ua en

Відповідно до п.2. ч.7 ст. 73 Закону України "Про вищу освіту", наказу ректора від 02.01.2020 р. № 01 та наказу ректора від 09.01.2020р. № 02 з ІІ семестру 2019/2020 навчального року збільшується вартість підготовки здобувачів вищої освіти в межах офіційно визначеного індексу інфляції за 2019 рік 4,1 %.

10 січня 2020 року в актовій залі Чернігівського національного технологічного університету відбулося урочисте вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр».

В цей день 585 магістри з різних спеціальностей отримали дипломи та розпочали нову сторінку свого життя.

Щиро вітаємо усіх наших випускників із успішним закінченням навчання та бажаємо міцного здоров’я, миру, достатку, успіхів, натхнення та знайти свій професійний шлях!!!

Відкриття в Чернігівському національному технологічному університеті освітньо-професійної програми «Менеджмент креативних індустрій і соціальних інновацій» зумовлено потребою суспільства в інноваційному професійному управлінсько-аналітичному забезпеченні діяльності установ, організацій та їх підрозділів у сфері традиційної культури, туризму, дозвілля, спорту, ресторанного бізнесу, моди, дизайну, медіа.

Дана програма спрямована на вивчення інструментарію управління економічними, культурними, соціальними, медійними проектами; оволодіння навичками створення власного бізнесу по наданню культурних, мистецьких, інноваційних продуктів та послуг, створення креативних просторів.

За підсумками ІІІ етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка ЧНТУ Хоменко Катерина (ННІ економіки) посіла почесне третє місце.

Вітаємо Катерину та її наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

Урочисті заходи з нагоди вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр» відбудуться 10 січня 2020 року об 11:00 в актовій залі ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Запрошуємо всіх бажаючих.

Шановні викладачі, співробітники та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка»! Прийміть найщиріші вітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Нехай 2020 рік буде для вас багатим на добро, щедрим на успіхи, щасливим та мирним, а Різдво Христове наповнить серце любов'ю, надією та вірою! Міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку й благополуччя!

Щасливого Нового року та радісних Різдвяних свят!

Привітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим від ректора

За підсумками ІІІ етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка студент ЧНТУ Усов Іван (ННІ економіки) посів почесне третє місце.

Вітаємо Івана та його наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

В рамках реалізації Фінансової Угоди між Україною та Європейським Інвестиційним Банком (ЄІБ) від 19 грудня 2016 р. щодо проекту «Вища освіта України» розпочався процес закупівлі послуг Консультанта з проектування та нагляду для університетів Етапу 1 проекту.

ЗАПРОШЕННЯ ДО ВИСЛОВЛЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

Запит на виявлення зацікавленості за закупівлею № UHE/CS/QCBS-01 "Послуги з проектування та нагляду" доступний також за наступними посиланнями:
Посилання ENG – https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:611307-2019:TEXT:EN:HTML&src=0
Посилання УКР – https://drive.google.com/open?id=1hPag_LhEBDs6x5_5IKNLbsB80-n5Kq4D
Посилання на оприлюднення на Prozorro – https://prozorro.gov.ua/news/zapit-na-viyavlennya-zacikavlenosti-za-zakupivleyu-uhecsqcbs-01-poslugi-z-proektuvannya-ta-naglyadu-proyekt-visha-osvita-ukrayini

17 грудня 2019 р. Центром ґендерної освіти ЧНТУ був проведений науково-методичний семінар «Алгоритм проведення ґендерного аудиту ЧНТУ 2020», в якому взяли участь представники навчально-наукових інститутів та студентського самоврядування.

Основною метою заходу було обговорення завдань та напрямків проведення ґендерного аудиту, котрий являє собою процедуру незалежного оцінювання діяльності закладу вищої освіти.

В Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулось традиційне свято «Презентація груп І курсу». Студенти першокурсники презентували свої групи та обрані професії через призму мистецтва. Як засвідчують члени журі, визначення переможця та розподіл номінацій було нелегкою справою, адже потрібно було оцінити артистичність, згуртованість, креативність та зв’язок зі спеціальністю. Кожна група виборола перемогу, номінацій вистачило на всіх.

Традицією стає проводити в кінці семестру відкрите практичне заняття з "Організації анімаційної діяльності", на якому студенти 4 курсу демонструють набуті вміння. Цього року ідеєю для створення анімаційної програми стала тема Латвії. Чому саме ця країна? Тому, що ми маємо спільне історичне минуле, компетентного консультанта - Діану Корошевську - студентку з Університету Відземе (Латвія), яка навчається по програмі міжнародного обміну "Erasmus+". І тому, що ми – туристи! Значну допомогу в організації заняття надали працівники нашої наукової бібліотеки, за що ми їм особливо вдячні.

17 грудня в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте вручення випускних документів слухачам курсів професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія». Протягом трьох місяців 30 учасників АТО, військовослужбовців звільнених в запас та членів їх родин проходили навчалися за напрямком: «Інтернет технології, WEB-дизайн та англійська мова в бізнесі». Професійна перепідготовка слухачів проекту «Україна-Норвегія» відбувалася на базі ЧНТУ, а заходи з соціальної адаптації організовувала ГО «Чернігів Європейський», яка є партнером в реалізації даного проекту.

12 грудня 2019 року у Міському палаці культури ім. В.Радченка відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини 2019».

Конкурс став чудовою можливістю для активних студентів показати свої наукові та спортивні досягнення, таланти та добрі вчинки, зроблені під час 2018-2019 навчального року.

Цього року за звання «Кращий студент Чернігівщини (комплексна характеристика)» від ЧНТУ брав участь Ліхута Олександр, студент ННІ МХТТ.

На конкурсі також було оголошено переможців конкурсу «Кращий студент Чернігівщини 2019» у різних номінаціях.

В рамках тижня ННІ Економіки 10 грудня 2019 року згідно програми Startup Semester відбулася перша зустріч на тему «From Zero to Hero. Startup Basics». У ролі спікера виступила Юлія Дарницька - випускниця нашого університету, відома як виробник корисних солодощів з натуральних продуктів під торговою маркою YO! Sweets, які можна придбати в багатьох торгових точках міст України, та СЕО чайхани Kover, що знаходиться у нашому місті Чернігові. Впродовж цієї зустрічі студенти мали змогу дізнатися про стартап, основні його особливості та на прикладі пані Юлії зрозуміти, як знайти ідею, працювати в команді.

Відповідно до наказу МОНУ від 10.12.2019 № 1532 Чернігівський національний технологічний університет перейменовано у Національний університет «Чернігівська політехніка»

Внаслідок оптимізації мережі закладів вищої освіти м. Чернігова за останні 8 років до університету було приєднано чотири навчальні заклади, і на сьогоднішній день ми багатопрофільний, багатогалузевий класичний університет, який займає провідне місце у системі вищої освіти України, і має значний вплив на наукові, освітні, культурні та соціальні процеси в регіоні.

Перейменування Чернігівського національного технологічного університету у Національний університет «Чернігівська політехніка» сприятиме зміцненню професійного іміджу університету, посиленню його міжнародної інтеграції, розширенню освітньо-наукових горизонтів для реалізації новітніх освітніх програм та наукових проєктів.

Таким чином, наш університет остаточно інтегрується в єдиний науково-освітній європейський простір, а наш новий бренд «Чернігівська політехніка» приєднується до таких провідних навчальних закладів, як Люблінська, Вроцлавська, Лодзька, Львівська та Міланська політехніки.

Вітаємо всіх студентів та співробітників з початком нового етапу розвитку нашого університету!

Відкрито реєстрацію на Другий конкурс стартапів Чернігівського національного технологічного університету «StartUp – way to success»

Реєстрація відкрита до 3 лютого 2020 року.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJXcJ0e63nAtg363Bc1k4EWlNJ0jdPmRFvR_jgKKdj2duh5g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Навчання у міні-школі стартапів почнеться з 10 лютого 2020 року

5 грудня в Києві відбувся YEP!Starter Kyiv Regional Final , під час якого 18 стартапів презентували свої проекти, які створювали протягом 3-х місяців програми YEP!Starter.

Командна ЧНТУ , у складі доцента кафедри "АТ та ГМ" Литвин О.О., аспіранта кафедри "АТ та ГМ" Скляра В.М., студента групи МАТн-181 Тишик О.О., Огієнко М.В. успішно презентувала свій проект " MEV : Modular Electric Vehicles" та разом з іншими 7 проектами потрапили до Demo Day #6, який відбудеться 19.12.19 в UNIT.City.

В Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулись спортивні змагання до Дня Збройних сил України. За перемогу боролися команди студентів І курсу та команда військовослужбовців Чернігівського зонального відділу військової служби правопорядку. У напруженій боротьбі переможцями стали:

- І місце – команда групи ЕТ-1903

- ІІ місце – команда військовослужбовців Чернігівського зонального відділу військової служби правопорядку

- ІІІ місце - збірна команда груп АТ-1904 та АТ-1905

Переможці отримали гостинці від профкому студентів.

Вітаємо переможців! Бажаємо успіхів!

4 грудня 2019 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся фінальний круглий стіл програми по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2019».

Директор Фундації Прав Людини в Україні Євгеній Фомін відзначив надзвичайно плідний і резонансний характер цьогорічного етапу проєкту в усіх восьми регіонах, де реалізовувався проєкт і, зокрема, в Чернігівській області. Він вручив сертифікати активним волонтерам та пам’ятну медаль громадській організації «Чернігів Європейський». Координаторка проєкту Наталія Ємець презентувала результати реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» у Чернігівській області. Волонтерка проєкту, завідувачка відділом мультимедійного та програмно-технічного забезпечення наукової бібліотеки ЧНТУ представила результати діяльності блогплатфоми «Чернігівська блогосфера», яка була створена в рамках реалізації проєкту, але, в повній мірі, має перспективи стати постійно діючим порталом не тільки ЧНТУ, а й Чернігівської області.

30 листопада – 1 грудня 2019 р. потужна делегація Чернігівської області взяла участь у фінальному форумі програми по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок «Голос жінки має силу 2019». Основним партнером проєкту був Чернігівський національний технологічний університет.

До складу делегації увійшли представники цільової группи, вимушені переселенці, студентства ЧНТУ, громадські активісти міста. Очолила делегацію координаторка проєкту у Чернігівській області Наталія Ємець.

ОГОЛОШЕННЯ