ua en

У Чернігівському національному технологічному університеті на початку березня традиційно розпочалася „Шевченківська весна”, присвячена 201-й річниці від дня народження Кобзаря.

З нагоди свята в університеті відбувається низка заходів, одним з яких став поетичний марафоном. Цього дня студенти та викладачі університету декламували твори Кобзаря різними мовами світу. Прозвучали вірші Кобзаря англійською, німецькою та французькою мовами. Звичайно ж, на вечорі можна було насолодитися й оригінальними українськими творами Тараса Шевченка. Близько 50 творів, серед яких «Кавказ», «Заповіт », уривки з «Великого льоху», лунали з уст понад 20 учасників поетичного марафону.

11 березня у ЧНТУ відбулася зустріч студентів та викладачів із відомим українським поетом, лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, головним редактором тижневика «Гарт» Дмитром Івановим. Поет познайомив слухачів зі своїми новими поетичними творами, а також у дарунок передав до бібліотеки університету збірки власних творів. Його поезія вражає своєю простотою і глибиною почуття. Автор сильний у свіжих, гарних, простих, але прекрасних пейзажних замальовках.

10-12 березня 2015 року представники Наукової бібліотеки ЧНТУ: заступник директора з наукової роботи Мороз Н.В та завідувач відділом інформаційних технологій Ільченко І.О., прийняли участь у III Міжнародній науково-практичній конференції «Наукова комунікація в цифрову епоху», яка проводилась Науковою бібліотекою Національного університету «Києво-Могилянська академія» м. Київ.

Студенти, які прийняли участь у програмі «Польський Еразмус для України», вже активно здійснюють навчання у провідних вищих навчальних закладах Польщі. Серед них студенти Чернігівського національного технологічного університету, навчально-наукового інституту Управління та адміністрування, факультету праці та соціального управління, напряму підготовки «Управління персоналом» Лавренко Юлія та Бринь Олена, які протягом одного року перебуватимуть на навчанні в університетах міст Познань та Білосток.

Уже традиційно на початку березня проводяться шевченківські дні в нашому університеті. Ось і 11 березня за ініціативою викладачів української мови кафедри суспільних дисциплін і українознавства та студентів групи БО-141 пройшло літературне свято в нетрадиційному форматі, яке торкнулося кожної душі присутніх: звучали як сучасні поезії про Кобзаря, так і по-новому сприймалися його пророчі слова в піснях і віршах.

Схвильовано читали власні поезії студенти, душевно виконувалися сучасні пісні на слова Шевченка. Аплодисментами присутні дякували за нового й знайомого Кобзаря.

Міністерство культури, освіти і релігій Греції ухвалило рішення щодо надання Урядом Греції у 2015р. для України однієї стипендії для участі у літньому семінарі з вивчення грецької мови та культури. Стипендія покриває видатки на навчання, харчування, проживання та культурну програму учасників семінару, за виключенням видатків на проїзд до Греції та у зворотному напрямку, які покриваються за рахунок самих учасників.

Інформуємо про можливість подання заявок на отримання гранту для участі у Першому форумі лідерів фондового ринку країн Центральної та Східної Європи.

Перша Конференція лідерів фондового ринку буде проходити з 8 - 10 липня 2015 року, як спільний Проект Фундації Lesław А. Paga та Варшавської фондової біржі.

19 лютого за ініціативи факультету природокористування і туризму Чернігівського національного технологічного університету в приміщенні навчального корпусу № 11  по вул. Стрілецькій відбувся науково-практичний семінар - Перспективи розвитку лісової галузі Чернігівщини "СІВЕРСЬКИЙ КРАЙ", присвяченний 150-ій річниці від дня народження видатного лісівника, уродженця Чернігівської губернії Георгія миколайовича Висоцького.

10 березня в актовій залі головного корпусу відбувся відбірковий етап з Кубку Ректора з КВН.

За право пройти у фінал змагалося 12 команд:  "Фаст фуд", "Дело в Шляпе",   "Пармезан", "Орбитальная станция МИР", "Опасные Гуси", "Только свои", "No comments", "Г.Н.В.", "Подай патрон", "Второе апреля", "Театр нездорового маразма имени принцессы Кенни", "Скотобойня Водный Рай".

Всі команди достойно виступили та вдосталь насмішили глядачів.

5 березня 2015 р. Чернігівський національний технологічний університет відвідав Координатор Європейського офісу та міжнародного освітнього співробітництва Мартін Ройтер з презентацією Програми стажувань Німецької економіки.

Ця програма фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччини і надає студентам III курсу, бакалаврам, магістрам, аспірантам і випускникам (вікове обмеження – до 30 років), які закінчили ВНЗ не пізніше 18 місяців із моменту отримання диплому, можливість пройти практику на провідних німецьких підприємствах за спеціальностями: економіка, інженерія, інформатика, менеджмент та сільське господарство.

5 березня у ЧНТУ відбулася зустріч з Президентом Федерації обмінів Франція-Україна Жаком Форженоном.

Під час зустрічі з Ректором Університету відбулось обговорення напрямків співпраці та підписання договору про співробітництво. Також було обговорено питання та перспективи стажування студентів у Франції з деканами та викладачами французької мови.

Любі жінки! Щиро вітаємо Вас зі святом весни, радості й тепла!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, довічного щастя та кохання!

Нехай кожен день Вашого життя буде таким же світлим, щедрим і сонячним, як Ваші усміхнені очі, добрі й люблячі серця. Бажаємо натхнення і нових звершень на життєвому шляху. Нехай доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю!

Адміністрація

Вітаємо команду ЧНТУ з перемогою у міських особисто-командних змаганнях з кульової стрільби та з двоборства серед команд призовної молоді вищих навчальних закладів Чернігова.

3 – 9 липня 2015 р. у м. Чернівці організовується Сьома міжнародна літня школа з соціальних наук в Україні. Тема: «Borders in the Post-Socialist Space: Past, Present, Future». Приймаються проектні заявки, що стосуються концепту «порубіжжя» з соціальних та суміжних дисциплін як історія, політологія, соціологія, економіка тощо.

До участі запрошуються аспіранти та молоді науковці.

Департамент науково-технічного розвитку Міністерства освіти і науки України пропонує подати до міністерства роботи на здобуття "Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок".

Компанія «САН ІнБев Україна» оголошує «Конкурс соціальних проектів». До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові громадські організації, які офіційно зареєстровані відповідно до вимог законодавства України.

Нехай кожен, хто каже, що нинішня молодь несвідома і байдужа, сходить на наступний концерт студентів коледжу економіки і технологій для бійців АТО, бо в нинішніх умовах молодь, студенти, як ніхто інший, живе болями нашої країни і підтримує бійців.

Бійці передали студентам прапор з підписами побратимів. Це вже стало традицією, що після кожної ротації вояки приходять до студентів, на них чекають і дають нові стимули їхати на захист України. Може ця підтримка зберегла бійцям життя, бо за три ротації в чернігівському «Грифоні» не було жертв. Студенти мають багато ідей, як ще підтримати наших героїв, зараз вони готують концерт для поранених, що перебувають в військовому госпіталі.

Шановні викладачі та студенти! До Вашої уваги підбірка відкритих грантів, стипендій та стажувань.

27 лютого 2015 року Чернігівський національний технологічний університет зустрічав гостей з Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука на чолі в.о. ректора Салімова Рината Мартинович та лауреата Національної премії імені Т. Шевченка – Петра Петровича Печорного.

О 13 годині в головному корпусі ЧНТУ відбулось обговорення співпраці між представниками делегації та адміністрацією університету, що стало подальшим приводом для урочистого підписання угоди про співробітництво між ВНЗ.

ОГОЛОШЕННЯ