ua en

Програма Л. Кіркланда - це двосеместрове післядипломне навчання. Стипендіальна програма триває 9,5 місяців та починається з орієнтовно-ознайомчої програми. Її метою є підготовка стипендіатів до перебування у Польщі через освоєння мови та наближення до повсякденного життя, а також згуртування учасників з різних країн, з різним досвідом, освітою та поглядами.

Після закінчення орієнтовної програми стипендіати проводять два семестри в одному з п'яти академічних центрів, реалізуючи індивідуальну науково-освітню програму. Невід'ємним елементом академічної програми є також курси польської мови, організовані в окремих містах.

Відкрито дедлайн для подачі заявок для отримання грантів НАТО “Наука заради миру та безпеки”:1 березня 2015 року.

Пріоритетні напрямки програми:

 • - протидія тероризму,
 • - енергетична безпека,
 • - кібернетична оборона,
 • - безпека навколишнього середовища та ін.

Шановні колеги!

Компанія ROST Publishing запрошує до участі у міжнародній науково-практичній конференції WORLD Science «Наука і освіта – наше майбутнє» (24 – 26 листопада 2014 р.). До публікації наукових робіт у збірці, яка видається за результатами конференції, запрошуються як досвідчені вчені, так і аспіранти, магістранти і студенти. Збірка включається у наукометричну базу даних Russian Science Citation Index – RSCI.

Детальніше про конференцію можна дізнатися на сайті www.ws-conference.com.

29 листопада в театрі ім.Т.Г.Шевченка відбудеться IV загальноміський конкурс краси серед студенток вишів міста "Miss University2014".

Студентки нашого навчального закладу: Марина Надточей, Альона Дарнопих, Наталія Полтавець та Ганна Іванцова, успішно пройшли кастинг та представлятимуть ЧНТУ на конкурсі в Драмтеатрі.

Центр культруно-масової роботи звертається до всіх студентів, викладачів - давайте підтримаємо наших учасниць!
Квитки в центрі культурно-масової роботи та в студраді!

29 листопада, Драмтеатр, початок о 18.10!

Шановні студенти! Щиро вітаємо вас з професійним святом - Міжнародним днем студента!

Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям. Від вашої небайдужої громадянської позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України. Сплине незначний час і ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю всієї держави.

Творчо мислити, прагнути пізнавати незвідане, висувати перед собою досяжну мету і добиватися свого – таким має бути кредо сучасного студента.

Бажаємо вам успіхів у навчанні, творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських років.

Щастя вам, злагоди й любові!

АДМІНІСТРАЦІЯ

13-15 листопада 2014 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ) відбулась Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2014», в якій прийняли участь понад 160 вищих навчальних закладів України та міжнародних організацій, а також ВНЗ Великої Британії, Французької Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, Швейцарської Конфедерації, Республіки Польща, Чеської Республіки, Республіки Кіпр, Держави Ізраїль, Австрії, Японії, Канади, Республіки Ірландія та Грецької Республіки. Серед учасників виставки був і Чернігівський національний технологічний університет.

12 листопада 2014 року в Чернігівському національному технологічному університеті був проведений Ярмарок вакансій «День кар’єри».

Учасниками Ярмарку були представники підприємств різних напрямів діяльності, серед яких: ПрАТ «Чернігівський механічний завод», ПАТ «Альфабанк», Філія «Чернігівське регіональне управління» ПАТ КБ Приватбанк, ТОВ «Чернігівські інсталяційні системи», ТОВ «ЕКОЛЛ», компанія «PortaOne», ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк", компанія «Collar», ТОВ “Софт Індастрі”, Чернігівське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна», ФОП Воробей В.В. – JoinUP, ТОВ «М.Б.А. Фінанси», ВАТ Національна акціонерна страхова компанія “Оранта”, ПАТ «Слов’янські шпалери - КФТП», ПАТ «Фідобанк», ПАТ Полікомбанк, ТОВ «ВПК-Сервіс», ТОВ «Компанія ВІВАТ», ТОВ “ДЖІБІЄС”/JBS.

В цьому році 28 жовтня Україна відзначила 70-річчя визволення території України від німецько-фашистських загарбників. Не пройшли осторонь цієї події й студенти факультету господарського права та соціального забезпечення ННІ права та соціальних технологій ЧНТУ.

На факультеті відбулась зустріч студентів першого курсу з ветеранами Великої Вітчизняної війни – Казимировим Костянтином Васильовичем і Онищенком Омеляном Івановичем.

До Міжнародного дня студентів Чернігівський національний технологічний університет запрошує усіх бажаючих 17 листопада об 11:00 відвідати благодійний студентський ярмарок «СИЛА В ЄДНОСТІ». Гості свята матимуть можливість відвідати 5 ярмаркових вулиць, на яких їх чекатимуть цікаві конкурси, веселі розваги та частування.

 • Навчально-науковий інститут ЕКОНОМІКИ запрошує відвідати чарівну Калинову вулицю. Заходьте, та пориньте у вир розваг!
 • Навчально-науковий інститут  ПРАВА І СОЦІАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ підготував захоплюючу подорож вулицею Добра і Справедливості, на якій вас чекатиме багато приємних сюрпризів.
 • Навчально-науковий інститут ТЕХНОЛОГІЙ пропонує відвідати Технопарк, в якому ви зможете доторкнутися до таємничого світу інженерії майбутнього.
 • Навчально-науковий інститут УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ запрошує у світ повний пригод  на Тріумфальній вулиці.
 • Коледж економіки та технологій і коледж транспорту та комп’ютерних технологій гостинно запрошують відвідати Урожайну вулицю та насолодитися різноманітними українськими частуваннями.

Технічний університет Берліна (Technical University of Berlin) повідомляє про оголошення прийому заявок для участі в міжнародній постдокторській програмі (The International Post-Doc Initiative, IPODI) в 2015 році.

Учасники програми отримають можливість професійного стажування, додаткового навчання, розширення професійних контактів. З учасниками програми укладається дворічний контракт.

Единбурзький Університет (Великобританія) надає аспірантам нові можливості для навчання шляхом надання докторських грантів. Гранти Університету дозволять молодим фахівцям в повній мірі розвинути навички, необхідні для подальшої успішної кар'єри, в наступних областях: викладання, громадська діяльність, підприємництво, наукові дослідження. 

Грант покриває не тільки повну вартість навчання, але також передбачає стипендію.

Програма грантів фінансується Австрійським федеральним міністерством науки, досліджень та економіки (BMWFW).

Грант ім. Ернста Маха надається випускникам університетів у віці до 35 років, які продовжують освіту в аспірантурі в своїй країні.

Кандидатам оплачується стажування в австрійських вузах тривалістю від 4 до 10 місяців.

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує платникам податків, які в 2013 році сплачували кошти за здобуття середньої професійної або вищої освіти як особисто, так і за членів сім'ї першого ступеня споріднення, які не одержують заробітну плату, що до кінця 2014 року вони можуть скористатись правом на отримання податкової знижки.

Тобто, такі громадяни можуть повернути собі з бюджету частину витрачених на навчання коштів.

Шановні колеги та студенти!

18 листопада 2014 р. в Чернігівському національному технологічному університеті (301 ауд.) о 15:00 відбудеться Україно-Польський вебінар на тему «Перспективи розвитку співробітництва між ЧНТУ та ВНЗ Польщі за освітніми та освітньо-науковими напрямами».

До участі запрошуються студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники університету.

Чекаємо на Вас!

Національний конкурс студентських проектів «Розумне місто» ( Smart City) Центр «Розвиток КСВ» спільно з Вінницькою міською радою оголошує старт нового інноваційного конкурсу для студентів «Розумне місто».

Тема конкурсу у 2014 році – «Рішення шерінгової економіки для міста Вінниця».

Що об’єднує такі міста як Відень, Торонто, Париж, Нью-Йорк, Лондон, Токіо, Берлін, Копенгаген, Гонконг та Барселону? Усі - належать до ТОП-10 «розумних» міст планети. Чим ці міста такі особливі? Вони активно застосовують інформаційно-комунікаційні технології аби більш ефективно використовувати ресурси, зберігати енергію, підвищувати якість життя мешканців, зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище та підтримувати інновації.

Компанія Global Management Challenge Ukraine оголошує про старт нового сезону Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний прорив – 2015».

Інноваційні проекти приймаються з жовтня 2014 по лютий 2015 на сайті конкурсу.

Кращі проекти будуть надані венчурним інвесторам України та США.

Мета конкурсу –збільшити економічну ефективність галузевих бізнесів шляхом впровадження інноваційних проектів українських розробників.

До участі в конкурсі запрошуються підприємці, розробники, студенти, вчені – автори інноваційних ідей та проектів, що хочуть збудувати бізнес на основі своїх інноваційних рішень та мають потребу в розвитку та підтримці своїх проектів.

Святкування Дня української писемності та мови вже стало доброю традицією в ЧНТУ. Цей рік – не виняток. Щоправда, акції, приурочені до свята, розпочалися задовго до дев’ятого листопада.

Родзинкою цьогорічного свята став студентський флешмоб "Одягни вишиванку», провідною ідеєю якого було підтвердження тези: «Вишиванка – це стильно!».

На думку учасників акції, поєднання вишиванки із сучасним одягом виглядає просто фантастично! Розмаїття барв на вишитому полотні допомагає нам усвідомити, хто ми і яке наше призначення, відчути себе частинкою нашої Батьківщини, української нації. Носити вишиванку – це привід для гордості.

5 листопада 2014 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» було проведено тренінг на тему: «Як написати успішну проектну заявку» (“Train the Trainers: How to write a successful proposal”), у якому прийняла участь Анна Вербицька, фахівець з міжнародного співробітництва відділу інтелектуальної власності та міжнародного співробітництва. Пропонуємо ознайомитися з матеріалами заходу.

Майбутнє – це наша молодь! Саме з таким меседжем проходив Світовий форум з розвитку демократії 2-7 листопада у м. Страсбург, Франція.

На даному заході були присутні молодіжні делегації майже з усіх країн світу. Так серед учасників групи, запрошеної за проектом Конгресу місцевих і регіональних влад, була і наша представниця – Тетяна Миколаївна Децюк, старший викладач кафедри соціальної роботи Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ, яка пройшла відповідний конкурсний відбор за програмою «Розширення прав і можливостей молодих місцевих лідерів для сприяння демократичному розвитку в Україні на місцевому рівні».

Вже цього четверга,13 листопада о 18.00 в актовій залі головного корпусу вібудеться найяскравіший конкурс мужності та таланту "Містер ЧНТУ-2014"

За титул Містера змагаються: 

 • Учасник під номером 1 Гапоненко Владислав, обліково-економічний факультет
 • Учасник під номером 2 Івашко Сергій, фінансово-економічний факультет
 • Учасник під номером 3 Дорохов Владислав, механіко-технологічний факультет
 • Учасник під номером 4 Степанян Армен, обліково-економічний факульт
 • Учасник під номером 5 Фокін Руслан, факультет електронних та інформаційних технологій
 • Учасник під номером 6 Кузів Александр, економічний факультет
 • Учасник під номеров 7 Діченков Іван, механіко-технологічний факультет
 • Учасник під номером 8 Панченко Роман, факультет природокористування та туризму

ПРИЙДІТЬ ТА ПІДТРИМАЙТЕ СВОЇХ!

ЧНТУ вітає команду КВК "Подай патрон" з виходом в фінал Чернігівської відкритої ліги КВК!

Команда гідно показала себе протягом сезону, порадувавши глядацьку залу дотепними жартами про студентське життя та рідне місто.

Тепер їх чекає нелегка гра в фіналі, оскільки змагатися у майстерності гумору їм доведеться з неодноразовими чемпіонами ліги та командами, які чернігівський глядач вже полюбив.

ОГОЛОШЕННЯ