекти сталості та безпеки», присвячена 15-річчю фінансово-економічного факультету.

Метою конференції став розгляд актуальних питань фінансово-економічної ситуації в Україні, а також обговорення наукових підходів до розробки фінансово-економічної стратегії безпечного розвитку країни в умовах євроінтеграційних процесів.

Співорганізаторами конференції виступили Чернігівська регіональна торгово-промислова палата, Гомельський державний університет Ф. Скорини, Гомельський Міжнародного університету «МИТСО», Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації (Республіка Білорусь), Інститут менеджменту інформаційних систем ISMA (м. Рига, Латвія), Сучасний гуманітарний інститут Республіки Молдова (м. Кишинів, Республіка Молдова), Карагандинський державний технічний університет (м. Караганда, Республіка Казахстан), Університет Св. Клімента Охрідського (м. Прилеп, Республіка Македонія).

Науковим акцентом та логічним завершенням святкування Дня української писемності та мови стала III МІЖВУЗІВСЬКА Студентська Наукова конференція «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Уже традиційно напередодні Дня української писемності та мови університет збирає студентів різних вишів нашого міста, щоб обговорити актуальні проблеми культури української мови й мовлення.

Крім заявлених доповідей студентів ЧНТУ, у конференції взяли участь також курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України та студенти Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, яких об'єднує спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які звучали на секційному засіданні, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

Чернігівський національний технологічний університет вітає Крючкова О.В. з успішним виступом у чемпіонаті України з військово-спортивних багатоборств. Він зайняв 1 місце по версії Б-3 та 2 місце по версії Б-1.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових успішних виступів!

9 листопада (неділя) Інститут математики НАН України (Київ, вул. Терещенківська,3) проводить цікаві заходи для школярів та студентів - "Дні науки".

Тут ви зможете пограти в математичні ігри, пороз'язувати головоломки, подивитись різноманітні математичні картинки та демонстрацію дослідів з физики та хімії. Також пройдуть пізнавальні лекції з різних розділів математики:

Лекції:

 • 12:00 Анатолій Самойленко «Задача на мільйон: гіпотеза Рімана»(для студентів)
 • 13:00 Юрій Дрозд«Давньогрецька задача про трисекцію кута»(школярі, починаючиз 8-класників)
 • 14:00 Сергій Максименко «Ейлерова характеристика та топологія зачісок»(школярі старших класів, студенти)
 • 15:00 Олександр Рибак«Математика жонглювання» (школярі старших класів, студенти, дійсно буде показуватись жонглювання)

3 листопада 2014 р. Чернігівський національний технологічний університет відвідав Президент Академічного співтовариства Михайла Балудянського Міхал Вархола м. Кошице (Словацька республіка). Візит відбувся у рамках підписання угоди між ЧНТУ й Академічним співтовариством Михайла Балудянського.

Професор Міхал Вархола для науково-педагогічних працівників та студентів ЧНТУ прочитав лекцію на тему «Міжнародна співпраця у сфері вищої освіти в умовах глобального світу» та поділився досвідом своєї викладацької діяльності, методичними підходами та розповів про інновації в навчальному процесі. «В умовах глобалізації світу жодна держава не може вирішувати свої проблеми без співпраці з іншими державами, у тому числі – і в галузі освіти. Без співпраці, участі у міжнародних конференціях і обміну досвідом між університетами неможлива інтеграція в європейський освітній простір», - зазначив Міхал Вархола.

ОГОЛОШЕННЯ