ua en

Шановні викладачі та студенти ЧНТУ!

4 лютого 2015 року о 14.30 у лекційному залі №1 Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій (навчальний корпус №8) відбудеться театралізована вистава «Вечори на хуторі біля Диканьки», за участі студентів факультету соціальної роботи – волонтерів проекту «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади міста Чернігова».

Запрошуємо всіх бажаючих!

Міністерство освіти і науки України та Державний фонд фундаментальних досліджень (далі - ДФФД) відповідно до Указу Президента України від 9 квітня 2002 року № 315/2002 «Про додаткові заходи щодо підтримки молодих учених» та «Положення про порядок надання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених», затвердженого Указом Президента України від 24 грудня 2002 року № 1210/2002, оголошують проведення конкурсу Ф63 наукових проектів молодих учених на здобуття вказаних грантів.

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 95 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

В цей день, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Сьогодні в Україні і на Чернігівщині зокрема відбудеться ряд заходів із вшанування пам’яті героїв Крут, до яких долучається і наш університет.

До ЧНТУ звернулись рідні Слесаря Олександра Анатолійовича, 1988 року народження, мешканця м. Чернігова, який потребує допомоги!

Два з половиною роки тому, пересуваючись на мотоциклі, попав в аварію. Тільки диво допомогло йому залишитись живим, але Сашко отримав багату кількість травм. Закритий багато відламковий внутрішньо суглобний перелом правої стегнової кістки зі зміщенням відламків - такий діагноз. За цей період переніс три складні операції, які так і не дали результату. А кістки і суглоб за такий довгий період так і не зрослися. Лікар, який для подальшого лікування буде використовувати удосконалений метод Ілізарова, гарантує повне зрощення кісток.

Операція та курс лікування коштують тридцять тисяч Євро, не рахуючи довгострокового курсу реабілітації. Для родини Сашка ця сума недосяжної величини.

Міжнародний конкурс для студентів та аспірантів "Майбутня Україна 2030"

Не пропусти унікальної можливості вплинути на розвиток України завдяки своїм ідеям, а також отримати призи і безцінний досвід спілкування із експертами з розвитку країн! Надсилай анкету разом з конкурсною роботою для участі у Першому турі до 1 березня 2015 року.

До Дня пам’яті Героїв Крут 29 січня 2015 року о 14.30 на базі 8-го корпусу, аудиторія 307 ЧНТУ відбудеться перегляд документального фільму«Герої України. Крути. Перша незалежність» (автор і режисер фільму Сніжана Потапчук) з подальшим обговоренням.

Метою заходу є виховання молодої людини - патріота України, сприяння розвитку громадської активності, національної свідомості особистості, підняття громадського духу.

До участі в заході запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів.

Організатори акції – Молодіжний центр праці при Департаменті сім'ї, молоді та спорту, Чернігівський національний технологічний університет, Кіноклуб ЧНТУ «Новий погляд».

03 лютого 2015 року, з 20.00 – 21.00.відбудеться вебінар на тему: «Стипендія ім.Л.Кіркланда для стажування та навчання в Польщі. Вебінар безкоштовний, всі зареєстровані учасники отримають аудіозапис та презентацію вебінару.

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) – це  програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня та культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури і традицій Сполучених Штатів Америки.

Учасники будуть обиратися за такими критеріями, як академічна успішність, лідерський потенціал, знання письмової та розмовної англійської мови та готовності учасника до перебування у США в якості студента по обміну.

Команда аспірантів та асистентів кафедр інформаційних та комп’ютерних систем і програмної інженерії ЧНТУ (Бальченко І.В., Михайлюк І.В., Сімакін Ю.С., Посадська А.С.) отримала диплом III ступеню в конкурсі на кращий інноваційний проект в агропромисловій сфері «Твій агро Start-up», що був проведений корпорацією «Сварог Вест Груп» (м. Хмельницький).

12 січня 2015 року в Києві корпорація «Сварог Вест Груп» провела урочисте нагородження переможців конкурсу на кращий інноваційний проект в агропромисловій сфері «Твій агро Start-up» за участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, аграрних та технічних вишів, науковців, конкурсантів та ЗМІ. Всього на конкурс «Твій агро Start-up» було подано 73 проекти, а преміальний фонд складав 250 тис. гривень.

Молоді науковці під керівництвом д.т.н., професора, завідуючого кафедрою програмної інженерії Литвинова Віталія Васильовича у складі:

  • асистент кафедри інформаційних та комп’ютерних систем Бальченко Ірина Володимирівна;
  • аспірант кафедри інформаційних та комп’ютерних систем Михайлюк Іван Володимирович;
  • асистент кафедри програмної інженерії Сімакін Юрій Сергійович;
  • аспірант кафедри інформаційних та комп’ютерних систем Посадська Аліна Сергіївна

за проект "Система автоматизації управління процесами рослинництва" отримали диплом III ступеню та грошову винагороду у розмірі 20 тис. гривень.

20 січня 2015 р. в ННІ економіки ЧНТУ відбулося засідання робочої групи в рамках проекту ЄС ТЕМПУС BUSEEG-RU-UA «Набуття професійних та підприємницьких навичок шляхом виховання підприємницького духу та консультацій підприємців-початківців», на якому було обговорено наповнення робочих програм навчальних дисциплін з включенням передбачених в рамках проекту змістовних модулів та концепцію створення в ЧНТУ консультаційного центру підприємців-початківців.

22 січня український народ святкує День Соборності України. Саме в цей день у 1919 році дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.

Нині, у нелегкий час випробувань для нашої країни, дуже важливо пам’ятати: де б ми не народилися - на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині чи Галичині – ми є українцями. Любов до своєї Батьківщини, готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і благополуччя, є запорукою розквіту України.

Зі святом вас, українці! Нехай не згасає у ваших серцях надія на світле майбутнє! Бажаємо усім добра, миру та щастя!

Уряд Франції пропонує стипендії для навчання:

  • у магістратурі (Master 2) за будь-якою дисципліною, тривалістю 9 місяців (615 євро)
  • в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією (три наукові стажування по 4 місяці впродовж 3 років, 767 євро)
  • за магістерською програмою COPERNIC (12 місяців, 767 євро) для фахівців економічної та інженерної галузей; www.cdi.fr/copernic

У співпраці з міською радою Гдині організація «Центр співпраці молоді» реалізує проект «Навчальні візити до Гдині», в рамках якого молоді люди з Молдови, України, Білорусі та Росії (Калінінградська область) можуть відвідати місто Гдиня у форматі двотижневої навчальної поїздки.

Навчальний візит відбудеться з 1 квітня по 31 травня 2015 року. < /p>

Норвезько-Українська Торгова Палата в партнерстві з Університетом Нордланд та Київською Школою Економіки запускає повністю фінансовану освітню бізнес програму: «Молоді підприємці – розвиток норвезько-українського бізнесу».

Цілі програми:
Учасники програми візьмуть участь у процесі норвезько-українського обміну знаннями, і тим самим внесуть свій вклад в розвиток міжнародної економіки та демократії. Крім того, зможуть познайомитися з видатними викладачами з Норвегії та України, представниками компаній, молодими підприємцями. Завдяки програмі можна отримати цінний досвід у вирішенні реальних бізнес-кейсів з акцентом на можливостях, проблемах, культурних відмінностях і діючих бізнес-інструментах.

15 січня в рамках тижня лабораторії промислової екології, яка відкрита в рамках проекту TEMPUS-IEMAST відбулась екскурсія школярів міста Чернігова до ЧНТУ, де вони змогли ознайомитись з роботою лабораторії та провести ряд дослідів. Така співпраця між вузом та школами популяризує екологічні знання та формує екологічне мислення у підростаючого покоління.

Шановні науковці! Пропонуємо ознайомитися з грантовими можливостями лютого-березня.

За результатами проведення благодійної акції "В єдності - сила", студентською радою ЧНТУ було закуплено балаклави, маскуючі халати та спеціальні рукавиці. В грудні активісти університету передали всі ці речі особисто добровольчому батальйону "Чернігів", який в котре проводив ротацію та відправляв бійців на схід. Студенти висловили слова вдячності хлопцямта побажали, щоб всі повернулись живими та здоровими.

Шановні студенти та викладачі!

Британська Рада організовує безкоштовні онлайн курси англійської мови, які розпочнуться 2-го лютого 2015 р.

Кожного тижня будуть надходити відео на різні теми для розвитку навичок аудіювання, писання і говоріння. Курс включатиме також короткі вікторини та обговорення у письмовій формі на сайті курсу. В кінці проходження курсу учасники зможуть отримати відповідний сертифікат.

Онлайн реєстрація вже відкрита!

7 і 8 лютого 2015 року компанія STUDY.UA проводить найбільшу в Україні освітню виставку. Цього року до нас приїжджають навчальні заклади з Великобританії, Канади, США, Німеччини, Голландії, Швейцарії, Італії, Іспанії і ще 30 шкіл, коледжів та університетів з 15 країн світу. Тільки на виставці компанії STUDY.UA в Києві представлені провідні університети і коледжі Канади! Список учасників продовжує збільшуватися!

International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students - міжнародні змагання проектів в галузі інженерії, які проводяться щорічно в травні Босфорському університеті Туреччини.

ICAMES запрошують до участі усі інженерні проекти передового рівня. Програма передбачає проведення академічного семінару, а також різноманітну діяльність, яка представляє культурний обмін між різними країнами та культурами. Крім презентації проектів до програми входять такі види діяльності як «Вечір культур», присвячений країнам учасників, Босфорський тур, Вечір Туреччини, турнір з боулінгу, вікторини, спортивні турніри та фінальний музичний концерт.

St. Gallen Symposium глобальна зустріч лідерів теперішнього та майбутнього, яка відбувається щорічно в травні в університеті St. Gallen, Швейцарія. Організовується міжнародним студентським комітетом університету.

До участі запрошуються: магістранти та аспіранти, які народилися в 1985 та пізніше.

ОГОЛОШЕННЯ