ua en

9 грудня в Чернігівському національному технологічному університеті відбулась презентація мобільного додатку «НАТО-квест», яку анонсували автор розробки президент Українсько-Словацького Центру Партнерства Михайло Колібабчук та радник Міністра освіти і науки Сергій Пархоменко.

Цей додаток є принципово новим видом соціальної мережі і при цьому дозволяє брати участь в інтерактивній вікторині про Північно-Атлантичний Альянс. Проект реалізовується за ініціативи ГО «Чорноморська бізнес-ліга», Українсько-Словацького Центру Партнерства та за сприяння Центру інформації та документації НАТО.

Протягом 1-6 грудня 2014 року на базі Віденського економічного університету (Австрія) відбулась координаційна нарада і кваліфікаційний семінар у рамках проекту Європейського Союзу Tempus «Набуття професійних і підприємницьких навичок шляхом виховання підприємницького духу і консультації підприємців-початківців» у якому партнером є Чернігівський національний технологічний університет.

У роботі координаційної наради та семінару взяли участь ректор ЧНТУ, д.е.н., професор Шкарлет С.М., д.е.н., професор, директор ННІ економіки ЧНТУ Гонта О.І., декан фінансово-економічного факультету, к.е.н., доцент Ремньова Л.М. ,декан факультету менеджменту, к.е.н., доцент Пономаренко С.І. та завідувач кафедри економічної теорії, к.е.н., доцент Кирилюк Ю.В.

З 1 по 5 грудня 2014 року в ННІ права і соціальних технологій проходив тиждень інституту, в рамках якого була проведена і виставка творчих робіт студентів.

Творчості, як і будь-якій діяльності, можна навчитися – вважав відомий учений, автор теорії вирішення винахідницьких завдань – теорії розвитку технічних систем, теорії розвитку творчої особистості Г. Альтшуллер. Саме це завдання є одним із провідних у діяльності творчої мистецької студії “Гаудеамус” ЧНТУ, що працює з 2005 року.

Студенти, які відвідують заняття з батіку, вчаться творити, розвивають творчі здібності, уяву, фантазію, намагаються художніми засобами фарби і пензля передати свої враження від спілкування з оточуючим світом: природою, людьми, “вихлюпнути” на полотні свої думки і враження від цього спілкування.

Викладачі, студенти і представники громадськості сьогодні зібралися знову за круглим столом, щоб продовжувати боротьбу із корупцією, яка набула масштабних розмірів у ВНЗ України і області зокрема.

Зустріч відбулася у рамках проекту «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання». Проект реалізується громадською організацією «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за експертної підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень».

Запрошуємо Вас взяти участь у дистанційному бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який пройде з 26 грудня по 26 січня 2015 року.

Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях.

Надійшло запрошення взяти участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Особливості формування законодавства України: філософсько-правові, історичні та прикладні аспекти»,яка відбудеться 27 березня 2015 року в Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького.

Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд «Боруссія», Коллегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського, запрошують активних студентів взяти участь у Програмі Study Tours to Poland (STP).

Соціальні мережі – не лише майданчики для спілкування, а й необхідна умова професійного розвитку. Нині існує не один десяток таких спільнот. Визначившись зі сферою наукових зацікавлень, можете підібрати два ресурси – міжнародний і національний.

Міжнародна Літня школа Університету в Осло (ISS) пропонує інтенсивні магістерські та бакалаврські курси кожного літа. Запрошуються близько 550 студентів з 90 країн.

Заявки на літо 2015 (20 червня – 31 липня) приймаються до:

  • 1 лютого (для стипендіатів)
  • 15 березня (для участі за власний рахунок)

4 грудня у ЧНТУ проходило відкрите засідання Президії Академії технологічних наук України. Його розпочав вступним словом член-кореспондент НАН України, Президент АТН України, доктор технічних наук, професор Морозов О.О. З вітальним словом до учасників звернувся ректор Чернігівського національного технологічного університету, доктор економічних наук, професор Шкарлет С.М.

На засіданні обговорювались провідні напрями взаємодії Чернігівського осередку АТН України, підприємств та організацій:

  • Автоматизація управління сільськогосподарськими підприємствами України.
  • Створення бізнес-центру досліджень, навчання персоналу, створення робочих програм,(навчання студентів за вимогами замовника).
  • Взаємодія з військово-промисловим комплексом. Автоматизація процесів випробування нової техніки.
Програма засідання
Список учасників

В грудні місяці 2014 році в Україні стартує інтерактивний проект «НАТО-квест», спрямований на молодіжну та студентську аудиторію. Переможці квесту мають можливість відвідати штаб-квартиру Альянсу в Брюсселі, щоб ознайомитися з метою та особливостями роботи організації Організації Північно-Атлантичного Договору, також учасники даного квесту отримають сувеніри та подарунки від організаторів та партнерів проекту.

Презентація проекту в Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться 9 грудня 2014 року о 10.00 в ауд. 333 (1 корпус).

Напередодні Дня захисника Вітчизни активісти Центру культурно-масової роботи привітали військовослужбовців з наступаючим святом. Студенти ЧНТУ подарували військовим святковий концерт та зазначили :" На сьогодні ВИ, хто носить почесне звання захисника Вітчизни, є нашою вірою, опорою і надією на краще майбутнє!"

Центр досліджень Східної Європи (Centre for East European Studies) є організатором та координатором Спеціальної польської державної стипендії (Polish Government’s Scholarship Programme) для молодих науковців з України, Росії, Білорусії, Молдови та ін.

Кожного року приблизно 70 науковців отримують стипендію на 9-місячне навчання у найкращих університетах Польщі (у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Любліні та Познані).

Програма організована як однорічна аспірантура, під час котрої студенти вивчають сучасні дослідницькі методики та дізнаються про ключові досягнення науки у сфері їх інтересів.

Інститут стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» проводить конкурс серед студентів на тему: «20 років аграрній реформі в Україні: досягнення і проблеми».

Мета конкурсу: з’ясувати ставлення студентської молоді до пріоритетів аграрної політики України з урахуванням історичних традицій, національних особливостей, світового досвіду, аграрної кризи радянських часів і перших років незалежності України та сьогоднішніх результатів реформи.

В Україні стартував Міжнародний чемпіонат комп’ютерних талантів «Золотий Байт» з призовим фондом у розмірі 500 тисяч гривень. Мета конкурсу – стимулювання розвитку ІТ-галузі в Україні та фінансово заохотити молодих фахівців, які готові розвиватись та створювати нові цікаві проекти.

Організатором Чемпіонату є Комп’ютерна Академія «ШАГ».

Участь у Чемпіонаті безкоштовна.

У рамках проектів IncoNet EaP та IncoNet CA розроблено грантову схему для розширення участі представників країн Центральної Азії та Східної Європи в інформаційних заходах ЄС з тематикою, орієнтованою на пріоритетні напрями програми Горизонт 2020. Грантова схема забезпечить фінансову підтримку місцевих дослідників з країн Східного партнерства та країн Центральної Азії в розгорнутих заходах, направлених на пошук партнерів та в інших видах діяльності, пов’язаної з Горизонтом 2020, в країнах ЄС та країнах-партнерах.

Такі заходи представляють собою основу для встановлення тісних контактів, надають змогу знайти європейський консорціум для співробітництва, а також заявити про себе і свою дослідну організацію.

1 грудня до Дня боротьби зі СНІДом центр культурно-масової роботи ЧНТУ провів ряд освітньо-профілактичних заходів, одним з яких стала благодійна акція "Обійму за гривню". Головний меседж акції - СНІД не передається через обійми, тому потрібно частіше дарувати один одному позитивні емоції. Завдяки акції було зібрано майже 1000 гривень, що підуть на допомогу хворій на СНІД дитині.

Також на перервах кожен бажаючий мав змогу безкоштовно взяти інформаційні буклети та календарики від  ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", а також контрацептиви, що були надані фондом Олени Пінчук "Антиснід".

Фінальною крапкою став концерт за участю представника ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", психолога Тетяни Ярошенко, наших студентів, а також гості автора-виконавця власних пісень Олени Іванової.

Програма Марі Склодовської -Кюрі пропонує багато варіантів для кар’єрного росту наукових співробітників у Європі та за її межами. Передбачено напрямки, які відповідають будь-яким вимогам.

Учасникам програми надається підтримка на усіх ступенях кар’єри, незалежно від національності. Особливу увагу приділяють науковцям, які поєднують академічні дослідження з роботою в компаніях.

Європейська Комісія відкрила нові конкурси програми Горизонт 2020 за пріоритетами Індустріальне лідерство та Передова наука. Кінцева дата подання проектних заявок – весна 2015 року!

Щорічні премії Президента України для молодих учених (далі – премії) присуджуються за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють розвитку науки.

На здобуття премій представляються наукові праці, опубліковані у закінченій формі не менше ніж за рік до їх висунення.

Кінцевий термін подання заявок - 28 січня 2015 року

ОГОЛОШЕННЯ