ua en

ЧНТУ вітає команду КВК "Подай патрон" з виходом в фінал Чернігівської відкритої ліги КВК!

Команда гідно показала себе протягом сезону, порадувавши глядацьку залу дотепними жартами про студентське життя та рідне місто.

Тепер їх чекає нелегка гра в фіналі, оскільки змагатися у майстерності гумору їм доведеться з неодноразовими чемпіонами ліги та командами, які чернігівський глядач вже полюбив.

Шановні викладачі, співробітники та студенти!
Щиро вітаємо Вас з Днем української писемності та мови!

Мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, – воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧНТУ

ЧНТУ приймає активну участь у максимальному практичному впровадженні нових інновацій у вищій освіті в рамках нового ЗУ про освіту. А тому на запрошення Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного благодійного Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща доцент кафедри «Бухгалтерського обліку та оподаткування» Сизоненко Олена Володимирівна взяла учать у реалізації інноваційного проекту «Інноваційний університет та лідерство».

Цей проект спрямований на підготовку фахівців, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні підходи в управлінні вищою школою та окремими навчальними закладами, орієнтованими на імплементацію в українських університетах новітніх освітніх технологій.

Тренінг з теми "Написання резюме. Ефективне працевлаштування"
від Молодіжного центру праці Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.<

Молодіжний центр праці Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА запрошує на тренінг з теми "Написання резюме. Ефективне працевлаштування", що відбудеться 10 листопада о 17.00 в приміщенні НГО "Міський молодіжний центр "Жменя" - вул. Пятницька, 39, офіс 105 (ЦНТІ)

Шановні колеги!!!

Нагадуємо, що 12 листопада 2014 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ «ДЕНЬ КАР’ЄРИ».

Основне місце проведення заходу - вул. Шевченка, 95, корпус №1, хол 2-го поверху.

Відповідно до плану заходу:

10.20 – відкриття Ярмарку вакансій (корпус №1, 2-й поверх, ауд. 224) за участі директорів інститутів, деканів факультетів, голови студради, голови профспілки студентів, співробітників ВППП та ЗГ і представників компаній, які подали заявки на участь у Ярмарку.

10.55 - 13.00 год. – безпосередньо у холі 2-го поверху відбудеться зустріч студентів університету з роботодавцями.

Шановні викладачі та студенти!

Відділ міжнародного співробітницва пропонує ознайомитися з переліком грантових та стипендіальних програм, відкритих у 2014 році.

Пропонуємо ознайомитися з переліком безкоштовних онлайн-курсів у сфері бізнесу, що стартують у листопаді 2014 року.

Масові відкриті он-лайн-курси (MOOC, Massive Open Online Courses) - безкоштовні навчальні курси, викладені для загального доступу в Інтернет. Єдиною умовою використання цих курсів є знання англійської мови.
Підприємці, націлені на власні стартами, та всі бажаючі можуть скористатися безкоштовними курсами MOOC в області бізнесу, щоб поповнити свої знання.

05-06 листопада 2014 р. на базі навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Фінансово-економічна стратегія розвитку в умовах євроінтеграційних процесів: аспекти сталості та безпеки», присвячена 15-річчю фінансово-економічного факультету.

Метою конференції став розгляд актуальних питань фінансово-економічної ситуації в Україні, а також обговорення наукових підходів до розробки фінансово-економічної стратегії безпечного розвитку країни в умовах євроінтеграційних процесів.

Співорганізаторами конференції виступили Чернігівська регіональна торгово-промислова палата, Гомельський державний університет Ф. Скорини, Гомельський Міжнародного університету «МИТСО», Білоруський торгово-економічний університет споживчої кооперації (Республіка Білорусь), Інститут менеджменту інформаційних систем ISMA (м. Рига, Латвія), Сучасний гуманітарний інститут Республіки Молдова (м. Кишинів, Республіка Молдова), Карагандинський державний технічний університет (м. Караганда, Республіка Казахстан), Університет Св. Клімента Охрідського (м. Прилеп, Республіка Македонія).

Науковим акцентом та логічним завершенням святкування Дня української писемності та мови стала III МІЖВУЗІВСЬКА Студентська Наукова конференція «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Уже традиційно напередодні Дня української писемності та мови університет збирає студентів різних вишів нашого міста, щоб обговорити актуальні проблеми культури української мови й мовлення.

Крім заявлених доповідей студентів ЧНТУ, у конференції взяли участь також курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України та студенти Національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, яких об'єднує спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які звучали на секційному засіданні, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

Чернігівський національний технологічний університет вітає Крючкова О.В. з успішним виступом у чемпіонаті України з військово-спортивних багатоборств. Він зайняв 1 місце по версії Б-3 та 2 місце по версії Б-1.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових успішних виступів!

9 листопада (неділя) Інститут математики НАН України (Київ, вул. Терещенківська,3) проводить цікаві заходи для школярів та студентів - "Дні науки".

Тут ви зможете пограти в математичні ігри, пороз'язувати головоломки, подивитись різноманітні математичні картинки та демонстрацію дослідів з физики та хімії. Також пройдуть пізнавальні лекції з різних розділів математики:

Лекції:

  • 12:00 Анатолій Самойленко «Задача на мільйон: гіпотеза Рімана»(для студентів)
  • 13:00 Юрій Дрозд«Давньогрецька задача про трисекцію кута»(школярі, починаючиз 8-класників)
  • 14:00 Сергій Максименко «Ейлерова характеристика та топологія зачісок»(школярі старших класів, студенти)
  • 15:00 Олександр Рибак«Математика жонглювання» (школярі старших класів, студенти, дійсно буде показуватись жонглювання)

3 листопада 2014 р. Чернігівський національний технологічний університет відвідав Президент Академічного співтовариства Михайла Балудянського Міхал Вархола м. Кошице (Словацька республіка). Візит відбувся у рамках підписання угоди між ЧНТУ й Академічним співтовариством Михайла Балудянського.

Професор Міхал Вархола для науково-педагогічних працівників та студентів ЧНТУ прочитав лекцію на тему «Міжнародна співпраця у сфері вищої освіти в умовах глобального світу» та поділився досвідом своєї викладацької діяльності, методичними підходами та розповів про інновації в навчальному процесі. «В умовах глобалізації світу жодна держава не може вирішувати свої проблеми без співпраці з іншими державами, у тому числі – і в галузі освіти. Без співпраці, участі у міжнародних конференціях і обміну досвідом між університетами неможлива інтеграція в європейський освітній простір», - зазначив Міхал Вархола.

Компанія Ericsson (NASDAQ:ERIC) оголосила про старт шостого щорічного конкурсу Ericsson Innovation Awards, до участі в якому запрошуються студенти з усього світу. Тема конкурсу в 2015 році – «Майбутнє освіти».

Ericsson запустив глобальний конкурс інновацій для студентів;
Головна тема 2015 року – «Майбутнє освіти»;
Освіта – пріоритетна сфера у розвитку технологій, що з'єднують суспільство;

Таллінський Технологічний Університет, найбільший технічний ВУЗ Естонії, запрошує студентів здобути безкоштовну освіту за рівнем бакалавра або магістра.

Тривалість навчання:

  • Бакалавр –  3 роки;
  • Магістр – 2 роки.

УМОВАМИ ВСТУПУ Є:

  • Знання англійської мови: TOEFL 81, IELTS 5.0/6.0;
  • Мотиваційний лист;
  • Наявність атестату/диплому.

“Explore Canada” – перший сучасний Інтернет формат всеукраїнського соціального проекту.

Проектом передбачено надати можливість переможцям конкурсу самостійно протестувати якість навчання в Канаді та по поверненню поділитись власним досвідом з українським суспільством, а також ознайомитись із освітніми та туристичними можливостями кожної із провінцій Канади.

Запрошуємо на перегляд фільмів зі спільною темою "Мить, що змінює життя". Після перегляду, як завжди обговорення за чаєм.

Центр культурно-масової роботи ЧНТУ вітає найталановитіших студенток: Юлію Цилюрик із перемогою та Віталіну Лисенко із зайнятим II місцем на міжнародному фестивалі "Зірковий парад", що відбувся у Львові на цих вихідних.

Дівчата показали всю свою майстерність, професіоналізм та гідно представили ЧНТУ на міжнародному конкурсі, за що і отримали найвищі бали від суддей!

Зичимо дівчатам подальших творчих успіхів!

ЦКМР ЧНТУ

Цієї суботи театр тіней "Fireflies" дав перший в рідному місті повноцінний концерт - шоу, мета якого - зібрати кошти для військвих, що знаходяться в АТО.

Театр тіней подарував чернігівцям море позитивних емоцій, адже протягом години, від сцени, неможливо було відірвати погляд! Тіньове шоу, пісочне шоу, гра світла з тінню, неймовірна акрабатика та багато іншого - саме це побачили глядачі, які завітали на перший концерт театру тіней під назвою "Space SHOW".

Особливо приємно, що ця талановита молодь - випускники та діючі студенти нашого університету. Пишаємося цим!

Вже скоро театр тіней повідомить про зібрані кошти та направить їх на допомогу військовим в АТО.

Центр культурно-масової роботи вітає команду з чудовим, яскравим виступом, та бажає подальших успіхів та нових креативних постанов!

ЦКМР ЧНТУ

8 листопада в Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ, вул. Горького (Антоновича), 102-104 (ст. м. «Палац Україна»), відбудеться конференція «MOOCology Conference: майбутнє освіти в Україні». Конференція покликана об'єднати усіх учасників ринку онлайн освіти та висунути на обговорення питання про його майбутнє в Україні: як онлайн освіта впливає на професійне зростання фахівців, як інтегрувати успішні західні кейси і які рішення пропонують національні edutech проекти, прогнози розвитку ринку та його подальші перспективи.

Вітаємо Якименко Ірину, студентку ЧНТУ група МК–101, з перемогою в змаганнях першості м. Чернігова з настільного тенісу серед студентської молоді, де вона зайняла І – місце.

Кафедра фізичного виховання

Молодіжний центр праці ДСМтаС Чернігівської ОДА запрошує на тренінг з репродуктивного здоров'я та планування сім'ї в рамках програми "Здоров'я жінок України" за підтримки Молодіжного центру праці Департаменту сім’ ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА .

В інтерактивній формі учасники зможуть дізнатися про складові здоров'я, особливості репродуктивної системи, міфи та правду про сексуальність, вплив штучного переривання вагітності на організм дівчини та сучасні засоби контрацепції.

ОГОЛОШЕННЯ