ua en

На початку квітня в Чернігівському національному технологічному університеті за ініціативою творчої студії “Гаудеамус” до Дня Матері було оголошено конкурс творчих робіт (фоторобіт і малюнків).

На конкурс було представлено 28 робіт студентів різних факультетів університету.

Виставка-конкурс відкрилася 11 травня 2015 року у приміщенні корпусу №8 ЧНТУ (ННІ права і соціальних технологій) і триватиме з 18 по 22 травня у ННІ економіки, а завершиться у центральному корпусі університету. Студенти ІІІ курсу (гр. УП 121) Кірієнко Віталій та Козинець Юлія підготувати привітальний відеоролик до свята.

Напередодні Дня Перемоги кафедра соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ за підтримки Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної у місті Чернігові ради ініціювала проведення акції «Вшануймо ветеранів».

Студенти факультету соціальної роботи долучилися до акції в знак шани, поваги та пам’яті за усіма хто виборював перемогу у жорстких і нелегких боях. Організаторами акції виступили науково-педагогічні працівники кафедри соціальної роботи, зокрема доцент Шевченко Г. М. та Стех Є. О. Кожен зі студентів мав змогу взяти участь у даній ініціативі та привітати ветеранів Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської районної у місті Чернігові ради листівкою з найтеплішими побажаннями міцного здоров'я, благополуччя та активного довголіття.

Ми пам'ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Мирного неба Вам та Вашим родинам! Зі святом Вас, шановні ветерани!

24-25 квітня на базі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка пройшла VI Міжнародна науково-практична конференція «Мова. Культура. Комунікація: Дослідження мови та літератури в глобалізованому світі».

Захід відбувся завдяки співпраці Міністерства освіти і науки України, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Чернігівського національного технологічного університету, Національного технічного університету України „КПІ”.

Фізики чи лірики? Поки „технарі-фізики” виводять універсальну формулу, „гуманітарії-лірики” шукають заповітне слово.

6 травня 2015 р. у рамках святкування «Шевченківської весни» відбулось нагородження переможців Третього конкурсу літераторів Чернігівського національного технологічного університету, мета якого підтримувати і розвивати літературні таланти студентства.

Конкурс проводився за підтримки ректорату кафедрою філософії та соціально-гуманітарних дисциплін та літературною студією ЧНТУ «Пролісок». Більше 30-ти конкурсантів подали свої твори на розгляд журі.

Як стверджують організатори, метою конкурсу стало бажання підтримати творчо обдаровану молодь, сприяти розкриттю її таланту, підвищити роль естетичного виховання студентства, а завданнямвизначити кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентів університету, які мають власні твори із оригінальним наповненням, яскраво вираженим авторським почерком.

Тарас Шевченко – «духовний батько» українців, символ честі, правди і безстрашності, символ великої любові до людини. Кожному народові Бог дав велику постать, котра є проявом його душі, його зорею… В українців такою постаттю є Тарас Григорович Шевченко – Велетень Духу, Пророк, Батько, Кобзар…

Дослідники творчості Шевченка часто звертають увагу на пророчість його слів. Тому не буде новиною, що кожна сучасна революційна подія знаходить своє відлуння в творах Кобзаря.

Протягом березня – травня 2015 року в ЧНТУ відбулась низка заходів, присвячених 201-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка.

Активісти Центру культурно-масової роботи привіталі ветеранів з День Перемоги. 9 травня на Алеї Героїв відбувся урочистий захід, в якому взяли участь наші студенти. Протягом години талановита молодь ЧНТУ співала пісні та вітала ветеранів за святом. В цей день пролунали такі твори "Эхо", "Журавли", "Вальс в миноре", "Тишина", "Ты помни", "Я не здамся без бою", українськє попурі та багато іншого. Ведуча свята, Вікторія Ременюк, наголосила, що ми пам'ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. - "Дорогі ветерани, прийміть найтепліші побажання міцного здоров'я, затишку та благополуччя. Мирного неба Вам та Вашим родинам"!

7 травня біля к-ру "Перемога" відбулося свято вулиці Рокосовського приурочене до Дня Перемоги. Концертну програму організували активісти Центру культурно-масової роботи. Вони привітали ветеранів та жителів вулиці зі святом та побажали їм здоров'я та миру!

Під час концерту лунали пісні "Не стидайся-то твоя земля", " "Вільний птах", "Я не здамся без бою", "Україна-це ти", "Ты помни" та інші. Ведучою заходу була студентка факультету соціальної роботи Вікторія Ременюк.

Шановні ветерани, викладачі, співробітники та студенти! Вітаємо вас з Днем пам’яті та примирення і 70-річчям Перемоги над нацизмом у Європі. Сімдесят років тому український народ разом з іншими народами Антигітлерівської коаліції ціною більше ніж 50-ти мільйонів життів захистив світ від жахіть фашизму.

У цей славний день ми повертаємося до незабутньої весни 45-го, згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу. Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.

Ми віддаємо шану ветеранам, і звертаємося до них зі словами вдячності за їх безсмертний подвиг. Низький уклін Вам, ветерани! Вічна слава переможцям!

Адміністрація університету

Щиро вітаємо завідуючу кафедрою бухгалтерського обліку, оподаткування і аудиту професора Маргасову Вікторію Геннадіївну із успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеню доктора економічних наук.

30 квітня 2015 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України відбувся захист дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему “Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці” за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

Науковий консультант доктор економічних наук, професор кафедри фінансових ринків Національного університету державної податкової служби України - Онишко Світлана Василівна.

Бажаємо творчої наснаги та подальших наукових досягнень.

Корейський національний дослідницький фонд (National Research Foundation of Korea) оголошує конкурс 2015 року на отримання фінансової підтримки для проведення фундаментальних наукових досліджень для іноземних вчених.

Термін подачі заявок до Відділу міжнародних зв’язків НАН України (vmz@nas.gov.ua) – до 20 травня 2015 р.

Галузь досліджень: природничі науки та інженерія. Тривалість стажування – 6-12 місяців. Кожне стажування повинно починатися в період з 1 липня до 3 серпня 2015 року.

Аспірант кафедри соціології, психології особистісного та соціального самовизначення Дмитро Ревенок, який став учасником програми «Польський Еразмус для України», наразі займається науково-дослідницькою діяльністю в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Польщі, що є одним з найбільших університетів в Люблінському воєводстві, розповідає про переваги та враження від перших місяців навчання.

Доводимо до Вашого відома, що з метою реалізації основних положень Закону України «Про вищу освіту» Кабінетом Міністрів України 15 квітня 2015 року прийнято постанову № 216 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів від 22 серпня 1996 р. № 992» (остання - затверджувала «Порядок працевлаштування випускників, підготовка яких здійснювалася за рахунок коштів державного бюджету»), якою скасовано норму щодо обов’язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів та відшкодування ними витрат вартості навчання.

Проте, відповідно до вимог чинного Закону України «Про вищу освіту», Чернігівський національний технологічний університет продовжує сприяти працевлаштуванню його студентів і випускників. Тому запрошуємо Вас до відділу з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю за адресами.

Університет Тарту подав заявку до Міністерства закордонних справ Естонії на фінансування 4-х літніх шкіл для студентів з Грузії, Молдови, України та Білорусії.

Учасниками шкіл можуть стати студенти починаючи з 2-го курсу навчання, включаючи аспірантів, які мають громадянство вище зазначених держав.

Рішення щодо фінансування шкіл буде прийнято в кінці травня, проте усі бажаючі запрошуються подавати заяви на участь до 20-го травня 2015 р.

8 та 9 травня в Україні відзначаються День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В ЧНТУ до відзначення цих дат приурочені такі заходи:

У рамках Угоди про співробітництво в галузі культури, освіти та науки між Урядами Італії та України Міністерство закордонних справ Італійської Республіки надає гранти на навчання, стажування та дослідження в італійських вищих навчальних та науково-дослідних закладах.

Тривалість перебування в Італійській Республіці складає 3, 6 та 9 місяців.

23 квітня 2015 року в рамках Міжнародної студентської науково-практичної конференції “Юність науки – 2015: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства” відбулось засідання підсекції кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту “Удосконалення методики та організації обліково-аналітичної роботи”, у роботі якої взяли участь студенти спеціальності “Облік і аудит” І - V курсів.

Федеральне міністерство науки та освіти Німеччини (BMBF) проводить конкурс «Green Talents – International Forum for High Potentials in Sustainable Development», спрямований на підтримку міжнародного обміну «зеленими» ідеями. Під патронажем міністра, професора Йоганни Ванки, щорічно нагороджують 25 молодих вчених. Вибрані компетентним журі лауреати, які представляють різні країни та наукові дисципліни із здобутками в області становлення суспільств зі стійким розвитком, отримають унікальне запрошення до наукового співтовариства Німеччини.

З огляду на те, що провідна наукова тема 2015 року це «Місто Майбутнього», на конкурсі «Зелені таланти» – 2015 особливо вітаються заявки з цієї теми. Однак до участі в конкурсі також запрошуються молоді вчені з інших областей з рівними шансами на перемогу.

Спільна програма Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» запрошує неприбуткові організації, а саме неурядові організації, засоби масової інформації, аналітичні центри, науково-дослідницькі інститути, благодійні організації, навчальні заклади надавати проектні пропозиції.

Для студентів 3-5 курсів економічних та юридичних спеціальностей та молодих спеціалістів. 21 травня 2015 р проводиться День відкритих дверей в КПМГ.

День відкритих дверей в КПМГ – це можливість:

  • дізнатися більше про роботу аудитора та консультанта в одній з найбільших міжнародних компаній;
  • особисто поспілкуватися з партнерами та менеджерами КПМГ;
  • отримати інформацію про кар’єрні перспективи для студентів та молодих спеціалістів із перших вуст.

25 квітня 2015 року Чернігівський національний технологічний університет знову зустрічав численних гостей – учнів 9-11-х класів шкіл та учнів старших курсів коледжів Чернігова.

В холі університету кожна випускова кафедра представляла свій напрям підготовки у вигляді своїх наукових розробок, тематик досліджень, макетів обладнання, презентацій, тощо. Майбутні абітурієнти мали змогу особисто поспілкуватися з викладачами, докладніше ознайомитися з напрямами підготовки, спеціальностями та спеціалізаціями.

Шановні молоді науковці!

Якщо Ви відчуваєте в собі потенціал та бажання, а також маєте здобутки, - тоді це Ваш шанс особистісного наукового зростання.

Для формування більш конкурентного середовища в науковій сфері та  активізації участі молодих учених в науковій діяльності країни, на засіданні Ради проректорів з наукової роботи ВНЗ та директорів наукових установ при МОН спільно з представниками Ради молодих учених при МОН прийнято рішення про формування бази експертів з молодих учених для проведення експертизи наукових запитів/проектів, що подаються на фінансування за бюджетні кошти.

ОГОЛОШЕННЯ