ua en

Кафедра управління персоналом та економіки праці  щиро  вітає  магістра 1-го курсу Болуто Альону Олексіївну та її  наукового керівника  к.е.н., доцента Холодницьку Аллу В’ячеславівну із зайнятим другим місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «МЕНЕДЖМЕНТ» за спецілізацією «Управління у сфері економічної конкуренції», що проводився на базі Полтавської аграрної академії.

Представлена на конкурс наукова робота на актуальну тему «Управління персоналом у конкурентному середовищі в умовах посилення міграційних процесів»   отримала високі бали від професійного журі, а численні публікації апробаційного характеру та  наявний  досвід роботи Болуто А.О. на посаді менеджера з найму у компанії “Collar”  забезпечив високий прикладний рівень проведеного наукового дослідження. Приємно відмітити, що в 2019 році Болуто Альона вже була номінантом від ННІ бізнесу, природокористування і туризму на конкурсі «Студент  року» у номінації «Студент-аналітик». А тому бажаємо  не зупинятися на шляху до нових наукових та професійних звершень!!!

06 квітня відбулося урочисте відкриття весняного семестру професійної перепідготовки та соціальної адаптації  в рамках проєкту «Україна-Норвегія». Даний проєкт реалізується в дистанційному форматі в Національному університеті «Чернігівська політехніка» за підтримки ГО «Чернігів Європейський».

Слухачів з початком навчання привітав ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» - Шкарлет С.М., президент Міжнародного фонду соціальної адаптації - Рубцов В.С. та голова ГО «Чернігів Європейський» Дивнич Г.А. 

Професійна перепідготовка в весняному семестрі відбуватиметься за програмою «Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі». 

Бажаємо нашим слухачам успіхів в навчанні та наснаги в опануванні нових знань!

6 квітня 2020 року пішов із життя Литвинов Віталій Васильович – доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР та Державної премії України в галузі науки і техніки, дійсний член Академії технологічних наук України, завідувач кафедри програмної інженерії.

Народився 2 грудня 1940 року в місті Верхньому Лисичанського району Луганської області. Закінчив Київський національний технічний університет «КПІ» (1963 р.). Трудову діяльність розпочав у 1963 р. на Маріупольському металургійному заводі імені Ілліча на посаді старшого інженера центральної лабораторії автоматизації та механізації. Захистив кандидатську дисертацію у лютому 1967 року. У 1971 отримав наукове звання старшого наукового співробітника. З 1975 по 1978 рік працював на кафедрі прикладної математики КПІ, потім - у Інституті кібернетики. У 1986 р. Литвинов Віталій Васильович захистив докторську дисертацію та отримав Державну премію СРСР у галузі науки та техніки. У 1990 році отримав звання професора. З 2000 до 2012 року працював в Інститут проблем математичних машин і систем НАН України. У 2006 р отримав Державну премію України в галузі науки і техніки.

З 2012 року професор Литвинов працював на посаді завідувача кафедри програмної інженерії Чернігівського національного технологічного університету. Віталій Васильович був одним із провідних учених-кібернетиків України, відомий своїми дослідженнями в галузі створення алгоритмічних мов імітаційного моделювання дискретних систем надвисокого рівня з розвиненими засобами планування експерименту та оброблення даних. Під керівництвом В.В. Литвинова розроблено інформаційні комплекси проектування для створення обґрунтованої експлуатаційної документації та для керування процесами обслуговування та ремонту літаків.

Таку видатну людину не замінити. Професор В. В. Литвинов здійснив вагомий внесок у розвиток інформаційних систем для вітчизняної авіації. «Міжнародні авіалінії України» і нині використовують програмне забезпечення планування польотів екіпажів, розроблене під керівництвом В.В. Литвинова. Разом зі співробітниками Інституту електрозварювання імені Є. Патона колективом науковців на чолі з професором Литвиновим розроблено апаратно-програмний комплекс, що дозволяє в десятки разів скоротити процес розроблення програм зварювання. Зварювальні установки з адаптивною багатокоординатною системою керування, розробленою під керівництвом професора, нині використовуються в корпораціях Boeing (США), AirBus (Британія, Франція), а також в Японії, Китаї, Індії.

Протягом останніх років наукові інтереси В. В. Литвинова були пов’язані з дослідженнями в галузі математичного моделювання складних об’єктів та процесів; 3D-моделюванням виробок закритих шахт для забезпечення видобутку метану. Результати наукових досліджень і прикладних розробок В.В. Литвинова відображені в понад 200 наукових працях. Поряд з виконанням ґрунтовних наукових досліджень Віталій Васильович проводив напружену науково-організаційну роботу. Він був членом ученої ради ЧНТУ, членом вченої ради IПММС НАН України, членом редколегій двох наукових журналів, членом двох спеціалізованих рад з захисту докторських та кандидатських дисертацій, академіком та головою Чернігівського осередку Академії технологічних наук України. За його ініціативи та активної участі протягом десяти років у с. Жукін та м. Чернігові проводилися щорічні міжнародні науково-практичні конференції з математичного та імітаційного моделювання складних систем МОДС. Очолював міжнародний проєкт «CyRADARS» у рамках програми НАТО (2017 -2020 рр.).

У 2017 році Віталій Васильович став лауреатом Державної премії в галузі освіти.

Значну увагу Віталій Васильович приділяв підготовці наукових кадрів, у тому числі і кадрів вищої кваліфікації. Три доктори наук та 14 кандидатів наук під науковим керівництвом Віталія Васильовича отримали путівки в життя.

Схиляємо голови в скорботі разом із рідними, колегами, однодумцями. Світла пам'ять про Віталія Васильовича Литвинова назавжди залишиться в нашому колективі.

Адміністрація університету

На виконання постанови КМУ № 239 від 25.03.2020 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» відповідно до листа МОН України № 1/9-178 від 27.03.2020 «Щодо завершення 2019/20 навчального року» наказом ректора № 51 від 27.03.2020 внесено зміни до наказу № 38 від 11.03.2020 «Про запровадження карантину» (в редакції згідно наказу ректора № 50 від 17.03.2020) та продовжено карантин в Чернігівському національному технологічному університеті по 24 квітня 2020 р.

Прийнято рішення про своєчасне завершення 2019-2020 навчального року згідно затвердженого графіку навчального процесу (https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/grafik19-6.pdf).

Також затверджено рекомендації щодо організації освітнього процесу в Чернігівському національному технологічному університеті на період карантину.

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Таке рішення прийняте сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На початку березня була підписана угода між громадською організацією «Чернігів Європейський» і «Фундацією прав людини» про реалізацію проєкту «Програма з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу 2020”(Women Voices Count)».

Чернігівщина стала одним із десяти регіонів України, який отримав нагоду долучитися до цьогорічного етапу цієї масштабної діяльності. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Кафедра теоретичної та прикладної економіки вітає Нагорного Павла Володимировича та його наукового консультанта завідувачку кафедри д.е.н., професора Дерій Жанну Володимирівну з зайнятим другим місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища».

Робота з тематики циркулярної економіки є актуальною та була високо оцінена професійним журі конкурсу. Бажаємо подальших наукових успіхів!!!

На період карантину навчальний процес здобувачів вищої освіти Чернігівського національного технологічного університету відбувається повністю у дистанційному режимі.

На минулому тижні платформа Coursera оголосила про надання безкоштовного доступу університетам, які пішли на карантин у зв’язку з коронавірусом до своїх платних курсів. Ми одразу ж подали заявку. І сьогодні, нарешті, отримали підтвердження.

Від сьогодні всі студенти, співробітники та випускники ЧНТУ мають можливість отримати доступ до 3600+ курсів різноманітних галузей з повним доступом.

Веб-портал UniRank, який представляє неакадемічний рейтинг університетів світу, виходячи з популярності їхніх офіційних веб-сайтів, оприлюднив черговий рейтинг. За даними рейтингу UniRank 2020 року, ЧНТУ посідає 50 позицію (серед 171 ЗВО України), підтверджуючи свою приналежність до 50 кращих університетів України.

Детальна інформація про рейтинг на сайті: https://www.4icu.org/ua/

На підставі рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. про введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні в Чернігівському національному технологічному університеті згідно наказу №38 від 11.03.2020 з 12 березня 2020 р. по 03 квітня 2020 р. запроваджено карантин.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19"

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Більш детально на mon.gov.ua

5 березня в ЧНТУ у межах святкування «Шевченківської весни» відбувся перегляд та обговорення біографічного фільму  «Мій Шевченко», присвяченого постаті великого генія українського народу — Тараса Шевченка. Учасники заходу мали змогу переглянути фільм, у якому творці намагалися нешаблонно показати справжнього Кобзаря, ведучи глядача від невеличкої хати в Моринцях до Чернечої гори біля Канева, де похований Тарас Шевченко.

Спадщина Шевченка описана, порахована, опублікована, але не досліджена повністю. Тому на нас чекає чимало відкриттів у правильному прочитанні Шевченкових текстів.

4 березня у межах святкування «Шевченківської весни» у ЧНТУ відбувся круглий стіл «Тарас Шевченко: мислитель, пророк і символ України» з нагоди 206-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Організатором заходу виступила кафедра філософії і суспільних наук.

Під час обговорення учасники з цікавістю розглянули різні аспекти багатоманітного життєвого та творчого шляху Тараса Шевченка, зокрема його визначну роль у світовій спадщині та культурі. У виступах було продемонстровано яскраві сторінки мистецтва Кобзаря, привернуто увагу до його політико-правових поглядів, які й сьогодні є дороговказом українському народу.

З 3 по 5 березня 2020 р. професор кафедри теоретичної та прикладної економіки Хоменко І.О. та студенти Навчально-наукового інституту економіки Каштальян О., Корицька А. та Лисенко О.В. в рамках розвитку клубу підприємницької активності УЕР ЧНТУ прийняли участь у ряді заходів підготовки до нового стартап-семестру у м. Києві.

Зокрема, 3 березня відбулась планова стратегічна зустріч з представниками Міністерства освіти і науки і координаторами та координаторками YEP! клубів. Обговорили цілі та плани на новий сезон. Комадою ЧНТУ прийнято участь у bootcamp yep, де мали змогу навчатися стартап майстерності. Все навчання було поділене на 3 дні, де на початку була зустріч координаторів yep! клубів з усієї України, зустріч з  “yep! father”, а також meetup та networking з операційними клубами yep! Також прийнято участь в командоутворенні для покращення комунікації в команді. 

Учасники наукового клубу «Інтелект» ННІ бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ завітали на XVIII щорічний обласний ярмарок «Що може жінка» у Чернігівському обласному молодіжному центрі, що проводиться у рамках Обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 рр. та Комплексної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

На ярмарку цього року представили свої роботи більше 100 учасниць. Серед них підприємниці, художниці, письменниці, вчені та представниці інших сфер.

Свято жіночості та краси чи День, коли жінки нагадують суспільству, що треба бути пильними, аби не втратити здобуті основи ґендерної рівності?

Про це говорили учасники інтерактивної бесіди, що була організована Центром ґендерної освіти та кафедрою організації соціально-психологічної допомоги населенню 4 березня 2020 р. в ННІ права і соціальних технологій. Учасниками заходу стали студенти і викладачі юридичного факультету та факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації.

У рамках підготовки та відзначення 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить Сьомий відкритий мовно-літературний конкурс, присвячений Кобзарю, «Мій Шевченко».

Конкурс проводиться з 2 березня до 4 квітня 2020 року.

Творчі роботи подаються на кафедру філософії і суспільних наук (електронна адреса: konkurs_shevchenko2020@ukr.net)

Сьомий відкритий конкурс літераторів Чернігівського національного технологічного університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

Учасники: студенти ЧНТУ, які мають власні твори із оригінальним наповненням, яскраво вираженим авторським почерком.

Представники кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування презентували свої розробки на міжнародній виставці BikeExpo, яка проходила з 28 лютого по 1 березня 2020 року у м. Києві.

На виставці було представлено технічні розробки кафедри: BoxTruk - вантажний велосипед на електро тязі, Drift trike - електро велосипед для дрифту, Electro One - електро картинг.

Науково-дослідна робота виконана у 2019 році на кафедрі геодезії, картографії та землеустрою ННІ будівництва Національного університету "Чернігівська політехніка" на замовлення Управління ЖКГ Чернігівської міської ради.

Мета науково-дослідної роботи – розробка геоінформаційної системи мережі зовнішнього освітлення м. Чернігова.

ОГОЛОШЕННЯ